Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: mk3, predkosciomierz, skrzynia biegow, vss, zegary

Przesunięty przez: bidżej
23 Wrz 2010, 10:04
Przeniesienie napędu:impulsator prądniczka czujnik prędkości
Autor Wiadomość
positiv
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwi 2005, 09:26   Przeniesienie napędu:impulsator prądniczka czujnik prędkości

Witam kupiłem fieste juz jakis czas temu i mecze sie z tym problemem i mecze otoz
licznik nie chodzi z poczatku myslalem ze to jest sama linka bo byla zaklinowana wymienilem
linke i nadal nie dziala jak ruszam linka to wskazowka chodzi ale jak juz podlacze w czasie jazdy nawet nie drga. Wiec tutaj pojawia sie moje pytanie czy przez to ze linka byla zablokowana co moglo sie popsuc, impulsator?? czy cos innego. Podobno tam jest slimak - ale jak sie do niego dostac? On jest wbudowany w skrzynie biegów? I jak sprawdzic czy impulsator jest dobry? Na tych przewodach zmienia mu sie rezystancja czy jak? Dodam jeszcze ze po podelaczeniu do diody testujacej wyskakuje mi blad 45 czyli predkościomierz :(, i wlasnie teraz nie wiem jak sie za to zabrac patrzalem taki impulsator nowy kosztuje 400 zł :he: Uzywany niby 100 ale w wojewodztwie Slaskim nigdzie go nie moge dostac, obdzwoniłem chyba z 15 szrotów! Ehh ktos jest mi w stanie pomóc? Aha fiesta - 1,4 z 94 roku
Ostatnio zmieniony przez bidżej 22 Wrz 2010, 12:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Kwi 2005, 12:12   

Z tego co sie orientuje jest to pradniczka tachograficzna, czyli kręcąć sie powinna wytwarzac napecie... zdejmij linke, unies jedno koło o zobacz czy kreci się 1) koncówka w skrzyni - po zdjeciu czujnika, 2) koncówka na czujniku prędkości...

Ślimak jest w skrzyni i zeby sie do niego dostać trzeba ją wymontowac z auta
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Kwi 2005, 15:07   

Ten impulsator możesz pominąć on do działania prędkościomierza nie jest potrzebny. Ale za to w szkrzyni siedzi plastikowy ślimak który da sie wyciągnąć bardzo(prawdopodobnie on jest zjechany) prosto jest on zabezpieczony bolcem który musisz pociągnąc w lewo. Najpierw spsikaj wszystko WD40, bolec najlepiej wyciągać obcążkami bocznymi do obcinania kabelków tylko uważaj żeby go nie obciąć póżniej całość wyciągasz do góry.
Na pierwszym zdjęciu masz bolec do wyjęcia na drugim zjechanego ślimaka , ślimaki do różnych silników mają różne kolory.


Mam nadzieje że przy twoim silniku jest tak samo bo zaóważ ja mam 1.3.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
positiv
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwi 2005, 16:00   

Wielkie dzieki wlasnie o to mi chodzilo, juz wczesniej robilem tak ze podnioslem kolo do góry i cisnalem gaz i jak sie wlozylo do srodka srubokret to sie obracal (wiec chyba slimak jest dobry) ale jak juz wlozylem impulsator to linka nadal stoi, obejrzalem dokladnie impulsator i chyba taka plastikowa koncowka jest urwana dlatego nie dziala dzis bylem w jakims zakladzie co naprawiaja liczniki i powiedzieli ze mi naprawia ten impulsator za 50 zl wiec mysle ze fajnie:)
A wogole da sie linke podpiac bezposrednio do ślimaka?? I jesli licznik chodzi bez impulsatora to do czego on sluzy?? Do zliczania kilometrów??
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Kwi 2005, 22:29   

Tak jak pisałem wyżje jest to czujnik prędkości... dzięki niemu elektronika auta wie z jaką prędkością jedziesz... wkręc linke bezposiednio w skrzynie a czujnik zostaw niepodłaczony i zobacz co sie stanie (jeżdzić bedzi ale nie wiem jak ze spalaniem)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Kwi 2005, 07:23   

Ja jeżdziłem jakiś czas bez niego i jedyne co zauważyłem to to że podczas jazdy na luzie nie było lekko podwyższonych obrotów, spalanie chyba miałem normalne.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
pawelo06 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/50KM
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 148
Skąd: Szczecin
Wysłany: 3 Paź 2009, 17:01   

mariusz właśnie przeczytałem te wasze wypowiedzi odnośnie tego VVS i nie wiem czy to ma wpływ na blokująe sie obroty podcza redukcji i wyrzucania na luz, a patrzyłem na te zdjęcie i nie widze tam tego czujnika bo ten wałek to jak rozumiem powoduje obracanie sie linki w prędkościomierzu
_________________
FORD FIESTA 1.3i Endura-E JJB 60KM z 1996r już sprzedana- teraz Honda Civic 1.4iS Ej9
w pracy Peugeot Boxer 2,2L HDI 2008r 110 KM
 
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Paź 2009, 17:16   

VSS jest bardzo dobrze widoczny na pierwszej fotce którą wkleiłem. On nie powoduje, że linka się kręci. Jest elementem dodatkowym na lince. Jeśli go nie masz może ktoś go zdemontował, poszukaj wolnej wtyczki dla niego. Dzięki temu czujnikowi "auto" wie że jedzie.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Impulsator prędkości
Gość Mechanika 10 10 Cze 2010, 19:45
MARIUSZ.B
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : sprzęgło
PUCIO Mechanika 2 4 Lis 2005, 16:22
Gość
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : regulacja sprzęgła
Pietrek Mechanika 7 9 Paź 2004, 23:25
Gość
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : półosie wyciek
Gość Mechanika 2 22 Gru 2004, 22:00
diodalodz
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : sprzęgło , samoregulator
coś mi stuka
Gość Mechanika 4 18 Paź 2005, 11:56
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.