Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] Sekwencja BRC do 1,25
Autor Wiadomość
FortunateSon 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Cze 2011, 09:42   [MK6] Sekwencja BRC do 1,25

Cześć. Zastanawiam się nad montażem instalacji gazowej. Z tego co zauważyłem, w mojej miejscowości jest autoryzowany serwis, który zakłada między innymi instalacje BRC (http://www.gorzkiewicz.pl/). Nie wiem czy te instalacje są dobre i czy pasowałyby do mojej Fiesty? Silnik 1,5, 75KM przed liftem. Jest przejechane ponad 170 tysięcy, średnio samochód robi ponad 20 tysięcy rocznie. Patrząc na ceny gazu, niewątpliwie opłaca się założenie instalacji. Zastanawiam się nad paroma sprawami:
1) Jakiej wilekości zbiornik gazu jest optymalny dla samochodu
2) Gdzie lepiej go umieścić - w kole czy w bagażniku
3) Sprawa wlewu - gdzie najlepiej? Z przodu niby jest jakaś zaślepka (nie wiem czy jest do tego stworzona? :D ).

Dzięki z góry za pomoc.
 
 
GrubyP 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Paweł Gruby
Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 61
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 9 Cze 2011, 10:04   

Dopytaj się dobrze o tą instalacje bo Zeteki to chyba LPG nie lubią, 40 tysięcy i może być po gniazdach zaworowych...

Czy warto ? nie wiem ile zamierzasz jeździć samochodem, ale fakty są takie, że niektóre silniki po prostu nie są przystosowane do LPG, a szkoda sobie samochód niszczyć.
Niektórzy monterzy powiedzą, że wszystko się da, każdy chce zarobić :twisted:
Lubryfikatory- nie wiem, ponoć działają, inni twierdzą, że nie są potrzebne, ale najlepiej zapytać gazownika, co chce Ci założyc LPG do Zeteka, żeby odpowiedział z ręko na sercu czy sam do swojego samochodu z silnikiem ZETEC założylby LPG- w 95% odpowiedź byłaby, że NIE a pozostałe 5% to ludzie bez honoru ;/

Co do miejsca na butle: ja mam 60 litrów w bagażniku w Mk4, miejsca tam już nie uświadczysz zbyt dużo, plus taki ze robię spory przebieg na 1 tankowaniu i się nie martwię, że mi braknie po 300 km LPG.

BRC- popularne instalacje, 4 generacja się rozumie u Ciebie ? powinno działać do momentu zużycia silnika.

Ja mam wlew z tyłu ładnie prawie pod zderzakiem, jak się nie przypatrzysz to nie widać, chyba standardowe miejsce !
 
 
Pele 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 757
Skąd: Szczecin
Wysłany: 9 Cze 2011, 10:09   

FortunateSon napisał/a:
1) Jakiej wilekości zbiornik gazu jest optymalny dla samochodu


Zakładając że będzie palić 10l/100km to możesz sobie przeliczyć mniej więcej co ile kilometrów będziesz musiał tankować i pomyśleć czy chcesz częściej czy rzadziej.

FortunateSon napisał/a:
2) Gdzie lepiej go umieścić - w kole czy w bagażniku


Zależy czy chcesz mieć jeszcze bagażnik czy nie. Jeśli zamontujesz w bagażniku to zajmie trochę miejsca, jeśli w kole to miejsce będziesz miał ale zapasówke luzem wozisz. Do koła wejdzie Ci butla w okolicach 35 litrów, do bagażnika możesz większa.

FortunateSon napisał/a:
3) Sprawa wlewu - gdzie najlepiej? Z przodu niby jest jakaś zaślepka (nie wiem czy jest do tego stworzona?


Żaden gazownik nie pociągnie Ci wlewu do przodu. Robią albo w zderzaku albo pod klapką wlewu paliwa. A ta zaślepka z przodu to jest chyba od haka holowniczego.

Na temat reszty nie mam pojęcia.

GrubyP napisał/a:
4 generacja się rozumie u Ciebie ?


Napisał że sekwencja.

GrubyP napisał/a:
Czy warto ? nie wiem ile zamierzasz jeździć samochodem, ale fakty są takie, że niektóre silniki po prostu nie są przystosowane do LPG, a szkoda sobie samochód niszczyć.


Jeśli gazownik ustawi zbyt ubogą mieszankę to we wszystkich silnikach wypali zawory. A zazwyczaj gaz jest ustawiany na ubogo żeby jak najmniej spalał. Chociaż w przypadku sekwencji to już nikt chyba takich bubli nie robi.
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 9 Cze 2011, 10:28   

FortunateSon napisał/a:
Silnik 1,5, 75KM przed liftem.
Dwójka Ci uciekła...
FortunateSon napisał/a:
2) Gdzie lepiej go umieścić - w kole czy w bagażniku
Koło jest w bagażniku, fakt że pod podłogą ale jednak, jak dasz w miejscu koła to masz ten plus, że nadal po złożeniu tylnej kanapy zrobisz z Fiesty ciężarówkę...
FortunateSon napisał/a:
Z przodu niby jest jakaś zaślepka (nie wiem czy jest do tego stworzona? :D ).
Proponowałbym zajrzeć do instrukcji, pod zaślepką jest miejsce na ucho do holowania...
GrubyP napisał/a:
Zeteki
W MK6 to już akurat DURAtec...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
FortunateSon 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Cze 2011, 15:40   

Parzych napisał/a:
Dwójka Ci uciekła...


Muszę widocznie wyczyścić klawiaturę numeryczną :)

Parzych napisał/a:
Proponowałbym zajrzeć do instrukcji, pod zaślepką jest miejsce na ucho do holowania...


Zauważyłem to po napisaniu posta.

Parzych napisał/a:
W MK6 to już akurat DURAtec...


Zgadza się. Dobrze te silniki znoszą gaz?

Co do butli - chyba zdecyduję się na koło. Fiesta pali mi około 5,7l/100, czyli nie powinna przekroczyć 9, co oznacza, że około 400 powinno dać się zrobić na jednym tankowaniu. To wystarczy.

Dzięki za pomoc.
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 10 Cze 2011, 18:59   

FortunateSon napisał/a:
Fiesta pali mi około 5,7l/100, czyli nie powinna przekroczyć 9


przy dobrej instalacji z poprawną regulacja może nawet mniej :ok:
_________________

 
 
GrubyP 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Paweł Gruby
Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 61
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 10 Cze 2011, 19:15   

FortunateSon napisał/a:

Co do butli - chyba zdecyduję się na koło. Fiesta pali mi około 5,7l/100, czyli nie powinna przekroczyć 9


Jak 5,7 to maks będzie 7 litrów w sekwencji!!

Duratec: zapytaj najlepiej u producenta Forda jakie ma gniazda zaworowe, ewentualnie dowiedz się z czego są ganizda Zeteców robione a później z czego w Duratecu, jak z tego samego materiału to bym LPG nie zakładał, a jak z czegoś innego to śmiało 3000 - 4000 km na miech to na LPG z 300 zl na miesiąc mniej wydasz na paliwo :) .
Napisz co postanowiłes i z czego są te silniki zrobione, pozdro.

Aha butla 30 l to gdzieś 24 litry błekitnego paliwa, troche inaczej jak PB :-P
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 10 Cze 2011, 22:43   

FortunateSon napisał/a:
Fiesta pali mi około 5,7l/100
Przy takim spalaniu benzyny, nawet przez myśl by mi nie przemknął gaz... Ja najmniejsze w mieście uzyskałem ok 7,5/100, i to po emerycku...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
GrubyP 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Paweł Gruby
Wiek: 35
Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 61
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 11 Cze 2011, 06:57   

Parzych

Czemu Ty nie gazujesz swojego samochodu? Mało jeździsz, czy jesteś negatywnie nastawiony na LPG ? Zawsze można trochę zaoszczędzić, jeszcze można....
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 11 Cze 2011, 11:22   

GrubyP, jakoś nie mogę się przekonać do gazu... A jeżdżę ok 15kkm rocznie
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 11 Cze 2011, 13:38   

Parzych napisał/a:
GrubyP, jakoś nie mogę się przekonać do gazu... A jeżdżę ok 15kkm rocznie


Parzych to pewnie nawet zapalniczke ma na paliwo a nie gaz :)
Co do gazu tez nie mam przekonania :) Może gazując Fieste 1.25 szło by zaoszczędzić na paliwie ale czy ogólny bilans wyszedłby na plus to nie wiem...tu już powinni się wykazać użytkownicy LPG i udzielic szczerej sumiennej odpowiedzi.
Co do spalania to sądze że Fiestka nie powinna spalic więcej niż 8litrów ale tu też najlepiej byłoby wysłuchac użytkowników silnika 1.25 w LPG
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
jurek 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: jurek
Wiek: 82
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 190
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Cze 2011, 11:18   

W mojej podobnej fieście instalacja brc, zbiornik 50l (w miejsce koła), wlew-pod klapką, obok benzyny
Co do spalania: nigdy, poniżej 8l i powyżej 9,5l w zimie
_________________
Mój pierwszy samochód, to 22 latek- zakup 1959R-BMW 326/6cylindrów/2 gaźniki, rok produkcji 1937
Moja mk2 -miała tyle latek w roku 2008
W 2009-mk6, czyli raczej ten ostatni:)
 
 
FortunateSon 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Sie 2011, 13:45   

Zapomniałem podziękować w temacie. Więc dziękuję :) Prawdopodobnie pod koniec września będzie instalacja BRC zamontowana.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.