Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: Freeman
22 Lut 2014, 18:57
[MK5] Ford Fiesta 1.6 sport 103KM od Raffaello
Autor Wiadomość
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 27 Sty 2013, 22:15   

Cytat:
dąc tym tokiem rozumowania to współczesne nowe auta są choinkami bo mają wiele podświetlanych rzeczy
może niezupełnie, ale coś w tym jest :P
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 27 Sty 2013, 23:45   

Ja sobie podświetliłem czarne klamki bo były niewidoczne, jak zmieniłem na srebrne - stały się widoczne nawet w prawie absolutnych ciemnościach, i podświetlenie stało się zbędne... gy
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
tadzias 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Imię: Tadek
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1321
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 27 Sty 2013, 23:49   

Parzych napisał/a:
zmieniłem na srebrne - stały się widoczne nawet w prawie absolutnych ciemnościach
masz na myśli te chińskie srebrne klamki z trzema wbudowanymi diodami świecącymi na niebiesko? :D

Raffaello, do MK5 również takowe widziałem na alledrogo gdybyś ta chciał, nie będziesz gorszy od Parzycha :D
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 28 Sty 2013, 00:05   

tadzias napisał/a:
masz na myśli te chińskie srebrne klamki z trzema wbudowanymi diodami świecącymi na niebiesko? :D
Mam ori z ST... :2xf:
Poza tym, wyrwałeś z kontekstu i umknęło Ci to:
Parzych napisał/a:
i podświetlenie stało się zbędne...
:nagana:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Raffaello 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Rafał
Wiek: 45
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 130
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 28 Sty 2013, 08:45   

żadnej chińszczyzny w aucie - fuuuuj
faktycznie chromowane klamki są bardziej widoczne w ciemnościach ale mimo to u mnie podświetlanie zostaje bo jest delikatne i fajnie to wygląda :)
_________________
Była Fiesta MK5 1.6 16V Zetec-S sport 103KM r. 2000
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Jest Mondeo MK1 1.6 16v 88KM r. 1996 - zagazowany :) - urządzenie dowożące do pracy
 
 
tadzias 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Imię: Tadek
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1321
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 29 Sty 2013, 09:54   

Parzych napisał/a:
Poza tym, wyrwałeś z kontekstu


taki miałem zamiar :D

Raffaello napisał/a:
faktycznie chromowane klamki są bardziej widoczne w ciemnościach


są i za dnia wyglądają znacznie lepiej
 
 
foxlbm 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: Koszalin
Wysłany: 21 Kwi 2013, 21:24   

Witam wszystkich forumowiczow! Jestem tu nowy i to moj pierwszy wpis. Zalozylem sterownik zamka centralnego taki sam jak Raffaello dzieki czemu nie musze juz walczyc z zamkiem w drzwiach ;) Mam pytanie do Raffaello. Jak podpiales kabel od domykani szyb? Bezposrednio do przycisku zamykania szyb czy podlaczyles sie pod ktorys z istniejacych? Wiem ze to bylo dawno ale moze pamietasz kolor przewodu? Z gory wielkie dzieki za pomoc!
 
 
Raffaello 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Rafał
Wiek: 45
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 130
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 22 Kwi 2013, 12:21   

foxlbm napisał/a:
Witam wszystkich forumowiczow! Jestem tu nowy i to moj pierwszy wpis. Zalozylem sterownik zamka centralnego taki sam jak Raffaello dzieki czemu nie musze juz walczyc z zamkiem w drzwiach ;) Mam pytanie do Raffaello. Jak podpiales kabel od domykani szyb? Bezposrednio do przycisku zamykania szyb czy podlaczyles sie pod ktorys z istniejacych? Wiem ze to bylo dawno ale moze pamietasz kolor przewodu? Z gory wielkie dzieki za pomoc!


Hejka. Piszesz i o sterowniku zamka centralnego - ja mam ATM Top-32 - oraz o module domykania szyb. Jeśli dobrze rozumiem Twoje pytanie to dotyczy ono jak podłączyć moduł domykania szyb do tego sterownika zamka centralnego.
W instrukcji modułu domykania szyb masz to rozpisane, że musisz się wpiąć w kabel między silnikiem podnoszenia szyby a przyciskiem, a żeby sterować domykaniem szyb z centralnego zamka musisz się odpowiednim kablem z modułu domykania wpiąć w odpowiedni kabel z centralnego zamka.
Jeśli dobrze pamiętam i czytam ze schematu, to kabel z modułu domykania połączyłem z zielonym kablem z centralnego zamka. Na tym zielonym kablu w momencie zamykania pojawia się + który załącza domykanie szyb.
Nie pamiętam wszystkiego ale chyba tak to podłączyłem. Musiałbym grzebać z powrotem przy tym module i sprawdzić jak to jest podłączone.
_________________
Była Fiesta MK5 1.6 16V Zetec-S sport 103KM r. 2000
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Jest Mondeo MK1 1.6 16v 88KM r. 1996 - zagazowany :) - urządzenie dowożące do pracy
 
 
foxlbm 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: Koszalin
Wysłany: 22 Kwi 2013, 13:25   

Ja mam taki sterownik http://allegro.pl/show_item.php?item=3152856874 w którym jest dodatkowa opcja domykania szyb i wydaje mi się, że wystarczy podpiąć się tym jednym kabelkiem( który w sterowniku odpowiada za domykanie szyb) podobnie jak Ty to zrobiłeś. Dostałem tylko schemat razem z poradnikiem do podłączenia się pod centralny zamek. W wolnej chwili pogrzebie trochę i sprawdzę czy to będzie ten sam kabel, o którym napisałeś. Dzięki za pomoc! ;)
 
 
Raffaello 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Rafał
Wiek: 45
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 130
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 22 Kwi 2013, 14:26   

foxlbm napisał/a:
Ja mam taki sterownik http://allegro.pl/show_item.php?item=3152856874 w którym jest dodatkowa opcja domykania szyb i wydaje mi się, że wystarczy podpiąć się tym jednym kabelkiem( który w sterowniku odpowiada za domykanie szyb) podobnie jak Ty to zrobiłeś. Dostałem tylko schemat razem z poradnikiem do podłączenia się pod centralny zamek. W wolnej chwili pogrzebie trochę i sprawdzę czy to będzie ten sam kabel, o którym napisałeś. Dzięki za pomoc! ;)


Jeśli dobrze widzę na tej aukcji to dokładnie ten sterownik obsługuje domykanie szyb w autach wyposażonych w moduł komfortu który realizuje domykanie szyb. Z tego co mi wiadomo MK5 nie miała montowanego modułu komfortu więc raczej nic nie zdziałasz. Owszem ten sterownik co sobie zamontowałeś ma możliwość sterowania domykaniem szyba ale pod warunkiem że taki moduł jest zainstalowany w aucie. U mnie to działa, bo ja dodatkowo taki moduł domykania szyb u siebie w sporcie zamontowałem.

foxlbm napisał/a:
Zalozylem sterownik zamka centralnego taki sam jak Raffaello dzieki czemu nie musze juz walczyc z zamkiem w drzwiach

Poza tym nie montowałeś takiego samego sterownika jak ja, bo ja miałem założony prawdopodobnie fabrycznie, a to co dokładałem dodatkowo firmy Remotronix RTX to był moduł domykania szyb - więc to są dwa różne urządzenia.
Więc sterownik co zamontowałeś - to jedna rzecz, a żeby domykało szyby to musisz założyć dodatkowe urządzenie domykające szyby i je razem połączyć - ot rozwiązanie Twojego problemu.
_________________
Była Fiesta MK5 1.6 16V Zetec-S sport 103KM r. 2000
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Jest Mondeo MK1 1.6 16v 88KM r. 1996 - zagazowany :) - urządzenie dowożące do pracy
Ostatnio zmieniony przez Raffaello 22 Kwi 2013, 14:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
foxlbm 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 3
Skąd: Koszalin
Wysłany: 22 Kwi 2013, 14:41   

Racja - namieszalem troche, ale to z tego powodu, ze jestem totalnym laikiem w tych sprawach i dopiero zaczynam swoja przygode z grzebaniem przy samochodzie. Dzieki za oswiecenie mnie ;) W takim razie chyba podaruje sobie te domykanie szyb dopoki nie przyswoje wiecej wiedzy :]
 
 
Raffaello 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Rafał
Wiek: 45
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 130
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 13 Maj 2013, 09:24   Wiosenne porządki i przegląd sporta

Żeby nie było że nic się nie dzieje w sporcie to korzystając ostatnio z długiego weekendu, sport doczekał się okresowej wymiany oleju i filtra oleju.
Został zalany tym samym olejem co wcześniej czyli Elf Excellium Syntetyk 5w40



Przy okazji nie obyło się bez generalnych porządków w środku i pod maską.
Silnik został wymyty, wyczyszczony i nabłyszczony. Teraz lśni



A w środku wyczyściłem tapicerkę i wykładzinę podłogową amatorskim sposobem przy użyciu odkurzacza piorącego. Sporo syfu zeszło szczególnie z fotela kierowcy i wykładziny podłogowej. Ale efekt jest zadowalający. Teraz jest czysto.





A na koniec sport został umyty i wypolerowany pastą do odświeżania lakieru.



Sport się błyszczy z każdej strony.
Poza tym w sprawach mechanicznych przy sporcie nic się nie dzieje - na razie żadnych zmian, modyfikacji czy napraw, jednak przy okazji przeglądu wyszło kilka rzeczy do zrobienia. Nic szczególnie nagłego do zrobienia jednak przed zimą na pewno będzie to zrobione - kwestie mechaniczne. Niestety po zimie wyszło kilka śladów rudej na karoserii w różnych miejscach. Kalkuluje teraz co z tym zrobić.
_________________
Była Fiesta MK5 1.6 16V Zetec-S sport 103KM r. 2000
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Jest Mondeo MK1 1.6 16v 88KM r. 1996 - zagazowany :) - urządzenie dowożące do pracy
 
 
modell1 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Marcin
Wiek: 47
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 1868
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 13 Maj 2013, 20:26   

Widzę że silnik tak samo zadbany jak mój :-) :-) :-)
:brawo: :brawo: :brawo:
I tak trzymać w końcu to SPORT a nie fiesta :-)
A co do rudej czeka cię to samo co moją, czyli wymiana blach nadkoli itp.
Raz a dobrze.
_________________

 
 
 
Raffaello 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Rafał
Wiek: 45
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 130
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 14 Maj 2013, 11:28   

Trzy lata temu robiłem z tyłu nadkole bo już je lekko brało ale widzę że z powrotem korozja się odnawia. Blacharz odwalił maniane i wziął za to pieniądze. Poza tym reszta nadkoli dobrze się trzyma - jedynie ranciki nadkoli delikatnie zkorodowały.
No cóż muszę przemyśleć temat bo taka naprawa całego sporta z korozji to większy wydatek finansowy.
Twój sport modell1 jest dopieszczony pod każdym względem i jest wzorcem dla innych sportów. Tak trzymać :brawo:
_________________
Była Fiesta MK5 1.6 16V Zetec-S sport 103KM r. 2000
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Jest Mondeo MK1 1.6 16v 88KM r. 1996 - zagazowany :) - urządzenie dowożące do pracy
 
 
Raffaello 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Rafał
Wiek: 45
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 130
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 15 Wrz 2013, 12:13   Oddam Sporta w dobre ręce !!! :(

UWAGA UWAGA UWAGA !!!
Oddam (sprzedam) sporta w dobre ręce.

Z bólem serca mi to przychodzi ale niestety muszę go sprzedać. Przyszedł czas że potrzebuję większego auta niż fiesta sport a nie stać mnie utrzymać dwóch aut więc muszę oddać sporta w inne ręce. Mam do niego wielki sentyment bo poświęciłem mu trochę czasu i uwagi - choć zasługuje na więcej. Cały post opisuje całe perypetie sporta podczas jego użytkowania.
Sport ma dołożone kilka udogodnień - wyszczególnione na początku postu o sporcie - więc nie będę się tutaj zbytnio rozpisywał.
Auto w tej wersji daje dużo niezapomnianych wrażeń i myślę że następnemu użytkownikowi też takie wrażenia zapewni.
Przebieg 101 000 km. Niedawno wymieniony filtr i olej.
Chętnych zapraszam na priv lub kontakt telefoniczny - 603-053-813.
Daję informacje wśród forumowiczów bo oni docenią potencjał tego auta.

http://otomoto.pl/ford-fiesta-sport-C30613544.html - do negocjacji lub czekam na propozycje cenowe
_________________
Była Fiesta MK5 1.6 16V Zetec-S sport 103KM r. 2000
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Jest Mondeo MK1 1.6 16v 88KM r. 1996 - zagazowany :) - urządzenie dowożące do pracy
Ostatnio zmieniony przez Raffaello 26 Wrz 2013, 07:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
modell1 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Marcin
Wiek: 47
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 1868
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 15 Wrz 2013, 19:57   

;-( ;-( ;-( ;-( ;-(

Bandi coś do Ciebie :) :)
Tylko brać
_________________

 
 
 
Raffaello 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Rafał
Wiek: 45
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 130
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 18 Wrz 2013, 10:47   

Też mam taką minę jak myślę o sprzedaży ;-( dlatego szukam kogoś kto zająłby się tym autem z sercem bo szkoda go puścić byle komu. Tym bardziej że sport ma mały przebieg - teraz prawie 101 000 km.
Chętnych zapraszam o kontakt na priv lub tel. 603-053-813
_________________
Była Fiesta MK5 1.6 16V Zetec-S sport 103KM r. 2000
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Jest Mondeo MK1 1.6 16v 88KM r. 1996 - zagazowany :) - urządzenie dowożące do pracy
 
 
Raffaello 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Rafał
Wiek: 45
Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 130
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 17 Lis 2013, 16:39   sport ma nowego właściciela (właścicielkę)

Od dzisiaj moja fiesta sport ma nowego właściciela a właściwie właścicielkę.

Z ciężkim sercem rozstawałem ze sportem :sad: . Nie było to łatwe rozstanie bo związany byłem z nim emocjonalnie :sad: ale nowa właścicielka obiecała dbać i troszczyć się o sporta jak najlepiej potrafi. Trzymam ją za słowo i będę śledzić nowe losy spotra. :yes:

Nowej właścicielce życzę aby sport służył jej jak najlepiej :ok:

A oto fotki sporta ze sprzedaży nowym właścicielom





_________________
Była Fiesta MK5 1.6 16V Zetec-S sport 103KM r. 2000
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Jest Mondeo MK1 1.6 16v 88KM r. 1996 - zagazowany :) - urządzenie dowożące do pracy
 
 
tadzias 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Imię: Tadek
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 1321
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 17 Lis 2013, 16:53   

Oby wozidło nie skończyło w rowie :rotfl:
 
 
nogol 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 1
Skąd: katowice
Wysłany: 17 Lis 2013, 17:45   

witam ,jestem nowym opiekunem tej Fiestki ,natomiast moja kobieta będzie nią śmigać ,musze rozwiać obawy przedmówcy ,dotyczące hipotetycznego kontaktu z rowem.Zapewniam że taka sytuacja się nie zdarzy z uwagi na długą praktyke i umiejętnosci w prowadzeniu samochodów osobowych przez moją kobitkę ,ponadto Katowice to duże miasto i niema tu rowów jak np. w Suchej Beskidzkiej :bigok:
_________________
było: 4g93 , d16z6 , b18c4 , b20a7
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 16:27
LOY
Brak nowych postów Przyklejony: Plan obsługi samochodu Ford Fiesta - także Diesel
Laskosz Mechanika ogólna 0 4 Lut 2006, 01:17
Laskosz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.