Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: kluczyk, kontrolki, mk6, modul gem, oswietlenie, zegary

[MK6] Wymiana GEM, lampka oświetlenia wnętrza, przełącznik ś
Autor Wiadomość
wojpok 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Wrz 2010, 12:31   [MK6] Wymiana GEM, lampka oświetlenia wnętrza, przełącznik ś

Jako że nabyłem nowy GEM z funkcja bezprzewodowego otwierania etc. zacząłem poszukiwać klucza z pilotem do tego.
Na kluczach na niebieskiej obudowie transpondera jest oznaczenie W1, co za tym idzie transponder to 4D63 Texas crypto carbon. Więc do mojej fiesty mk6 po FL potrzebuje pilota
AKRM69 z grotem AKRM11.

Ze stronki
https://sslrelay.com/s117521405.oneandoneshop.co.uk/sess/utn154c8048102c5db/shopdata/product_overview.shopscript

Czy dobrze kombinuje? Ktoś kto ma jakieś pojęcie o tym, doświadczenie z tym, może mnie poprawić jeśli się mylę?

Zadzwoniłem do ASO Germaz we Wrocku, za pilota, grot, ślusarza i zaprogramowanie, zażyczyli sobie jedyne 670zł !! Chyba założę własne ASO :)

PS. z tematycznych stron znalazłem jeszcze
http://www.carkeys.eu/main.php/id/9/lang/1
Ostatnio zmieniony przez bidżej 28 Sty 2011, 18:53, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Skfarek 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Michał
Wiek: 44
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 836
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: 3 Wrz 2010, 12:46   

wojpok napisał/a:
za pilota, grot, ślusarza i zaprogramowanie, zażyczyli sobie jedyne 670zł !!


No to cię wy.... próbowali. Z tego co pamiętam (ceny w ASO Kraków) pilot 250, grot 100, docięcie 50 zł, programowanie 70 zł czyli razem 470 zł a i tą cenę można ponegocjować :-P

Inna sprawa że nie wiem po co tak głęboko (po zagrabanicznych stronach) szukać jak:
http://allegro.pl/nowy-kl...1208023404.html
http://allegro.pl/kluczyk...1202775752.html
_________________
Była MK6 Ghia 1.6 16v "Zetec-S" (z awatara) :)
Był leichtwagen do upalania:
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=34463
Był czeski dziadkowóz TDI na co dzień :)
Jest ST 150 i sushi czyli Civic FK2
Profil Facebook
 
 
 
wojpok 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Wrz 2010, 13:32   

Nie dałem się wy...próbować :) Taką cenę zaoferowali. 350pilot, 30 grot 40 ślusarz, 250 zaprogramowanie. Ja uprzejmie podziękowałem za informację :)

Najchętniej sam bym to zrobił. Za 50 funtów można zamówić pilota z grotem i odpowiednim transponderem. Dochodzi koszt ślusarza. Zaprogramować można samemu z tego co wyczytałem w instrukcji obsługi samochodu :)

[ Dodano: Pią Wrz 03, 2010 13:37 ]
Allegro przeszukałem. wiem co na nim jest. Jednak trzeba wiedzieć czego się szuka. Więc sięgnąłem do zagranicznych stron :P

Ogólnie, zależy mi mocno na ograniczeniu kosztów, więc zamawiając z UK, programując am mogę ograniczyć koszty do około 300 zł.
 
 
Skfarek 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Michał
Wiek: 44
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 836
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: 3 Wrz 2010, 13:49   

wojpok napisał/a:
Zaprogramować można samemu z tego co wyczytałem w instrukcji obsługi samochodu


a GEMa nowego kto ci zaprogramuje i wykasuje kody, które się zapewne pojawią?
_________________
Była MK6 Ghia 1.6 16v "Zetec-S" (z awatara) :)
Był leichtwagen do upalania:
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=34463
Był czeski dziadkowóz TDI na co dzień :)
Jest ST 150 i sushi czyli Civic FK2
Profil Facebook
 
 
 
wojpok 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Wrz 2010, 14:40   

Rozwiń temat wymiany GEM, proszę.
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Wrz 2010, 15:09   

Nowy pilot jka i grot kupisz na www.fordczesci.pl
Pilot chyba kosztuje ok 270zł a grot ok 26zł

Co do GEM-u u mnie wymiana zadziałała Plug&Play :D wypiołem stary wpiołem nowy i smiga wszystko bez problemu juz drugi rok.
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
wojpok 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 5 Wrz 2010, 00:19   

pawel182 napisał/a:
Co do GEM-u u mnie wymiana zadziałała Plug&Play :D wypiołem stary wpiołem nowy i smiga wszystko bez problemu juz drugi rok.


Żyję nadzieją że u mnie będzie tak samo.

[ Dodano: Nie Wrz 05, 2010 19:24 ]
No dobra, skoro o GEM piszemy już tu.

Zamontowałem dziś GEM z fiesty ST 2007. W trybie diagnostycznym
(przekręć kluczyk do II trzymając przycisk ogrzewania szyby, zwolnij przycisk ogrzewania, naciśnij przycisk 8 razy w 6 s.) wszystkie sygnały wejścia wyjścia jakie mogę sprawdzić działają ok. Samochód się uruchamia i jeździ bez problemu.

Jednak rzecz pierwsza, po przekręceniu kluczyka w II światła automatycznie mi się włączają, choć przełącznik jest na wyłączone. Po przekręceniu na następy (pozycyjne) wyłączają się. Po przekręceniu na włączone są włączone. Przeciwmgielne z tyły działają OK, halogenów nie mam.

Rzecz druga, po otworzeniu drzwi zapala się lampka oświetlenia kabiny, no OK. Jednak lampka nie gaśnie po jakimś czasie/po włączeniu silnika/ po zgaszeniu silnika. Jest permanentnie zapalona :( Gaśnie po ponownym wejściu w tryb diagnostyki.

Czy trafiłem na GEM z automatycznymi światłami? Czy to oznacza że teraz powinienem szukać przełącznika z ST z światłami AUTO ? Ktoś wie jak to powinno wyglądać?

1


2


No i jeśli już to ten czujnik włączenia świateł...

A z ta lampką to nie mam już pomysłu. W ST są jakieś nie typowe lampki wewnątrz?
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Wrz 2010, 20:56   

lampki wewnetrzne sa w kazdej takie same, jedynie w wersji najwyzszej mozna bylo dodac lampki z dodatkowymi reflektorkami do czytania, ale to mozna wymienic sobie samemu i na wygaszanie swiatelka nie ma wplywu
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Wrz 2010, 21:12   

Co do świateł - nie wiem jak jest w modelu po FL ale w modelu przed FL światła w ogóle nie są powiązane z modułem GEM.

Jeśli chodzi o oświetlenie wnetrza :) miałem to samo lampka paliła sie cały czas i miałem jeszcze cały czas zapaloną kontrolke otwartych drzwi. Problem tkwił w tylnej klapie - jest tam czujnik otwarcia klapy, ja go nie miałem i musiałem sobie poprowadzic ta instalacje samodzielnie. Brak tego czujnika powoduje że GEM widzi cały czas otwarta tylna klape i dlatego zapala sie oświetlenie wnetrza i pali się kontrolka otwartych drzwi.

PS.pytanko techniczne: posiadasz Fieste w wersji 3drzwiowej? Bo wersje ST wychodziły tylko w takiej budzie więc jeśli masz wersje 5drzwiową to ten moduł może nie reagowac na otwarcie tylnych drzwi.
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 5 Wrz 2010, 21:47   

ElGrey napisał/a:
lampki wewnetrzne sa w kazdej takie same, jedynie w wersji najwyzszej mozna bylo dodac lampki z dodatkowymi reflektorkami do czytania,
No niezupełnie... W Ghia i ST były od razu te z bocznymi do czytania...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Wrz 2010, 22:16   

no nie w ST
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 5 Wrz 2010, 23:18   

ElGrey napisał/a:
no nie w ST
Dziwne... W ST-eku pP-ego była potrójna...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
wojpok 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Wrz 2010, 11:11   

pawel182 napisał/a:
Jeśli chodzi o oświetlenie wnetrza miałem to samo lampka paliła sie cały czas i miałem jeszcze cały czas zapaloną kontrolke otwartych drzwi. Problem tkwił w tylnej klapie - jest tam czujnik otwarcia klapy, ja go nie miałem i musiałem sobie poprowadzic ta instalacje samodzielnie. Brak tego czujnika powoduje że GEM widzi cały czas otwarta tylna klape i dlatego zapala sie oświetlenie wnetrza i pali się kontrolka otwartych drzwi.


Słuszna uwaga. Po FL nie ma nigdzie kontrolki otwartych drzwi... W instrukcji, na konsoli, nigdzie, więc nieco to utrudnia.
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Wrz 2010, 13:43   

wojpok napisał/a:

Słuszna uwaga. Po FL nie ma nigdzie kontrolki otwartych drzwi... W instrukcji, na konsoli, nigdzie, więc nieco to utrudnia.



Sprawdziłem właśnie w instrukcji do Fiesty po FL i jest kontrolka otwartych drzwi (patrz zdjęcie)

Byc może kolega nie ma instalacji pod ta konkretną lampkę...? czyli potrzeba pociągnąć jeden kabelek łączący GEM z licznikiem.

Co do lampki wnętrza i tego co wcześniej opisałem że najprawdopodobniej świeci się ona ciągle bo brakuje w tylnej klapie krańcówki, która sygnalizuje otwarcie tylnej klapy to podam Ci sposób na sprawdzenie czy aby napewno to jest tego przyczyną.
Moduł GEM ma 5 wtyczek - patrząc na niego w pozycji w jakiej jest on zamontowany w samochodzie w pierwszej wtyczce od lewej podaj na pin nr 20 masę i wtedy pozamykaj wszystkie drzwi i sprawdź - lampka wnętrza powinna działać juz prawidłowo :)
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
wojpok 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Wrz 2010, 11:49   

Interesujące rzeczy piszesz pawel182. A czy ktoś wie jak to jest z kierunkowskazami w ST? Do tej pory miałem opcje, lekkie naciśnięcie i kierunkowskaz migał 3 razy kierunku w którym nacisnąłem. Teraz tego niestety nie ma. Następna rzecz, to wycieraczki, nie działa mi ustawianie prędkości wycieraczek pokrętłem na przełączniku. Coraz więcej nieścisłości.
 
 
Neo178 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 322
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: 8 Wrz 2010, 12:54   

wojpok napisał/a:
Interesujące rzeczy piszesz pawel182. A czy ktoś wie jak to jest z kierunkowskazami w ST? Do tej pory miałem opcje, lekkie naciśnięcie i kierunkowskaz migał 3 razy kierunku w którym nacisnąłem. Teraz tego niestety nie ma. Następna rzecz, to wycieraczki, nie działa mi ustawianie prędkości wycieraczek pokrętłem na przełączniku. Coraz więcej nieścisłości.


Te 3 błyśnięcia to tzw. "sygnalizacja zmiany pasa ruchu", jeśli masz "komputer pokładowy" to możesz sobie to w opcjach zmienić, jeśli natomiast w liczniku masz "przycisk" do zerowania licznika to bida z nyndzą.
 
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 8 Wrz 2010, 15:39   

wojpok napisał/a:
Interesujące rzeczy piszesz pawel182. A czy ktoś wie jak to jest z kierunkowskazami w ST? Do tej pory miałem opcje, lekkie naciśnięcie i kierunkowskaz migał 3 razy kierunku w którym nacisnąłem. Teraz tego niestety nie ma. Następna rzecz, to wycieraczki, nie działa mi ustawianie prędkości wycieraczek pokrętłem na przełączniku. Coraz więcej nieścisłości.



A wiesz czy ten moduł, który kupiłeś pochodzi z Fiesty ST przed czy po FL? Z tego co opisujesz może on pochodziu z tej przed FL...? a w tych wersjach np nie było pokrętła do regulacji prędkości wycieraczek i wogóle komutera pokładowego takiego jak jest w wersji po FL. Przynajmniej ja się z taka nie spotkałem.
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
wojpok 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 17
Skąd: Wrocław
Wysłany: 8 Wrz 2010, 18:51   

Neo178 napisał/a:
jeśli natomiast w liczniku masz "przycisk" do zerowania licznika to bida z nyndzą.


No to "bida z nyndzą"

Z tego co MI wiadomo moduł GEM pochodzi z fiesty ST 2007. A fiesta 2007 to juz po Fl prawda?
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 8 Wrz 2010, 19:37   

Cytat:
A fiesta 2007 to juz po Fl prawda?
Prawda... :yes:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - malowanie plastików na przykładzie elementów wnętrza
wszystko co trzeba wiedzieć ..... bardzo wyczerpująco
LOY Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 19 5 Paź 2012, 11:19
LOY
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: FlockArt/Fast-Wheel - flokowanie & wymiana opon
Rasta Tuning stylistyczny 54 21 Sty 2019, 16:19
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.