Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK3] Pierwsze Perpetum Mobile
Autor Wiadomość
Blackknight88 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Imię: Karol
Wiek: 35
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 263
Skąd: Kielce
Wysłany: 2 Maj 2009, 13:53   [MK3] Pierwsze Perpetum Mobile

1. NICK: Blackknight88
2. IMIĘ: Karol
3. MODEL: Fiesta
4. WERSJA: Nie wiem w sumie :)
5. ROCZNIK: MK3, 93r.
6. SILNIK: 1,1i benzyna + LPG
7. OPIS AUTA: Samochód odziedziczyłem po dziadku jako pierwsze me 4 kółka :) . Dziadek mało nim jeździł, cały czas garażowany, wiosna, lato, dobra jesień na ryby. Zimę stał w garażu i czasem wyjeżdżał na przejażdżkę by się nie zastał. Z tego co mi znajomy mechanik mówił, podłoga samochodu jak na ten rok całkiem sympatyczna, w sumie stan techniczny zadowalający.

Postanowiłem edytować ten temat zważywszy na to, że troszkę pozmieniałem w tym samochodzie i postanowiłem zatrzymać go na dłużej :) . W planach po powrocie do kraju była przesiadka za inne kółko, ale nie mogłem tego zrobić i kasę wpakowałem w Fieścinkę by zadowalała mnie jeszcze przez 2 lata gdzie to przesiądę się na prawdopodobnie nowszy model.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: Nowe pokrowce; skórzany mieszek zmiany biegów pod kolor tapicerki i lakieru samochodu; tapicerka na drzwiach (boczki koloru grafitowego, niestety takiego koloru bo nie zauważyłem i facet przysłał mi taki zamiast czarnego. Już po ptokach bo odebrałem paczkę a sprawdziłem ją dopiero za kilka dni. Nie jest to jakiś ogromny wydatek i w niedługim czasie jak znajdę jakiś wolny moment to zajadę do tapicera i dam mu to sam mi wszystko pro zrobi, bo ja trochę zchrzaniłem. Przeceniłem swe umiejętności i brak odpowiednich narzędzi :) no ale trzeba było spróbować). Wymieniłem także lusterka na nowsze z mk3.5, oczywiście mechanika (nie chce mi się na razie bawić z elektryką. Zamówione zostały jeszcze dywaniki welurowe, które aktualnie się robią i jak dojdą to zrobię zdjona i wstawię je tutaj ;) .
b. mechaniczne: Wymienione filtry : paliwa, powietrza, oleju. Wymieniony olej, wycieraczki przód,tył, sprzęgło na nowe, 2 opony przednie na nowe (jedna mi strzeliła na całej szerokości, o dziwo felga cała) - 165/70/R13. Zrobiony ręczny (mimo, że już go schrzaniłem ;/ zapomniałem się i 2x ruszyłem na biegu przy zaciągniętym eh), wyregulowane zaworki, nowa manszeta prawa. Zmieniona uszczelka drzwi kierowcy gdzie styka się blacha z szybą zaraz nad klamką otwierania drzwiczek.
c. audio: Radio Sony CDX-GT44IP; Zestaw przód odseparowany Alpine SPG-17CS (165mm czyli modyfikacja drzwi pod głośniczki, gdyż nie pasowały średnicą jak i głębokością). Subwoofer w bagażniku na przetworniku Magnat Xpress 10 i zasilaczu Magnat Edition Two 500. Bardzo dobrze spasowany zestaw mocowo i spokojnie wystarczający do tego samochodu. Basu może być ogrom, ale wraz zestawem przednim dobrze zgrałem tony niskie,wysokie jak i średnie. Może być głośno ale i wyraźnie :) . Nowe okablowanie zasilające do Radia, wzmacniacza, podawania sygnału z radia do wzmacniacza jak i kable głośnikowe. Zasilanie wzmaka Suba Dietza 20mm2. Co prawda wystarczyły by 14mm2 ale chciałem już dać większe na przyszłość gdyby coś mi się uwaliło i coś bym chciał tam jeszcze wstawić. Zasilanie radia kabelek 6mm2. Kabel głośnikowy do suba ma 4mm2, natomiast do zestawu przedniego 2mm2. Wysokotonowy podłączony swoim kablem 1,5mm2 bodajże. Zwrotnica z radiem podłączona 2mm2. Kabel RCA radio-wzmak Dietza. Co do zestawu Car Audio to opiszę go dokładniej w odpowiednim do tego dziale.
d. inne: Zmienione postojówki na białe ledy w5w; H4 na nowe Phillips GT150 Power2Night; zmienione żarówki podświetlenia liczników na białe ledy w5w walcowe wlutowane w podstawki od podświetlania liczników. Zabudowany bagażnik. Zrobione swego rodzaju 3 schowki przykryte deskami, gdzie schowane są narzędzia, kable do aku jakby mi siadło, czyścidełka do szyb, plastików, ściereczki no i trójkąt, kamizelka, apteczka. Po zamknięciu mamy przestrzeń użytkową bagażnika.
9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: Na przyszły rok jakieś aluski, końcówka wydechu od ulterka, czekam do wiosny by zabrać się za cholerną rudę.
b. mechaniczne: Swap u Daras'a na 1.8 16V lub w ostateczności 1.6 :) , zawias od xr2i, springi od rs'a jakieś albo eibachy może z -35, rozpórka, hample od xr2i. Generalnie powoli będę przygotowywał samochód pod swapa.
c. audio: Brak, wszystko zrobione co chciałem zrobić.
d. inne: Coś się na pewno wymyśli :) .


Po tych wszystkich zmianach zarówno wizualnych, mechanicznych jak i "słuchowych" auto nabrało lepszego wyglądu. Wygląda młodziej (moim zdaniem), ale do młodości jeszcze mu daleko :) . Ważne, że jestem zadowolony z efektu pomimo spartaczonych boczków hehe, ale wszystko jest tak jak chciałem.
10. FOTKI AUTA

*Przed zmianami





*W trakcie roboty



*Po zmianach







Resztę zdjęć jak już wszystko będzie zrobione wstawię... jak już wszystko zrobię ;)

Kurcze nie wiem dlaczego, ale aparat dziwnie odbiera kolory w nocy. Wbrew pozorom postojówki są białe! a nie niebieskie jak to widać na zdjęciu :/. To samo jest z podświetlaniem liczników. Nie dawałem foty bo to samo, niebieskie... w dzień nie zrobię bo nie będzie widać, więc po prostu musicie mi uwierzyć na słowo, że mam białe podświetlanie i w sumie podoba mi się to :) .

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Blackknight88 19 Lut 2010, 20:27, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
yarbin 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marek
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 154
Skąd: Tychy
Wysłany: 2 Maj 2009, 13:56   

Blackknight88, koło w bagażniku wynika pewnie z faktu, że w koszu pod spodem masz butlę LPG :ok:
 
 
Blackknight88 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Imię: Karol
Wiek: 35
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 263
Skąd: Kielce
Wysłany: 2 Maj 2009, 14:04   

Jak auto było na podnośniku i razem z kumplem oglądaliśmy podłogę samochodu to rzucał się z tyłu brak czegoś... spooro miejsca jest :) nie zauważyłem czegoś co by zapełniało tą przestrzeń. butla jest w bagażniku :) Pod zdjęciem z samochodem dałem linka do galerii z resztą zdjęć.
_________________
.:Aktualnie poruszam się Seatem Ibizą II FL 1.9TDI 2000r. :.
.:Projektowanie w programie MaterCAM - toczenie, frezowanie:.
.:Programowanie sterowników PLC:.
.:Projektowanie 3D - SolidWorks:.
.:Projektowanie i wykonywanie instalacji pneumatycznych i hydraulicznych:.
 
 
eCo^ 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 169
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2 Maj 2009, 14:27   

pewnie nie masz kosza na koło zapasowe :fox:
_________________


Było 1.6 104 KM
Było 1.8 16v 130 KM
Było 2.0 16v 136 KM

>>Grupa Wrocław<<
 
 
 
sp4yol 

Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: C
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 45
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 28
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Maj 2009, 14:35   

jak to z reguly dziadkowe "skarby"-i ten jest calkiem zadbany:odlot:
Powodzenia :)
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Maj 2009, 19:42   

a ile ta butla ma pojemnosci bo bardzo malutka sie wydaje :yyy:
_________________
 
 
Blackknight88 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Imię: Karol
Wiek: 35
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 263
Skąd: Kielce
Wysłany: 2 Maj 2009, 20:38   

no malutka 24l, ale powiem, że w zupełności mi na ten silniczek wystarcza :) . Po co mi większa do takiej pojemności a tym samym mniejsza powierzchnia użytkowa w bagażniku.
_________________
.:Aktualnie poruszam się Seatem Ibizą II FL 1.9TDI 2000r. :.
.:Projektowanie w programie MaterCAM - toczenie, frezowanie:.
.:Programowanie sterowników PLC:.
.:Projektowanie 3D - SolidWorks:.
.:Projektowanie i wykonywanie instalacji pneumatycznych i hydraulicznych:.
 
 
avenger
[Usunięty]

Wysłany: 2 Maj 2009, 20:49   

yarbin napisał/a:
Blackknight88, koło w bagażniku wynika pewnie z faktu, że w koszu pod spodem masz butlę LPG :ok:


ja mam kółko w bagazniku gdyz letnie nie miesczą sie do kosza, mieści się tam "dojazdówka" którą posiadam jednakze jak sie ją załozy do auta to sie nie kreci bo haczy o hamulce ;D

a autko fajne, fajny kolor, szkoda ze zderzaki nie pod kolor autka
 
 
mamuten 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Imię: Bartłomiej
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 314
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 2 Maj 2009, 20:59   

to moja butla ma 40 litrów o pół bagażnika nie ma to moja fiesta zrobiła by tylko na tym ze 200 kilosów na pełnej z bidna jazda 240
_________________
rekord pobity pełna butla 33.5 litra zrobiłem 380 kilosów z popitalaniem

Szatan i Kupidyn są kolegami, którzy idą razem w poszukiwaniu ludzi nie mających nic do roboty
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Maj 2009, 00:11   

Blackknight88 napisał/a:
Po co mi większa do takiej pojemności a tym samym mniejsza powierzchnia użytkowa w bagażniku.

po to ze trzeba czesciej tankowac :) a butle zawsze mozan ukryc w miejscu na kolo zapasowe
_________________
 
 
MBghost 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Techno
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 19
Skąd: kielce
Wysłany: 3 Maj 2009, 00:28   

Ja to zazdroszcze wam tego gazu...za 20zl robie 80 km, a brat astra 1.4 za 12zl robi 100km. ehh:(
 
 
kandyk
[Usunięty]

Wysłany: 3 Maj 2009, 09:17   

MBghost, A jaki problem zamienić D na Pb/LPG...? :yes:
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 3 Maj 2009, 09:52   

kandyk, wydaje mi sie ze MBghost, ma diesla.

[ Dodano: Nie Maj 03, 2009 10:54 ]
kandyk napisał/a:
A jaki problem zamienić D na Pb/LPG...?

czasem jest to cena, wpakuj sekwencje za 3 tysie do fiesty... nie uznaje gazu bo mnie denerwuje to ze smierdzi itp ale kiedys jak bym zmianial silnik na ten od pumy to tylko i wylacznie sekwencja... jednak 1.55 zl to nie 3.90zl
_________________
 
 
J@rek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Jarosław
Wiek: 40
Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 743
Skąd: WawaTeam/Wawer
Wysłany: 3 Maj 2009, 10:10   

A ja w ogóle nie uznaje gazu, a Diesel w warszawie spali więcej niż benzyniak :2xf:
_________________


 
 
 
Blackknight88 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Imię: Karol
Wiek: 35
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 263
Skąd: Kielce
Wysłany: 3 Maj 2009, 10:46   

grzes87 napisał/a:
Blackknight88 napisał/a:
Po co mi większa do takiej pojemności a tym samym mniejsza powierzchnia użytkowa w bagażniku.

po to ze trzeba czesciej tankowac :) a butle zawsze mozan ukryc w miejscu na kolo zapasowe


A tam.. Dobrze jest jak jest :) Nie narzekam bo w sumie nie mam na co. Chociaż nie, jest na co. Na ten brak wspomagania, czasem się przydaje w ciasnych uliczkach :)
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Maj 2009, 11:13   

Cytat:

jednak 1.55 zl to nie 3.90zl

Mam 2 miejscówki nie dalek osiebie po 1,45:)
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
mamuten 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Imię: Bartłomiej
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 314
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 3 Maj 2009, 12:33   

a mi lpg pasuje i lubie ten zapach gaziorka o poranku i następne autko też będzie na lpg :2xf:

[ Dodano: Nie Maj 03, 2009 13:37 ]
grzes87 napisał/a:
kandyk, wydaje mi sie ze MBghost, ma diesla.

[ Dodano: Nie Maj 03, 2009 10:54 ]
kandyk napisał/a:
A jaki problem zamienić D na Pb/LPG...?

czasem jest to cena, wpakuj sekwencje za 3 tysie do fiesty... nie uznaje gazu bo mnie denerwuje to ze smierdzi itp ale kiedys jak bym zmianial silnik na ten od pumy to tylko i wylacznie sekwencja... jednak 1.55 zl to nie 3.90zl


jeździłbyś na lpg no wstydziłbyś się upadłbyś tak nisko
by jeździć na lpg a no przestań jeździj dalej na benzynie nawet z silnikiem od pumy
_________________
rekord pobity pełna butla 33.5 litra zrobiłem 380 kilosów z popitalaniem

Szatan i Kupidyn są kolegami, którzy idą razem w poszukiwaniu ludzi nie mających nic do roboty
 
 
 
Blackknight88 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Imię: Karol
Wiek: 35
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 263
Skąd: Kielce
Wysłany: 12 Sie 2009, 17:54   

Zapraszam do wstępnego komentowania auta już z całym kompletem zdjęć ;)
 
 
hubi_2006 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Hubert
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 1479
Skąd: Kruszwica
Wysłany: 13 Sie 2009, 21:31   

:yyy: :9: przedszkolaki działały? Co się stało drzwiom i "zabudowie audio" bagażnika?
_________________
Powyższy post nie ma na celu obrazy czytelnika. Wszelka nadinterpretacja jego treści może wynikać z przypadku lub celowego doszukiwania się nieistniejących treści obraźliwych, jak i pogardliwych.
ebesz szkerebe debesz Ÿ(R)
 
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 13 Sie 2009, 21:49   

ojojoj Blackknight88, boczki drzwi to zmaściłeś konkretnie ;-(
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 21:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 13:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 13:32
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.