Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: mk3, zamek

[MK3] Nie moge otworzyc drzwi
Autor Wiadomość
Wili23 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 14
Skąd: Trzebinia
Wysłany: 30 Paź 2010, 10:16   [MK3] Nie moge otworzyc drzwi

Witam. od jakiegoś czasu nie moge otworzyć kluczykiem drzwi od strony kierowcy. Zamykanie bez problemu. Jak próbuje otworzyc kluczyk blokuje sie w połowie. Jeden mechanik powiedzial, że wyrobil sie kluczyk i to typowe w fordach. Drzwi od strony pasazera nie otwiera sie kluczykiem a tylko od srodka. Watpie w wyrobienie klucza bo odpalam i otwieram bagaznik bez problemu. Jak zamkne pozostaje wchodzenie przez bagaznik:-( Wiec samochod stoi pod blokiem niezamkniety.
Ostatnio zmieniony przez bidżej 12 Lis 2010, 09:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Carolka 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Karolina
Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2010
Posty: 20
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 30 Paź 2010, 10:20   

prawdopodobnie trzeba podpiłować wkładki, mialam te same problemy jak kupilam auto, ale podjechalam do sklepu gdzie dorabiaja klucze i mi gosc zrobil to z miejsca, powyciagal wkladki, zregenerowal je i jest cacy, niestety w kluczyku tez moze byc wina, ja mialam tak samo ze bagaznik sie otwieral z kluczyka , odpalac tez sie normalnie odpalal ale kluczyk juz byl tak mocno zjechany ze i tak musialam dorobic nowy, fordy maja specyficzne klucze i nie dziwie sie ze sie wyrabiaja.. za regeneracje wkladek- przynajmniej u siebie zaplacilam mhh chyba jakies 25-30 zl od wkladki.
 
 
 
Docio 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Zbyszek
Wiek: 60
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Paź 2010, 10:37   

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Mam pewien dylemat, na który nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie, czy jest jakiś katalog, lub ktoś wie, o zamiennikach wkładek do MK3 89-95?
Oglądając różne wkładki widać, że praktycznie różnice i to minimalne występują w ramieniu do cięgna. Gorzej już z porównaniem średnic samej wkładki i nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.
 
 
kovalek 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1/55KM
Imię: Leszek
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 74
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 31 Paź 2010, 13:11   

Ciężko dostać wkładkę zamka do mk3. Ja kupiłem od mk4 (bo tylko takie dało się kupić i na pierwszy rzut oka wyglądało podobnie). Jednak okazało się, że tylko te "blaszki" da się wykorzystać. Sama wkładka nie pasuje do drzwi (inne wycięcie pod wkładkę w zamku).
_________________
pozdrawiam
Leszek Kowalski
 
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 31 Paź 2010, 13:58   

Nie zregenerował ich tak że można je otworzyć każdym kluczykiem od fiesty? :hahaha: Ja mam tak "zregenerowany" zamek od wlewu paliwa.
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
Docio 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Zbyszek
Wiek: 60
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 125
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Paź 2010, 14:07   

kovalek napisał/a:
Ciężko dostać wkładkę zamka do mk3. Ja kupiłem od mk4 (bo tylko takie dało się kupić i na pierwszy rzut oka wyglądało podobnie). Jednak okazało się, że tylko te "blaszki" da się wykorzystać. Sama wkładka nie pasuje do drzwi (inne wycięcie pod wkładkę w zamku).


Dzięki za ostrzeżenie. Powstrzymam się na jakiś czas z wymianą i jeśli już to nowe wkłądki zawiozę do warsztatu, niech dopasują.
 
 
berek
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lis 2010, 21:29   

To mój pierwszy post więc pasowało by się przewitać.

Więc witam wszystkich

a teraz wracając do tematu

Wili23, w mojej fiescie mam identycznie, po prostu już taką kupiłem, od dłuższego czasu stała nie zamykana aż pojawił mi się dość daleki wypad postanowiłem coś z tym zrobić, budżet ograniczony pomyślałem że jedynie na dorobienie kluczyka mnie stać. Kluczyk dorobiłem, Pan u którego to robiłem przeczyścił jeszcze zamki jakimś płynem i ku mojemu zadowoleniu i jego zdziwieniu drzwi się otwierają.

Wcześniej podobnie jak u Ciebie starym kluczykiem mogłem zapalić samochód i otworzyć bagażnik a był bardzo wyraźnie starty.

Dziękuje za uwagę.
 
 
Witek1992 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Mariusz
Wiek: 32
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 330
Skąd: DKA
Wysłany: 1 Lis 2010, 22:14   

Widze że duzo osób ma z tym problem :-) ja tak samo mogę zamknąć dzwi ale ich już nie otworzę i to tylko od strony kierowcy :hihihi:
 
 
 
Ravenous 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Robert
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 1
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 11 Lis 2010, 23:11   

U mnie jest podobnie z tym że kluczykiem moge otworzyć i bagażnik i drzwi od strony pasażera, te od kierowcy niestety już się nie otwierają, zamknąć mogę natomiast wszystkie :D dorobiłem se kluczyk i przez jakieś dwa tygodnie mogłem otwierać wszystkie, niestety problem wrócił. A co do korka wlewu to każdym kluczykiem fordowskim można go otworzyć :D sprawdzone na jakiejś setce samochodów ;p
 
 
 
JOHNY 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Bytom
Wysłany: 22 Lis 2010, 22:24   

Dobra to ja mam pytanie z innej beczki. Sytuacja podobna zamknąć kluczykiem mogę, otworzyć już nie. Wyczytałem coś o jakiejś sprężynce, będzie ktoś uprzejmy i wyjaśni mi łopatologicznie o co z tym chodzi? Co mam zrobić, żeby to dziadostwo działało jak należy? Czy trzeba wymieniać zamek?, czy tylko wkład?
 
 
nitrobolon 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec 75KM
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 28
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 22 Lis 2010, 22:30   

mialem tto samo moze mialem farta a moze to cos pomoze. rozkrecilem boczek, wzialem poruszalem palcami w góre i w dół te "ciegno"? polalem wd40 wszystko co sie dalo i jak narazie tydzien smiga.
 
 
 
JOHNY 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Bytom
Wysłany: 23 Lis 2010, 16:23   

Ja raczej wolałbym rozwiązanie problemu diametralne i ostateczne co wymienić? Do tego dochodzi jeszcze fakt, ze zamek bagażnika też się nie otwiera.
 
 
Ziomek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 22 Wrz 2010
Posty: 67
Skąd: okolice Mielca
Wysłany: 23 Lis 2010, 16:34   

Carolka napisał/a:
za regeneracje wkladek- przynajmniej u siebie zaplacilam mhh chyba jakies 25-30 zl od wkladki.

Wiem że to nie rozwiązuje problemów z otwieraniem kluczykiem ale przecież można zamontować centralny z pilotem. Rozwiązanie może troszkę droższe ale wygodniejsze w użytkowaniu.

Kod:
http://allegro.pl/zamek-centralny-2-x-pilot-7-kg-uciag-4-drzwi-i1322734851.html

aukcja przykładowa, posortowałem po ofertach i wziąłem pierwszą
_________________
Był 126p,
CC,
Fiesta,
Mondeo,
jest CCCO 80 w klekocie i A6 z BiT i LPG
 
 
 
JOHNY 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Bytom
Wysłany: 23 Lis 2010, 17:13   

Raczej taki zestawik będzie fajnie chodzić do czasu jak przyjdą mrozy i ulewy, później zaczynają się cyrki :)

Dobra widzę, że nie ma odpowiedzi na moje pytanie więc inaczej. Skoro mój zamek w aucie zamykam kluczem od zewnątrz bez problemu, a od środka mogę sobie otworzyć za pomocą klamki, cięgna czy jak to zwał to sam zamek w sobie jest sprawny? Idąc dalej tym tropem czy sama wymiana wkładki spowoduje, że będę wstanie w cywilizowany sposób wchodzić do samochodu?
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 24 Lis 2010, 08:51   

JOHNY napisał/a:
Dobra to ja mam pytanie z innej beczki. Sytuacja podobna zamknąć kluczykiem mogę, otworzyć już nie. Wyczytałem coś o jakiejś sprężynce, będzie ktoś uprzejmy i wyjaśni mi łopatologicznie o co z tym chodzi? Co mam zrobić, żeby to dziadostwo działało jak należy? Czy trzeba wymieniać zamek?, czy tylko wkład?


musisz wymontować zamek z drzwi. i na nim jest, a przynajmniej powinna być co odciąga taki wystający dżinks w zamku do góry :)
już z 10 razy to naprawiałem i całość z demontażem tapicerki w drzwiach to czas 25-30 min.

[ Dodano: Sro Lis 24, 2010 08:54 ]
http://allegro.pl/central...1321971577.html

ja mam u siebie taki centralny zamontowany. Dedykowany do Forda, bo on ma inaczej zamki, a te uniwersalne z cięgnem trzeba kombinować jak podłączyć. W tym dedyk. do siłownika jest taki jakby widelec, który nakłada się przy zamku na lince. Działa już rok bez problemu.

[ Dodano: Sro Lis 24, 2010 08:57 ]
JOHNY napisał/a:


Dobra widzę, że nie ma odpowiedzi na moje pytanie więc inaczej. Skoro mój zamek w aucie zamykam kluczem od zewnątrz bez problemu, a od środka mogę sobie otworzyć za pomocą klamki, cięgna czy jak to zwał to sam zamek w sobie jest sprawny?


wkładka i zamek nie są sprzężone a połączone takim cięgnem, w dodatku z klamki wewątrz jest w inne miejsce, a z wkładki też w inne.
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Lis 2010, 09:10   

JOHNY napisał/a:
Raczej taki zestawik będzie fajnie chodzić do czasu jak przyjdą mrozy i ulewy, później zaczynają się cyrki :)

Dobra widzę, że nie ma odpowiedzi na moje pytanie więc inaczej. Skoro mój zamek w aucie zamykam kluczem od zewnątrz bez problemu, a od środka mogę sobie otworzyć za pomocą klamki, cięgna czy jak to zwał to sam zamek w sobie jest sprawny? Idąc dalej tym tropem czy sama wymiana wkładki spowoduje, że będę wstanie w cywilizowany sposób wchodzić do samochodu?

Pisałem parokrotnie na forum-napisze raz jeszcze; readmore
Dajcie do wkładki WD40=>poruszaj troche kluczykiem=>znów WD40=>poruszaj kluczykiem=>tak długo to powtarzaj aż z wkładki będzie wypływać CZYSTE wd40(po prostu wymyj wkładke)=>po tym wszystkim jak możesz wydmuchaj resztki WD40=>nasmaruj!!!olejem do maszyn do szycia(ten olej w małym stopniu chwyta kurz i dobrze smaruje).
Uratowałem tak już parenaście wkładek,jak po tym nie będzie działać to tylko do fachowca :bezradny:
A tak na marginesie Forda zamkniesz KAŻDYM fordowskim kluczykiem-otworzyć już tylko jednym-od danego autka gy
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 24 Lis 2010, 09:16   

JOHNY napisał/a:
fajnie chodzić do czasu jak przyjdą mrozy i ulewy, później zaczynają się cyrki :)


mam taki uniwersalny w FoFi i żaden mróz ani ulewa jeszcze nie były przeszkodą... siłownik ma na tyle siły, żeby przy szarpnięciu nawet w mróz otworzyć auto...
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Lis 2010, 10:46   

Miły, Też mnie jeszcze centralny nie zawiódł :-P A mam w jednej ORI Forda a w drugiej uniwersal made in JA :hahaha:
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
JOHNY 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 85
Skąd: Bytom
Wysłany: 24 Lis 2010, 20:28   

BerciQ napisał/a:

http://allegro.pl/central...1321971577.html

ja mam u siebie taki centralny zamontowany. Dedykowany do Forda, bo on ma inaczej zamki, a te uniwersalne z cięgnem trzeba kombinować jak podłączyć. W tym dedyk. do siłownika jest taki jakby widelec, który nakłada się przy zamku na lince. Działa już rok bez problemu.
Sam montowałeś ten centralny zamek czy masz speca godnego polecania od tego? W sobotę pokombinuje z tym WD40
 
 
CzaRmaX 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Paweł
Wiek: 51
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 194
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Lis 2010, 04:24   

Miły napisał/a:
JOHNY napisał/a:
fajnie chodzić do czasu jak przyjdą mrozy i ulewy, później zaczynają się cyrki :)


mam taki uniwersalny w FoFi i żaden mróz ani ulewa jeszcze nie były przeszkodą... siłownik ma na tyle siły, żeby przy szarpnięciu nawet w mróz otworzyć auto...


Czekaj, czekaj Miły aż Ci aku padnie to nic nie pociągnie więc dobrze mieć tak w razie czego zamki sprawne. Te aku co teraz robią to jakiś wielki badziew. Cholera kiedyś to z palcem w nosie co najmniej 5 lat wytrzymywały a i po 7 potrafiły być sprawne a teraz to nie wiadomo co kupić, tanie czy drogie bo ten sam szajs co już na gwarancji pada. W moim fiestolocie bateryjka mam 3 lata i ledwo zimno się zrobiło to już zdycha i zamków do końca nie otwiera i nie zamyka i trzeba na dwa razy z pilota je brać - dobrze, że ma jeszcze tyle siły aby na raz od rana zakręcić a nie chce mi się tego badziewia codziennie tachać do domu na podładowanie. Muszę coś kupić bo jak przyjdą mrozy to będzie padaka. W ostatnim Yarisie, którym jeździłem pierwszy aku wytrzymał 2 lata a następne co zima na gwarancji były wymieniane.
_________________
Każdy powinien mieć taki dupowóz z załącznikami. Życzę Wam tego pod choinką ja wraz z moją Fieściną :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.