Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

CB jakie wybrać?
Autor Wiadomość
sokrates 

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 51
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19 Gru 2011, 13:47   CB jakie wybrać?

Mam takie pytanie. Mój szwagier używa radia CB President Walker ASC i bardzo chwalił to urządzenie. Tylko on jeździ VW Passantem, a ja chciałbym zainstalować takie urządzenie do mojej Fiesty. Sądzicie, że nie będzie problemu z instalacją?
 
 
Stunt_Man 
Niereformowalny

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Domi
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 1933
Skąd: \,,/
Wysłany: 19 Gru 2011, 20:07   

auto nie robi różnicy
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 21 Gru 2011, 01:13   

Tego się nie podłącza poprostu pod zapalarke i trzeba wpiąć odpowiednią antenę i to wszystko?? To jakie wybrać zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.Oczywiście lepiej wziąć jakieś sprawdzonej firmy np:president-a jakiegoś, wiem że są jeszcze jakieś alany ale czy to dobrze to nie wiem, bo nie używam takich zabawek. poczytaj sobie niżej masz link.

LINK do CB
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
sokrates 

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 51
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 2
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22 Gru 2011, 15:25   

Rzeczywiście ja też bym się bał wybrać inną firmę niż Presidenta, to chyba jedyna uznana marka na polskim rynku. A jaki sposób montażu sprawdza Ci się najlepiej?
 
 
Oki188 


Model: Ford Fiesta Mk2`88
Wersja: Inna
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Damian
Wiek: 38
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 36
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 23 Gru 2011, 23:43   

Mówicie o Presidencie a nawet nie wiecie że w środku siedzi UNIDEN.
Tak koledzy Wszystkie radia Presidenta robione są na podzespołach Unidena
Od 8 lat zajmuje się tematyką CB naprawami modyfikacjami, przestrajaniem

Co do wyboru radia trzeba brać pod uwagę poziom zakłóceń w samochodzie pochodzących od na przykład: alternatora, zapłony, komputera ksenonów a nawet miałem przypadek gdzie zakłócał komputer wspomagania kierownicy.
Wiadomo większość darii ma montowane fabrycznie filtry ANL ale jakość tych filtrów pozostawia wiele do życzenia. Najważniejszym filtrem zabezpieczającym od niepożądanych trzasków jest filtr NB (noise blanker) lecz niestety tylko w starych radiach były te filtry montowane w nowszych modelach tylko wybrane modele mają ten filtr.
Wiadomo na rynku CB jest dużo firm: Cobra, TTI, President, Stabo, Albrecht,Uniden, Onwa, Alan, Midland i inne
Nie ma radia które zaspokoi nasze potrzeby w 100% jedno będzie miało dobry odbiornik ale za to kiepską modulację a inne z kolei na odwrót, Dodajmy fakt że radia są też blokowane tak aby spełniały polskie normy lecz po odblokowaniu dopiero pokazują swoje pazurki. Z modeli które osobiście testowałem i posiadam mogę polecić
Uniden 510xl , 520XL (dobry filtr ANL , Czysta i głośna modulacja, czuły odbiornik)
Intek 550 POWER (troszkę szumiący odbiornik ale czuły, głośna modulacja, opcjonalne echo, po rozblokowaniu do 15W mocy nadawczej)
Intek 790 (troszkę szumiący odbiornik ale czuły, głośna czytelna modulacja)
Intek 795 (troszkę szumiący odbiornik ale czuły, głośna czytelna modulacja, po rozblokowaniu 20W mocy nadawczej)
Alan 48 (troszkę szumiący odbiornik, dobry filtr ANL, głośna czytelna modulacja a po rozblokowaniu ryczy jak wściekły)
Alan 278 (troszkę szumiący odbiornik, czytelna modulacja, po rozblokowaniu 20W mocy)
Alan 199+ (czytelna modulacja dobry odbiornik, jedyny minus puszczające luty szczególnie po zimie)
Alan 100+ (czytelna modulacja dobry odbiornik, jedyny minus puszczające luty szczególnie po zimie)
Intek M110 (dobry odbiornik, czytelna modulacja)
i wiele innych które mogę opisywać bez końca

Radia których nie polecam:

Cobra DX III , DX4 i wszystko co siedzi w identycznej obudowie z innych firm
Canva - wszystkie modele (szrot jakiego mało)
Sunker - Wszystkie modele (strasznie się psują ciężkie w naprawie)
TTI - jak padnie element za 5zł to radio do kosza idzie bo procesor pali
Alan 121 - kolorowy LCD kusi ale badziewna modulacja do du** odbiornik
M-Tech Legend - odbiornik średniej klasy ale modulacja do niczego jak z telefonu komórkowego
i jeszcze kilka modeli

Teraz może troszkę o antenach.
Wiadomo czym dłuższy tym lepszy ale co kto lubi.
Najważniejszy jest montaż na samochodzie antena nie promieniuje w każdą stronę tak samo zależy gdzie ją ustawisz tak będzie promieniować.
Najlepiej pokazuje to obrazek z linku

http://www.elektroda.pl/r...eny0001_204.gif

Wiele osób zastanawia się brać antenę na magnes czy na stałe, jedno i drugie ma swoje wady i zalety.
Montaż na magnes daje nam to że zawsze w łatwy sposób ją ściągniemy i schowamy
Lecz niestety rysuje dach (stąd te naklejki na karoserie które troszkę pogarszają SWR)
Montaż na stałe jest lepszy gdyż antena zbiera wtedy miej śmieci z auta ale zarazem nie schowamy jej tak szybko bo to śrubkę odkręć albo inna metoda demontażu.
Strzeżcie się podróbek znanych firm takich jak LEMM, President, Hustler, Santiago, Sirio.
Jak kupować to raz a porządną i znanej firmy.
śmiało polecam modele.
Lemm AT-1200
Lemm AT-1500
Lemm AT-1700
President florida
President ML-145
President New Alaska
Hustler IC-100 (najczęściej takie montuje klientom - 100cm na magnes)

Anteny których nie polecam
Wilson Little
TITANIUM 4000
antena VK
DELTA 875S

Mam nadzieję że wiele wytłumaczyłem jeśli chodzi o CB jeśli ktoś ma jakieś pytania proszę pytać śmiało.
Pozdrawiam.
 
 
 
afi 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 48
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 75
Skąd: Gorlice
Wysłany: 31 Gru 2011, 22:48   

Do tego co napisał Oki188 mogę dodać, że starsze radia były zdecydowanie lepsze od bieżącej produkcji sam mam starego Presidenta Jacka co prawda na bazie bo to troszkę większy odbiornik i do fiesty nie bardzo się mieści. W aucie natomiast wożę TayloraIII New ASC i jestem z niego zadowolony. Natomiast nie namawiam Cię na zakup używanego radia bo na tym trzeba się trochę znać, żeby nie wpakować się w kanał trafiając na radyjko przerabiane przez „mistrza śrubokręta”. Antenę jak możesz to montuj na stałe to znaczy otwór w dachu i oczywiście im dłuższa tul lepsza ma Sirio megawata 4000 i mogę go polecić z czystym sumieniem. Dobre są też anteny Sirtel, ale po nie radził bym zrobić wzmocnienie.
 
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Sty 2012, 16:35   

Pozwolę sobie zapytać jaki jest sens rozblokowywania radia na większą moc, co nam po tym że będą nas daleko i dobrze słyszeli, kiedy nam odpowiedzą ich sygnał do nas nie doleci bo oni mają radio z mocą 4W ?
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
Oki188 


Model: Ford Fiesta Mk2`88
Wersja: Inna
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Damian
Wiek: 38
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 36
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2 Sty 2012, 00:19   

afi napisał/a:
Do tego co napisał Oki188 mogę dodać, że starsze radia były zdecydowanie lepsze od bieżącej produkcji sam mam starego Presidenta Jacka co prawda na bazie bo to troszkę większy odbiornik i do fiesty nie bardzo się mieści.

Niestety taka jest prawda stare radia z elementami przewlekanymi chodzą dużo lepiej od tych nowych na siejących procesorach i elementach miniaturowych (SMD)
afi napisał/a:
Antenę jak możesz to montuj na stałe to znaczy otwór w dachu i oczywiście im dłuższa tul lepsza

Niekonieczne jest wiercenie dziur zawsze można użyć uchwytów na klapę bądź na rynienkę.
No chyba że nie ma innego wyjścia to wiercimy.
Co do długości to tak jak napisałem liczy się długość ale podstawowym najważniejszym parametrem jest zysk anteny.
Np.
Lem AT-1700 (1700mm) zysk 4dbi
New alaska (1450mm) zysk 6dbi
i wiadomo że new alaska będzie lepiej spisywać się przy odbiorze jak i nadawaniu
Osobiście myślę teraz nad zakupem Santiago 1200 (1950mm zysk 6dbi jedna z czołowych anten na rynku

MARIUSZ.B napisał/a:

Pozwolę sobie zapytać jaki jest sens rozblokowywania radia na większą moc, co nam po tym że będą nas daleko i dobrze słyszeli, kiedy nam odpowiedzą ich sygnał do nas nie doleci bo oni mają radio z mocą 4W ?

Bardzo słuszne stwierdzenie
Niestety nie wyobrażajmy sobie iż zwiększenie mocy dwu krotnie zwiększy nam adekwatnie zasięg naszej mobilnej stacji. Przy 4 krotnym wzmocnieniu radia czyli około 16W na wyjściu u odbiorcy mobilnego położonego np. 20km dalej nasz sygnał przez niego odbierany będzie o 1s większy niż na normalnej mocy natomiast na stacji bazowej będzie
można odczuć sporą różnicę. Oczywiście wszystko zależy od tego jaki odbiornik ma nasze radio. Należało by też wsiąść pod uwagę czy radio stoi w kanale tzw. zera "0"
Niestety większość radii na naszym rynku jest odjechanych od prawidłowej częstotliwości pracy. Zamiast pracować w 0 częstotliwość pływa nawet 2khz w bok co przy wąskiej pracy odbiornika da się odczuć (mniejsze zakłócenia propagacyjne z 5-tek) ale przez to na dalszych odległościach nie słyszymy dobrze naszego rozmówcy.

Podsumowując temat CB jest szeroki jak ocean a i tak zagłębiliśmy się dość daleko jak na zwykłego szaraka. Ale mam nadzieję ze wielu z was rozwiało to pewne komplikacje.
 
 
 
brewa7 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Aleksander
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 465
Skąd: ŁDZ
Wysłany: 2 Sty 2012, 01:24   

sokrates napisał/a:
A jaki sposób montażu sprawdza Ci się najlepiej?


Chodzi Ci o montaż radia czy o antenę??
_________________
Była: MK3
Jest: P206

 
 
 
afi 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 48
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 75
Skąd: Gorlice
Wysłany: 2 Sty 2012, 14:10   

Oki188 napisał/a:
Osobiście myślę teraz nad zakupem Santiago 1200 (1950mm zysk 6dbi jedna z czołowych anten na rynku
Też się nad nią zastanawiam tylko pozostaje kwestia montażu, a dokładnie mam na myśli wzmocnienie jest to dość ciężka antena. W fieście nie ma za dużo miejsca między dachem a podsufitką. Napisz jak widzisz tą kwestie. Bo nie ma dyskusji jest to ścisła czołówka anten na rynku.
 
 
 
Oki188 


Model: Ford Fiesta Mk2`88
Wersja: Inna
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Damian
Wiek: 38
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 36
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 4 Sty 2012, 19:33   

Zdemontuje uchwyt lema a w jego miejsce pójdzie uchwyt do santiago
(uchwyt rynienkowy)

 
 
 
afi 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 48
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 75
Skąd: Gorlice
Wysłany: 4 Sty 2012, 23:07   

W tej chwili mam sirio 4000 megawattzamontowana w otworze w dachu. Fiesta MK4 nie ma rynienek, pozostaje podstawa magnesowa lub otwór.
 
 
 
Oki188 


Model: Ford Fiesta Mk2`88
Wersja: Inna
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Damian
Wiek: 38
Dołączył: 05 Lis 2011
Posty: 36
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 6 Sty 2012, 10:16   

jeśli masz otwór w dachu to nie będzie problemu z montażem anteny na stałe nawet santiago w razie czego jak masz cienką blachę można zawsze wzmocnić montaż poprzez dołożenie od środka dodatkowej blachy kwadratowej z wyciętym otworem na uchwyt (jeżeli jest taka możliwość oczywiście)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jakie amortyzatory wybrać
gruby907 Mechanika ogólna 0 11 Sie 2016, 14:06
gruby907
Brak nowych postów [MK3] Jakie przewody WN wybrać?
massur Elektryka 10 31 Maj 2010, 22:57
Ciapek
Brak nowych postów [MK4] Jakie części wybrać
otol Mechanika silnika 1 19 Wrz 2015, 11:50
TSRules
Brak nowych postów [MK5] amortyzatory tył - jakie wybrać?
Lenin Przed zakupem 11 31 Paź 2013, 13:26
Lenin
Brak nowych postów [mk3] Jakie głośniki na przód wybrać - plug&play?
głośniki prżód
fake4r Car Audio i CB 1 26 Kwi 2017, 19:50
murgrabia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.