Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] 1.3 70 KM benzyna
Autor Wiadomość
SirMisiek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 36
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Koluszki / Łódź
Wysłany: 10 Sty 2010, 15:53   [MK6] 1.3 70 KM benzyna

Mam zamiar kupić Fiestę MK6 z 2007 roku (sprowadzony z Niemiec) z takim właśnie silnikiem. Auto ma przebieg 11.000.
Chciałbym poznać opinie o tym silniku użytkowników tego auta, bądź osób bardziej znających temat.
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 10 Sty 2010, 16:18   

upewnij się że to 70KM. wersja 60KM to w całkiem prostej linii potomek astmatycznego HCSa jeszcze z mk1. na pewno nie tak dobry jak nowsze konstrukcje tej samej pojemności, ma 8 zaworów, wałek rozrządu w bloku i parę innych średniowiecznych rozwiązań. przy tej masie samochodu wolałbym coś bardziej zaawansowanego i o deczko większej pojemności...
poczytajTUTAJ w temacie WooYownika odnośnie wersji 60KM

70KM to silnik SOHC, również 8v, potomek Zetec-Rocam, wynalazku z rynku brazylijskiego i RPA
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
SirMisiek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 36
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Koluszki / Łódź
Wysłany: 10 Sty 2010, 16:33   

No tak jest w ogłoszeniu. Mam numer VIN auta, więc myślę, że będę w stanie to sprawdzić w autoryzowanym serwisie Forda, ale to dopiero w poniedziałek, bo w weekend to mi nikt tego nie sprawdzi:)

A co do pojemności... Cóż, będzie to mój pierwszy własny samochód, więc wmawiam sobie, że na początek wystarczy :P Najwyżej przyjdę się pożalić :) Generalnie wydaje mi się, że to całkiem dobra okazja jest, ale właśnie chciałbym też poznać zdania na NIE, żeby się za bardzo nie podpalić :)
 
 
tomasz1982 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 42
Skąd: Białystok
Wysłany: 10 Sty 2010, 16:38   

Auto prawie nowe, no i ten przebieg 11.000. Masz pewność co do pochodzenia auta?? Czy nie jest po jakimś, poważnym wypadku. Sprawdziłbym w aso czy gdzies gdzie powinni się na tym znać czy nie był mocno bity.....
 
 
SirMisiek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 36
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Koluszki / Łódź
Wysłany: 10 Sty 2010, 16:49   

no wiem na temat tego auta, że było uderzone z przodu. Ponoć poduszki nie strzeliły (teoretycznie po podpięciu pod komputer powinno być widać, ale ja tam się nie znam, czy już nie wymyślili jakiegoś obejścia na to:) ). Wymieniona maska, grill, zderzak pewnie. Coś przy jednej lampie, coś tam spawane chyba było. Co przy lampie jest do spawania? Jakiś uchwyt? Generalnie auto w środku to wygląda jak z salonu prostu, czyściutko, auto normalnie odpala, nic niepokojącego nie słychać. W przyszłym tygodniu pojadę z nim na warsztat, gdzie mi znajomy to auto obejrzy. Zrobi się geometrię i trzeba mieć nadzieję, że nic innego nie wykaże :) Auto jest po opłatach. Do zapłacenia recykling podobno został.

Właśnie w temacie o numerach VIN pisałem posta, że jedyne co mnie niepokoi to litera D w numerze VIN jako typ nadwozia.
http://www.btinternet.com/~madmole/vindecoder.html tu mi pokazało jako 2 Door Van
a tutaj http://www.autobaza.pl/sprawdz-pojazd jako 2 DOOR ESTATE

Niby według strony http://www.fordclubpolska...=ogolne&type=15 VAN jest określony jako V... Myślę, że w Serwisie Forda rozwieją moje wątpliwości.
 
 
WooYownik 
Prince of Rally Land 2010


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: T.
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 1130
Skąd: Pluton
Wysłany: 10 Sty 2010, 17:08   

Cóż silnik dokładnie taki jak ja mam, czyli 1.3 8v 51kW(68 KM), silnik starej konstrukcji, ale za to wytrzymały, praktycznie żadnych usterek z silnikiem związanych nie miałem ... W porównaniu do 1.25 bardzo cichy :) Jedyne co wymienić musiałem to była sonda Lambda bo padła po 81500 km.
Ogólnie auto do toczenia po mieście się nadaje. Wyprzedzanie na trasie tylko wchodzi w grę jeśli jeździsz sam, w więcej osób po prostu się już auto nie odpycha, bo samo waży dość sporo (około 1300kg), więc trzeba mieć pas startowy by je rozpędzić przed wyprzedzaniem ...
_________________

 
 
SirMisiek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 36
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Koluszki / Łódź
Wysłany: 10 Sty 2010, 17:22   

No ja tym autem będę głównie po mieście jeździł, ale ze dwa razy w roku to bym chciał się wybrać gdzieś nad morze czy w góry. Podejrzewam, że raczej podróżował bym max z 1 pasażerem, bo auto jest 3 drzwiowe, więc pomimo nawet sporej ilości miejsca z tyłu, w dłuższą trasę mogłaby być to męczarnia ;)

Rozumiem, że spalanie z podpisu aktualne? To jest trasa, miasto?
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 10 Sty 2010, 17:32   

WooYownik, skoro masz 70KM (a tak wychodzi w końcu) to to nie jest przerobiona Endura tylko RoCam :)
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
tomasz1982 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2009
Posty: 42
Skąd: Białystok
Wysłany: 10 Sty 2010, 17:44   

Jako pierwsze auto sprawdzi się i to dobrze, jedyny problem to właśnie trasa, tak jak koledzy piszą przy wyprzedzaniu trzeba dobrze pomyśleć za nim weźmie się tira, szczegolnie na jakis krętych trasach..... Do miasta bedzie idealny, a mniejsza moc silnika może ostudzi goraca krew bo widzę ze kolega jeszcze młody...:) pozdro
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 10 Sty 2010, 19:57   

Po pierwsze to nie wierze w twój przebieg. Po drugie to silnik z mk3 z wielopunktowym wtryskiem (tak mi się wydaje) czyli archaiczny. Ma to swoje niezaprzeczalne zalety i ograniczenia których musisz być świadom. Po pierwsze, nie lubi wysokich obrotów czyli dynamicznej jazdy. Jest głośny i wymaga regulacji zaworów. Może ktoś coś dopowie..
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
WooYownik 
Prince of Rally Land 2010


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: T.
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 1130
Skąd: Pluton
Wysłany: 10 Sty 2010, 20:04   

To co napisałeś to nie pasuje do silnika 1.3 z mk6 ... od 2003 jeżdżę mk6 i jakoś nigdy nie usłyszałem by jakoś silnik głośniej chodził, a i jak stary dziadek też nie jeżdżę..
Jedyna jego wada to to że jest za słaby do tej budy :)
_________________

 
 
SirMisiek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 36
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 7
Skąd: Koluszki / Łódź
Wysłany: 10 Sty 2010, 20:07   

Co do przebiegu, to mam numer VIN, podobno był serwisowany w ASO, więc powinien być ślad jak się wybiorę do dealera. Do książki niestety nie zajrzałem. W tygodniu będę wiedział więcej, więc nie omieszkam się podzielić.

@WooYownik to jak z tym przebiegiem z podpisu?
 
 
WooYownik 
Prince of Rally Land 2010


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: T.
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 1130
Skąd: Pluton
Wysłany: 10 Sty 2010, 20:16   

To jest średnia spalania z całego roku 2009 (miasto 60%, trasa 35% i tor 5%)

Przebieg obecny auta to ponad 105 tkm, poza sondą lambda o której pisałem i obecnie zaczynającą pukać przekładnią kierowniczą nic więcej nie musiałem naprawiać ..
Z mankamentów mk6 warto popatrzeć czy nie ma nigdzie purchli rdzy, ja dwa lata temu miałem na gwarancji robione wszystkie drzwi i maskę od wewnętrznej strony przy uszczelkach ...
_________________

 
 
Arton81
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lut 2010, 16:53   

Potwierdzam sonda 1 pada tak przy około 80 000 tyś. Co do wyprzedzania to nie jast tak źle. proponuje odrazu wstawić swiece NGK najlepiej platynę lub brisk z czterema elktrodami. Co do zawieszenia to dla mnie ideał auto trzyma się drogi jak zadne inne. Auto w tatrach daje radę choc tak szczeze mówiąc troche odczuwa róznicę wysokości. Bez zastrzezń poz blachą :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 23:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.