Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: skrzynia biegow

Zamknięty przez: jackrzec
18 Lip 2011, 08:09
[MK3] Problem ze zmianą biegów
Autor Wiadomość
mojasilowniapl 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Kwi 2011, 22:09   [MK3] Problem ze zmianą biegów

Witam mam pewien problem. Posiadam fiestę mk3 93r. 1.1i 50km. Mam problem ze zmianą biegów. Gdy silnik jest wyłączony to każdy bieg wchodzi bardzo dobrze. Natomiast gdy silnik pracuje to podczas zmiany biegów słyszę zgrzytanie i wchodzą one ciężko. Największy problem mam podczas redukcji z 4 na 2 bardzo ciężko wchodzi 2 albo podczas redukcji z 3 na 1 lub z 2 na 1 czasem nie chce wcale wejść. Pierwszy mechanik powiedział mi że to wina sprzęgła i jest ono do wymiany. Koszt to 200 zł za nową tarczę + docisk + 150 zł za robotę.
Ostatnio rozmawiałem z innym mechanikiem który stwierdził, że to wina skrzyni a głównie synchronizatora drugiego biegu i że nie opłaca się tego naprawiać a lepiej wymienić całą skrzynię. Teraz mam mętlik w głowie bo nie wiem co zrobić. Poza tym gdy odpalam auto wchodzi ono na duże obroty a po 20 sekundach spada do normalnych, ponoć to wina silniczka krokowego? Jak myślicie? Gdzie można go kupić i za ile? Jak myślicie czy to wina sprzęgła czy skrzyni? Po czym poznać, że skrzynia jest już do wymiany? A może wina leży pod dźwignią zmiany biegów może tam coś się zużyło może coś trzeba nasmarować lub wymienić olej albo poduszki w skrzyni?
_________________
Moja-Silownia.pl - Nowy portal społecznościowy
Ostatnio zmieniony przez trzeci 9 Kwi 2011, 10:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 8 Kwi 2011, 22:24   

mojasilowniapl napisał/a:
Poza tym gdy odpalam auto wchodzi ono na duże obroty a po 20 sekundach spada do normalnych, ponoć to wina silniczka krokowego?
Ponoć tak ma być,,,
mojasilowniapl napisał/a:
Jak myślicie czy to wina sprzęgła czy skrzyni?
Sprzęgła lub,,, tylko linki sprzęgła
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
mojasilowniapl 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Kwi 2011, 22:59   

Byłem przed chwilą jeszcze raz to sprawdzić. Na wyłączonym silniku i przy wciśniętym sprzęgle zmieniałem biegi przez jakiś czas wszystkie wchodziły nagle 3 nie chciała wskoczyć potem wskoczyła. Później nie chciała wskoczyć 1 aż weszła w końcu. Na wyłączonym silniku ciężko wchodzi 2 i 5 i tak samo podczas jazdy. Ja stawiam jednak na wymianę skrzyni....
_________________
Moja-Silownia.pl - Nowy portal społecznościowy
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 8 Kwi 2011, 23:08   

No to wymieniaj skrzynie i nie szum na forum,,, u mnie jak zgaszę silnik i skrzynia się zatrzyma że "tryby" wchodzą w siebie to biegi wchodzą elegancko, jak się zatrzymają tak ze "ząb tafia na ząb" - to nie wchodzą.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
pablon 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1/53KM
Imię: Paweł
Wiek: 39
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 497
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Kwi 2011, 10:06   

Na zgaszonym silniku moze czasami nie wskakiwac, bo synchronizatory nie pracuja. Obawiam sie ze masz cos ze skrzyna jednak.
 
 
 
mojasilowniapl 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Kwi 2011, 12:22   

Ponoć 90% objawów leży poza skrzynią może to wybierak? brak oleju w skrzyni? zepsute poduszki? Jak naciskam sprzęgło wrzucam bieg i delikatnie popuszczam to szarpie mi autem jakbym od razu sprzęgło puścił.
_________________
Moja-Silownia.pl - Nowy portal społecznościowy
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 10 Kwi 2011, 11:52   

zobacz czy pedal wciskasz do konca (czasem podlezie cos pod pedal) jesli do konca na pewno to moze byc rozciagnieta linka, wtedy jest taki objaw ze 2 wchodzi jak zwolnisz na 4 czy 3 i dopiero mozna wrzucic 2 inaczej sa niemilosierne zgrzyty, na niskich obrotach jak stoi w miejscu to biegi beda wskakiwac elegancko, ale jak np jezdiesz 60 to nie daje rady wrzucic 2 no nie? tez tak mialem zgialem ta lape od sprzegla (tylko umiejetnie zeby nie uszkodzic nicl unieruchomic i zgiac sama lape delikatnie), nie chcialo mi sie sprawdzac czy to linka, przewaznie linki sa w stanie idealnym tylko sie na dlugosci rozciaga nieco, a luzy na pancerzu to na pedale na automacie sie napina samo, mechanikowi powiedz niech sobie sam zmienia sprzeglo co 10 tys km jak lubi, olej nie ma nic do gadania... ale tez sprawdz poziom, jest tam taka srubka, jak nie leci to trzeba w nia pompompowac, az bedzie odpowiedni poziom, w tej fiescie wg przegladow sprawdza sie go co 20 tys czy wogole jest...
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
 
 
mojasilowniapl 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10 Kwi 2011, 13:05   

Dzięki Ci wielkie ! W końcu ktoś powiedział coś sensownego :)

[ Dodano: Nie Kwi 10, 2011 20:11 ]
jeszcze jedno pytanie - czy wentylator chłodnicy powinien się kręcić od razu jak się zapali auto czy dopiero jak sie silnik nagrzeje do 90 stopni to się włącza?
_________________
Moja-Silownia.pl - Nowy portal społecznościowy
 
 
mojasilowniapl 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Cze 2011, 20:42   

I co ?!!!! Wymieniłem całe kompletne sprzęgło - nowe, wymieniłem linkę sprzęgła też nowa i dalej ten sam problem bez zmian. Zawsze jak redukuje na 2 to słyszę zgrzyt, to samo jak chcę zaparkować 1 nie wchodzi trzeba 2 razy sprzegło nacisnac i odczekac chwile dopiero wejdzie co to do cholery moze byc ? Olej w skrzyni wymieniony , synchronizatory tez sa dobre ...
_________________
Moja-Silownia.pl - Nowy portal społecznościowy
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 24 Cze 2011, 20:45   

A wybierak dobrze ustawiony? Poduchy pod skrzynią całe?
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
mojasilowniapl 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Cze 2011, 21:37   

Tak poduszki są całe , na wybieraku się nie znam , jeden mechanik powiedział, że to może być wina tego , że w aucie są ustawione za wysokie obroty
_________________
Moja-Silownia.pl - Nowy portal społecznościowy
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 24 Cze 2011, 22:08   

u mnie jest to samo ze wstecznym regulacja obrotow nie wiele Ci da na nizszych jeszce gorzej moze byc, biegi musza wchodzic przy paru tys nawet, po prostu wybierak moze. u mnie jest problem nadal jak slabo wysprzegle to 2 potraci miec zgrzyta czuje to tylko kierowca jak zmienia bieg nic nie slychac... jesli chodzi o wsteczny to trzeba na chama, np 2x przyzwyczailem sie sprzeglo tez zmienialem linka napieta az pedal ledwo co sie naciskalo, lape zgialem ale linka i tak sie wyciagnie po czasie, jak ustawilem obroty kolo 1,5 tys to jest ciut lepiej, u mnie za to jedynka wchodzi ok pozostale tez ale przy redukcji z 3 na 2 czuje zgrzyt pod reka. a wsteczny czasem wchodzi za raz a czasem za 2 razem. i tez czuc opor. jakies sugestie? wydaje mi sie ze zrobilo sie to jak sprzeglo zaczelo sie zurzywac jak bylo nowe to nie bylo czuc tak, czyli od 20 tys km, moze 15. oleju jeszcze nie sprawdzalem. nie wiem nawet bardzo co tam dolac z zamiennikow jesli jest malo chyba trzeba api gl-4 sae 80w
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
 
 
mojasilowniapl 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Cze 2011, 22:33   

Jak wymienie cały wybierak to pomoże?
_________________
Moja-Silownia.pl - Nowy portal społecznościowy
 
 
mojasilowniapl 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Cze 2011, 22:49   

dodam że po wymianie sprzegła pedał jest bardzo luzny i mieki , delikatnie sie go naciska , kiedys przed wymiana był twardy , cos jest nie tak za luzna linka ? czy ona sie sama ustawia? czy po wymianie ma chodzic tak miekko ?
_________________
Moja-Silownia.pl - Nowy portal społecznościowy
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 24 Cze 2011, 22:55   

mojasilowniapl, wejdz pod auto i zobacz czy na drążku wybieraka (tego ruchomego niżej) nie ma luzu na przegubie cardana. drążek nie powinien się ruszac na boki. Generalnie ten luz czuc tez wtedy na dzwigni biegow jak ruszasz nim na biegu jałowym na boki. Jesli jest ok to warto go jeszcze raz ustawic, jak dobrze pamietam to na poluzowanych nakretkach od mechanizmu i przy wbitym 4 biegu

a to ze chodzi lekko to prawidlowy objaw nowego docisku i sprawnej linki
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
mojasilowniapl 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25 Cze 2011, 11:56   

własnie na biegu jałowym jest straszny luz jak ruszam po bokach to czuc taki gruchot da sie to nastawić czy wymienic wybierak ? Jak się za to zabrać ?
_________________
Moja-Silownia.pl - Nowy portal społecznościowy
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 25 Cze 2011, 12:41   

mojasilowniapl napisał/a:
synchronizatory tez sa dobre
Skrzynia była rozebrana? czy jakoś na oko to zostało stwierdzone?

Wsteczny można wrzucić po całkowitym zatrzymaniu auta i jeśli przed chwila było w ruchu to po krótkim odstępie czasu od zatrzymania - to jest normalne, jedynkę zapniesz tylko jak auto stoi lub wolno jedzie do przodu,,,

mojasilowniapl napisał/a:
Wymieniłem całe kompletne sprzęgło - nowe, wymieniłem linkę sprzęgła też nowa
A jak tam słynny napinacz linki? Z opisu wychodzi jednak ze do do końca jest rozprzęgane,,, próbowałeś podciągnąć o ząbek lub dwa?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 25 Cze 2011, 17:23   

mojasilowniapl napisał/a:
da sie to nastawić czy wymienic wybierak ? Jak się za to zabrać ?

Najlepiej poszukać całego mechanizmu razem z lewarkiem, bo przy wymianie samego wybieraka czeka cie składanie sprężynek do kupy które potrafi wyprowadzić z równowagi

jeśli nie znajdziesz dobrego mechanizmu to można zregenerować ten krzyżak u odpowiednich speców
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
mojasilowniapl 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 30
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Cze 2011, 15:30   

skrzynia była rozebrana przy wymianie sprzęgła i mechanik wyraźnie mi powiedział, że synchronizatory są na 100 % sprawne, wymienił także olej w skrzyni. Skrzynia sprawna w 100 %. Może bardziej szczegółowo opiszę problem. Odpalam auto wchodzi ono na wysokie obroty i wtedy naciskam sprzęgło i jedynka nie chce wejść trzeba siłą. Jednak gdy odpalę auto i poczekam aż te obroty spadną - trwa to ok 20 sekund to jedynka wejdzie normalnie.
Podczas jazdy biegi dobrze mi wchodzą gdy : wrzucam jedynkę i gdy prędkość wynosi mniej niż 20 a nawet 18 to dwójka wejdzie dobrze, potem trójka wchodzi już dobrze ale powyżej 40 km/h wchodzi najlepiej. Czwórka także wchodzi dobrze. Z piątką są problemy, bieg wejdzie ale trzeba trochę mocno pchać drążek zmiany biegu. I teraz tak podczas redukcji z piątki na czwórkę jest ok, z czwórki na trójkę także, i z trójki na dwójkę nigdy nie wejdzie dobrze, chyba że prędkość jest poniżej 20 ale trzeba poczekać jak spadną obroty wtedy wejdzie w miarę dobrze. I ostatni przykład - jadę ze sklepu do domu na czwartym biegu, dojeżdżam pod bramę i muszę wjechać pod górkę na moją posesję i nigdy nie chce wejść mi jedynka , nigdy. Dopiero muszę się zatrzymać i poczekać nawet do 10 sekund. Kumpel ma fieste i nie ma tego problemu biegi wchodzą mu bardzo dobrze. Gdzie tkwi przyczyna ? Co jeszcze mogę zrobić ?
_________________
Moja-Silownia.pl - Nowy portal społecznościowy
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 26 Cze 2011, 21:33   

No to jak Ci pisałem jedynkę wrzucisz na postoju albo jak auto wolno jedzie, przy dużej prędkości jedynka nie wejdzie,,, co za różnica która strona synchronizatora kręci się za szybko - problemem nie jest skrzynia tylko silnik i za wysokie obroty, kwestia jeszcze jak bardzo wysokie,,, druga sprawa jak tam mechanizm wybraniania, skoro byłą skrzynia grzebana to i to musiało być grzebane,,, może poprawić ustawienie, bo nie wiadomo jak mechanik ustawił, po trzecie ciągle mi się wydaje ze jednak nie rozłącza Ci do końca,,, jak odpalisz auto i jedynka nie chce wejść to wsteczny wchodzi?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - skrzynie biegów, przełożenia
Marcin Tuning mechaniczny 74 22 Lis 2018, 09:32
lukaszceglarski
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 21:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 13:32
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.