Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
6 Lis 2012, 07:19
[MK7] Fiesta MK7 Black Limited Edition - nowe fotyyyy!!!
Autor Wiadomość
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 17 Paź 2011, 00:10   

www.przyciemnianie.com.pl, kontaktuj sie z Gawronem z Focus Klub Polska jak cos
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 17 Paź 2011, 02:01   

Dzięki Misiek :ok:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Paź 2011, 12:46   

dzieki za wieksza ilosc fot ! alcantara w polaczeniu ze skora i czerwonym przeszyciem jest wysmienita choc nie wiem czy nie wolalbym bialej nici co by bylo inaczej niz standardowo :ok:
_________________
 
 
pP 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 832
Skąd: Frampol
Wysłany: 17 Paź 2011, 19:37   

nie ma chyba takiej folii zeby nie łamiąc przepisów ją mieć na przednich szybkach :)
a poza tym gratuluje pomysłu przyciemnienia szyb na ten okres...coraz jaśniej będzie ;-|

a później: "nie widziałem; myślałem, ze pan wolniej jedzie; wyskoczył pan z nienacka; za szybko pan jechał" itp itd ;-(
_________________
Ex
BlackRS
BlackST
 
 
 
Cartoon 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 81
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Paź 2011, 20:01   

pP, +1 ;)
Przyciemnianie przednich szyb w każdym przypadku jest niezgodne z prawem... a nawet gdyby nie było to jest zwykłą głupotą...
_________________
Jest C-max 1,6 ecoboost ;)
Była MK7 http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59246
Była MK6 ST
http://www.fiestaklubpols...t=39654&start=0
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 17 Paź 2011, 20:35   

Cartoon - jezeli lekko przyciemnione przednie szyby sa zwykla glupota, to za wiesxenona powinienes zakopac sie pod ziemia i wypelznac w 4-tym tysiacleciu, nawet jak zdjales po jakims czasie :rotfl:

pP napisał/a:
myślałem, ze pan wolniej jedzie; wyskoczył pan z nienacka; za szybko pan jechał

nie wiem o jakim Wy przyciemnieniu myslicie, ale to co jest nie wplywa w ogole na widocznosc... tylko przy cofaniu w nocy jest jakakolwiek roznica w widocznosci
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
pP 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 832
Skąd: Frampol
Wysłany: 17 Paź 2011, 20:43   

kolego, ale wyszukałeś dla cartoona argument :| chyba sporo grzebałeś u niego w temacie bo ja już nawet zapomniałem o tym ze cos takiego miał :)


MisiekT napisał/a:
nie wiem o jakim Wy przyciemnieniu myslicie, ale to co jest nie wplywa w ogole na widocznosc...

jak chcesz udowodnić mi, ze szyba, która przepuszcza mniej światła nie wypływa na widoczność?
_________________
Ex
BlackRS
BlackST
 
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 17 Paź 2011, 20:54   

Cartoon ma info na pierwszej stronie, a chwile potem o zdjeciu... hipokryzji b. nie lubie

pP napisał/a:
jak chcesz udowodnić mi

ja Ci nie musze nic udowadniac, chcesz to wpadnij na przejazdzke i ocen ta wielka ciemnosc... a patrzac od tej strony dla mnie widocznosc jest lepsza bo wzrok sie tak nie meczy, szczegolnie (i tu bez zlosliwosci dla kolegi wyzej) jak jakis debil jedzie za Toba w nocy na wiesxenonie i to w dodatku w zwyklej lampie, a nie chociaz soczewce :rotfl:
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Paź 2011, 21:16   

Od około roku mam delikatnie przyciemnioną tylną szybę. Powiem tak... Póki jej nie założyłam, dość mocno się tego obawiałam, właśnie jazdy po ciemku... Rozważałam folię fotochromatyczną właśnie ze względu na widoczność w nocy. Teraz jak wsiadam do auta z szybą nieprzyciemnioną, to jedzie mi się o wiele ciężej niż moim... Na temat przyciemniania szyb przednich się nie wypowiadam, że niezgodne z prawem, wiadomo, auta z takim bajerem nie prowadziłam, ale jechałam po ciemku jako pasażer i szczerze - żeby mi nie powiedziano, że folia na szybach jest, to bym się nawet nie kapnęła... Więc aż takie straszne to to nie jest, a ryzyko każdy sobie sam kalkuluje.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
artax 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Darek
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 393
Skąd: Świdnica
Wysłany: 17 Paź 2011, 21:37   

lepiej od foli sprawdza sie lusterko fotochrom...Jesli ktoś często jezdzi w nocy to warto zainwestować.
pzdr
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Paź 2011, 21:47   

Zgoda, ale tu zdaje się mówimy o tym czy folia, która super wygląda na aucie, jest uciążliwa w czasie jazdy. Lusterko fotochrom to inna sprawa, fakt, że przydatna.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
artax 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Darek
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 393
Skąd: Świdnica
Wysłany: 17 Paź 2011, 21:53   

to czy przeszkadza zweryfikuje pierwsza kontrola drogowki.Przepisy okreslają przepuszczalność.Jesli jest ok to myslę ,ze nie przeszkadza.
pzdr
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Paź 2011, 22:43   

mial ktos z WAS folie na aucie dluzej niz rok ze sie wypowiada ??

w dwoch samochodach mialem przez 7 lat na wszystkich szybach procz czolowej. stopien przyciemnienia najjasniejsza dostepna wtedy na rynku co stanowilo jakies 20%

zalety folii byly nieocenione, zwlaszcza jezdzac po zachodniej europie w upalach przekraczajcych 30 stopni. nie musze chyba mowic ze folia chronila przed szybkim nagrzewaniem sie wnetrza i tym samym wspomagala prace klimatyzacji.

minusem bylo cofanie noca, faktycznie trzeba bylo opuscic szybe w miejscach nieoswietlonych przez latarnie/ksiezyc itp.
_________________
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 17 Paź 2011, 22:55   

Ja moge sie wam biegle wypowiedziec ze oryginalne szyby biale w MK3 maja przepustowosc 90% , zielone w MK3 maja 76% przepustowosci, ciemnione o 20% mniej co za tym idzie jest to nie do konca legalne ale mam wywalone na to bo mam przednie boczne szyby sciemnione o 35%. + 24% zielone daje nam 59% przejzystosci... lecz sam fakt ze jakis burak wali na ksenonie w lampach typu lampy z ryflem czy gladkie oddaja pomysl oslepienia w niepamiec.
W escorcie jest najciemniejsza folia z przodu na bocznych szybach i to juz jest error bo za dnai widac ze cos jedzie po swiatlach lecz w nocy nic nie widac... nawet nie odgadniecie co to za auto...
ja mialem szyby ciemnione od 2003r w prawie kazdym aucie i wnerwia mnie jak mam "solarium" w aucie...
_________________

 
 
 
Cartoon 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 81
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Paź 2011, 09:47   

MisiekT napisał/a:
Cartoon ma info na pierwszej stronie, a chwile potem o zdjeciu... hipokryzji b. nie lubie

pP napisał/a:
jak chcesz udowodnić mi

ja Ci nie musze nic udowadniac, chcesz to wpadnij na przejazdzke i ocen ta wielka ciemnosc... a patrzac od tej strony dla mnie widocznosc jest lepsza bo wzrok sie tak nie meczy, szczegolnie (i tu bez zlosliwosci dla kolegi wyzej) jak jakis debil jedzie za Toba w nocy na wiesxenonie i to w dodatku w zwyklej lampie, a nie chociaz soczewce :rotfl:


No to nieźle mnie rozbawiłeś z rana :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Jako, że nie uznaję zenonów w autach do tego nie przystosowanych- usunąłem je bardzo szybko z auta, w którym BYŁY W MOMENCIE ZAKUPU.
A Ty SAM ZAŁOŻYŁEŚ coś co jest nielegalne i wyjątkowo głupie.

Widzisz tą subtelną różnicę?

Zresztą, każdy ma swój rozum, więc nie ma co bić piany.
Powodzenia w czasie spotkań z PSYjaciółmi.
_________________
Jest C-max 1,6 ecoboost ;)
Była MK7 http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59246
Była MK6 ST
http://www.fiestaklubpols...t=39654&start=0
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 18 Paź 2011, 10:30   

Cartoon napisał/a:
Powodzenia w czasie spotkań z PSYjaciółmi.

dziekuje :ok:
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Paź 2011, 15:01   

Folia musi spelniac tylko parametry dopuszczalne, zaklejanie przednich bocznych szyb nie jest nielegalne, tylko folia musi miec atest :)
A jak sobie okleisz tak bedziesz miec, mozna sie nie zgodzic z takim modem, ale od dawien dawna sa rozne SZYBY bo wyboru jesli chodzi o przejzystosc, patrz stere BMW, czy tez Mercedesy,a my we fiestach mamy zakladanie szyby zielone o mniejszej przepuszczalnosci od np. bialych ktore notabene sa tansze, wiec sobie odpuscie old
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
Cartoon 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 81
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Paź 2011, 10:04   

Cytat:
Przepisy bezwzględnie zabraniają przyciemniania szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich wprowadzając minimalną przepuszczalność światła ( szyba czołowa przepuszczalność nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność nie mniejsza niż 70 % potwierdzona homologacją). Szyby te mogą być przyciemniane jedynie przez producenta, gdyż nie ma możliwości przeprowadzenia badań na zgodność z wymaganiami Regulaminu R43 ECE na próbkach jednostkowych. Przepisy zezwalają natomiast przyciemniać pozostałe szyby lecz tylko pod warunkiem iż pojazd wyposażony jest w dwa lusterka zewnętrzne (prawe i lewe). Należy również pamiętać, iż w przypadku oklejenia ww. szyb należy posiadać przy sobie i okazać przy kontroli drogowej „Zaświadczenie o instalacji folii samochodowej”, w którym znajdować się powinny następujące dane:

» data instalacji
» nazwa/nazwisko właściciela pojazdu
» marka pojazdu
» nr nadwozia/rejestracji pojazdu
» typ folii
» nr oznakowania (zgodny z oznakowaniem na szybach i z numerem świadectwa z badań)
» pieczęć i podpis zakładu wykonującego usługę

Format tego zaświadczenia powinien być wielkości nadającej się do przechowania z innymi dokumentami samochodu (dowód rejestracyjny itp.)

Policjanci w czasie codziennej służby kontrolując pojazdy zwracają uwagę na wszystkie czynniki mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Do rozważnych kierowców zwracamy się z apelem aby poodklejali folię z szyb przednich bocznych i czołowych co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów po kontroli policyjnej. Za przyciemnianie szyb przednich bocznych i czołowej policjant zatrzyma dowód rejestracyjny oraz może nałożyć grzywnę w wysokości do 500 zł.

Podstawy prawne:

Rozporządzenie MTiGM z 1 kwietnia 1999 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. nr 44, poz. 432)
Regulamin Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ nr 43 i 46
Pismo BW/720/2002 z dnia 22.04.2002 roku Instytut Szkła i Ceramiki Oddział Zamiejscowy w Krakowie.


Dodatkowo w przypadku kolizji drogowej, wina zawsze będzie leżeć po stronie osoby, w aucie której przyciemnione były przednie szyby, gdyż samochód, wg polskiego prawa, nie powinien zostać dopuszczony do ruchu. Nie ma co liczyć na kasę z AC, czy OC.
To tyle w tym temacie.

Mam tylko nadzieję, że MisiekT nie zabije nikogo- bo szyby ma przyciemnione.
_________________
Jest C-max 1,6 ecoboost ;)
Była MK7 http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59246
Była MK6 ST
http://www.fiestaklubpols...t=39654&start=0
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 19 Paź 2011, 10:47   

wpadnij, usiadz w srodku, zobaczysz o czym mowisz...
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
pP 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 832
Skąd: Frampol
Wysłany: 19 Paź 2011, 11:23   

MisiekT,
zdenerwowałeś cartoon troche za mocnym wjazdem z tymi światłami i masz :-P

on tutaj przepisami, a Ty i tak uwazasz swoje..każdy wg swoich widzimisie

oczywiście można dystkutować, ze to niezgodne z prawem bo tak jest, ale o wiele bardziej wolę na drogach spotykać auta z przyciemnionymi tak szybami i kupionym przeglądem niz auta, które przeglądu by nie przesły bo wywalone amortyzatory, brak klocków i tarcze, stare opony itd a przegląd dostają/kupują..

fakt jest też taki, że przy pierwszej kontroli jest mandat i zabranie dowodu a to niepotrzebne zawracanie sobie głowy, strata cennego czasu i wyjęcie gotówki z portfela - czy warte jest to tego efektu przyciemnienia zadecyduj sam (chyba już zadecydowałeś)
_________________
Ex
BlackRS
BlackST
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.