Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
26 Mar 2014, 17:54
[MK6] Brak mocy i EAC Fail
Autor Wiadomość
sarniaczek 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Maciej
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Lut 2012, 12:41   [MK6] Brak mocy i EAC Fail

Witam. Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Fiesty Mk6 1.4 TDCi. Po roku bez awaryjnej jazdy obecnie pojawił się problem. Otóż w trakcie tych obecnych mrozów zauważyłem, że Fiesta mocno muli podczas przyspieszania - do 2000 obrotów. Tak jakby nie miała siły, nie reagowała w pełni na gaz. Powyżej 2000 - 2500 jest już wszystko okej i śmiga aż miło. Dodatkowo co jakiś czas gaśnie mi zegar i przebieg i wyświetla się EAC Fail. Znalazłem tu już kilka opisów tego błędu, ale nie było moich syndromów, więc dlatego nowy temat. Może ktoś miał coś podobnego i będzie potrafił pomóc.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez bidżej 9 Mar 2012, 09:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jadrian 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 24
Skąd: Małopolska
Wysłany: 10 Lut 2012, 08:55   

Każdej zimy przy większych mrozach mam taki sam problem. Auto było kilka razy u mechanika i nic. Układ paliwowy odpowietrzony, świece dobre, akumulator sprawny......widocznie te silniki już tak mają, że przy większych mrozach nie chcą jeździć - w moim przypadku problemy zaczynają się od -18 stopni ;-(
 
 
sarniaczek 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Maciej
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Lut 2012, 11:02   

Czyli poczekać na wiosnę i ew. wtedy coś działać?
 
 
skrage 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Basic
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Mar 2012, 10:10   

Tak się zachowuje Fiestka jak jej zamarza paliwo. W takiej sytuacji należy jechać jak najszybciej na stację paliw. Nie dopuścić do zgaszenia silnika w drodze. Radzę wlać max 2 litry benzyny Pb95 i najlepiej oleju napędowego do pełna. Benzyna w takiej ilości nie szkodzi dla silnika i rozwiązuje problem z zamarzającym paliwem natychmiast.
 
 
sarniaczek 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Maciej
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Mar 2012, 12:02   

niestety. przyszło ocieplenie, a problem ciągle ten sam
 
 
Grzegorz 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: ck
Wysłany: 3 Mar 2012, 14:27   

Kiedy wymieniałeś filtr paliwa ?? Może on się zapchał podczas mrozów i teraz powoduje problemy. Czy zmieniły się może odgłosy silnika na poszczególnych obrotach ??
 
 
misiak 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 33
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 314
Skąd: Białystok
Wysłany: 8 Mar 2012, 10:36   

Filtr paliwa filtrem- miałem sytuację, że ni cholery auto nie chciało jechać- 1 bieg, gaz w podłodze, 2000 obr/min. Na szczęście filtr mam ogrzewany więc długo to nie trwało. Ale błędu mi nie wywalało. Sprawdź czy komuś się nie nudziło i nie robił własnego tuningu auta. Dociśnij wtyczkę czujnika ciśnienia na szynie- raz miałem z tym komedie- odpalam, wszystko gra. Przejechałem może 1000 metrów- silnik zaczął dziewnie pracować, obroty chodzą jak chcą, ledwo odpala. To ja chyc pod maskę. Wszystko podociskałem co się dało- przewody paliwa, czujniki itp. Nic nie pomogło. Dzwonie do mechanika- mówi żeby wtyczkę czujnika ciśnienia odpiąć i podpiąć jeszcze raz- zrobiłem i podziałało. Od wtedy już mi takie komedie się nie dzieją
 
 
wodzuboro 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 3
Skąd: gorzów
Wysłany: 16 Mar 2012, 16:05   

witam mam problem z fiesta 1.4 tdci zaraz po odpaleniu auto działa normalnie po przejechaniu 500 m albo jak postoi z 2 min na lchodzie wywala eac fail i tryb awaryjny wiadomo 2500 tys obrotów dziwne jest własnie to że błędu nie ma odrazu ntylko po czasie jakby coś musiało sie rozgrzać :/ meechaniicy rozkładają rece bład zaczoł się pojawiac jakiś czas temu podczas jazdy jak jechałem stałą prędkością to błedu nie było jak tylko dawałem gazu wyskakiwał eac jak znowu trzymałem stałą predkość błą znikał teraz jest ciagle byłem na kompie mam błędy P0684 zwiazany modułem świec żarowych bądz z samymi swiecami oraz błąd P0402,"Układ recyrkulacji spalin - wykryty nadmierny przepływ" egr czyściłem inic chociaż chyba mam cos nie tak z elektrozaworem sterujacym egerem bo w drugiej takiej samej mojej fiesci on tak buczy i drga a ten nie ale wężyk od egeru ma lekkie podcisnienie dodam że wymieniełem moduł swiec zarowych, pedał gazu może któraś swieca padnieta bo mechanik mówił żs mają troche słaby pobór pradu proszę ratujcie:(
 
 
seba1983 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: FX
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Sebastian
Wiek: 40
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 17
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Gru 2012, 13:48   

Witam

Czy komuś udało się rozwiązać problem EAC FAIL przy mrozach?????
Objawy mam takie same jak kolega opisywał.
Przy mrozach ponizej -12 C podczas jazdy wyswietla sie EAC FAIL, auto szarpie traci moc i nawet gasnie. Po odpaleniu chwilę ok i pozniej znowu to samo, czy mwiększy mróz tym objawy silniejsze. Jak się ociepla wszystko wraca do normy. Mialem to zeszlej zimy myslalem, ze to moze wina zamarznietego paliwa. Cale lato przejezdzilem silnik chodzil jak nowy, teraz pierwsze wieksze mrozy i wrocil problem a przezornie zaczalem lac paliwa premium na zime ( te arktyczne ) Filtr wymieniony, swiece i aku sprawne....
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 10:38
TOMASSS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.