Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: alarm, centralny zamek, kluczyk, mk6, modul gem

[MK6] Moduł GEM + centralny i programowanie kluczy
Autor Wiadomość
kriskat7
[Usunięty]

Wysłany: 27 Paź 2010, 13:38   [MK6] Moduł GEM + centralny i programowanie kluczy

Witam. Mam do was forumowicze pytanie odnośnie modułu GEM. Posiadam Fieste 1.4 TDCi z 2008 roku z oznaczeniem modułu GEM 6S6T-15K600-AL( 5WK4 8853K) SIEMENS VDO/ date code:8125/ EOL code FT_011. Niestety moduł GEM po sprawdzeniu na kompie mam do wymiany, na allegro namierzyłem następujacy moduł: http://allegro.pl/kompute...1262488946.html
Mysle ze spasuje do mojego auta, jednak kwestia dotyczy tego czy po wymianie sam moduł GEM musze jakos zakodowac? Wiem ze potrzebne bedzie na pewno kodowanie klucza oryginalnego, niestety przy zakupie mialem oryginalny tylko jeden klucz. Kontynuując przed cała ta sprawa z modułem nabylem alarm tego typu: http://allegro.pl/alarm-d...1290325310.html
, bo sadzac po oznaczeniach mojego modulu GEM tylko taka opcja centralnego z pilota wchodzi w gre, chyba ze sie myle. Jeden magik zaprogramowal mi juz 1 grot w tym pilocie-scyzoryku jako ze chcialem miec centralny otwierany na pilota itd. i pewnie znajac zycie po wymianie modulu GEM na nowy analogicznie ten grot wymaga zaprogramowanie na nowo. Chciał bym wiedziec czy istnieje mozliwosc zaprogramowania klucza oryginalnego i tego pilota-scyzoryka samemu?

Liczę na wasza pomoc. <oki>
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez bidżej 26 Lis 2010, 09:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 27 Paź 2010, 19:07   

Witam;
Ja sie bawiłem z wymianą GEM-u. Miałem wersje podstawową Fiesty która poza wspomaganiem, ABS-em i 2 x poduszkami nie miała nic.
Zakładałem do niej oryginalne centralne zamki i aby działały musiałem wymienic moduł GEM bo chciałem mieć sterowanie z pilota w oryginalnym kluczyku. Kupiłem na allegro moduł GEM, który obsługiwał zdalne sterowanie centralnego zamka i wymiana GEM-u odbyła sie na zasadzie Plug & PLay ;)
Kluczyki również sam zakodowałem wedle wskazówek zamieszczonych w fabrycznej instrukcji do Fiesty. Jedyny mankament tego programowania kluczyków to taki, że musisz posiadac dwa kluczyki oryginalne w przeciwnym razie pozostaje chyba tylko ASO...?

Co do GEM-u który wskazałeś na allegro - z opisu na nim widać ze jedne z nich pochodzi z wersji 3d więc jeśli masz wersje 5d to wtedy GEM może nie widziec otwarcia tylnych drzwi.
Ten z wersji 5d jest z modelu przed FL więc nie ejstem pewny ale może u Ciebie nie działać.
Generalnie szukałbym modułu z modelu po FL i z samochodu który miał taka samą liczbe dzrwi co Twoja.
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
kriskat7
[Usunięty]

Wysłany: 27 Paź 2010, 19:37   

Na poczatku dzieki za podzielenie sie wlasnym doswiadczeniem z tym problemem.. Ja akurat mam model 3-drzwiowy wiec Twoim zdaniem czy ten modul z allegro mowie tu o 3-d podszedl by pod moje autko?
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 29 Paź 2010, 10:36   

kriskat7 napisał/a:
Na poczatku dzieki za podzielenie sie wlasnym doswiadczeniem z tym problemem.. Ja akurat mam model 3-drzwiowy wiec Twoim zdaniem czy ten modul z allegro mowie tu o 3-d podszedl by pod moje autko?



W 100% twierdząco nie odpowiem Ci na to pytanie ponieważ i swój moduł dobierałem intuicyjnie po oznaczeniach. Zreszta u mnie była kwestia że posiadałem moduł podstawowy a dobierałem taki który ma więcej funkcji. Ale wydaje mnie się na 99% że powinien pasować. W każdym razie jakbym był na Twoim miejscu to bym go brał.
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
bercik302 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Dołączył: 05 Gru 2010
Posty: 67
Skąd: www
Wysłany: 10 Gru 2010, 17:23   

mam pytanie czy moduł GEM odpowiada za immobilizer ?
 
 
rafantek 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Gru 2010, 21:28   

bercik302 napisał/a:
mam pytanie czy moduł GEM odpowiada za immobilizer ?

nie, immo to immo. Albo jest zewnetrzne, i jest tylko immo, albo jest wbudowane w sterownik silnika.
_________________
Mechanika - Elektryka!!! Warsztat - adres: Niezapominajki 1
Ford - porady, naprawy (mechanika - elektryka) WDS-programowanie, diagnostyka, czesci
Mail: serwis@fordscorpio.pl tel: 791 054 854 Gadu-Gadu: 765214
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.