Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
26 Mar 2014, 17:51
[MK6] Fiesta 1.4 TDCi Drgania silnika
Autor Wiadomość
dawidwe 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 9
Skąd: Łańcut
Wysłany: 6 Gru 2010, 21:13   [MK6] Fiesta 1.4 TDCi Drgania silnika

Witam,

Mam taki problem ze swoją fiesta 1.4 tdci z 2002 roku:

Na wolnych obrotach strasznie drga silnik (wygląda tak jakby nie palił na jeden baniak) drgania przenoszą się aż na karoserie i telepie całym samochodem. Dzieje się tak jedynie na wolnych obrotach tz. jak dam na ok 2000 obrotów to już tego nie czuć. Podłączałem samochód do dwóch różnych komputerów i nie wyskakiwał żaden błąd.... jedynie co zwróciło uwagę elektryka to MAF ciągle skakał nie był na jednym poziomie tylko ciągle się zmieniał, a MAP ciągle wskazywał zero.... ciśnienie paliwa tez sprawdzał i było wszystko OK.... dodam jeszcze że robiłem próbę przelewową wtrysków i na każdym wyszedł identyczny poziom paliwa... pozdrawiam i proszę o pomoc bo ja juz nie mam pomysłów co to może byc.. aha i te drgania są naprawdę duże widać ewidentnie że silnik chodzi nie tak jak powinien.
Ostatnio zmieniony przez bidżej 28 Sty 2011, 11:25, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
tomasz1982 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 42
Skąd: Białystok
Wysłany: 6 Gru 2010, 21:50   

Sprawdzałeś czy poduszka silnika i skrzyni biegów są całe?? Z tego co wiem lubią się wyrobić a wtedy samochód wpada w drgania. A teraz jak zimno i silnik ciężko chodzi póki się nagrzeje to potęguje te doznania.
 
 
dawidwe 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 9
Skąd: Łańcut
Wysłany: 6 Gru 2010, 21:59   

wczesniej jak było ciepło tez się tak działo, we wrześniu się to zaczęło i cały czas trwa.. a poduszki są oki. Widać że silnik tak od siebie straszne drgania ma..
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 6 Gru 2010, 23:30   

dawidwe, tagujemy tematy... W tytule dodaj [MK6] na początku...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
dawidwe 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 9
Skąd: Łańcut
Wysłany: 7 Gru 2010, 21:59   

dziś spróbowałem coś takiego że usunąłem filtr powietrza wraz z obudowa aby wtryski było na widoku, odpaliłem samochód i zdejmowałem wtyczkę od każdego wtrysku po kolei aby sprawdzić czy jest reakcja. wynik był taki że na każdym po odpięciu silnik chodził jeszcze gorzej.... także nie wiem czy to wina wtrysków jest.... macie może jeszcze jakieś pomysły ?
 
 
abio
[Usunięty]

Wysłany: 12 Sty 2011, 14:53   

Witam,
W mojej fieście mam podobne objawy. Okazało się że leją wtryski - więc wymieniłem. Kupiłem używki z małym przebiegiem, sprawdziłem, wymieniłem z tzw. procedurą fordowską. Myślałem że to koniec "trzęsienia" po odpaleniu....Nic bardziej mylnego, trzęsie nadal. Fakt, lepiej odpala, nie puszcza bąka przy odpalaniu ale pozostaje problem wibracji. Mam pytanie do Ciebie kolego, kiedy u Ciebie ustępują te wibracje? w chłodnie dni? po jakim czasie ustępują te wibracje? Po rozgrzaniu też trzęsie ?
 
 
tomasz1982 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 42
Skąd: Białystok
Wysłany: 12 Sty 2011, 20:48   

To aż tak bardzo trzęsie??
Ja zawsze jeździłem benzyną i powiem, że po przesiadce na diesla milo się rozczarowałem. Myślałem że klekotem trzęsie itp, że klekocze ostro a tu raczej mile doznania. Wiadomo w zime ciężej pracuje ale to tylko do czasu aż sie rozgrzeje, Teraz gdy ciepło to wszystko wróciło do normy.
Panowie a świece co ile się zmienia bo ja w sumie nigdy nie zmieniłem?? Jakie występują objawy wskazujące na zmiane świec?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 12 Sty 2011, 21:41   

A jaką wartość biegu jałowego masz,,, ?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
abio
[Usunięty]

Wysłany: 12 Sty 2011, 22:21   

Czy aż tak trzęsie...hmm, ciężko powiedzieć czuć je wyraźnie na siedzeniu, kierownicy i całej budzie - natomiast jest to moja druga zima z tym autkiem ..w zeszłą dużo cięższą zimę nie trzęsło silnikiem, teraz nawet kiedy ociepliło się czuć jak nim trzęsie, jak złapie temp. stabilizuje się. Kilka rzeczy które wymieniłem i mogły mieć wpływ na wibracje, komplet sprzęgła (koło o pojedynczej masie), świece żarowe, wtryski. IDS bez błędów. Jakieś pomysły Panowie ?
 
 
dawidwe 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 9
Skąd: Łańcut
Wysłany: 16 Sty 2011, 20:40   

wiec tak:

u mnie trzęsie się cały czas.... może jak się rozgrzeje to troszkę słabiej ale i tak telepie całą budą.... wtryski tez wymieniłem i zero jakiejkolwiek zmiany.. podmieniałem też przepływkę.. oraz wymieniłem koło zamachowe... i nadal trzęsie :/ byłem ostatnio z tym na serwisie forda i zero błędów po podpięciu komputera... jutro lub we wtorek pojadę zmierzyć ciśnienie na cylindrach i zobaczymy co wyjdzie... aha no i dodam że stało się to nagle i tak od września cały czas go telepie.. dzieje sie to tylko na wolnych obrotach.. na wyższych już to nie jest wyczuwalne

a jeśli chodzi o wartość na obrotomierzu to tak ok 700 obr jest i wydaje mi się że troszkę się zmniejszyła odkad zaczęło telepać
 
 
fiesta88 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Sty 2011, 21:33   

a moze poduszki pod silnikiem sie zuzyly ?
 
 
dawidwe 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 9
Skąd: Łańcut
Wysłany: 17 Sty 2011, 09:45   

poduszki sprawdzone, to silnik sam od siebie ma straszne drgania

[ Dodano: Czw Sty 20, 2011 15:55 ]
ciesnienie na cylindrach jest ok. a autem nadal telepie :/ juz nie mam pomysłów za co się teraz brać.... jest możliwe aby oprogramowanie w komputerze padło ? i np źle steruje zasilaniem paliwa ?
 
 
davvid
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lut 2011, 18:51   

miałem ten sam problem uszkodzony komputer Sid 802 po wymianie jest lepiej ale w moim przypadku nadal rytmicznie drga poniewaz mam do wymiany wtryski jezeli wszystko zawodzi najlepiej zalatwic nowy komp do sprawdzenia czy po wymianie bedzie lepiej a dostac sid 802 nie jest takie proste ^^
 
 
hardkor 

Model: Inne auto
Wersja: CL
Silnik: Inny
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 15
Skąd: Krakow
Wysłany: 5 Lut 2011, 19:48   

Witam, czytam temat od dluzszego czasu i widze ze sporo osob z tym ma problem i to nie wtryski.

Znajomy mial IDENTYCZNIE w Mondeo 2.0TDCI i okazało sie iż padło koło DWUMASOWE, które przenosiło drgania na całą bude pojazdu.

Pozdrawiam :-)
_________________
hardkor
 
 
dawidwe 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 9
Skąd: Łańcut
Wysłany: 5 Lut 2011, 21:34   

koło zamachowe wymienione :) takze to napewno nie to...
 
 
maciek45 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 14 Cze 2011
Posty: 1
Skąd: Radom
Wysłany: 14 Cze 2011, 14:28   

Witam,

mam identyczny problem z samochodem ford fiesta 1.4 tdci z 2002r. jak użytkownik dawidwe. Silnik na wolnych obrotach wpada w duże wibracje, które ustępują podczas jazdy. Silnik nie kopci, mechanik sprawdził głowicę i wtryski - wszystko jest ok. Może któś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać? Proszę o pomoc bo już mam dosyć kolejnych wersji mechaników, które okazują się być nietrafione. Pozdrawiam
 
 
dawidwe 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 9
Skąd: Łańcut
Wysłany: 14 Cze 2011, 22:59   

jest taka sprawa jeszcze, jezdziłem troche po miescie w upale i jak sie fiesta nagrzeje tak bardzo i z włączona klima to obroty wzrastaja tak na 1000 i sie tak trzyma... po dodaniu w takim stanie leciutko gazu i trzymaniu nieruchomo tak na 1100 to wskazówka obrotomierza zaczyna mi skakać od 800 do tych 1100 obrotów :| czary jakies....
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 15 Cze 2011, 00:10   

dawidwe napisał/a:
jezdziłem troche po miescie w upale i jak sie fiesta nagrzeje tak bardzo i z włączona klima to obroty wzrastaja tak na 1000 i sie tak trzyma...
Prawidłowo..
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
holek6 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: radom
Wysłany: 16 Cze 2011, 13:30   

Na czym polega ta prawidłowość, bo też mam tak samo w upały ???
 
 
kamil wolski 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1416
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Cze 2011, 15:28   

Parzych, a falowanie obrotów podczas równego trzymania gazu również jest poprawne? Bo wyrwałeś kawałek z kontekstu...
_________________
było: 104KM 220Nm
jest: 133KM 186Nm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.