Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: airbag, mk6, poduszka powietrzna

[MK6] Błąd czujnika poduszki bocznej pasażera
Autor Wiadomość
Kampia
[Usunięty]

Wysłany: 29 Sty 2011, 16:44   [MK6] Błąd czujnika poduszki bocznej pasażera

Witam,
Parę dni temu zapaliła mi się kontrolka AIRBAG w mojej fiescie 1.4TDCI. Wygląda to tak że kiedy przekręcam stacyjkę kontrolka się zapala potem po odpaleniu auta na 3 sekundy gaśnie i znowu się zapala:( . Dzis pojechałem do stacji diagnostycznej gdzie powiedziano mi że to błąd sensora (czujnika) poduszki bocznej - tak mówi komputer. Niestety elektryk nie wiedział gdzie jest ten sensor zlokalizowany i zaproponował żebym przyjechał w innym dniu wtedy on już się dowie i mi pomoże. Ja ze swojej strony obiecałem popytać na Forum.
Dlatego drodzy koledzy proszę zapodajcie czy już mieliście taki problem i jak go rozwiązaliście?
Wielkie Dzięki
Pozdrawiam
Kampia
Ostatnio zmieniony przez trzeci 29 Sty 2011, 17:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Neo178 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 322
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: 29 Sty 2011, 16:57   

Pod fotelem (kierowcy i pasażera) jest taka śmieszna wiązka. Przy obydwu fotelach jest ona umiejscowiona przy wewnętrznej szynie fotela. Niekiedy błąd znika przez zwykłe poruszanie tą kostką, ewentualnie kwestia psiknięcia jakimś specyfikiem do styków. Ta kostka jest umiejscowiona w złym miejscu, bo nieraz Ci się zdarzy, że zahaczy się ją nogą czy coś. Po spsikaniu styków i wykasowaniu błędów powinno być ok.
W większości przypadków z poduszką to właśnie o to kaman.
 
 
 
Kampia
[Usunięty]

Wysłany: 29 Sty 2011, 17:22   

Witam,
niestety ten zabieg nie pomaga problem nie jest związany z kostka pod fotelem sprawdzone 5 razy i ciągle to samo. Elektryk ciągle uważa że to jest jakiś sensor poduszki on stawia na to że jest zamontowany w progu auta. Dziwne jest to że błędu nie da się usunąć.
Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?
Będę wdzięczny
pzdr
Kamil
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 19 Lut 2011, 15:22   

Kampia, Jeżeli to błąd sensora poduszki bocznej to ta kostka pod fotelem jest nie od sensora tylko od poduszki.Sensor jest zamontowany w progu .Musisz wyjąć fotel zdjąć plastikową nakładkę na progu, odchylić tapicerkę.Tam będzie naklejona szara szeroka taśma a pod nią sensor boczny.Tam szukać przyczyny.
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
Kampia
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lut 2011, 23:25   

Lakierniku 175 Bardzo Ci dziękuję za odpowiedz - to dokładnie to znalazłem tam takie małe coś co miało rozłączone kabelki włożyłem je spowrotem i lampka zgasła
Raz jeszcze dziekuję i pozdrawiam
Kampia
 
 
nelro 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Basic
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 39
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 49
Skąd: Gąbin
Wysłany: 8 Lis 2012, 21:17   

Pozwolę sobie odświeżyć temat, ponieważ u mnie jest podobna sytuacja. W ciągu raku kilka razy zapalała się poduszka, ruszanie kostkami przy fotelach pomagało. Ostatnio jednak zapaliła się kontrolka poduszki, pamiętam dokładnie po użyciu klaksonu lecz komputer pokazuje awarię czujnika bocznej poduszki kierowcy. Moje auto to wersja podstawowa, dlatego też wątpię żeby nawet w przeszłości miła poduszki...
to takie moje pytanie, jak to możliwe żeby te kabelki się odpięły od czujnika tak same z siebie? nie da się tam zajrzeć bez wyjmowania fotela?
dodam jeszcze ze kod błędu to B1392. Na angielskim forum napisali, że to jakaś clock spring co kol wiek to znaczy jest przyczyną tego błędu...
 
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 9 Lis 2012, 09:25   

nelro napisał/a:
komputer pokazuje awarię czujnika bocznej poduszki kierowcy

jak to odczytałeś?
jeżeli jest to prawdą co pokazuje komputer to czujnik mieści się w progu i tam też trzeba się dostać.Jeżeli uda Ci się to zrobić bez wyjmowania fotela to nie ma problemu.
Boczna poduszka znajduje się w oparciu fotela.Zawsze na szwie tapicerki jest wszyta metka AIRBAG i pod fotelem idą wtedy dwa kabelki : od napinacza pasów i właśnie od poduszki.
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
nelro 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Basic
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 39
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 49
Skąd: Gąbin
Wysłany: 9 Lis 2012, 15:57   

Kolega ma cale narzędzie diagnostyczne z oprogramowaniem i to w ten sposób odczytaliśmy.
Wcześniej też się zdarzało że się zaświeciła kontrolka, ale dłubanie w kostkach pod fotelem z reguły pomagało. Błędy napinaczy zostały wykasowane i został tylko ten jeden... B1932... Kostki pod fotelami mają po 2 kabelki, w fotelach nie ma nigdzie metek ze są airbagi, I to jest w tym wszystkim najśmieszniejsze.
Zdjąłem dziś plastiki z progów (dało rade bez wyjmowania foteli) ale nic tam nie znalazłem... od tej całej wiązki przewodów co idzie pod plastikami odchodzą po stronie kierowcy: 2 kabelki od masy przykręcone podkładką, a po stronie pasażera podobna sytuacja tylko że 2 masy są przykręcone, wszystkie kabelki czarne. Nic od tych wiązek więcej nie odchodzi i nie wchodzi do progów. Moje auto jest 3d, w którym mniej więcej miejscu te czujniki powinny być? one są wewnątrz progów czy do progów przykręcone?
a do jednego kabelka z tej całej wiązki jest wlutowany jakiś inny kabelek, pewnie to od alarmu, który został domontowany.
 
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 9 Lis 2012, 16:53   

Nie wiem jakie narzędzie ma kolega ale pewnie forda robi kiepsko.
Przeczytaj uważnie link który podam na końcu postu.
Kiedyś pisałem do moda aby przykleił tą tabelkę na początku działu "elektryka w mk6" ale nie zostałem wysłuchany. :sad:
Są tam podane kody-błyśnięcia lampki airbaga na desce rozdzielczej.
Skoro narzędzie kolegi mówi o błędzie czujnika poduszki bocznej kierowcy to lampka na twojej desce powinna wskazywać kod 43 (4 szybkie błyśnięcia krótka przerwa 3 krótkie błyśnięcia).
Sprawdź to a potem będziemy kontynuować poszukiwania.
http://www.fordclubpolska...=fusion&type=40
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
nelro 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Basic
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 39
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 49
Skąd: Gąbin
Wysłany: 9 Lis 2012, 19:15   

a możesz jeszcze podpowiedzieć jak zrobić żeby ta kontrolka błyskała?
wiem że ma narzędzie diagnostyczne zakupione od firmy wurtha, kwestia jeszcze jego umiejętności posługiwania się nim...
dodam jeszcze że jednym z błędów było słabe napięcie ładowania czy coś w tym stylu. Niedługo pewnie będzie trzeba aku wymienić...
 
 
 
lakiernik175 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Wiek: 46
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 240
Skąd: Kraśnik Lub.
Wysłany: 10 Lis 2012, 16:59   

Co zrobić żeby lampka błyskała?
Rozumiem,że świeci ciągle i nie miga?

A więc w tabeli to opcja p.t. "ciągłe świecenie"
Czyli albo sterownik walnięty albo podłączenie zaśniedziałe(kupiłeś auto po powodzi :twisted: :rotfl: ) i nie ma na nim napięcia.
A sterownik znajduje się pomiędzy fotelami przed rączką od hamulca ręcznego.Rozgrzeb plastiki i posprawdzaj kostki właśnie tam.
_________________
Wyprzedaż części do mk6,głównie silnikowe(benzynowe),części zawieszenia,wnętrza,elektryka.
Zawsze gwarancja rozruchowa.Pytać na maila.Z braku czasu odpowiem wieczorem.
 
 
nelro 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Basic
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 39
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 49
Skąd: Gąbin
Wysłany: 11 Lis 2012, 00:30   

Tak, świeci ciągle. Raczej nie jest autem popowodziowym, ale jakąś przygodę na pewno miała.
Kupiłem ją w 2010 r. a auto jest krajowe z 2006 roku, w tym czasie powodzi nie bylo:)
Wiem że ten cały sterownik jest miedzy fotelami, jutro tam zajrzę i posprawdzam styki, tylko dziwi dlaczego komputer pokazuje awarię czujnika bocznej poduszki kierowcy, kiedy nawet takiego czujnika nie namierzyłem...:)
zajrzę też do bezpieczników, bo może jakiś baran nie zabezpieczył dobrze otworu po montażu alarmu i może wilgotno się gdzieś robi, do tego większe spalanie odnotowuje od jakiegoś czasu, i jeszcze egr mi się zawiesza tez od jakiegoś czasu mimo wyczyszczenia.


Sterownik pod kątem kostek i ich połączeń sprawdzony i nadal to samo...
 
 
 
nelro 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Basic
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 39
Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 49
Skąd: Gąbin
Wysłany: 11 Lis 2012, 17:47   

ten czujnik poduszki bocznej to sie znajduje wewnątrz progu, czy na zewnętrznej stronie jest przykręcony?
może miałby ktoś foto z jego lokalizacją?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 10:38
TOMASSS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.