Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:51
Sałatka z kabli i podłączenie taniego radia
Autor Wiadomość
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Kwi 2005, 21:08   Sałatka z kabli i podłączenie taniego radia

Ostatnio dorwałem jakies radio za 20zł i chciałbym je podłączyć. Jednak gdy spojrzałem w puste miejsce na radio troche się podłamałęm =] kable są tak krótkie że lewo je widać poza tym ich kolorystyka nic mi nie mowi - najwięcej mam brązowych (to chyba glośniki?). Czy ktoś wie co powinienem zrobić? Kupić jakaś przełączkę i tam to upakować?
A to radyjko ma tylko wystające kabelki ale przynajmniej są opisane (zasilanie, masa i 2x kable na glośniki)
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 26 Kwi 2005, 21:13   

Pociagnij nowe kabelki od akumulatora, kup kostki ISO i podlacz... na kostkach masz opis co jest do czego wiec spieprzyc nie mozesz...

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 26 Kwi 2005, 21:15   

kupułbym "probówkę" na 12V i znalazł zasilanie. to zasialnie wydzieram aż po skrzynkę i montuję na zaś przewód od aku (dobra linka 2,5mm2) resztę przewodów metodą ciągnij i patrz gdzie się rusz wymieniam na właściwe i ciągłe (bez jakichś łąxczeń i skrętek) też na zaś, bo może będzie lepsze radyjko i głośniczki. generalnie przewody lecą mi pod wykładziną i pod kantem deski rozdzielczej (m. in. pod schowkiem) wymiana jest szybka apotem unikasz niespodzianek typu przetarcie i zwarcia.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
digital
[Usunięty]

Wysłany: 26 Kwi 2005, 21:28   

dokladnie.. ja mialem to szczescie, ze ktos ladnie zrobil w kostki wszystkie kable i sa powkladane.. osobno sygnalowe, osobno zasilajace... normlanie bylem w szoku :) .. ale jak ciagnalem kable do wzmacniacza do bagaznika to i tak mialem zabawe we wiazki nowe :P

na twoim miejscu bym wywalil tamte "wystajace" kable.. i puscil od kazdego glosnika pozadny, miedziany kabel z 1.5mm^2 ... zasilajace tez odpowiednio grube... [+ z klemy aku, a - mozesz z karoserii wziasc] bedziesz mial przyszlosciowo, bezpiecznie i ergonomicznie :) a przy okazji poznasz budowe swojego autka :P
 
 
Police
[Usunięty]

Wysłany: 26 Kwi 2005, 23:39   

A czy zamiast ciągnąć nowy przewód od aku do zasilania radia, moża podłączyć się pod plus z zapalniczki :?: Zapalniczka i tak jest nieużywana. Dotyczy to Fiesty mk2.
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 26 Kwi 2005, 23:41   

można - a nawet trzeba
_________________
 
 
 
digital
[Usunięty]

Wysłany: 26 Kwi 2005, 23:42   

no mozesz.. ale to juz masz iles preszkód po drodze... to taki problem pociagnac pozadny kabel z aku? chyba nie... dodac sie do srodka samochodu mozesz przez uszczelke, ktora znajdziesz u góry, przy wlotach powietrza, po stronie kierowcy [u mnie wchodza przez nią 2 grube wiązki + moja :D ], gdy podniesiesz maske.
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Kwi 2005, 23:44   

Łokmen napisał/a:
można - a nawet trzeba


A tak z Ciekawosci czemu trzeba? Nie lepiej zostawic sobie to gniazdo na np. fajne podswietlanie, wentylator, wibrator, whatever? :V:
 
 
 
digital
[Usunięty]

Wysłany: 26 Kwi 2005, 23:50   

wibrator w aucie? :D haha :P chyba dobra zabawa dla dziewczynek :P

a tak wogole.. to wlasnie.. czemu niby "trzeba" ciagniac z zapalniczki... prąd jest bardziej "wyprostowany" czy o to ci chodzilo? bo w/g mnie najlepiej ciągnąć kabel bezpośrednio z Aku, bez niepotrzebnych "przerw" w biegu prądu
 
 
konrad_wwa
[Usunięty]

Wysłany: 12 Maj 2005, 17:13   

ja jak kupiłem essiego to tam instalacji do radia praktycznie nie było. Wystawały jakieś kabelki, wszystkie czerwone i było ich pięć.

nową instalacje zrobiłem tak:
plus główny od akumulatora (oczywiście po drodze z odpowiednim bezpiecznikiem - nie wiem jaki to odpowiedni, ja wstawiłem 15)
masa od zapalniczki,
plus pojawiający sie - wpiołem się w jeden z kabelków odchodzących od stacyjki
ilumination - od podświetlenia zapalniczki

szybko, miło i skutecznie...
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 15 Maj 2005, 11:34   

digital napisał/a:
a tak wogole.. to wlasnie.. czemu niby "trzeba" ciagniac z zapalniczki... prąd jest bardziej "wyprostowany" czy o to ci chodzilo? bo w/g mnie najlepiej ciągnąć kabel bezpośrednio z Aku, bez niepotrzebnych "przerw" w biegu prądu

Pewnie, że nie trzeba. Koła zapasowego też nie trzeba wozić z tyłu pod podwoziem - można je wozić za fotelem pasażera ;) ALE PO CO?
Najlepszym rozwiązaniem jest + z gniazda zapalniczki (oczywiście od tylca a nie za pomocą wtyczki ). Nie trzeba montować dodatkowego bezbiecznika (już jest 15 A) - tymbardziej jeżeli z zapalniczki nie korzystasz. Nie potrzebujesz długiego przewodu a dojście pod nosem :) .... a o jakich przerwach pisał digital??? - pojęcia nie mam i mieć nie będę.
Masę natomiast można sobie wziąść z karoserii (śruba, wkręt) lub .. z zpalniczki oczywiście.
PS
No ale jeżeli ktoś lubi ciągnąć kabel (bez skojarzeń ;)) - to jego sprawa.
POZDRO.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 15 Maj 2005, 11:50   

Nie ma to jak zasilić audio bezpośrednio z akumulatora, osobnymi przewodami (również masowym)... potem jak ma sie pecha to przez bude auto idze przyszwiek instalacji itp... pozatym zapalniczka nieraz jest w dziwne obwody wpinana...

Miejsce na koło jest w bagażniku (najlczeście w aucie jest miejsce na koło) tak samo zasilnie... jeśli jest instalacja audio oryginalna to sie podlaczaj pod nią, jak nie ma to nie woż koła za fotelem (nie podłączaj sie pod zapalniczke) tylko zrób se miejsce w bagażniku (podłacz sie z nową instalką audio po akusa)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
konrad_wwa
[Usunięty]

Wysłany: 15 Maj 2005, 16:02   

coccolino!! ...jak gniazdka zapalniczki nie używasz...

dziś nie używasz, jutro kupisz jakiś gadżet i zaczniesz używać. Ja np. w sezonie używam czajnika elektrycznego na 12V i lodówki samochodowej na 12 V. I zgadnij gdzie to wpinam...
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 15 Maj 2005, 22:46   

Hola hola mości panowie.
Mówimy o radiu za 20 PLN !!!!! ... a nie caraudio 2000W za kilka tysięcy!!!
Jeżeli ktoś chce podłączyć porządne audio to tylko z akumulatora i to na pewno nie fabrycznego, a nawet nie jednego!
Jeżeli zaś chodzi o popierdułkę za 20 złociszy nie widzę problemu....
... a czajniczek możesz podpinać spoko, lodóweczkę też. One żrą tyle prądu, że te kilka Watt nie zrobi im różnicy, poza tym w czasie gotowania można wyłączyć radyjko, a jak nie chcesz to daj większy bezpiecznik (jeśli ten będzie padał).
Uffff..
Zaś jeśli mowa o masie to i tak wszystkie masy w samochodzie są podpięte do karoserii - pośrednio lub bezpośrednio, zaś (-) akumulatora jest podłączony bezpośrednio do karoserii i to krótkim gruuubym przewodem.
POZDRO.
 
 
medyk72
[Usunięty]

Wysłany: 18 Maj 2005, 22:41   

Jakiekolwiek i za ilekolwiek by radio nie było- dobrze by było żeby po drodze od akumulatora był jakiś nie za duży bezpiecznik (60A niewiele pomoże)- w przypadku zwarcia kabel ciągnięty prosto do akumulatora przewodząc prąd zaświeci sie ślicznie na czerwono - stopiwszy wpierw izolacje swoją, a być może i innych sąsiadów i narobi szkody. Więc podpięcie pod zapalniczke nie jest złym pomysłem, a jeśli do aku - to z jakimś zabezpieczeniem. Pozdr.
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 19 Maj 2005, 08:13   

Jaki bezpiecznik? - oto jest pytanie.
Łatwo obliczyć ze wzoru: P=U*I czyli I=P/U (prąd=moc/napięcie), a wię jeżeli radyjko ma 2*20 W (40 W):
I=40/12 I =ok.3,3 A
Dajemy bezpiecznik 4A i jest OK. :ok:
Można dać 5A i też będzie dobrze. No ale 60 to już przegięcie!
POZDRO.
 
 
konrad_wwa
[Usunięty]

Wysłany: 19 Maj 2005, 23:24   

bezpiecznik napewno nie mniejszy niż w radiu, ale też nie za duży. Ja w jakimś radiu ostatnio widziałem 4 - i to chyba nawet było radio forda.

cocolino - ja lubie gotować wode i słuchać muzyki

... a jak parze kawe to słucham rynkowskiego ;)

... kobiety lubią brąz... ( :D on the face)
 
 
coccolino
[Usunięty]

Wysłany: 20 Maj 2005, 09:52   

konrad_wwa napisał/a:
... ja lubie gotować wode i słuchać muzyki...

Tak z ciekawości pytam - taki czajniczek to ile Watów (W) pobiera?
 
 
konrad_wwa
[Usunięty]

Wysłany: 20 Maj 2005, 21:44   

Hmmm...

powiem ci że nie wiem ile to ma wat. Mam go już conajmniej 8 lat, ale nigdy nie widziałem na nim jakielkolwiek informacji na ten temat...

ale nie sądze żeby za dużo. Ma pojemność ok. 0,3l, a wode sie gotuje ok 30-45 min...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Trzaski w głośniku a podłączenie kabli
kecaj999 Car Audio i CB 4 16 Maj 2011, 19:51
skola
Brak nowych postów [MK4] Podłączenie kabli WN od cewki do świec
Gość Elektryka 7 23 Mar 2010, 19:22
JoeMix
Brak nowych postów [MK5] Kolory i oznaczenia kabli zasilania radia
vasteq Car Audio i CB 4 21 Sie 2011, 23:14
Puff
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi PODŁĄCZENIE radia
radek h Car Audio i CB 12 7 Lip 2005, 14:40
Gość
Brak nowych postów Podłączenie radia
Gość Car Audio i CB 2 20 Gru 2009, 13:08
Szymonnn


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.