Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[Mk3] Czarna z Andrychowa
Autor Wiadomość
Bezimienny 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Łukasz
Wiek: 32
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 1185
Skąd: Torzym/ZG
Wysłany: 17 Wrz 2012, 18:17   

A możesz przecież dosztukować z 1m furki, albo po prostu rurka karnister i łyk benzyny potem powinno już samo iść do karnistra :yes:
 
 
Krzysiek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: SuperS
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 33
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 523
Skąd: Andrychów
Wysłany: 17 Wrz 2012, 18:42   

to też jest pomysł ale pierwsze muszę skoczyć na warsztat do pracy w robocie mam wszystko więc i z tym nie będzie problemu. Co do łyka już nie jednego się zrobiło więc spoko :)
_________________
Czarna
Sprzedam Swap RS1800 w częściach / Kierownica,licznik RS Turbo / części blacharskie nowe / uchylne szyby/ Kontakt PW
Profil Facebook
 
 
 
Krzysiek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: SuperS
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 33
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 523
Skąd: Andrychów
Wysłany: 18 Wrz 2012, 20:44   

Jako że Czarna dała focha stoi w garażu nie ruszana od dwóch dni a ja nie śpię po nocach i chodzę na nogach do roboty... postanowiłem ruszyć dupę i dłubnąć coś przy niej mimo brakujących partów ( zbiornik ) ... Efekty mojej pracy było widać po kilku minutach. Dorwałem się do tego dziadostwa zwanego układem par paliwa czy tej puchy zwanej odpowietrzaniem zbiornika.

Tak to wygląda od spodu czyli pusta puszka od spodu jak by taka przykrywka..

Do której idzie jeden jedyny przewodzik

Nie dając za wygraną targałem się z dziadostwem dalej... postanowiłem odpiąć wężyk i wzrokowo go obejrzeć skubaniec mocno siedział ale udało się

Wzrokowo przewód od zbiornika wyglądał ok nic więcej jak popatrzeć zrobić nie mogłem ale ciągnąc ten wężyk który tak mocno siedział z wężyka wyleciało takie coś :

było to mniej więcej tak :

bo do wężyka od zbiornika nie wejdzie - za duża średnica. Wniosek ... Ktoś już przy tym dłubał bo ja z tym układem nie robiłem zupełnie nic .. pierwszy raz go odkręcałem.. I teraz nie wiem czy ta teoria ma sens...
Układ odpowietrzania jest dobry tylko ktoś go już zatkał przez tą "zatyczkę" na zdjęciu przez to powietrze nie dostawało się do zbiornika co działało zapadaniem się go... Bo inaczej przecież powietrze nie dostaję się do zbiornika... A przecież musi się ono dostawać cały czas prawda ? Pompa pobiera paliwo, ze zbiornika ubywa paliwa ale musi się dostawać powietrze żeby go nie "wessało" do środka tak jak mi się to stało a za to odpowiedzialny jest ten wężyk i ten cały układ tak ? Bo nigdzie indziej nie może powietrze się dostać bo korek mam szczelny jak cholera co zauważyłem na stacjach,gdy go odkręcałem syk był konkretny.. Powiedzcie mi czy to ma sens ?
Myślę tak żeby wywalić tą zatyczkę czy to coś co tam było zdemontować ten przewód sprawdzić jego drożność za pomocą kompresora czy wody i zamontować to tak jak powinno na używanym zbiorniku żeby sprawdzić czy działa.. Jak by się okazało po paru miechach testów że działa kupiłbym nowy zbiornik i gotowe. Bo zbiornik nie ma innego odpowietrzenia za wyjątkiem tej puszeczki tak ?

Poprawiłem te foty na miniatury - Freeman
_________________
Czarna
Sprzedam Swap RS1800 w częściach / Kierownica,licznik RS Turbo / części blacharskie nowe / uchylne szyby/ Kontakt PW
Ostatnio zmieniony przez Freeman 29 Lis 2012, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
 
Stunt_Man 
Niereformowalny

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Domi
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 1933
Skąd: \,,/
Wysłany: 18 Wrz 2012, 22:00   

ja tego czegoś nie miałem i przewód zatkałem
problemów żadnych przez to nie było :)
to można spokojnie wywalić i zaślepić tam gdzie jest ten mały elektrozaworek
 
 
tadzias 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Imię: Tadek
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1321
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 18 Wrz 2012, 23:00   

Intense, zrób że te foty w miniaturkach bo się oglądac nie da :-P
 
 
Krzysiek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: SuperS
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 33
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 523
Skąd: Andrychów
Wysłany: 19 Wrz 2012, 06:14   

wiem tadzias wybacz ale muszę wstawiać foty na inny hosting bo coś się na imagechack sp.. Tam nie ma elektrozaworka to jest zwyczajna złączka kątowa, ale pytanie... skoro ja to zaślepię skąd do zbiornika będzie dostawać się powietrze hmmm ?
_________________
Czarna
Sprzedam Swap RS1800 w częściach / Kierownica,licznik RS Turbo / części blacharskie nowe / uchylne szyby/ Kontakt PW
Profil Facebook
 
 
 
Stunt_Man 
Niereformowalny

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Domi
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 1933
Skąd: \,,/
Wysłany: 19 Wrz 2012, 06:33   

elektrozawór jest przy ścianie grodziowej
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 19 Wrz 2012, 07:56   



To jest chyba to zaznaczone w koleczko na fotce. Ja wtyczke mam wpieta w instalacje a gumowy wezyk wystajacy z tego poprostu sobie wisi.
Bak mi zasysa ale to raczej przez wgniecenie...
_________________
Cichociemna
Ostatnio zmieniony przez Freeman 29 Lis 2012, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
 
Krzysiek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: SuperS
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 33
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 523
Skąd: Andrychów
Wysłany: 19 Wrz 2012, 18:22   

Jeżeli to jest to co pokazuje kenczorf to u mnie czegoś takiego nie ma. Jest po prostu najzwyczajniejszy wężyk poprowadzony do tej puszki nic więcej, nie ma tam żadnych mechanizmów i nic z elektryką związane jeżeli chodzi o komorę silnika. Przepatrzyłem ten kabelek w komorze w miarę możliwości i nie zauważyłem żeby był do czegoś podłączony pośrednio jest on bezpośrednio prawdopodobnie podpięty pod zbiornik czy ten pyrtek na samej górze zbiornika. Po tych operacjach powoli zastanawiam się czy nie najprostszym rozwiązaniem byłoby zrobienie customowego odpowietrzania zbiornika mianowicie jak już dostanę sprawny zbiornik wyjdę przewodem gumowym z tego pyrtka na górze zbiornika i zamocuję go gdzieś w okolicach koła zapasowego tak żeby miał stały dostęp powietrza i tak żeby się przez niego żaden syf do zbiornika nie dostał.. A tą śmieszną puszkę zwaną "układem par paliwa " wywalę razem z przewodem w komorze silnika... Co prawda trzeba będzie ściągnąć cały układ wydechowy do kolektora no ale mam nadzieje że się popłaci.. Co Wy na ten temat myślicie Panowie ?
_________________
Czarna
Sprzedam Swap RS1800 w częściach / Kierownica,licznik RS Turbo / części blacharskie nowe / uchylne szyby/ Kontakt PW
Profil Facebook
 
 
 
Pietrekk 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Wiek: 32
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 1240
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 19 Wrz 2012, 18:40   

Ja w matowej to wywaliłem w ciumek, w białej tego wogóle niema :)
_________________
BMW e36 touring 325tds 1997
Profil Facebook
 
 
 
Krzysiek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: SuperS
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 33
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 523
Skąd: Andrychów
Wysłany: 19 Wrz 2012, 19:18   

Hmm ciekawe.. w takim razie jak dochodzi Ci powietrze do zbiornika jak silnik pracuje <???> sprawdzę jeszcze jutro u kumpla we fieście ma mk3 z 96 roku najwyżej mu pod auto wejdę :V:
_________________
Czarna
Sprzedam Swap RS1800 w częściach / Kierownica,licznik RS Turbo / części blacharskie nowe / uchylne szyby/ Kontakt PW
Profil Facebook
 
 
 
Pietrekk 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Wiek: 32
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 1240
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 19 Wrz 2012, 19:34   

Szczerze? Nie wiem :D Zajdę za chwilę bo mam komorę silnikową pustą to zobaczę wogóle czy coś tam jest i jak to wygląda z bakiem :)
_________________
BMW e36 touring 325tds 1997
Profil Facebook
 
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 19 Wrz 2012, 20:05   

A u mnie tylko sam przewód został od tej puszki
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
Krzysiek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: SuperS
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 33
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 523
Skąd: Andrychów
Wysłany: 19 Wrz 2012, 21:06   

zaślepiony Marcinowaty ?
_________________
Czarna
Sprzedam Swap RS1800 w częściach / Kierownica,licznik RS Turbo / części blacharskie nowe / uchylne szyby/ Kontakt PW
Profil Facebook
 
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 24 Wrz 2012, 21:14   

a u mnie jest nic. tzn wywaliłem to w cholerę. na ścianie grodziowej jest rurka metalowa po to zostawiłęm żeby się odpowietrzało i czukiereczek. nie odpowietrza się. za to bak mi tez zasysa.
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
Krzysiek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: SuperS
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 33
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 523
Skąd: Andrychów
Wysłany: 24 Wrz 2012, 21:37   

jutro przychodzi do mnie zbiornik podobno szczelny nie klejony, zbiornik używany na próbę mojej metody odpowietrzania zbiornika jak wypali to kupi się nowy jak nie wypali to będziemy się martwić, jutro przyjdzie zaleje go 25l benzyny i postoi sobie przez 2 dni jak okaże się bezproblemowo szczelny wyczyszczę go i omaluje go dla lepszego wyglądu i jakiegoś tam zabezpieczenia i w sobotę lecę na kanał z tym robić. Zrobię relacje foto z moich modów jak okażą się skuteczne zostawię relacje na forum może mały FAQ :) ale to dopiero w sobotę pochwale się co wykombinowałem na moje nieszczęsne odpowietrzanie zbiornika :)

Edit :) no dzisiaj przyszedł zbiornik. Na początku byłem zdziwiony jego stanem, ani grama rdzy ciężko mi było w to uwierzyć ale tak jest. Zbiornik był omalowany cieniutką warstwą konserwacji od spodu, widać małe odpryski konserwacji ale to omalowałem zwyczajnym lakierem w sprayu na szybko. Aktualnie zalałem zbiornik 20l PB położyłem go na wiadrze do góry dnem i dałem pod wiadro czyściutki karton. Jak nie daj Bóg coś wykapie będzie wiadomo że coś nie tak ale mam nadzieje że nie bo sam stan wizualny zbiornika zrobił na mnie duże wrażenie. Jeżeli do jutra do godziny 5 rano nic nie wykapie to można go śmiało zakładać i bawić się w custom odpowietrzania :rotfl:

Edit2 :) kuzyn się rozchorował i nie chce mnie puścić samemu na kanał mimo że sam bez problemu bym to zrobił ale nie wiem czemu i się plan rozpadł na weekendowe grzebanie... Nic naw wiosnę kopie kanał w garażu bo to czasami zbawienie. A więc.. Pogodziłem się z tą myślą że auto będzie dalej stało tak więc postanowiłem zrobić ten cały custom "na sucho" czyli nie przykręcając zbiornika i innych pierdół. Na początku przetuningowałem puszkę od par paliwa skróciłem ją o połowę i wybebeszyłem ją od środka bo miała ściankę grodziową, następnie wywierciłem w niej od boku dziurę fi 10 na wykrojnik PG16, wykroiłem otwór na dławik PG16 i zamontowałem go. Następnie zamocowałem do dławika przewód paliwowo - olejowy o otworze/przelocie fi 6 z drugiej strony oczywiście przymocowałem to tam gdzie jest odpowietrzanie zbiornika. Oczywiście przewód był za duży jak na tego wystającego "pyrtka" tak więc przewód zacisnąłem normalną spinką. Ze wstępnych spostrzeżeń nie mam żadnych ale co do tego rozwiązania, zostało jeszcze wymyślić gdzie tą puszkę przymocować do podwozia tak żeby było to porządnie zrobione no i tyle.. Czekać na efekty czy moje rozwiązanie sprawdzi się na tyle aby było na stałe. To tyle teraz tylko czekam aby wpieprzyć moje chude dupsko do kanału i w końcu z tym zrobić bo wszystko już mam wystarczy tylko zbiornik podmienić a do tego potrzebny mi kanał... Nic czekamy...
Tutaj macie link do galerii jak to zrobiłem :
http://imageshack.us/gal....Jyum63d5aHQ3OCT
_________________
Czarna
Sprzedam Swap RS1800 w częściach / Kierownica,licznik RS Turbo / części blacharskie nowe / uchylne szyby/ Kontakt PW
Profil Facebook
 
 
 
Krzysiek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: SuperS
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 33
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 523
Skąd: Andrychów
Wysłany: 29 Wrz 2012, 18:37   

postanowiłem wziasc się w garść i zrobić to samemu w garażu bez kanału... A więc po wielkiej batalii nad podniesieniem samochodu udało mi się go w końcu podnieść tak a żeby jak by co belka nie rozwaliła klaty :


Chwila pierdzielenia ciasnoty i woni benzyny i zbiornik ściągnięty :


A tu kurjozalne wnioski na temat par paliwa... Jedna wielka bujda i kiepsko pomyślane na dłuższą metę, otóż nie ma żadnego praktycznie połączenia zbiornika z odpowietrzeniem nunu ta malutka rureczka która miała iść do puszeczki par paliwa w komorze silnika to bujda.. wcale tam nie idzie.. Jest ona puszczona do korka wlewu paliwa jako odpowietrzenie... i jest ona przy korku rozgałęziona do puszki par paliwa. Wystarczy malusieńkie przytkanie i układ do dupy i wsysa nam zbiornik co owocuje jego pęknięciem.. BUJDA i DRUCIARSTWO :krzesłemgo:

Zbiornik ściągnięty a to oto patent kuzyna :



"zadżebisty klej nie puści ni cholery po co chcesz kupować nowy zbiornik oszalałeś , zakleimy ten ... " już ja Ci do dupy na kopie jak Cię spotkam. Klej puścił i zaczęło się lać...

Przepraszam za brak miniaturek muszę obczaić jakiś lepszy hosting zdjęć i kupić tam konto a póki co idę zakładać nowy zbiornik wraz z customowym odpowietrzaniem :)

Edit :) No cóż przed południem złapałem się za montaż nowego zbiornika bo wczoraj wieczorem zostałem wytargany z garażu... No i dziś przed obiadem zbiornik siedział po ciężkiej batalii z przewodem od wlewu paliwa :) Odpowietrzanie zrobione zamontowane "na gotowo" dzisiaj pojeździłem tak z 20-30km żeby zobaczyć czy wszystko w miarę gra i oczywiście póki co gra zbiornik nie zapada się ani troszkę a po odkręceniu korka wlewu paliwa nie ma żadnego podciśnienia czy syku :) Z mojej modyfikacji odpowietrzania będzie zrobiony już nie długo FAQ na forum <oki>
_________________
Czarna
Sprzedam Swap RS1800 w częściach / Kierownica,licznik RS Turbo / części blacharskie nowe / uchylne szyby/ Kontakt PW
Ostatnio zmieniony przez Freeman 29 Lis 2012, 18:33, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
 
Krzysiek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: SuperS
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 33
Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 523
Skąd: Andrychów
Wysłany: 29 Lis 2012, 17:28   

Dawno nic nie pisałem co nie znaczy że nic nie robię :) Zaczynam a raczej już zacząłem bawić się wiązką silnikową FRST z kompa OFAC. Samo sprawdzenie tej wiązki zajmuje mi już którąś godzinę i z każdą następna mam jej coraz bardziej dość to za sprawą braku konkretnego schematu... Obecnie bazuje na 3 a dzisiaj doszły 2 opisy wiązki Frst z tym kompem.. Kabelki w pracy kabelki w domu mam już ich serdecznie dość :) Mam nadzieje że w końcu do mnie zagada :) Małe zdjęcie.
_________________
Czarna
Sprzedam Swap RS1800 w częściach / Kierownica,licznik RS Turbo / części blacharskie nowe / uchylne szyby/ Kontakt PW
Ostatnio zmieniony przez Freeman 29 Lis 2012, 18:34, w całości zmieniany 2 razy  
Profil Facebook
 
 
 
Daras84 
King of Bednary 2011





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Silnik: 2.0 16V
Dołączyła: 05 Maj 2005
Posty: 2563
Skąd: Gliwice
Wysłany: 29 Lis 2012, 18:25   

podziwiam was z tymi kablami, ja tego nienawidzę
_________________
AUTO LAWETA 24H
SKUP AUT całych i powypadkowych 883-255-991
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 29 Lis 2012, 19:36   

kropla drąży skałę.
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Czarna lista nierzetelnych sprzedających / kupujących
trzeci Sprzedam 0 5 Maj 2010, 21:38
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Czarna lista nierzetelnych sprzedających / kupujących
trzeci Kupię 0 5 Maj 2010, 21:40
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.