Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
4 Sty 2007, 21:28
GAZ !!
Autor Wiadomość
Camila
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lip 2004, 22:47   GAZ !!

Witam wszystkich klubowiczów i oznajmiam uroczyście, instalacja gazowa we fiestuni 1.1 gaźnik sprawuje się jak na razie super ok. Od dawna planowałem tę inwestycję i muszę powiedzieć że jest to strzał w dziesiątkę. Zainteresowanym osobom ze Szczecina lub najbliższych okolic mogę polecić zakład, który robi to na prawdę profesjonalnie nawet jeśli na taki nie wygląda. Służę informacjami.
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lip 2004, 22:58   Re: GAZ !!

mam prosbe,napisz mi jak wyglada u ciebie spalanie w cyklu miejskim lub ewentualnie mieszanym bo u ,mnie przy 1.1 gaznik to pali 11.5 w miescie :)
 
 
Fred
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lip 2004, 23:00   

Nie wiem jak to wygląda w fiestach ale jak dla mnie to całkiem sporawo bo mój brachol ma Hondę Prelude z 85' na gazie i jemu pali 11-12 w mieście gdzie silnik jest 1.8 z autoamtyczną skrzynią biegów a jak się postara to potrafi zejść nawet do 9,5 litra :)
 
 
spider
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lip 2004, 07:23   

Cze gaz do 1.1 bez obrazy ale to kalectwo bo to itak jest muł na paliwie a co dopiero na gazie dobrze wyregulowany silnik mało pali i niecza mu gazu no chyba ( podtlenek ) to rozumiem a tak to jest męczarnia
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lip 2004, 08:59   

spider napisał/a:
Cze gaz do 1.1 bez obrazy ale to kalectwo bo to itak jest muł na paliwie a co dopiero na gazie dobrze wyregulowany silnik mało pali i niecza mu gazu no chyba ( podtlenek ) to rozumiem a tak to jest męczarnia


jak jest dobrze istawiony to nie ma az takiej roznicy...trzeba tylko ciut wyzej krecic silnik...pozatym nikt nie kupuje samochodu z takim silnikiem(chyba, ze malucha) zeby sie scigac...a tak to przynajmniej taniej sie jezdzi...co do spalania to moej 1.0 palilo 8.2l przy jezdzie w granicach 4,5tys.obrotow...teraz zaczal palic kolo 9l po regulacji zaworow...bede musial sie pobawic w regulacje...:)...a 11,5l to wydaje mi sie ze jest to juz za duzo...no chyba ze jezdzisz caly czas do 5tys.obrotow lub wiecej...
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 19 Lip 2004, 09:10   

spider napisał/a:
Cze gaz do 1.1 bez obrazy ale to kalectwo bo to itak jest muł na paliwie a co dopiero na gazie dobrze wyregulowany silnik mało pali i niecza mu gazu no chyba ( podtlenek ) to rozumiem a tak to jest męczarnia

Bzdura :? :)
 
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lip 2004, 09:39   

molu napisał/a:
spider napisał/a:
Cze gaz do 1.1 bez obrazy ale to kalectwo bo to itak jest muł na paliwie a co dopiero na gazie dobrze wyregulowany silnik mało pali i niecza mu gazu no chyba ( podtlenek ) to rozumiem a tak to jest męczarnia

Bzdura :? :)


zgadzam sie,duzej roznicy miedzy gazem a benzyna nie widze ( nie widze zadnej i tu mam wlasnie powod dlaczego mi 11 litrow gazu spala) silniczek 55km jak na samochod 825 kg to nie jest tak zle.Na instalacji gazowej biore kazdego golfa 2 dieselka i trzymam tempa 64 konnaj felici 1.9 Diesel (silnik seryjnie montowany w golfach 3) .Samochod do jezdzenia nadaje sie idealnie,do scigania nie :lol:
 
 
Kermitos
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lip 2004, 13:24   

A ile dales za instalacje w Szczecinie. Bo bycmoze bede sie przymierzal do tej inwestycji. Czy masz na gazniku czy wtrysk?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Lip 2004, 15:07   

spider napisał/a:
Cze gaz do 1.1 bez obrazy ale to kalectwo bo to itak jest muł na paliwie a co dopiero na gazie dobrze wyregulowany silnik mało pali i niecza mu gazu no chyba ( podtlenek ) to rozumiem a tak to jest męczarnia

WITam...
Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi... Ja mam 0,9 na gazie i nie narzekam... Trzepap poprostu wziąść poprawkę na to co się ma w aucie a nie zachwalać to czym się jeśdziło kiedyś czy czym dal się przejechać kolega... Jak ktoś chce szybko się przemieszczać to nie bierze Fiesty z gazem, tylko inny odpowiedni do tego szrot...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
machony
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lip 2004, 18:22   to pomylka cheba ykas co

dla mnie to ykas pomylka ile ty kilometrow rocznie robisz przeciez to autko gowno pali. ludzie nie przesadzajcie . a teraz bedzie tak samo latac ale za pare tysiecy to zobaczysz cos narobil jaki bydzie mol :oops:
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lip 2004, 19:15   

gosciu wyluzuj...jezdisz na gazie?...miales jakis samochod z instalacja gazowa?...moze jak jezdziles samochode z LPG to moze mial kiepski osprzet(to tez jest wazne) albo badziewnie zalozony byl(i to tez jest wazne)...silniki sprzed '90 roku moga miec problem na gazie tylko i wylacznie z tym, iz zawory moga sie wypalac(byly kiedys mieksze...chyba o to chodzi)...pozatym jak chcesz sie scigac to kup sobie conajmniej xr'ke a nie 1.1...pozatym jezeli na gazie oszczedzam kolo 50% pieniedzy to mnie to satysfakcjonuje!...
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Lip 2004, 21:45   

A mnie satysfakcjonuje że za 25 złotych pojechałem do lublina... Kumpel na benzynie za 60 złotych dojechał tylko pod Opoczno... czyli mniej wiecej połowe bliżej... Co do wypalania zaworów to mit ;-) na bęzynie tez sie wypalają i nikt problemów nie robi ;-)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lip 2004, 22:15   

JoeMix napisał/a:
A mnie satysfakcjonuje że za 25 złotych pojechałem do lublina... Kumpel na benzynie za 60 złotych dojechał tylko pod Opoczno... czyli mniej wiecej połowe bliżej... Co do wypalania zaworów to mit ;-) na bęzynie tez sie wypalają i nikt problemów nie robi ;-)


no wiec wlasnie...a swoja droga to dodam ze ojciec samochodem na gazie zrobil juz 160tys.km(po 20tys. przebiegu byl zalozony) i jak narazie wszystko jest ok!...
 
 
adamuus
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lip 2004, 00:36   

cze...
kurde ludzie co wy gadacie... jaki mul, jakie pare tys. kilometrow... przeciez to autko z zalozenia mialo byc oszczedne a nie rakieta tak wiec dlaczego nie zrobic jeszcze wiekszych oszczednosci. a bzdura jest jakoby silnik sie szybciej zuzywal na gazie (przynajmniej w naszym kraju). czy wy wogole wiecie co wlewcie do baku... :lol: :lol: :lol:
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lip 2004, 08:45   

adamuus napisał/a:
czy wy wogole wiecie co wlewcie do baku... :lol: :lol: :lol:


jak leje na shellu v-powera 99+ to wie co leje a tak to raczej nie...:)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Lip 2004, 14:57   

muzz napisał/a:
jak leje na shellu v-powera 99+ to wie co leje a tak to raczej nie...:)

I sądzisz że V-powerem nie niszczycie sobie silnika...? Jak projektowano te maszynki to ludzie o E98 mogli sobie tylko pomazyc...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
machony
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lip 2004, 15:33   dobra

oki sory jezdzijcie se na gazie ropie czy na czym chcecie mnie to ryra i nie nerwujta sie bo po co. a auto na gazie mialem i byla to menda szczegulnie w zime a instalacja nie wiem co za franca bo tak kupilem. pozdro . machony. :lol:
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Lip 2004, 16:24   

WITam...
Pewnie ci biedaku nikt nie powiedzial że auto na gazie można uruchamiać tylko kiedy temperatura otoczenie jest większa od +20 stopni... A w zimę przełaczenia na gaz dokonujemy kiedy silnik osiągnie minimu +60 stopmni... J wiem że nikt tego nie przestrzega, ale potrem sa pretnesje ze wszystkim auto w zime na gazie odpala a jednemu nie... i pomimo iż jest to zupełnie normalne to się problemy i awersje stwarzają...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lip 2004, 23:24   

JoeMix napisał/a:
WITam...
Pewnie ci biedaku nikt nie powiedzial że auto na gazie można uruchamiać tylko kiedy temperatura otoczenie jest większa od +20 stopni... A w zimę przełaczenia na gaz dokonujemy kiedy silnik osiągnie minimu +60 stopmni... J wiem że nikt tego nie przestrzega, ale potrem sa pretnesje ze wszystkim auto w zime na gazie odpala a jednemu nie... i pomimo iż jest to zupełnie normalne to się problemy i awersje stwarzają...


popieram...swoja droga to mi powiedzial ze do -5 moge odpalac na gazie...no wiadomo ze bede odpalal na gazie tylko przy plusowych temp. a jak zrobi sie zimniej to na PB...tylko moje pytanie...jak to w koncu ma byc...wiem ze chodzi tu o sam parownik i membranki...
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lip 2004, 06:04   

WITam...
Własnie dlatego w uklad chłodzenie leje się czysty koncentrat który ma temp. zamarzania dużo niższą niż występuje w nas w klimacie... to pomaga przy rozruchu na gazie.... Jeśli masz umiejętności i wiesz że za jednym kręceniem rozrusznika Ci auto odpali i nie zgaśnie to spoxik... możesz odpalać nawet i przy -50 jeśli tylko zdołasz... warunek jak mówię, jedno kręcenie i pali bez mozliwości zgaśnięcia... bo jak zgaśnie to włąśnie pomiędzy membranami powstale lód i można se już kręcić do bólu...
PS Osoby który w centralne mają opcje Gaz-ZERO-Etylina są w dżo lepciejszej sytuacji podczas rozruchu w zimie niż take co mają AUTO-Gaz-Etylina...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Świece 1,25 GAZ
peterg6 Elektryka silnika 2 19 Cze 2020, 21:05
swampshark
Brak nowych postów CPP i gaz
_Piotr_ LPG 4 15 Lut 2007, 19:47
Gość
Brak nowych postów Nie przełącza na gaz
Elektrozawór nie włącza się po przełączeniu na gaz
Blackknight88 LPG 0 5 Lis 2009, 18:07
Blackknight88
Brak nowych postów Za szybko przełączam na gaz ?
Gaśnie
Gość LPG 20 26 Cze 2008, 13:44
diodalodz
Brak nowych postów Uklad wydechowy a gaz
kenczorf Mechanika 7 26 Lip 2007, 23:31
kenczorf


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.