Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:51
Kurtus znowu zadaje glupie pytania,wyjscie OUT w radiu
Autor Wiadomość
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 28 Kwi 2005, 08:24   Kurtus znowu zadaje glupie pytania,wyjscie OUT w radiu

Tylko prosze nic bić ,podlonczyc wzmacniacz umiem,dobrac odpowiednie komponenty i je zamontowac umiem ale ta sprawy elektroniczne mnie dobijają.

1.Wyjscie na wzmacniacz w radyjku nie daje praktycznie zadnej mocy,sygnal jest wzmacniany dopiero po dojsciu do wzmacniacza.Sprawdzalem podlanczajac glosniki pod chinche,na max podkreconym radyjku ledwo slychac.Wiec zaciekawila mnie jedna sprawa,gdyby tak zrobic wyprowadzenie z kabli audio radyjka i przerobic je na chinche ? a pozniej oczywiscie puscic to do wzmacniacza.Czy bedzie to dzialalo na zasadzie MOC RADIA +moc wzmacniacza ? Czy jest to bezpieczne ?


2.Kolejna sprawa ktora mnie nurtuje to glosniki wysokotonowe,zamontowalem wczoraj 2 sztuki ze zwrotnicami,klasa sprzetu raczej srednia.Oczywiscie poszlo pod wzmacniacz ktory niestety nie wiadomo jaka moc podaje.Piecyk to magnat classic 480 ,4 kanalowy czli NIBY 120 watt na kanal w co za bardzo nie wieze.Oki powiedzmy ze daje on te 70 watt na kazdy z 4 kanalow.Syczki mam podlonczone od kanal od midbasow no i sęk w tym ze gdy podbije bass przy wysokiej mocy syczki zaczynaja strzelac.Generalnie zwrotnica powinna obcinac wiekszosc srednich i wszystkie niskie tony ale nie do konca jej sie to udaje.Czy tak juz poprostu jest czy jakosc zwrotnic nie nalerzy do najlepszej ? Oto link do malego opisu syczkow,wiem ze jest to klasa niska ale uwazam ze mimo wszystko strzelania w syczkach byc nie powinno.

sinuslive
 
 
Raffi13 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 39
Dołączył: 27 Lip 2004
Posty: 69
Skąd: Ujazd
Wysłany: 28 Kwi 2005, 09:35   

ad.1
Nie. Nie będzie działało na zasadzie moc radia + moc wzmacniacza. Wzmacniacz ma na wejściu określoną czułość i określone maksymalne napięcie wejściowe. Na wyjściu głośnikowym radia napięcie jest o wiele wiele wyższe niż maksymalne wejściowe wzmacniacza. Gdy podłłaczysz pod to wyjście wzmacniacz to będzie ci on grał ale tylko przy małej głośności radia. Przy wyższej będzie się przesterowywał (z głośników będzie charczało). Nie jest wskazane takie podłączanie wzmacniacza gdyż w łatwysposób można wzmacniacz sobie spalić. Po to właśnie wymyślono wyście pod wzmacniacz w radiach. Aby napięcie na nim mieściło się w zadanym zakresie wzmacniaczy i wszystko było git. A w ogóle to po co Ci takie kombinacje. Jak masz wyjście pod wzmacniacz to podłączaj pod niego i nie kombinuj bo nic dobrego Ci z tego nie wyjdzie.

Ad. 2
Myśle że to wina kiepskiej jakości zwrotnic. Syczki ze zwrotnicami są zwykle takie że po prostu w szereg z głośniczkiem jest podłaczony kondensator. Filtruje on owszem, ale przy wyższej mocy nie wyrabia. Tobie jest potrzebna zwrotnica z prawdziwego zdarzenia a nie takie...

Mam nadzieje, że zbytnio nie zamotałem. Jak ktoś się ze mną nie zgadza to prosze pisać.

Pozdrawiam
 
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 28 Kwi 2005, 10:51   

Raffi dzieki za wyjasnienie ,odnosnie pyt.1 chodzilo mi o uzyskanie jeszcze wiekszej mocy ale widze ze bez lepszego wzmacniacza sie nie obejdzie :/

2. Syczki bede zmuszony chyba podlonczyc bezposrednio pod radyjko :/ to jedyna opcja aby graly czysto,bo tak to te syczki ograniczaja mi moc calego zestawu czli skrzyni i glosnikow
 
 
Raffi13 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 39
Dołączył: 27 Lip 2004
Posty: 69
Skąd: Ujazd
Wysłany: 28 Kwi 2005, 14:06   

albo załatw sobie syczki z prawdziwego zdarzenia bez pseudo filtrów i porządną zwrotnice.

Pozdrawiam
 
 
 
digital
[Usunięty]

Wysłany: 30 Kwi 2005, 13:24   

Kurtus napisał/a:

2. Syczki bede zmuszony chyba podlonczyc bezposrednio pod radyjko :/ to jedyna opcja aby graly czysto,bo tak to te syczki ograniczaja mi moc calego zestawu czli skrzyni i glosnikow


Nie podłączaj tweeterów bezpośrednio pod radio bo je spalisz... Poprostu na te głośniki [nawet z najwyzszej polki] nie mozna dawac calego pasma.. musisz zastosowac jakies zabezpieczenie w postaci konda, czy zarowki...

Raffi13 napisał/a:

albo załatw sobie syczki z prawdziwego zdarzenia bez pseudo filtrów i porządną zwrotnice.

Pozdrawiam

Co masz na mysli "syczki z prawdziwego zdarzenia" .. chyba piezaki... ktorym nei robi jakie pasmo dostana :| ... n/c
glosniki wysokotonowe z prawdziwego zdarzenia, to tylko DLS, Vifa, ScanSpeak... i one jakimś cudem tez potrzebuja filtrów [ wiem - bo mam vifki w domu i wiele czytalem na ten temat, zeby przypadkiem bez zabezpieczen nie podlaczac.. bo 200zł w pupe ;/ ]
 
 
Raffi13 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 39
Dołączył: 27 Lip 2004
Posty: 69
Skąd: Ujazd
Wysłany: 30 Kwi 2005, 15:22   

chodziło mi żeby nie zakłądał jakichś syczków z tą "wmontowaną zwrotnicą" bo to jest lipa. niech kupi normalne syczki porządne i podepnie je pod porządną zwrotnicę i wszystko powinno być git
 
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 17 Maj 2005, 16:03   Re: Kurtus znowu zadaje glupie pytania,wyjscie OUT w radiu

[quote="Kurtus"]
Zwrotnica 12 dB (5 kHz) powinna bez problemu radzić sobie z wytłumieniem dolnego pasma. Napisz dokładnie co podpiąłeś do którego kanału i w którym miejscu. Podumamy. :he:
Aha ... i do radia syczków nie podłączaj (TYLKO PRZEZ WZMACNIACZ).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Informacje podstawowe, pytania i odpowiedzi
trzeci Youngtimer Party 2010 - Klasa Fiest 167 9 Paź 2010, 23:09
Żabcia
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: PYTANIA, UWAGI I POMOC W DZIALE ZLOTY/SPOTY
maerik Zloty / Spoty 1 9 Gru 2006, 22:29
Piter
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi wyjscie w radiu do czego
Nikita Car Audio i CB 3 26 Cze 2005, 01:24
Nikita
Brak nowych postów wyjscie RCA brak miejsca
FiFa Car Audio i CB 2 19 Kwi 2007, 22:57
Moby
Brak nowych postów [MK6] radio 4500 wyjscie AUX???
qbaony Car Audio i CB 6 6 Maj 2010, 19:53
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.