Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
22 Mar 2014, 16:16
[MK7] Stukanie klimatyzacji
Autor Wiadomość
przemex 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: SX
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 52
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Lip 2011, 22:02   [MK7] Stukanie klimatyzacji

Posiadam Fiestę Mk7 2009 pytanie dotyczy jej działania podczas włączenia klimatyzacji co 20 minut (+-) słyszę głośne stuknięcie spod samochodu trudno oszacować skąd dokładnie dochodzi. Pytanie czy Panowie też słyszą coś takiego ?? szukam na forach i jedni piszą że to normalny odgłos włączającej się sprężarki, inni że sprężarka może być uszkodzona inni że siada łożysko sprzęgła klimy (ale nikt z nich nie posiada Mk7 raczej inne marki samochodów to tez pewnie klimy inne)

pytanie czy we Waszych fiestach też słychać takie puknięcia (tylko jak jest włączona klimatyzacja) ??

na samochód kończy mi się gwarancja za 2 miesiące nie wiem czy jechać z tym do serwisu czy to normalna praca sprężarki bo jeszcze mnie wyśmieją, a znowu nie uśmiecha mi się naprawa klimy po gwarancji.

Klima manulana (nie klimatronic ale to pewnie nie ma znaczenia)

Odgłos puknięcia nie jest głośny słyszalny jak by jakiś przewód się zakręcił i uderzył w podwozie dosyć cicho ale jednak słyszalny nawet jak radio działa.
Ostatnio zmieniony przez trzeci 25 Lip 2011, 07:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 24 Lip 2011, 23:04   

Zalaczenie pompy klimatyzacji dziala na zasadzie elektromagnesu i jest za kazdym razem slyszalne "pyk" na zewnatrz... popros druga osobe i niech wlaczy klime jak stoisz na postoju i widzisz wszystko pod maska... Jesli auto jest na gwarancji i jest to uciazliwe to jedzi do ASO i powiedz im o tym fakcie ze zalaczanie sie pompy klimatyzacji jest glosne a wczesniej tak nie bylo i obawiasz sie o zespol pompy klimatyzacji, i nie daj sie ubrac ze jest to sprawa eksploatacyjna bo w 3 lata nie da sie zajechac pompy jesli byla regularnie nabijana i dbana (chyba ze cos pominoles przez okres grawancji to mozesz miec pretensje do samego siebie)
_________________

 
 
 
przemex 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: SX
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 52
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Lip 2011, 06:20   

Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze pytanie czy ten "pyk" tez słychać w kabinie ? bo ja to od środka słyszę.
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 25 Lip 2011, 10:11   

Raczej nie wpoinno tego byc slychac, predzej zobaczysz to po zegarach w tam malym silniku...
_________________

 
 
 
AW 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: RZ
Wysłany: 25 Lip 2011, 10:40   

Ja też tak mam. Co jakieś 20- 30 sek słychać klikniecie. Byłem z tym w ASO i powiedzieli mi że to normalny objaw załączania się sprężarki. Nie dawałem za wygraną więc odpalili nową fiestę która stała w salonie i niestety usłyszałem to samo co u siebie - co chwilę trzask załączanej sprężarki. Zresztą jak dobrze popatrzeć to widać jak co chwile zatrzymuje się i uruchamia się koło pasowe przy sprężarce i słychać w tym momencie trzask sprzęgła
 
 
przemex 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: SX
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 52
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Lip 2011, 11:24   

Dziękuje wszystim za odpowiedzi czyli dopłata spora przy zakupie za klimę a jakiś badziew montują trzaskający. Znajomy na Honde "UFO" i jak właczy klimę to cisza jak makiem zawiał tylko szum wentylatora słychać. Dobrze że nie pojechałem z tymi trzaskami do ASO bo widać to normalne w tym modelu.

OK

temat można zamknąć/
 
 
AW 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 6
Skąd: RZ
Wysłany: 25 Lip 2011, 14:12   

Mimo wszystko przy przeglądzie przed końcem gwarancji zgłosiłbym te "kliknięcia" bo być może jest to coś innego - niech sprawdzą bo po co potem wydawać pieniądze jak można darmo usunąć usterkę. Poza tym należy zgłosić wszystkie jakie twoim zdaniem występują nieprawidłowości w pracy silnika czy innych podzespołów.
 
 
Kruszon 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 32
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 99
Skąd: SD
Wysłany: 27 Lip 2011, 21:10   

To normalny objaw zalaczajacej sie klimy
_________________
 
 
Luzak 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jakub
Wiek: 37
Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 132
Skąd: Miłosław
Wysłany: 12 Sie 2011, 11:17   

Podepnę się tylko pod temat...
Pytanie dla użytkowników mk7:
Jeśli włączycie klimatyzacje (mowie o manualnej klimie) to też wam się załącza odrazu wentylator?
W innych samochodach to po jakiejś chwili a we fieście momentalnie mi sie załącza.
I co ważne wentylator kręci na klimie non-stop bez przerwy.
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 12 Sie 2011, 11:20   

Tak, z chwilą włączenia klimatyzacji powinien się załączyć wiatrak,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
artax 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Darek
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 393
Skąd: Świdnica
Wysłany: 12 Sie 2011, 16:51   

Włącza sie po załączeniu i to bez wzgledu czy klimatronic czy manual.Po to aby na postoju zwikszyć wydajność klimy.Jesli się nie włącza to jest walniety rezystor.
pzdr
 
 
miro2013 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 55
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 39
Skąd: wlkp
Wysłany: 4 Maj 2013, 20:38   

Witam,
W mojej Fieście też co ok. 30 s. słychać charakterystyczne "pyknięcie" oraz załącza się wentylator. Już myślałem, że coś jest nie tak, ale jak widzę wpisy powyżej to się uspokoiłem.
Dodam, że jak kupowałem Fiestę w listopadzie to przy ok. 6 stopniach sprawdzałem klimę i nic niepokojącego nie słyszałem, jednak dzisiaj przy 22 stopniach "wyszło" pykanie i ciągle działający wentylator.

EDIT: w moim przypadku chodzi o klimatronic
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 4 Maj 2013, 22:06   

miro2013, Też tak mam w klimatronicu, to chyba normalne.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
miro2013 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 55
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 39
Skąd: wlkp
Wysłany: 4 Maj 2013, 22:32   

michal77 napisał/a:
miro2013, Też tak mam w klimatronicu, to chyba normalne.


Dzięki za odpowiedź :piwkowanie: uspokoiłem się, a już byłem niezdrowo podniecony, że Fiesta strzeliła focha :fox:
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 5 Maj 2013, 07:16   

jak pyka co 30s - jest ok
jak pyka dużo częściej - brakuje czynnika
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
szybki1003 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Krzysiek
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Grodzisk Wlkp.
Wysłany: 27 Lut 2014, 20:48   

Reanimując temat.

Po odpaleniu klimy słychać nieprzerwalne syczenie wydobywające się z instalacji za przednim schowkiem pasażera. Wykluczam nieszczelność instalacji ponieważ klima chłodzi. Czy przyczyną może być mała ilość czynnika czy coś innego?

Pozdrawiam
 
 
Przemo3 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Przemek
Wiek: 44
Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 8
Skąd: Boguszyn
Wysłany: 27 Kwi 2014, 13:19   Dziwne zachowanie klimy po uzupełnieniu klimy

Witam mam pytanie odnośnie klimy ostatnio byłem uzupełnić i odgrzybić klimatyzację a także wymienić filtr kabinowy i od tego momentu klima zaczęła jak by głośniej chodzić słychać jakiś dziwny gwizd i to nie przez cały czas tylko na małych obrotach i jak zwalniam ale tylko w kabinie bo na zewnątrz nic nie słychać klima chłodzi dobrze
 
 
dominiksoul 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Dominik
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 29
Skąd: Beeftown
Wysłany: 22 Maj 2014, 19:50   Re: Dziwne zachowanie klimy po uzupełnieniu klimy

Przemo3 napisał/a:
Witam mam pytanie odnośnie klimy ostatnio byłem uzupełnić i odgrzybić klimatyzację a także wymienić filtr kabinowy i od tego momentu klima zaczęła jak by głośniej chodzić słychać jakiś dziwny gwizd i to nie przez cały czas tylko na małych obrotach i jak zwalniam ale tylko w kabinie bo na zewnątrz nic nie słychać klima chłodzi dobrze


w naszej Fieście mamy to samo. na początku kwietnia odebrana z salonu - na chwilę obecną przebieg prawie 1700 km i słychać podobne objawy, jakby jakieś buczenie, cykanie, przytłumiony gwizd, słyszany szczególnie przy schodzeniu z obrotów między 1-2 tys obrotów. na jałowym słychać te dźwięki zaraz po zatrzymaniu i ustępują po 5-10 sekundach. po wyłączeniu klimatyzacji dźwięki od razu ustają. tłumaczę sobie to tak, że może łożysko sprężarki się dociera, bo na dobrą sprawę na klimatyzacji może ze 200 km zostało zrobione. w ASO powiedzili, żeby się nie przjmować i obserować, bo klimatyzacja chłodzi bardzo dobrze.
 
 
wojtekpl 

Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 18 Mar 2014
Posty: 161
Skąd: KR
Wysłany: 23 Maj 2014, 10:22   

U mnie to samo z tym gwizdem przy schodzeniu z obrotów i na wolnych. 1,4i; klima manual, niecałe 4000 kilometrów, rejestracja koniec stycznia '14.

Czyżby TTM? Dziwne, bo w innych autach jakie do tej pory miałem nie było takiego czegoś (ON i PB czy to manual, czy klimatronic).
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 23 Maj 2014, 11:03   

Dziwne to co piszecie. Nigdy w żadnym aucie nie miałem takich dźwięków z klimy czy to manualnej czy auto (nawet kilkunastoletniej).
Jedynie co jest słyszalne to tylko i wyłącznie pykanie podczas załączania (tak jak MisiekT pisał). Czasem to nawet tego pykania nie słychać.

Jak serwis twierdzi, że ten typ tak ma albo, że tak ma być to niech daje to na piśmie. Bo potem jak dojdzie do awarii to zwalą na właściciela, że nie przyjechał wcześniej.

Normlanie moim zdaniem poza odgłosem kręcącego się wentylatora nie powinno być nic słychać.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 11:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK7] Wyciek ze skraplacza klimatyzacji
pucek Mechanika ogólna 8 20 Cze 2014, 11:04
kuba87
Brak nowych postów [MK7] Wymiana chłodnicy klimatyzacji
janko Mechanika ogólna 1 24 Sty 2014, 12:25
oliwer21


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.