Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
18 Kwi 2009, 15:17
Woda pod wykładziną,duuuuuuuuzo wody :(
Autor Wiadomość
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2005, 17:55   Woda pod wykładziną,duuuuuuuuzo wody :(

Kiedys juz mialem przypadek iz zauwazylem mokra wykladzine za siedzeniem pasazera lecz myslalem ze to wylał sie sok ktory zawsze tam woziłem.Dzisiaj zauwazylem ze wody w tym miejscu bylo jeszcze wiecej niz ostatnio a bylem pewien ze tym razem nic tam nei rozlalem wiec wybralm sie do mojego znajomego ktory ma warsztat.Od 12 do 17.30 rozbieralem cale wnętrze mojej fiesty,caly srodek zostal rozebrany do OSTATNIEJ SRUBKI,wszedzie jest goła blacha oprocz podsufitowki :( .Dumny jestem ze udalo mi sie to zrobic samemu,gdyz slyszalem ze wyjecie deski rozdzielczej do najlatwiejszych nie nalezy. A wiec okazalo sie ze z tylu niema skad woda leciec na nogi pasarzera tylniego siedzenia wiec jak doszedlem pozniej woda leci z przodu,cale poszycie na ktorym trzymamy nogi bylo mokre z tylu i z przodu u pasarzerow i kierowcy :( ,ze 20 litrow wody albo i wiecej,bo pod sama tapicerka znajduje sie jeszcze taka specjalnie gąbka materiałowa w ktorą wszystko wsiąka.Jeszcze nie doszedlem skad woda leci,podejrzenia sa ze z uszczelki przedniej szyby ale i tak sprawdze calosc bo zrobi sie to raz a dobrze.Wiadomo ze fiesta nie jest specjalnie zaawansowana elektronicznie ale i tak po rozebraniu calosci zostalo mi tylko setki jakis kabelkow ktore nie wiadomo do czego sluża i cała siatka jakis śrobek:( jestem załamany.Pracownik mojego znajomego zlozy mi deche do kupy za 80 zl wiec mysle ze cena nie jest zła ,dziwie sie ze moja fiesta dzialala bezawaryjnie gdyz komputer tez był caly mokry.

Czemu to pisze ? musze sie komus wyżalic bo widząc wlasny samochod rozlozony w srodku na czesci pierwsze nie jest to miły widok :(.

Wnioski: ze 150 ku...ew i innych epitetow,porozcinane dłonie,siniak na glowie,ogromny bol łokcia i i lubię chleb ze smalcem dzien :(


Czy komus z was tez wlatywala woda do srodka ? Bo jezeli chodzi o ilosc wody to zapewne wygrywam




aa kiedys sie martwilem ze mi leci woda z uszczelki od szyby do bagażnika,ehhhhhh :cry:
 
 
MATEUSZ 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: mateusz
Wiek: 42
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 103
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Mar 2005, 18:12   

kurtus ładnie zrobiłęś ja też to robiłe w tym roku ale sam złożyłem hihi
też miałem mokre i suszyłe tydzień robotki troszke jest ale to proste
życZe powodzenia
 
 
 
Kermitos
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2005, 18:52   

No to nie tylko we fiescie. Jak mialem wartburga to to samo bylo. Tydzien suszylem ta wykladzine filcowa. Wode wykrecalo sie i lala sie strumieniami. No i nistety rdza sie od tego robila, bo woda sobie ladnie gnila w filcu. W niedlugim czasie jak sie ociepli tez sbie to sprawdze. Mam pytanie czy ten filc jest caly czy dzielony na czesci?
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2005, 19:20   

Kermitos napisał/a:
No to nie tylko we fiescie. Jak mialem wartburga to to samo bylo. Tydzien suszylem ta wykladzine filcowa. Wode wykrecalo sie i lala sie strumieniami. No i nistety rdza sie od tego robila, bo woda sobie ladnie gnila w filcu. W niedlugim czasie jak sie ociepli tez sbie to sprawdze. Mam pytanie czy ten filc jest caly czy dzielony na czesci?


cały ale ja go pociełęm :D
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2005, 19:20   

Mateusz ,Kermitos, skad wam ciekło ? z uszczelki przedniej szyby czy inaczej ?
 
 
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 17 Mar 2005, 19:21   

całkowicie Cie rozumiem....też mam ten problem...wody mam o połowę mniej ...bo całą lewą stronę auta...prawa jest sucha...jak położe rękę na wykładzinie to jakbym dokałuży włożył...a do bagażnika też mi leci....starałem się temu na szybko zapobiec wpuszczając na zamkach drzwi i klapę...niewiele pomogło...w bagażniku już nie ma rzeki a tylko strumyczek....natomiast w środku jest to co było...wszedłem pod autko i mechanik tam wyszukał takie korki po obu stronach w podłodze...jak poruszał tym co jest po stronie kierowcy to pociekła woda...ale że był zmróżony to go nie ruszalismy żeby nie połamać...być może ten korek wypuszcza wodę ze środka...i może jest niedrożny...mam gumowe dywaniki włożone więc nie ma szans żeby leciało z butów...masakra...teżmnie czeka rozbiórka auta...ale nie ma tego złego Kurtus co by na dobre nie wyszło....wyciszymy sobie od razu podłogi w fieście...jednak najpierw muszę się wyleczyć....bo co chwila mnie jakaś infekcja łapie...wszystko zależy od aury....ale będzie dobrze...nie jesteś sam będziemy walczyć razem ...pozdrawiam :)
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
Kermitos
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2005, 19:26   

W wartburgu byly 3 sprawy standardowe w tych autach plus jedna indywidualna :D Standard to byly: wlewanie przez pedaly, przez szybe i przez mocowanie wycieraczek, a indywidualna to byla poprostu dziura :D Tylko ze dziura byla z jednej strony i akurat z tamtej strony bylo bardziej sucho.
 
 
MATEUSZ 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: mateusz
Wiek: 42
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 103
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Mar 2005, 21:08   

dotej pory niewiem lakiernik mówił że prawdopodobnie z nadkola zalatuje bo szybę wyjołem i jest oki a dalej mokro
 
 
 
smogol 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Futura
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 9
Skąd: leszno
Wysłany: 17 Mar 2005, 22:48   

Łżcząc się z wami w bulu chcę was poinformować że klapą to mi leci jak z wodospadu a z przodu też mam od h..ja wody niewiem skąd niewiem gdzie
_________________
ROZBIłEM FIECHE :-(
 
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 18 Mar 2005, 00:02   

MATEUSZ napisał/a:
dotej pory niewiem lakiernik mówił że prawdopodobnie z nadkola zalatuje bo szybę wyjołem i jest oki a dalej mokro



mi wlasnie na postoju w czasie duzej ulewy robi sie jezioro,wiec odpada uklad jezdny podwozie itp bo deszcz od dolu nie pada :)

Jutro biore silikon i wale caly pistolet w fieste,nawet kurde mucha nie wleci
 
 
MATEUSZ 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: mateusz
Wiek: 42
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 103
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18 Mar 2005, 07:34   

kurtus to powiem ci jak to sprawdz jak teraz masz wszystko rozebrane walnij sie do samochodu a twoja kobieta niech ci wężem leje wode po przedniej szybie. Ale ci powiem że możesz mieć dziurke pod podszybiem tam lubi gnić pod wycieraczkami pod kratkami wlotu powietrza tam zawsze stoi woda bo może masz zapchane odloty wody sprawdza to sobie tak samo przeczyść sobie te wyloty wody z progów one czesto zapychają sie błotem w drzwiach też zobacz
 
 
 
darlit
[Usunięty]

Wysłany: 18 Mar 2005, 10:55   

MATEUSZ napisał/a:
... pod wycieraczkami pod kratkami wlotu powietrza tam zawsze stoi woda bo może masz zapchane odloty wody sprawdza to sobie tak samo przeczyść sobie te wyloty wody z progów one czesto zapychają sie błotem w drzwiach też zobacz

trenowałem temat i wiem że pod wlotami powietrza- pod szybą- jest półka- postronie kierowcy oczywiście-w której znajduje sie wiązka przewodów oczywiscie otoczona owalnym kołnieżem- i to właśnie tędy przesiąka woda stojąca w tej półce, a stoi tam gdyż w samych rogach są otwory odprowadzające wode które mają średnicę ok1cm i wystarczy liść na jesieni żeby ją zatkać kontynujac ten wywód powiem tylko że na własnej skórze : :evil: odczułem ten problem , natomiast"przeczyść sobie te wyloty wody z progów one czesto zapychają sie błotem " zapczanie tych wylotów powoduje "tylko!" korozje progów i błotników
 
 
zyga
[Usunięty]

Wysłany: 19 Mar 2005, 09:55   

Heh, ja powyjmowalem gumy spod nog i jezdze z ogrzewaniem na nogi na maxa non stop, pare dni i bedzie sucho ;)

BTW.. Co woda pod dywanikami ma wspolnego z elektryka? :lol:
 
 
soryu
[Usunięty]

Wysłany: 19 Mar 2005, 21:12   

zyga napisał/a:
Heh, ja powyjmowalem gumy spod nog i jezdze z ogrzewaniem na nogi na maxa non stop, pare dni i bedzie sucho ;)



heh, dobry sposób na suszenie. ja "farelką" to jest czeski grzejnik elektryczny z nawiewem popularny w czasach peerelu. nie mam tyle wody co kurtus ale przynajmniej wiem którędy mi cieknie:)

u mnie zaczęło się to po wymianie szyby. jak się ociepli muszę rozebrać fiescinę do gółej blachy, wysuszyć i połatać jeśli będzie trzeba. :(
 
 
maciej
[Usunięty]

Wysłany: 20 Mar 2005, 19:12   

u mnie powodem zatapiania była uszczelka przedniej szyby.nowa 73pln
 
 
soryu
[Usunięty]

Wysłany: 20 Mar 2005, 21:18   

maciej napisał/a:
u mnie powodem zatapiania była uszczelka przedniej szyby.nowa 73pln


macieju ale zamiennik jakiś?? orginalna jak się orientowalem to w motorcrafcie 284 kosztuje... no comments. muse jakośinaczej kombinować.
 
 
baq
[Usunięty]

Wysłany: 21 Mar 2005, 10:21   

heh to ja mam rownie emocjonujaca historyjke
otoz niedaleko po wyjechaniu z salonu nowym mk4 jakies miesic pozniej
byly mocne deszcze i co sie okazalo ? quna ze mam stawik pod nogami
przyczyna bylo nie uszczelnienie przy zakladaniu alarmu
quna barany zakladajac mi w ASO alarm nie uszczelnili grodzi i quna woda lala sie strumieniami :( a najlepsze i tak bylo to ze jak wyjechalem z salonu to zauwazylem ze kiera w pozycji neutralnej jest 90st w lewo
i musialem do burakow wrocic
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 21 Mar 2005, 12:10   

baq napisał/a:
heh to ja mam rownie emocjonujaca historyjke
otoz niedaleko po wyjechaniu z salonu nowym mk4 jakies miesic pozniej
byly mocne deszcze i co sie okazalo ? quna ze mam stawik pod nogami
przyczyna bylo nie uszczelnienie przy zakladaniu alarmu
quna barany zakladajac mi w ASO alarm nie uszczelnili grodzi i quna woda lala sie strumieniami :( a najlepsze i tak bylo to ze jak wyjechalem z salonu to zauwazylem ze kiera w pozycji neutralnej jest 90st w lewo
i musialem do burakow wrocic

niezłe jaja miales
ps.skd ci woda leciala dokladnie ?
 
 
kristofer 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Krzysiek
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 210
Skąd: Lubin
Wysłany: 21 Mar 2005, 17:54   

lipiec - sierpień 2004 miałem TO SAMO - leciało z uszczelki przedniej szyby, dolny róg po stronie pasażera. miesiąc jeżdziłem bez podłogi w środku, zostawiłem fotele i deskę rozdzielczą. Gąbka mi skisła, smród itd :cry: najwięcej leciało na komputer i nogi pasażera ALE ZNALAZŁEM - jeżdziłem z wyciągniętą kratką nawiewu po stronie pasażera, jak tylko padał deszcz stawałem na poboczu, światła awaryjne, latarka i do dzieła
ILE MNIE TO NERWÓW KOSZTOWAŁO ale jest ok
zalałem uszczelkę od zewnątrz silikonem :lol:
_________________
CHCESZ KUPIĆ NOWEGO FORDA?
PRACUJĘ W SALONIE FORDA - SPRZEDAJĘ NOWE SAMOCHODY
tel. 605 23 08 43
tel. 600 85 07 43
e-mail: kmichalak@rewo.pl
 
 
rozzz 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 48
Dołączył: 01 Paź 2004
Posty: 52
Skąd: 3miasto
Wysłany: 21 Mar 2005, 18:34   

Kurtus - a może tą wodę wykorzystać do chłodzenia wzmacniaczy :mrgreen:
A tak poważnie to kiedyś w maluszku zrobiłem system przelewowy. Po nieudanej próbie znalezienia przecieku do wnętrza autka , przy pomocy odpowiednich narzędzi blacharskich ukształtowałem podłogę po lewej stronie tak aby woda zbierała się w jednym miejscu i wywierciłem tam delikatny otworek (fi 6) Problem z wodą został rozwiązany.
Pozdrawiam rozzz
_________________
Łokmen ma rację: "Pie..olę nie robię

LUDZIE KUPUJCIE CZERWONE!! CZERWONE SĄ SZYBSZE!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Demontaż pompy wody w mk2.
Rancikk1 Mechanika silnika 8 20 Lip 2015, 10:01
Gość
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Woda pod wycieraczkami... :(
Skąd bierze sie woda... dziury w podłodze czy coś innego?
Gość Mechanika 9 18 Mar 2008, 06:05
Lokmen
Brak nowych postów Woda pod nogami kierowcy
Bartek98 Mechanika ogólna 4 24 Paź 2018, 09:44
yoyo72
Brak nowych postów Woda pod maską - rdzewienie
2rek Mechanika ogólna 3 25 Lut 2016, 10:56
TSRules
Brak nowych postów Woda pod dywanikiem kierowcy.
Mirek6801 Mechanika ogólna 1 4 Maj 2017, 19:21
stanley1784


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.