Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: bledy, komputer, kontrolki, mk6, odczytanie bledow

[MK6] Zapalona kontrolka silnika, tryb diagnostyczny
Autor Wiadomość
asia
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lut 2011, 17:14   [MK6] Zapalona kontrolka silnika, tryb diagnostyczny

Witam,
mam pewien problem, jakiś czas temu zapaliła mi się kontrolka silnika, udałam się z tym do mechanika, który poprzez podłączenie auta do komputera usunął błędy i kontrolka już się nie świeciła. Niestety problem powrócił, ponieważ kontrolka znów się pali. Po przeczytaniu kilku tematów spróbowałam wejść w tryb diagnostyczny i na ekranie pojawiły mi się różne liczby i napisy (mam je zapisane więc jak będą ważne to podam). Jakim sposobem mogę sprawdzić co powoduje że kontrolka się świeci ? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź :)
Ostatnio zmieniony przez bidżej 12 Lut 2011, 17:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 10 Lut 2011, 17:24   

asia napisał/a:
udałam się z tym do mechanika, który poprzez podłączenie auta do komputera usunął błędy i kontrolka już się nie świeciła.
:hahaha: Auto wypadało by naprawić, a nie usunąć tylko błędy,,, co się dziwisz
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
asia
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lut 2011, 17:40   

Tylko, że chciałabym wiedzieć co mam naprawić konkretnie bo w serwisie za samo powiedzenie chcą 250 zł :/ Przez ten tryb można to sprawdzić albo jakoś inaczej ?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 10 Lut 2011, 18:49   

Pan mechanik który Ci kasował błędy powinien Ci powiedzieć,,, jak nie trzeba auto ponownie na komputer podłączyć - cóż, wiedza kosztuje, jest cała masa powodów przez które świeci się ta kontrolka, nikt Tu zgadywać raczej nie będzie,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Neo178 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 322
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: 10 Lut 2011, 21:26   

JoeMix napisał/a:
Tylko, że chciałabym wiedzieć co mam naprawić konkretnie bo w serwisie za samo powiedzenie chcą 250 zł :/


To Cie chcą w Uja zrobić :-P Normalnie za podpięcie pod kompa i powiedzenie co i jak to zwykle biorą po 50-60 zeta. A odnośnie błędu to wszystko zależy jakie błędy zwraca - a to to zobaczysz na kompie jak sie podepnie. Jak Ciebie chcą tak złoić z kasy to daj auto jakiemuś facetowi i niech sam pojedzie i niech pogada z nimi co i jak. Niestety się utarło tak, że jak kobieta jedzie do mechanika to zaraz nawynajdują rzeczy do zrobienia i wyssają z kasy.
 
 
 
jurek 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: jurek
Wiek: 83
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 190
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Lut 2011, 13:56   

[quote="asia"]akim sposobem mogę sprawdzić co powoduje że kontrolka się świeci ?

Jeżeli samochód robi wrażenie, iż jest sprawny, to zrób jeszcze 15-20 km i możliwe że kontrolka awarii silnika zgaśnie.

Często w serwisie po diagnostyce komputerowej pracownicy nie są pewni problemu, lub wstawiają bajerkę. Nie odznacza to, że odradzam ci w każdym wypadku diagnostyki.
Byłem raz na diagnostyce komputerowej i fachman sam przyznał iż błąd który wyszedł nie sprawdził się z rzeczywistością
Kilka razy zaświeciła mi się ta kontrolka w czasie jazdy, zwalniałem oczywiście i pierwsze moje spojrzenie było na kontrolkę oleju i kontrolowaniu prawidłowej pracy silnika. Po przejechaniu kilku kilometrów do garażu sprawdziłem poziom oleju, wszystkich płynów, zajrzałem pod spód samochodu. Następnie odczekałem studząc silnik, zapaliłem go i pojechałem(kontrolka dalej świeciła). Przejechałem z 15km kontrolując sterowność samochodu i pracę silnika i gdzieś na 10km kontrolka zgasła i później już nie zaświeciła. Świecenie kontrolki miałem także zaraz po zmianie świec na nowe. po przejechaniu kawałka trasy kontrolka zaczęła mrugać i po jakimś czasie zgasła.
Wygląda, ze zaoszczędziłem trochę kasy, jednak nie jest moim zamiarem bagatelizowanie sprawy tylko podkreślenie faktu, że elektronika czasami miesza bez powodu
_________________
Mój pierwszy samochód, to 22 latek- zakup 1959R-BMW 326/6cylindrów/2 gaźniki, rok produkcji 1937
Moja mk2 -miała tyle latek w roku 2008
W 2009-mk6, czyli raczej ten ostatni:)
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 12 Lut 2011, 17:48   

asia napisał/a:
mam je zapisane więc jak będą ważne to podam
no to śmiało podawaj koleżanko, bo nikt ich Ci tu nie wywróży.
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
arkadiusz7600 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 11
Skąd: Zawady
Wysłany: 28 Lut 2011, 21:40   

Mam mianowicie taki problem jak Asia. na poczatktu czek mi sie zaswiecal i gasl a teraz swieci mi caly czas pojechalem do znajomego, podpiol mi auto pod kompa i okazalo sie ze zawor EGR (zawor zwrotny spalin EGR) jest zapchany. i doradzil mi zeby go wyczyscic a jak problem bedzie sie powtazal to wymienic zawor. Oczywiscie przyczyn swiecacej kontrolki silnika jest wiecej wiec polecam zdjagnozowac usterke poprzez podpiecie do kompa a puzniej ja usunoc.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.