Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: automatyczna skrzynia biegow, bledy, check engine, kontrolki, mk6, predkosciomierz, skrzynia biegow, vss

[MK6] Wymontowana automatyczna skrzynia biegów, Check Engine
Autor Wiadomość
jacoq 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 6
Skąd: Zamość
Wysłany: 14 Maj 2012, 19:31   [MK6] Wymontowana automatyczna skrzynia biegów, Check Engine

Witam.
Jestem nowym, ale niestety nieszczęśliwym posiadaczem Fiesty Mk6. Kupiłem samochód, można powiedzieć, że "w ciemno" i to był mój błąd. Sprzedawca powiedział, że jest wymontowany Tiptronic, bo były z nim jakieś problemy i jest przerobione na zwykłą skrzynię (przekładnię). Zapewniał, że wszystko działa jak należy, niestety nie miałem jak sprawdzić, jeździłem tylko po parkingu (samochód był nieubezpieczony, ściągany z Niemiec). Jak zwieźli go do domu na lawecie i zacząłem jeździć to zaświeciła się kontrolka "check engine" a prędkościomierz w ogóle nie działa, nie działa też licznik km. Byłem u kilku fachowców i rozkładają ręce. Błagam pomóżcie.
Ostatnio zmieniony przez bidżej 16 Maj 2012, 13:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 14 Maj 2012, 19:47   

podejrzewam, że do wymiany jest czujnik prędkości w skrzyni, powinien być w tym samym miejscu co w poprzednich mk'ach
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
jacoq 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 6
Skąd: Zamość
Wysłany: 14 Maj 2012, 20:12   

Właśnie nie bardzo. Fachowiec powiedział, że w modelach z Tiptronic nie było czujki w skrzyni od tyłu, jak w pozostałych modelach tylko przy module (osprzęcie) Tiptronic, mówił, że można by było próbować podłączyć się pod ABS, ale on nie potrafi tego zrobić.
BTW komputer Tiptronica został, bo nie można by było odpalić auta, ale została tylko wiązka kabli dla informacji głównego komputera i dwa kable zmostkowane, żeby zaślepić układ.
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 14 Maj 2012, 20:54   

Jeżeli tiptronic to automatyczna skrzynia biegów (nie dało się tak od razu napisać?), to pewnie trzeba wgrać do kompa oprogramowanie dla skrzyni manualnej, ja mam wsadzony silnik z automata i po zmianie miejsca czujnika położenia wału w silniku na manuala, wszystko śmiga aż miło...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
jacoq 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 6
Skąd: Zamość
Wysłany: 14 Maj 2012, 21:03   

Ja się w sumie nie znam, ale to brzmi całkiem nieźle. Muszę popytać kto mógłby mi to zrobić i dam znać. Pewnie trochę goopie pytanie, ale da się skądś wziąć takie oprogramowanie, czy to tylko elektronicy mają dostęp do takiego czegoś ? I co z prędkościomierzem skoro :czerpał moc" z Tiptronica, a nie ze skrzyni ?

PS
Sorry, rzeczywiście mogłem napisać automat.
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 14 Maj 2012, 21:08   

jacoq napisał/a:
da się skądś wziąć takie oprogramowanie, czy to tylko elektronicy mają dostęp do takiego czegoś ?
Oryginalne oprogramowanie komputera pobierał dla mnie magik-elektryk z ASO w Wawie, ze strony/serwera producenta na podstawie numerów fabrycznych kompa innej Fiesty, wgrał je potem przez OBD2 za pomocą jakiegoś kompa diagnostycznego, koszt 4 stówki...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 16 Maj 2012, 13:37   

"TIPTRONIC" - no qwa... :rotfl:
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 16 Maj 2012, 13:49   

Tiptronic to konkretny typ skrzyni, szkoda ze potocznie wrzuca się do tego worka wszystkie automaty świata z możliwym sterowaniem manualnym,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
jacoq 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 6
Skąd: Zamość
Wysłany: 22 Cze 2012, 15:47   

Jestem właśnie po wizycie u mechanika i jest tak: ten kto to robił wcześniej nie do końca wiedział co robi, ale miał dobre intencje, bo zmienił oprogramowanie silnika na manual, ale nie mógł przeprogramować modułu ABS (bo z niego teraz ma być pobierana prędkość auta). Moduł ABS jest zaprogramowany na 3s... (wersja z automatem), a silnik (skrzynia) na 2s... (wersja z manualem). Z tego co wiem to teraz cały myk polega na tym, że trzeba przerzuć cały moduł ABS z Fiesty z manualem i wtedy ma działać na 90%. I właśnie zostaje te 10% dla mojej decyzji czy ryzykować i kupować moduł ABS.
Co o tym myślicie ?
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 23 Cze 2012, 06:55   

A ja myślę,że to co jest zrobione w tym samochodzie to lekka baranina. :yes:
Każda usterka która się pokaże w tym samochodzie będzie zrzucana na tą przeróbkę.Każdy właściciel tego samochodu nie będzie nim spokojnie jeździł znając historie naprawy albo gdy natknie się na pozostawionego kompa od skrzyni biegów albo zastanowi sie co to za dziwne okienko w licznikach. :9:
A trzeba było zrobić tak najprostszym sposobem.
1.zrzucić silniczki ze skrzyni biegów
2.założyć linki z wajhą do manuala.
3.wywalić ten komputer od tiptronika przykręcony do lewej podłużnicy
4.razem z kompem wymienić wiązkę silnika na taką od manuala
5.wymienić cały zestaw odpaleniowy(licznik,komputer,pigułki immo)na taki od manuala.
Co do ABS-u nie jestem pewien ale obstawiam,że nie ma w nich różnicy.Po prostu w tiptroniku idzie sygnał z ABS-u na komputer skrzyni,potem na komputer silnika i dopiero na licznik.Jeżeli coś jest namostkowane po drodze to kto teraz znajdzie gdzie wystąpiła przerwa sygnału..
Po takim zabiegu jaki opisuję powyżej nikt Ci nie powie ,ze kiedykolwiek był w tym samochodzie tiptronik ,chyba że po vinie.
Koszt zestawu odpaleniowego a masz przedliftówke nie jest taki duży.Elektronika tej przekładki(skrzyni) powinna zmieścić się w 7,8 stówkach.Stare graty może udało by się sprzedać.
Ale nie, Polak woli na kwadratowo bo myśli, że będzie taniej.Bodej 2 stówki taniej to staje się bohaterem narodowym. :cojest:
Teraz podlicz ile kasy wsadził w tą elektronikę twój sprzedawca, ty i ile jeszcze włożysz.I czy nadal będziesz jeździł fofą spokojnie?
Partyzantkę to można było robić w maluchu czy dużym fiacie byle była iskra w punkcie i paliwo w gaźniku. :ok:
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
jacoq 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 6
Skąd: Zamość
Wysłany: 23 Cze 2012, 09:53   

Ja się właśnie na tym nie znam i zdaję się na fachowców, ale:
1. do pkt 2 powyższego postu jest zrobione dokładanie to samo;
2. z tego co wiem to nie można wywalić tego komputera przykręconego do podłużnicy, tylko trzeba było zostawić wiązkę podłączeniową, a resztę "zaślepić" - sformułowanie fachowca;
3. soft silnika jest zmieniony na manual, a za tym też zmienił się nr VIN softu;
4. jest zmieniony licznik na manual (bez okienka biegów) i przeprogramowany immo (oba kluczyki);
Poza tym na kompie (nie pamiętam nazwy oprogramowania, ale wiem, że jest to fordowskie) wszystko działa jak należy, licznik przechodzi testy prawidłowo, ABS ma funkcję podawania prędkości i na wykresie (na kompie) ją widać, ale soft silnika nie chce jej czytać i podawać na licznik.
Jeszcze raz podkreślam, że ja się nie znam (sorry też za niefachowe określenia w postach),dlatego pojechałem do gości najlepszych w mojej okolicy, poza tym wszyscy inni rozkładali ręce.
Mi już nie zależy na kosztach, zresztą do tej pory nic nie zapłaciłem (poza kupnem licznika od manuala), chcę tylko żeby to było zrobione.
A wracając jeszcze do tego całego komputera TIPTRONIC, przykręconego do podłużnicy to każdy mi mówi, że nie da się go tak po prostu wywalić, bo już sam dawno chciałem to zrobić.
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 23 Cze 2012, 10:12   

jacoq napisał/a:

A wracając jeszcze do tego całego komputera TIPTRONIC, przykręconego do podłużnicy to każdy mi mówi, że nie da się go tak po prostu wywalić, bo już sam dawno chciałem to zrobić.

A ja mówię że się da wywalić.
A piszesz ,że kupiłeś tylko licznik.A przeprogramowanie immo w liczniku to sam czy dobre krasnale w nocy za free zrobiły?
A w tym kompie silnika soft w jednej, czy w dwóch kościach zmieniony był?
jacoq napisał/a:

3. soft silnika jest zmieniony na manual, a za tym też zmienił się nr VIN softu;

?????? ?????????????? co to jest vin softu?
jacoq napisał/a:

2. z tego co wiem to nie można wywalić tego komputera przykręconego do podłużnicy, tylko trzeba było zostawić wiązkę podłączeniową, a resztę "zaślepić" - sformułowanie fachowca;

wymienić wiązkę silnika na taką od manuala(tylko z kompem silnika)
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
jacoq 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 6
Skąd: Zamość
Wysłany: 27 Cze 2012, 18:06   

Cytat:
A przeprogramowanie immo w liczniku to sam czy dobre krasnale w nocy za free zrobiły?

To już jest zrobione, tak jak pisałem wcześniej, oba kluczyki też są zaprogramowane. Poza tym gdyby nie było zrobione to nie dałoby się odpalić auta (tak przynajmniej słyszałem).

Cytat:
A w tym kompie silnika soft w jednej, czy w dwóch kościach zmieniony był?

Kompletnie nie mam pojęcia.

Cytat:
?????? ?????? ???????? co to jest vin softu?

Chodzi mi o to, że na kompie pokazuje inny nr VIN niż jest pod szybą .


Cytat:
wymienić wiązkę silnika na taką od manuala(tylko z kompem silnika)

Jeśli dałoby się napisać tak żebym to zrozumiał i potrafił wytłumaczyć to bardzo poproszę :jupi:
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 1 Lip 2012, 12:17   

jacoq napisał/a:



Cytat:
wymienić wiązkę silnika na taką od manuala(tylko z kompem silnika)

Jeśli dałoby się napisać tak żebym to zrozumiał i potrafił wytłumaczyć to bardzo poproszę :jupi:

A co tu jest niezrozumiałego.
Wiązka silnika od zwykłej skrzyni biegów czyli taka okrojona do minimum bez wtyczek do kompa skrzyni automatycznej.
Przy lewym kielichu fiesta mk6 ma odłączaną wiązkę elektryczną silnika.wywalić od automata,zamontować od manuala.
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - skrzynie biegów, przełożenia
Marcin Tuning mechaniczny 74 22 Lis 2018, 09:32
lukaszceglarski
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.