Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[Inny] [mk2] Ford Sierra 2.0 DOHC TOY za 0zł
Autor Wiadomość
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Wrz 2010, 09:19   [Inny] [mk2] Ford Sierra 2.0 DOHC TOY za 0zł

1. NICK: van81
2. IMIĘ: jarzyna
3. MODEL: Sierra
4. WERSJA: GT GolasTotalny
5. ROCZNIK: mk2 1992
6. SILNIK: 2.0 DOHC 8V nominalnie 115KM, po wyciągnięciu zwężki 120KM
7. OPIS AUTA:


Dlaczego 0zł ? Auto powiedzmy szczerze perfekcyjne nie jest, kosztowało więc też nie dużo a dokładniej 500zł. Ponieważ jednak auto to przedstawia sobą pewne elementy które można z niego jeszcze wydłubać to i tak się stanie. Warunek jest jednak prosty: auto ma być w użytku więc jedne elementy trzeba zastąpić innymi "tańszymi" a różnica ma pokryć koszt zakupu w całości lub przynajmniej częściowo. Spytacie po co ? Bo to ma być zabawka, tzw. TOY a większość z nas patrzy na taki temat z zaciskającym się portfelem. Wcale tak nie musi być. Chcę udowodnić, że poza typową eksploatacją(OC, przegląd, paliwo, jakiś olej, filtr czy klocki) takie auto jest darmowe.
Więc mamy auto które ma tylny napęd i 2 litrowy silnik. Czy to już TOY ? No można się tym już pobawić ale zabawką bym tego jeszcze nie nazwał lub inaczej: "można to robić sprawniej i mając większą frajdę".
W przypadku mojego auta zanim je kupiłem już było swego rodzaju zabawką 8-)

Mamy więc to co w sumie najbardziej potrzebne do TOY-a:
- brak tylnej kanapy, wszystkiego co w bagażniku, wygłuszeń, dywanów, boczków i wszystkiego z wewnątrz co był "zbędne". To akurat łatwo wykonać samemu i kosztuje "0zł"
- dyfer jest zaspawany na 100% powodując łatwiejsze wprowadzanie w poślizg lub sprawne przyśpieszanie
- zawieszenie jest obniżone i utwardzone na sprężynach -40mm

Co jeszcze jest przydatne w Toy-u ale nie jest wymogiem a u mnie akurat jest:
- fotele normalne jak wiadomo nie bardzo nadają się do zabawy więc tu kierowca ma pseudo kubełek którym jest oplowskie recaro z GSI, przydały by się lekkie kubełki ale to już koszta a ten projekt jest nisko budżetowy.
- aby nie wypadać z tego pseudo kubła są szelki Schrotha dla kierowcy
- wydech z power rurą bez tylnego tłumika
- stożek(akurat on według mnie gra tu rolę bardziej dawania ładniejszych dźwięków niż osiągów podobnie jak tłumik)
- z przodu amortyzatory RS z regulacją twardości
- hamować musi to jakoś a tu akurat jest ABS więc przód 260mm i tarczowy tył ze sprawną elektryczną pompą hamulcową

Jak już wspominałem auto idealne nie jest. Ale tak źle też nie jest. Jest sprawne przenoszenie napędu, skrzynia, sprzęgło, silnik żwawy, hamulce sprawne i nawet ręczny jest, światła świecą mrygają itd. Blacha z zewnątrz nie powala na kolana, wgięte mocno tylne drzwi, lekko przednie, tylny błotnik. Ruda mocno na nadkolach no i tu i ówdzie. Podłoga też ma swoje dziury a mocowania foteli są wirtualne. Podłużnice jednak są mimo iż ruda też je zaatakowała. Ponieważ Toy ma być projektem nisko budżetowym to też i opcja "only PB" zastąpi "PB z opcją LPG". Auto w sumie miało już gaz więc trzeba tylko do niego wrócić. Elementy już praktycznie zgromadziłem i będę mógł zamontować. Zastanawiam się co z dziurami w podłodze :roll: spawanie jest drogie a sam spawarki nie posiadam więc odpada. Buda ma pojeździć z rok może więcej, nie wymagam od niej dużo. Może dziury, rdza zostaną zrobione "domowymi" sposobami.
Nie ma boczków ale ważą tyle co nic więc na przód wrócą na bank, podobnie jak dywan na podłogę co z kolei przyczyni się do poprawy mojego słuchu . Drzwi dostałem w innym odcieniu i chyba je zmienię ale już bez malowania(zabronione koszta). Trzeba będzie za mniej niż miesiąc pomyśleć o OC, o przeglądzie na razie zapominam bo do połowy stycznia podbity. Nie wspomniałem o jeszcze jednym kuku które ma to auto a mianowicie wypluło zaślepkę głowicy. Obecnie jest tam zastępcza zaślepka plus domowy sposób poxipol :) Na razie wytrzymało to 350km i do puki nie zrobi puff będzie tak jeździć.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: progi RS, gleba
b. mechaniczne: szpera 100%
c. audio: radio jedno kanałowe i dwa głośniki w drzwiach
d. inne: pół kubeł, szelki


9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: wymiana drzwi i poprawki blachy
b. mechaniczne: dbanie aby się nie psuło
c. audio: wymontować
d. inne: podłoga do poprawy



Foty po umyciu :)










idę dalej grzebać :luzik:
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
Ostatnio zmieniony przez Parzych 13 Maj 2012, 01:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 24 Wrz 2010, 09:25   

hehe śliczna:D
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
szczepan522 




Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Jarek
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2009
Posty: 1031
Skąd: .:CB:.
Wysłany: 24 Wrz 2010, 13:35   

Z opisu jakbym widział swoją fiestę mk2 :yes: oczywiście są różnice :rotfl: ale kontekst pozostaje ten sam :ok: życzę miłej zabawy na torze :fox: jakim ? to pytanie skierowane do Ciebie :twisted:
 
 
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Wrz 2010, 20:05   

cały dzień przy aucie..........japa mi się cieszy bo ładna pogoda była i można było miło pogrzebać :)
Niestety tak zająłem się autem że żadnej obszerniejszej fotorelacji z dzisiejszych prac nie ma.
Tył podłogi zrobiony od wewnątrz. Długo zastanawiałem się nad kolorem ale ponieważ miałem jedną puszkę farby to wybór padł oczywiście na ten kolor :)
Do dociskania tylnej osi i lepszego kopa wsadziłem butlę z podtlenkiem, przewody już prawie wszystkie podłączone, jutro resztka elektroniki i mam nadzieję jutro już się przejadę na takim zestawie.



szczepan522, tor ... hmm no cóż nie mam takich aspiracji, auto jest bardziej na codzień do zabawy, spotów, zlotów itp. Do KJS nie bardzo się to nadaje, do 1/4 za słabe, do jakiegoś bardziej profesjonalnego driftu trzeba by parę rzeczy zmienić łącznie z motorownią. Wszystko koszta koszta a te są zabronione :)
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
 
 
diablo189 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Łukasz
Wiek: 33
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 142
Skąd: Poland
Wysłany: 24 Wrz 2010, 20:14   

super autko :-) brat mial taka na ful wypasie ze skora :-P zamykal nia licznik bez problemu ale niestety niemiec wyskoczyl mu na czolowke i poszla do kasacji :-P
_________________

 
 
szczepan522 




Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Jarek
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2009
Posty: 1031
Skąd: .:CB:.
Wysłany: 24 Wrz 2010, 20:36   

van81 napisał/a:
Do KJS nie bardzo się to nadaje
dlaczegoż do KJS wszystko się nadaje byle by był FUN nowym TOY'em :ok: Ale jak najbardziej szacun za przecudowną zabawkę <8>
van81 napisał/a:
nie mam takich aspiracji, auto jest bardziej na co dzień do zabawy, spotów, zlotów itp.
moja fiesta też służy mi jako codzienny dupo wóz dojazd do pracy i wypady za miasto + spoty i przede wszystkim dobry FUN niważne na jakim poziomie :)
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 24 Wrz 2010, 22:47   

sedan ładniejszy od hb :sad:
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 24 Wrz 2010, 22:52   

ale masz tez fele ladne
zrob jakies filmiki jak to chodzi bom ciekaw :D
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
 
 
 
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Wrz 2010, 00:13   

a no felgi są, w sumie to nie napisałem wyposażenia:
-wspomaganie
-szyberdach
-central z pilota
-alarm
-ABS
-bimbadełko świateł
-jakieś radio CD mono
-spojler na klapie ale niestety nie GT a zastępczy RS2
-progi RS

jak to jeździ postaram się kiedyś "uchwycić"

Laskosz napisał/a:
sedan ładniejszy od hb :sad:
ale na codzień mniej praktyczny, wiem co mówię bo miałem już wszystkie nadwozia Sierr.
szczepan522, nie no auto do codziennej jazdy nie będzie, co prawda będę nim jechał i po bułki jak i na przejażdżki na placyk(jak jakiś znajdę) ale dłuższych podróży niż 20km nim nie planuję i od takich czy dłuższych mam na szczęście bardziej komfortowe wynalazki :)
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
 
 
szczepan522 




Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Jarek
Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2009
Posty: 1031
Skąd: .:CB:.
Wysłany: 25 Wrz 2010, 06:45   

van81 napisał/a:
ale dłuższych podróży niż 20km nim nie planuję i od takich czy dłuższych mam na szczęście bardziej komfortowe wynalazki


widać na pierwszym zdjęciu no chyba że to nie twoje :ok: a teraz wskakuj w auto i pokaż wszystkim fiestolotom jak działa szpera :)
 
 
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Wrz 2010, 21:18   

to na 1 zdjęciu to nie moje ;)

z placu boju:
-gaz podpięty i śmiga, trzeba podregulować ale do 6tyś normalnie się ciągnie
-podłoga i reszta "otworów" naprawione i zabezpieczone
-podobnie jak kawałki podwozia
-dywan czarny położony
-fotele przymocowane
przejechałem się i jest ciszej, znacznie ciszej i tona piachu i kurzu nie leci już do środka, zawieszenie na równej drodze zachowuje się jak w gokarcie, jeszcze na takim zawiasie w ścierce nie jeździłem :shock: opony z tyłu do poślizgów są przyszerokie i za bardzo się kleją do asfaltu, trzeba będzie zmienić na jakieś kartofle :-P
foto tylko z telefonu bo aparat został w schowku




na dziś jestem dentka idę w kimę,


edit z wolnej niedzieli taki że zamontowałem jeszcze listwy przy drzwiach i lampy ala bida, lampy z dopałem i elektryką na sprzedaż
będę musiał pomyśleć o innym podłączeniu parownika bo teraz mam dopiero za nagrzewnicą i do póki się auto nie rozgrzeje to nie bardzo chce hulać na gazie :bezradny:

[ Dodano: Sob Paź 02, 2010 21:26 ]
no to wymieniłem wodę na płyn i było puff, nie ma zaślepki w głowicy
trzeba dorobić/zmienić głowicę/wyciągnąć silnik*
*niewłaściwe skreślić :rotfl:

[ Dodano: Pią Lis 19, 2010 22:22 ]
zaślepka czyli tzw. brok dorobiony i wsadzony, niestety coś tam musiało nie spasować i przepuszczało, poxipol miejmy nadzieję załatwił sprawę

auto zamieniłem na Mk1 i zostało mi jeszcze kilka rzeczy więc cel w sumie osiągnięty :cojest:
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK2] Fiesta MK2
Fordy Fiesta II generacji (1983-1989)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:37
Freeman
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:25
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: FORD kody lakierów
Dla wszystkich fordów
Ryba88 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 3 11 Wrz 2020, 21:45
JoeMix
Brak nowych postów Przyklejony: Demontaż pompy wody w mk2.
Rancikk1 Mechanika silnika 8 20 Lip 2015, 10:01
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Galeria MK1 & MK2
fajne, oryginalne, ładne i zrobione z sensem :)
Piesek Mechanika ogólna 39 13 Sty 2014, 15:24
kostek88wjcz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.