Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:52
Prezentacja Audio w mojej Fiestuni:)UPDATE-Wytłumianie drzwi
Autor Wiadomość
Rasta 





Model: Inne auto
Wersja: Focus
Silnik: Inny
Wiek: 44
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 523
Skąd: Wawa
Wysłany: 13 Kwi 2005, 23:46   Prezentacja Audio w mojej Fiestuni:)UPDATE-Wytłumianie drzwi

Witam!

Oto gorące fotki, które niedawno zrobiłem. Nie są najlepszej jakości, ale niebawem zrobię lepsze.

Co znajduje się w furce:
Przód:
- woofery Hertz HV 165 (165 mm) umieszczone na pierścieniach z MDF'u
- tweetery Hertz HT 25 (25 mm)
- zwrotnice robione na zamówienie

Tył:
- wzmacniacz Xetec Xi 240.4 (czterokanałowy)
- kondensator Dietz 1 Farad
- subwoofer JL Audio 10w0 (skrzynka robiona na zamówienie pochyłe ścianki dzięki czemu idealnie pasuje do kanapy)
- okablowanie w całości Dietz

Więcej fotek sprzętu w poniższym topiku
http://www.fiestaklubpols...opic.php?t=4541

Fotosy:

Dla niedowiarków 165 mm bez problemu mieszczą się w drzwiach, chociaż w kilku firmach CA "specjaliści" mówili, że nie ma szans i trzeba przerabiać boczki.

Tweetery powędrowały do trójkącików od lusterek. Miejsca fabryczne w nie są zbyt dobrym pomysłem - za nisko.

Wzmak na swoim miejscu:)

Niestety kondensatora nie widać jest w całości ukryty :cry: , gdyż nie było dla niego miejsca co widać.






Nie posiadam zdjęć głośników ale jak będę wytłumiał drzwi (prawdopodobnie w najbliższy weekend) to nie omieszkam zrobić.

Powiem szczerze, że byłem przekonany, że bez wytłumienia to to w ogóle nie będzie chciało grać. Ale okazało się, że gra bardzo dobrze, żadnych wibracji i klekotania plastików. Tylko na zewnątrz samochodu słychać jak grzechoczą klamki hehe
_________________
Profesjonalne flokowanie
www.flokowanie.com.pl - 501-055-203
Ostatnio zmieniony przez Rasta 30 Kwi 2005, 00:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Kwi 2005, 00:23   

Niech zgadnę, te hertze co masz z przodu, to kupiłeś używane z allegro?? Bo koleś miał do sprzedania właśnie takie jak masz w opisie i też mówił ze zwrotnice były robione na zamówienie. :P
To jest dopiero car audio, wszystko najlepszych marek, z wyższych pułek :D
 
 
 
TroyaN
[Usunięty]

Wysłany: 14 Kwi 2005, 00:26   

heh fajnie wygląda. ja mam z tyłu butle i tube więc za duzo nie upchne. Planuje wstawić jakieś soprany w słuki przednie ale musze miec na to czasu troche żeby zbadać czy jest tam pod tym plastikiem wystarczającoi dużo miejsca
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 14 Kwi 2005, 08:10   

I to jest super sprzet z super montazem-a nie boschmany i 8 glosnikow w polce ;) :brawo: :brawo:
 
 
 
Garfield
[Usunięty]

Wysłany: 14 Kwi 2005, 08:49   

a możesz napisac jeszcze raz ile cie to wszystko wynioslo!
tak od dechy do dechy!?
jestem bardzo ciekaw czy majatek czy w jakich normalnych sumach sie zamknąłeś!
 
 
baaton
[Usunięty]

Wysłany: 14 Kwi 2005, 09:31   

całkiem całekie bardzo fajnie .ja mam podobny układ :jednostka sterująca sony cdx mp40 z przodu głośniki pioneer średniotonowe i głośniki wysokotonowe z tyłu wzmacniacz 4 kanałowy subwofer magnat force 1120 30 cm , i w tylniej półce 2 głosniki dibelsi (nie pamiętam jak sie to pisze ) 250 w w rms .miałem ten sprzet w renault 11 .a za niedługo szykuje sie dac go do fieski bo juz na mnie czeka moja perełka m3 92 rok 1.3 automat 80 tys przebiegu pozdro :P
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 14 Kwi 2005, 09:50   

molu napisał/a:
I to jest super sprzet z super montazem-a nie boschmany i 8 glosnikow w polce ;) :brawo: :brawo:

zapomniales wspomniec o wzmacniaczu do tych boshmanow czli FIRST 1600 WATT ! :hahaha:
 
 
Rasta 





Model: Inne auto
Wersja: Focus
Silnik: Inny
Wiek: 44
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 523
Skąd: Wawa
Wysłany: 14 Kwi 2005, 13:10   

Dzięki wszystkim za słowa uznania :D


Piesek napisał/a:
Niech zgadnę, te hertze co masz z przodu, to kupiłeś używane z allegro?? Bo koleś miał do sprzedania właśnie takie jak masz w opisie i też mówił ze zwrotnice były robione na zamówienie. :P
To jest dopiero car audio, wszystko najlepszych marek, z wyższych pułek :D


Pudło :D
Nówka sztuka - kupowanie takich zwrotek nie ma za bardzo sensu. Co drzwi to inne granie.


Garfield napisał/a:
a możesz napisac jeszcze raz ile cie to wszystko wynioslo!
tak od dechy do dechy!?
jestem bardzo ciekaw czy majatek czy w jakich normalnych sumach sie zamknąłeś!


Z tym to już na prv. Ale troszkę mnie to kosztowało.
_________________
Profesjonalne flokowanie
www.flokowanie.com.pl - 501-055-203
 
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 19 Kwi 2005, 17:47   

Super montaż.
I świetne komponenty.
Fajnie, że wewnątrz ayto nie wygląda jakby skrywało porządne audio- to skutecznie zniecvhęca złodzieji.
Gratulacje i miłego słuchania
 
 
2smart
[Usunięty]

Wysłany: 19 Kwi 2005, 20:26   

Fajne głosniczki :devil: , a i zabudowa ciekawa. Głośnego słuchania !! ;)

Pzdr 2 smart
 
 
Pablo 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 43
Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 133
Skąd: Brzoza
Wysłany: 19 Kwi 2005, 21:54   

No no gratulacje za taki sprzecik.
:brawo: :brawo: :brawo:


Pozdro
_________________

 
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 19 Kwi 2005, 23:09   

Ciekawe kiedy ja bede mogl moje audio zaprezentowac,jeszcze tyle rzeczy do zrobienia a juz niedlugo maturka :/ ehh tylko pozazdroscic
 
 
pvzon 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 43
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 311
Skąd: szczecin
Wysłany: 20 Kwi 2005, 12:40   

gratulacje, sprzęcik pierwsza klasa
_________________
1.1 clx rally
www.flmg.pl
 
 
 
Darek s
[Usunięty]

Wysłany: 21 Kwi 2005, 09:56   

Wielki brat jest pod wrażeniem tego sprzętu i jego montarzu.
 
 
Raffi13 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 39
Dołączył: 27 Lip 2004
Posty: 69
Skąd: Ujazd
Wysłany: 24 Kwi 2005, 12:09   

nie no dla mnie bomba :brawo: :brawo: :ok: :ok:
 
 
 
Rasta 





Model: Inne auto
Wersja: Focus
Silnik: Inny
Wiek: 44
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 523
Skąd: Wawa
Wysłany: 30 Kwi 2005, 00:56   

Zamieszczam fotki głośników, które posiadam w drzwiach oraz z procesu ich wytłumiania :P

Do wytłumienia skorzystałem z 2 rodzajów mat:
- miękkie poszły do wewnątrz drzwi
- twarde da zaklejenia otworów

Co potrzeba:
- maty (hehe)
- ostry nożyk
- opalarka (przyda się do podgrzewania mat, robią się wtedy elastyczniejsze i łatwiej się je nakłada i modeluje do drzwi)
- cosiś do oczyszczenia drzwi
- sporo wolnego czasu
- cierpliwość ;)

Nie jest to optymalne rozwiązanie ale od czegoś trzeba zacząć. :)


Seria:)


Pod gąbką znajduje się zwrotka.


Mają kopa :D :D :D

Sorki za kiepską jakość ale padła bateria w aparacie :sad:

Do środka poszła mata mięka.


Dokładnie 2 warstwy.


Na zewnątrz poszła mata twarda.


Już prawie koniec :lol:


Tego otworu nie zaklejałem, gdyż w całości wypełnia go orginalne wytłumienie (pianka) przyklejone do drzwi.




Na nowe wytłumienie nałożyłem jeszcze pozostałości wytłumienia orginalnego.
Pianka wchodzi w to wyżłobienie.


Finał:-P

Podsumowując - sporo pieprzenia się z tym wytłumianiem. Szczególnie jeśli chodzi o wewnętrzną część drzwi. Maty mają bardzo mocny klej, wystarczy że delikatnie dotknie się stroną klejącą czegokolwiek i już prawie niemożliwe jest oderwanie maty. Niestety nie ma miejsca na pomyłkę, a otwory przez, które się je przepycha nie są duże.

Jednak warto to zrobić bo efekt końcowy jest super. Różnica w brzmieniu (basie :D ) naprawdę bardzo duża. Głośniki dostają dodatkowego kopa, a drzwi zamykają się teraz jak w samochodzie klasy wyższej - "pyk" a nie "brzdęk".
_________________
Profesjonalne flokowanie
www.flokowanie.com.pl - 501-055-203
 
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Kwi 2005, 15:20   

Ile mat ci poszło na wytłumienie?? w wakacje planuje zrobić panelki i tak się zastanawiam ile mat będę potrzebował aby było ok. Używałeś też pasty wygłuszającej?
 
 
 
Rasta 





Model: Inne auto
Wersja: Focus
Silnik: Inny
Wiek: 44
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 523
Skąd: Wawa
Wysłany: 1 Maj 2005, 12:05   

Piesek napisał/a:
Ile mat ci poszło na wytłumienie?? w wakacje planuje zrobić panelki i tak się zastanawiam ile mat będę potrzebował aby było ok. Używałeś też pasty wygłuszającej?


Na jedne drzwi 4 maty miękkie od środka i trzy maty twarde od zewnątrz. W zaokrągleniu w górę ok. 8 mat na drzwi. Starczyło to na położenie 2 warstw w środku i po 2 warstwy na otwory od zewnątrz.

Pasty nie używałem. Zdania są podzielone jedni mówią, że strata kasy inni, że warto szczególnie do wysmarowania plastików. Oczywiście mówię o porządnej paście np. brax a nie tej z Allegro za 8 pln.

Boczki od drzwi nie wpadają w rezonans, więc stwierdziłem, że pastę sobie odpuszczę. Ale nigdy nic nie wiadomo, może jeszcze się rozklekoczą i wtedy może zaryzykuję. Zawsze można też boczki wyłożyć matami tylko to niestety waży.
_________________
Profesjonalne flokowanie
www.flokowanie.com.pl - 501-055-203
 
 
 
RKRman 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 50
Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 454
Skąd: z podkarpacia
Wysłany: 1 Maj 2005, 16:44   wytłumienie

HEJ !

...jestem ciekaw co to za "miękkie" maty .( może masz jakiegoś linka- ..czy monarz jest podobny do tych sztywnych ? )...bo spotkałem sie do tej pory tylko z tymi sztywnymi które sie modeluje "na ciepło"...

A tak przy okazji.........poszukuje jakiegoś SUBika powiedzmy 20 cm bo zmieniam koncepcje zabudowy - rezygnuje z elips na tylnej półce - dynamiczny basik " dobrze czytelny " do którego zrobie "piramidke" ...wzmaka "wkleje" :lol: hehe w podłoge bagażniczka
Zaznaczam że słucham Jazzu, Rocka , Bluesa...i raczej nastawiam sie na "jakość" a nie głośność...bo Łups, Łups mnie nie kręci.........

może jakieś podpowiedzi sprawdzone w praktyce ..? ..z góry dziękuje za inf

POZDRAWIAM :P ...góral niskopienny.....no i zależy mi na czasie bo do ZG chce pojechac z całą gotową"instalką " .. ;-)
_________________
fajnie było ją mieć
 
 
 
Rasta 





Model: Inne auto
Wersja: Focus
Silnik: Inny
Wiek: 44
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 523
Skąd: Wawa
Wysłany: 1 Maj 2005, 20:19   Re: wytłumienie

piotr-RKRmann napisał/a:
HEJ !

...jestem ciekaw co to za "miękkie" maty .( może masz jakiegoś linka- ..czy monarz jest podobny do tych sztywnych ? )...bo spotkałem sie do tej pory tylko z tymi sztywnymi które sie modeluje "na ciepło"...

A tak przy okazji.........poszukuje jakiegoś SUBika powiedzmy 20 cm bo zmieniam koncepcje zabudowy - rezygnuje z elips na tylnej półce - dynamiczny basik " dobrze czytelny " do którego zrobie "piramidke" ...wzmaka "wkleje" :lol: hehe w podłoge bagażniczka
Zaznaczam że słucham Jazzu, Rocka , Bluesa...i raczej nastawiam sie na "jakość" a nie głośność...bo Łups, Łups mnie nie kręci.........

może jakieś podpowiedzi sprawdzone w praktyce ..? ..z góry dziękuje za inf

POZDRAWIAM :P ...góral niskopienny.....no i zależy mi na czasie bo do ZG chce pojechac z całą gotową"instalką " .. ;-)


Takie same tylko, że miększe dzięki temu nie są tak łamliwe. Stosuje się je do obklejania drzwi od wewnątrz bardziej się nadają do tego od twardych. Za to twarde bardziej nadają się do zaklejania otworów. Chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego hehe
Wadą twardych jest to, że niestety w zimę mogą popękać. I u mnie tak się pewnie stanie. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest użycie do zaklejania otworów maty dekarskiej. Można kupić np. Obi dlatego jemu podobnych

A dlatego pewnie ich nie widziałeś na "Allegro”, bo są droższe od twardych, a jak wiadomo to, co jest najtańsze lepiej się sprzedaje.

Mogę ci powiedzieć, że bardzo polecane są maty, miękkie "Flex" firmy Boll - na allegro można dostać.

Co się tyczy subika to nie podałeś ile kaski chcesz na niego przeznaczyć?
Przykładowo, do tego rodzaju muzy mogę Ci polecić Intertechnik MDS 8. Naprawdę świetny sprzęt a cena poniżej 300 pln.
_________________
Profesjonalne flokowanie
www.flokowanie.com.pl - 501-055-203
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Car Audio - FAQ
Czyli zanim zapytasz - zajrzyj !
molu Car Audio i CB 11 6 Lis 2023, 11:05
Wizja
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta - ciekawe montaże Car Audio
Linki i fotki
molu Car Audio i CB 4 17 Wrz 2018, 12:19
Lukasz341
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Moje boje z CarAudio w fiestuni - UPDATE (22.03 - KABLE)
Rasta Car Audio i CB 16 23 Mar 2005, 12:39
molu
Brak nowych postów [MK7] Update audio w MK7
ford audio system update
Dziabarra Car Audio i CB 7 20 Sie 2012, 10:25
looki8329


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.