Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: eac fail, klimatyzacja, mk6

[MK6] Klimatyzacja nie domaga..
Autor Wiadomość
SPLpolska 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Trend
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 30 Lis 2011
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Lip 2012, 18:32   [MK6] Klimatyzacja nie domaga..

Witam,
przy wysokiej temperaturze zewnętrznej i włączonej klimatyzacji zdarzyło się 3 razy, że przy ciepłym silniku (wskazówka w połowie pola temperatury) i staniu w korku samochód gasł. I tak w kółko po paru sekundach od odpalenia gasł a na wyświetlaczu pojawiał się EAC fail. Jeśli samochód jechał na trasie wszystko było ok, gasł dopiero po rozgrzaniu się w korku od czasu, aż wskazówka znalazła się między O a R. Poza tym klimatyzacja rzadko się uruchamiała, a jak już się jej zachciało to słabo chłodziła. Wczoraj została nabita (było 375g, jest 650g), ale nadal nie chce się włączyć... Nie słychać załączania się sprzęgła sprężarki, wentylator startuje czasem i to tylko na jakieś 2-3 sekundy...

Bezpiecznik A/C sprawdzony - nie wiem czemu jest wsadzony 15 A, ale zamieniłem na chwilę na 10A i zero efektów.
Przeczytałem http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49093 i pomierzyłem piny w kostce od czujnika ciśnienia klimatyzacji i wyszło mi:


Niby ok, ale czy na pewno powinno być tam 5 V ?! Po zwarciu pinów 2-3 zero reakcji, po zwarciu pinów 1-4 samochód nie odpala - kręci ale nie odpala. Nie wiem jak mam to rozumieć - sprzęgło się załącza i rozrusznik nie daje rady? Tak powinno być?
Co jeszcze mogę sprawdzić, żeby odzyskać klimatyzację?

Z góry dziękuję za odpowiedzi...
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 3 Lip 2012, 22:37   

Cytat:
przy wysokiej temperaturze zewnętrznej i włączonej klimatyzacji zdarzyło się 3 razy, że przy ciepłym silniku (wskazówka w połowie pola temperatury) i staniu w korku samochód gasł.


Powiem tak - jak umierało mi łożysko w sprężarce (i kto wie co jeszcze), to po włączeniu klimy (od razu, czasami po chwili) zaczynała mi mrugać kontrolka ładowania - sprężarka zwyczajnie blokowała cały pasek osprzętu. Chwała, że nie wpadło mu do głowy, żeby spaść, kiedy pierwszy raz mi się to zdarzyło...

Jak sprężarka się rozszczelnia, to też są takie objawy. A u Ciebie ewidentnie coś jest nieszczelne, bo połowa czynnika sama nie ucieka "ot tak". Ponadto objawy takie nasilają się (lub występują tylko wtedy) kiedy jest gorąco...

To czysty strzał (i to dość ryzykowny), bo nigdy się z takim czymś nie spotkałem, że może sprężarka w pewnym momencie tak blokuje/obciąża całość, że silnik staje...

Pasek osprzętu jest podpięty bezpośrednio pod koło wału korbowego. Jeśli nie zacznie się ślizgać przy dużym oporze któregoś z urządzeń, to teoretycznie silnik mógłby być zduszony w ten sposób...
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
balood 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 40
Skąd: poznan
Wysłany: 4 Lip 2012, 18:48   

no ja też się podepnę pod temacik do piatku też bujam się z tym tematem. w piatek byl upal jak cholera stala pod robota jakies 8h , wsiadam do samochodu przewietrzylem ruszam odpalam klime i cisza nic się nie załaczyło, dioda na włączniku świeci a klima nie działa. przyjechalem pod chate poczytałem neta, idę do auta popukałem, postukałem kablami poruszałem zadziałała. w sobote jade do sklepu działu klima, wracam po pół godzinie wsiadam nie działa. znów stuku puku na oślep nawet te przekaźniki wyjąłem (ten siwy i czarny) włożyłem działa. w poniedziałek jade do roboty działa, wracam do domu zadziałała, ale po 1km przestała chłodzić :(. dziś u majstra od naprawy klim byłem i mówie może czynnika brakuje, a tu koleś mówi że jest i coś z elektryką, sprzegłem musiałby zobaczyć, ale ma dużo ludzi i za tydzień żebym przyjechał.

Może Koledzy z forum coś podpowiedzą?
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 4 Lip 2012, 19:48   

Ta... mnie to samo gadali: jedź Pan do elektryka, sprężarka jest ok! Jasssne... :D

Skończyło się na tym, że wymienili mi całą sprężarkę, bo była rozszczelniona i po miesiącu czasu mało co czynnika zostało :)

"Na oko" to oni sobie mogą sprawdzać i kazać do elektryka jeździć - tu trzeba automat podpiąć i sprawdzić ile czynnika z układu ściągnie. Jak mało, to masz gdzieś wyciek, to pozostaje zlokalizowanie miejsca (niestety/stety to często sprężarka), naprawa i nabicie. A potem cieszenie się, że działa :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
balood 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 40
Skąd: poznan
Wysłany: 4 Lip 2012, 20:13   

byłem w zakładzie - alpo luboń pod poznaniem, który zajmuje się naprawami klimy i napełnianiem. podłączył koleś kable i stwierdził ze czynnik jest, nawet ja widziałem wskazowki i pokazywały tak na 3/4 nie spojrzałem na jednostki. koleś powiedział, że może się zająć tematem, bo może byc bezpiecznik, kabel, sprzegło albo jeszcze coś, ale najcześniej za tydzień.

ten przekaznik WOT od klimy to ten czarny czy siwy? bo ten siwy na wyłaczonym kluczyku pokazuje napiecia 12V na 1 i 2, a ten czarny na wylączonym to 1-2V pokazuje.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 4 Lip 2012, 20:27   

A mnie się wydawało, że póki się czynnika nie ściągnie, to nie wiadomo ILE go jest. Bo sam fakt obecności ciśnienia w układzie nic nie mówi...

No nic, pojedziesz to daj znać co tam spec stwierdził, sam jestem ciekaw...
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
balood 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 40
Skąd: poznan
Wysłany: 5 Lip 2012, 15:43   

Ktoś kiedyś powiedział "szukajcie a znajdziecie" i znalazłem kabel czarno-czerwony na czujniku/włączniku klimatyzacji tu koło sprezarki się urwał , ale dopiero dziś wylazł i to zauważyłem, w weekend na kanał sobie podajde i zrobię ten kabel.
chyba w tym był problem :myśli: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 09:46
ttomek71
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.