Wysłany: 3 Mar 2010, 22:34 [MK3] Chemia do silnika przed przekładką
Jak zrobi się cieplej planuję przełożyć silnik 1.1 na 1.3. Silnik stał rok pod chmurką owinięty w dywanie i całą zimę pod daszkiem w wulkanizacji, stad też mógł trochę się pobrudzić i zardzewieć.
1) Jakiej chemii użyć, żeby oczyścić silnik, gdzie wlewać? Przez korek czy przez świece?
2) Co można wymienić/zrobić niedużym kosztem, póki silnik nie jest włożony.
3) Warto czyścić/malować silnik z zewnątrz?
Dzięki za konkretne odpowiedzi.
Kod:
Tagi tematów wybieramy z rozwijanej listy pod polem tematu.
Proszę o nich pamiętać.
- trzeci
Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 40 Dołączył: 19 Cze 2004 Posty: 5672 Skąd: Łódź
Wysłany: 4 Mar 2010, 02:04
silnik umyj myjką ciśnieniową z chemią do mycia silników np Tenzi track cleaner . Do tego wykręć świece i zalej cylindry do pełna ropą . po 2-3 godzinach próbuj obrócić wał kluczem za koło pasowe . zmień sobie uszczelniacze wału i uszczelkę miski jak są ślady wycieków . przy okazji umyjesz wnętrze miski z syfu i skrzynię korbową ile się da . wałem ruszaj prawo lewo delikatnie zanim dokonasz pełnego obrotu . potem możesz zrobić kilka obrotów zgodnie z kierunkiem jego pracy. Jeśli miał przykręconą głowicę a do kolektora ssącego nie lała się woda to bedzie dobrze .
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.