Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK5] 1.25,16vZetec-Trend by Tytan254
Autor Wiadomość
tytan254 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Trend
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 20
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 6 Wrz 2011, 17:48   [MK5] 1.25,16vZetec-Trend by Tytan254

1. NICK: Tytan254
2. IMIĘ: Tomasz
3. MODEL: MK5
4. WERSJA: Trend
5. ROCZNIK: MK5, 2000 ,1rejestr.2001
6. SILNIK: 1.25 Zetec 16V 75 koni
7. OPIS AUTA:
Autko kupiłem w lipcu 2010 roku od starszego pana u mnie na osiedlu.Jestem bardzo zadowolony z zakupu,autko sprawuje sie super do dzis,jest żwawe.Jedynie co to musiałem wsadzic nowy akumulator i wymienic sprężyny z przodu sportowe na zwykłe,gdyż nie dało sie normalnie jezdzic.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: -ostatnio-brewki,progi,wydech sportowy,lekko przyciemniono tylnie lampy
b. mechaniczne: - szczęki tył,olej z filtrem,łozyska z przodu w kołach
c. audio:radio Blaupunkt+4 głosniczki z w drzwiach przednich,tył półka-2 głosniki-3drożne-Blaupunkt,w bagażniku-skrzynia
d. inne: - oswietlenie bagaznika-diody led zielone i termometr elektroniczny w srodku auta

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: moze dokładki zderzaków?
b. mechaniczne:narazie jest ok,okaze sie przy eksploatacji:)
c. audio:wzmacniacz do skrzyni?
d. inne:

10. FOTKI AUTKA:


-nowy nabytek z Włoch,rok 1999-bogato wyposażona:)

11.Wyposażenie:
-wspomaganie kierownicy
-elektryczne szyby
-centralny zamek z pilota
-blokada skrzyni biegów
-immobilisser
-2poduszki powietrzne
-czujniki cofania
-podłokietnik
-szyberdach
_________________
tytan254
Ostatnio zmieniony przez Parzych 10 Paź 2013, 14:30, w całości zmieniany 13 razy  
 
 
 
J@rek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Jarosław
Wiek: 40
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 743
Skąd: WawaTeam/Wawer
Wysłany: 6 Wrz 2011, 18:15   

Witam na forum fajna fiesta tylko mam parę uwag : zdejmij te tjuning progi bo zalatuje wioską :yes: , zdejmij odblaski z krawędzi drzwi ( widać że jeździł nią dziadek :-P ), wydech mnie się by bardziej podobał prosty (ale co kto lubi <8> ) widzę że dziadek zamontował też czujniki cofania :hahaha: fajnie że masz szybera ale w MK5 to chyba nie było na wyposażeniu ;/ i co jest z tą klapką od wlewu paliwa :?:
Pstryknij jeszcze kilka fotek z przodu i z wnętrza :ok:
A tak po za tym ciesz się fiestkę to fajne samochody są :-)
_________________


 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 6 Wrz 2011, 19:14   

a mnie zastanawia czemu tam jest ramie z mk3..
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Wrz 2011, 19:38   

1. Wywal odblaski z kantów drzwi
2. Odklej z zderzaka "PL"
3. Odklej kulturystę nad napisem "fiesta"
4. Tylny fartuch to juz też przezyte (według mnie, oszpeca samochód)
5. A i ten mega słodka klapka wlewu paliwa :) . Weż to nawet zwykłym spreyem + podkład ciapnij, by nie raziło tak w oczy

Pozatm ładne autko :) , tylko bez tych dodatków pseudo tjuningowych.

Pozdrawiam
 
 
tytan254 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Trend
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 20
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 6 Wrz 2011, 20:28   

DemptD, Ramie z mk3 poniewaz do oryginalnego nie dało sie dac plastkowej wycieraczki:)
_________________
tytan254
 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 6 Wrz 2011, 20:30   

tytan254, da się dopasować banana na tył..



wiem bo miałem gy
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
tytan254 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Trend
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 20
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 6 Wrz 2011, 20:31   

J@rek, czujniki cofania jak i odblaski na drzwach ja montowałem,jak równiez szyberdach:)a progi wyglądają super przeciez :)

DemptD, u mnie sie nie dało,było cos nie tak z zaczepem,chyba połamany :)

AccessX,wszystko w tym autku ja robiłem i nie przeszkadza mi-podoba sie,ale nad tym wlewem paliwa sie zastanawiałem-nad nową nakładką :)
_________________
tytan254
Ostatnio zmieniony przez Parzych 10 Paź 2013, 14:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mmbu 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 327
Skąd: WF
Wysłany: 6 Wrz 2011, 20:38   

To wywal te wszystkie "dodatki" i nie krzywdź jej więcej
_________________
jak ktoś się p... urodził, to skowronkiem nie umrze

Umiesz liczyć? Licz na siebie...

Moje Allegro
 
 
tytan254 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Trend
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 20
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 6 Wrz 2011, 20:43   

Maciek_B, nie krzywdze jej ,bo wygląda spoko-wszystkim sie podoba!zazdroscisz?:)pozdro

J@rek,Witam, zrobie niedługo fotki z wnętrza,a 1 zdjęcie juz sie da oglądnąc.
_________________
tytan254
Ostatnio zmieniony przez Parzych 10 Paź 2013, 14:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mmbu 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 327
Skąd: WF
Wysłany: 6 Wrz 2011, 20:47   

tytan254 napisał/a:
Maciek_B, nie krzywdze jej ,bo wygląda spoko-wszystkim sie podoba!zazdroscisz?:)pozdro


nie badzo
_________________
jak ktoś się p... urodził, to skowronkiem nie umrze

Umiesz liczyć? Licz na siebie...

Moje Allegro
 
 
Nikuś 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 672
Skąd: Rz
Wysłany: 6 Wrz 2011, 20:52   

tytan254, po prostu jest tego wszystkiego za dużo :)

Brewki, bra, atrapy na masce, naklejka na zderzaku, odblaski na drzwiach, progi wyglądające jakby wyrwane z jakiegoś zestawu, zupełnie nie pasujące do seryjnych zderzaków i Twoich alufelg, srebne naklejki na drzwiach i klapce od wlewu, PL-ka z imieniem, naklejka na klapie, ramię z mk3... do tego szyber, choć przydatny, też stylistycznie "waży". Uff, chyba tyle.

Po prostu co za dużo to niezdrowo. Ale to jest opinia innych, jak się Tobie podoba to ok, Twój samochód, chociaż myślę że dobrze by było jakbyś przemyślał ilość tych dodatków.
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 6 Wrz 2011, 21:00   

tytan254 napisał/a:
Maciek_B, [...] wszystkim sie podoba!zazdroscisz?
Chyba nie wszystkim... A Maciek_B nie ma czego zazdrościć, ma Sporta... :devil:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
tytan254 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Trend
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Tomasz
Wiek: 41
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 20
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 6 Wrz 2011, 21:13   

Parzych, ma sporta,ale autko wizualnie łyse dla mnie:)
_________________
tytan254
 
 
 
inno 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 33
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Wrz 2011, 21:22   

tytan254 napisał/a:
ma sporta,ale autko wizualnie łyse dla mnie:)


a widziałeś kiedyś sporta na własne oczy? tam nie trzeba nic dodawać.

a twoja mk5 to poprostu zbiorowisko czego się tylko da. nie chce brzydko komentować, ale brakuje tylko, żeby ktoś na***ł na masce wg mnie.

twój gust i twoja wola. ja bym się nie ośmielił takim wehikułem wyjechać na miasto.
_________________
09.2010-12.2011 MK3 Magic
01.2012-10.2012 Civic EG3
11.2012-03.2015 MK4 Plum
02.2015-... Almera N16 Lift
 
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 6 Wrz 2011, 21:47   

też coś napiszę... yyy albo lepiej nie... chłopaki już wszystko napisali :V:
kolego tytan masz to nieszczęście, że u Nas styl "na choinkę" nie jest preferowany, ludzie tutaj są trochę inaczej skrzywdzeni stylistycznie :-P
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
Qnik 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Wojtek
Wiek: 32
Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 103
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Wrz 2011, 00:11   

Aż mi się serce kraje jak widzę tak zwieśniaczoną Fiestkę :(

Allegrowy tjunink, do tego te naklejki. "Niby" autor w profilu ma 28 lat, a ja strzelam, że jest młodszy ode mnie (18, jeśli nie mniej. ale to raczej niemożliwe).
_________________
Moja mk5
 
 
 
Stofff 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 34
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 19
Skąd: Chorzów
Wysłany: 9 Wrz 2011, 07:26   

Witam myślałem ze era na BRY się już zakończył kiedyś się podpalałem jak kupie pierwszy samochód to zamontuje sobie :9: .... teraz nie zrobił bym tego mojej fieście tym bardziej nie widziałem żadnego odprysku na przedniej masce po za paroma muszkami... :hihihi: jak by nie było to osiągamy takie prędkości ze mogla by nawet nam ta BRE zerwać :cojest:

A co do twojego gustu to pasowały by do tej skrzywdzonej fiesty takie koraliki :ok:
http://www.pokrowce.biz.p...e/koraliki2.jpg
Pozdrawiam
 
 
Tommy 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 37
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 521
Skąd: Zielsko-Białe
Wysłany: 9 Wrz 2011, 12:40   

Naprawdę bardzo ładna honda.

Ale pozwól, że coś Ci opowiem. Otóż gdy jeszcze ziemią władały dinozaury, a Ridż nie znał Brook pojawił się pewien trend, który najprościej dało się opisać jako "nie ważne jak, ale się wyróżnij". Miało to swe dobre strony bo ludzie zaczęli nosić inne fryzury i malować ściany w sypialni na coś bardziej finezyjnego niż różne odcienie karpackiej bieli. Zaczęli również przenosić owe pragnienie wyrażenia indywidualności na samochody.

Jedni przejawiali je kupując żółte fiaty coupe, inni zakładając do samochodów alufelgi, a jeszcze inni kompleksowo je tuningując.

Ty z pewnością należysz do tej ostatniej grupy, bo z tego co zauważyłem zmodyfikowałeś wszystkie możliwe elementy, które się dało. Innymi słowy w samochodzie nie zostało już nic, co jeszcze dało by się spierdzielić. Nie obraź się bo nie mówię teg złośliwie.

Wykonałeś sporo pracy i chwała Ci za to bo przynajmniej widać, że interesujesz się swoim samochodem, a słowo "pielęgnacja lakieru" najprawdopodobniej kojarzy Ci się z czymś więcej niż wjechaniem raz do roku (gdzieś przed wielkanocą) na myjnię samoobsługową.

Aby jednak Twe działania zostały ukierunkowane w tym jak się nam wydaje (pozwolę sobie tym samym uogólnić pewne trendy panujące na tym forum) słusznym kierunku postanowiłem przygotować dla Ciebie pewien skrócony poradnik czego nie powinieneś robić ze swoją fiestą.

Po pierwsze nie powinieneś był zakładać tego siodła na maskę, ponieważ do stylistyki i charakteru fiesty MK5 pasuje ono równie bardzo co płyta Bruno Marsa do odtwarzacza starego Sting Ray'a z dzieloną tylną szybą. Takie rzeczy są dozwolone wyłącznie w samochodach volkswagena i to najlepiej tych, które wyprodukowano przed rokiem 1989. Wszelkie odstępstwa od tej normy delikatnie rzecz ujmując uwłaczają godności rasy ludzkiej.

Po drugie – wloty powietrza zakładamy WYŁĄCZNIE tam gdzie są potrzebne (czytaj doprowadzają bądź odprowadzają powietrze), a wybierając je zwracamy uwagę, że jak już koniecznie muszą być paskudne to niech przynajmniej mają dziury

Zakładanie wlotów bez dziur przypomina trochę wypychanie sobie majtek przed wyjściem na basen.

Po trzecie – naklejki z płomieniami, smokami, tribalami oraz te imitujące dziury popociskach są niemodne. To tak jakbyś wszedł do eleganckiej restauracji ubrany w przykrótką jeansową kurteczkę z klapami i czerwone spodnie. To naprawdę już nie jest trendy.

Po czwarte – Decydując się na elementy ospojlerowania upewnij się czy na opakowaniu jest adnotacja, że są one przeznaczone do samochodu, a nie promu kosmicznego.

I w końcu po piąte - Chrom jest zły. Podobnie jak drewnopodobne elementy kokpitu i naklejki na korek wlewu paliwa. Jeśli chromu fabrycznie nie położył w danym miejscu dział projektujący dany model samochodu to zapewniam Cię, że nie zrobił tego bez powodu.

Przy modyfikowaniu samochodu najważniejsza jest wizja. Jakiś odgórny zamysł prowadzący w konkretnym kierunku. Chaotyczne dorzucanie różnych elementów po prostu nie ma prawa się udać. Samochód będzie wyglądał inaczej niż inne, ale nie tylko to się liczy.

Jak wyjdziesz na miasto w obesranych spodniach i koszulce zrobionej z tofu to z pewnością będziesz wyróżniał się w tłumie. Obawiam się jednak, że nie do końca o taką formę ekspresji by Ci chodziło.

Pomyśl nad uspokojeniem tego designu. Spróbuj zdjąć naklejki, wloty i te śmieszne lampki z drzwi. Progi od biedy mogą zostać. Koła są fajne (brakuje im nieco gleby).

Z mojej strony zachęcam Cię, żebyś zabrał sobie leżak, ustawił go kilka metrów od samochodu po czym usiadł w nim, otworzył piwo i jeszcze raz wszystko przemyślał.

Spójrz na swój samochód jako na całość, a nie zbiór autonomicznych elementów. Myślę, że to powinno nieco zmodyfikować Twój punkt widzenia.
_________________
Profil Facebook
 
 
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 9 Wrz 2011, 13:03   

Myślę, że kolega już rozstawił leżak niedaleko swojego pojazdu tylko nie otworzył jednego piwa lecz więcej...bo od środy się nie zalogował. Może znalazł się właśnie na etapie przemyśleń i rozważań na temat przyszłości swojej Fiesty? Może bije się w pierś i przeprasza samego siebie...nie wiem. Ale tak jak Tommy napisał, widać że samochód jest w centrum uwagi właściciela i to jest na prawdę duży plus. A błędy, któż ich nie popełnia. Niektórym po porostu potrzebna jest miska zimnej wody na głowę w postaci np. komentarzy które zostały już powygaszane :-P

pozdrawiam i powodzenia życzę w naprawianiu auta :)
_________________




Była Fiesta jest Focus
 
 
 
Mafios 
Junior Admin




Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Patryk
Wiek: 41
Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 2809
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Wrz 2011, 15:56   

tytan254 napisał/a:
Parzych, ma sporta,ale autko wizualnie łyse dla mnie:)

tutaj rzadko kto lubi auto ukondonione wszystkim co bylo pod reką i na półce w tesco , auto dla wiekszosci tutaj ma wygladac schludnie a nie jak baner reklamowy na ktorym jest wszystko poprzyczepiane. Lubisz takie OK ale nie przekonuj nas do swojej wizji auta idealnego
_________________
RS TURBO
Profil Facebook
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK5] Fiesta MK5
Fordy Fiesta V generacji (1999-2002)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:32
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów [MK7] Fiesta 1.4 Trend + GoldX
następczyni ST
Cartoon Nasze auta 22 8 Mar 2012, 13:25
MisiekT
Brak nowych postów [MK7] Ford Fiesta 1.4 Trend SVP + pakiet GoldX
bastek22 Nasze auta 10 14 Lip 2012, 15:21
MisiekT
Brak nowych postów [MK7] Ford Fiesta Van Trend 1.4 TDCI świeży zakup
xxyy777e Nasze auta 95 7 Sty 2014, 11:03
xxyy777e


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.