Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: butla lpg, lpg

Jakie dokumenty dotyczące LPG są potrzebne do przeglądu?
Autor Wiadomość
Pele 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 757
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Lip 2011, 07:29   

JoeMix napisał/a:
Dlatego papier od butli trzeba mieć przy sobie - nie w szufladzie w domu, tylko w aucie,


Ale masz na myśli że tylko przy przeglądzie ?? Bo jak gadałem ze specem od przeglądu to mówił że jak mam wbite LPG w dowód to nic nie muszę wozić a tylko homo od butli na przegląd.

JoeMix napisał/a:
Czy warto płacić za wbicie LPG do dowodu, czy nie warto - Warto


Tym bardziej że to chyba darmowe jest, albo opłata jest minimalna bo o niej nie pamiętam :V:


JoeMix napisał/a:
I słusznie zrobił, za przegląd płacisz jak za usługę - wykonany, nie ma znaczenia czy auto zostaje dopuszczone do ruchu czy nie, jak z egzaminem w szkole, płacisz za podejście - czy zdasz czy nie to zależy od Ciebie (w tym wypadku od Twojego auta)


Qrwa :jupi: :jupi: w końcu się dowiedziałem czy jak auto nie przejdzie przeglądu to się płaci :jupi: bo zawsze jak się pytałem to każdy odpowiadał - nie wiem ;/
To jeszcze napisz czy jak wszystko jest ok, a przeglądu nie podbije bo np sworzeń wahacza do wymiany, to następną razą płace znowu 100zł za przegląd czy tylko określoną kwotę za sprawdzenie wahaczy ??
 
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 8 Lip 2011, 08:33   

Pele napisał/a:


JoeMix napisał/a:
Czy warto płacić za wbicie LPG do dowodu, czy nie warto - Warto


Tym bardziej że to chyba darmowe jest, albo opłata jest minimalna bo o niej nie pamiętam :V:


za free. Pamiętam, bo wbijałem swój :)

Pele napisał/a:


JoeMix napisał/a:
I słusznie zrobił, za przegląd płacisz jak za usługę - wykonany, nie ma znaczenia czy auto zostaje dopuszczone do ruchu czy nie, jak z egzaminem w szkole, płacisz za podejście - czy zdasz czy nie to zależy od Ciebie (w tym wypadku od Twojego auta)


Qrwa :jupi: :jupi: w końcu się dowiedziałem czy jak auto nie przejdzie przeglądu to się płaci :jupi: bo zawsze jak się pytałem to każdy odpowiadał - nie wiem ;/
To jeszcze napisz czy jak wszystko jest ok, a przeglądu nie podbije bo np sworzeń wahacza do wymiany, to następną razą płace znowu 100zł za przegląd czy tylko określoną kwotę za sprawdzenie wahaczy ??


jak nie przejdzie przeglądu to płacisz za pierwszym razem tyle co się należy. Dostajesz potwierdzenie, że auto nie przeszło przeglądu, ale masz tydzień na naprawę. Przez tydzień możesz się poruszać z tym zaświadczeniem nawet jak termin przeglądu w dowodzie już minął. Po naprawie i jak przyjedziesz na tą samą stację płacisz chyba 20zł.

Chyba, że Twoja wypowiedź miała mieć zabarwienie sarkastyczne to nie załapałem :D
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 8 Lip 2011, 08:47   

Pele napisał/a:
Ale masz na myśli że tylko przy przeglądzie ?? Bo jak gadałem ze specem od przeglądu to mówił że jak mam wbite LPG w dowód to nic nie muszę wozić a tylko homo od butli na przegląd.
Wiesz, tego to na 100% nie wiem, ale jak problem wsadzić papier w okładkę i wsadzić do bagażnika?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
mieszko 
Naczelny spamer F.K.P.


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.0/80KM
Imię: Mieszko
Wiek: 31
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Lip 2011, 08:55   

Nawet jak masz niesprawne to płacisz pełną stawkę + jedziesz ponownie po naprawie i płacisz z osobna za przegląd każdej części która była niesprawna lecz nie więcej niż koszt pełnego przeglądu
_________________
 
 
 
rafantek 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 8 Lip 2011, 08:55   

Poczytajcie ustawy. Do kontroli masz mieć dowod rejestracyjny i ubezpieczenie. Jak LPG wbite w dowod, to nic wiecej nie potrzebujesz do jazdy. Swistki potrzebne w urzędzie i na przegladzie, oni kontroluja swistki po to by nie trzeba bylo ich wozic. Inna sprawa jak nie masz wbitego, w dowód gazu, wtedy jak masz wszystkie świstki to moze ci dowodu nie zabiorą.
_________________
Mechanika - Elektryka!!! Warsztat - adres: Niezapominajki 1
Ford - porady, naprawy (mechanika - elektryka) WDS-programowanie, diagnostyka, czesci
Mail: serwis@fordscorpio.pl tel: 791 054 854 Gadu-Gadu: 765214
 
 
 
Pele 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 757
Skąd: Szczecin
Wysłany: 8 Lip 2011, 10:17   

BerciQ napisał/a:
jak nie przejdzie przeglądu to płacisz za pierwszym razem tyle co się należy. Dostajesz potwierdzenie, że auto nie przeszło przeglądu, ale masz tydzień na naprawę. Przez tydzień możesz się poruszać z tym zaświadczeniem nawet jak termin przeglądu w dowodzie już minął. Po naprawie i jak przyjedziesz na tą samą stację płacisz chyba 20zł.

Chyba, że Twoja wypowiedź miała mieć zabarwienie sarkastyczne to nie załapałem :D


Żaden sarkazm - to była euforia :D

A co do tego zaświadczenia, to właśnie spec od przeglądu mówił mi ze tych kwitków już nie ma, bo byłem u niego bez przeglądu i pytałem o jakieś zaświadczenie ... może nie chciało mu się bawić z papierkami i mnie zbył :bezradny:
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 8 Lip 2011, 10:31   

Oplata za przegląd jest tak:

Jedziesz i płacisz za przegląd - auto przechodzi czy nie - nie ważne (wiem że są stacje które w takich wypadkach odstępują od opłaty - ale prawidłowo opłata za przegląd się należy) Jak auto przeszło to OK, jak nie przeszło to trudno i

Albo odsyłają nas z kwitem i nie mamy nic (auto na lawetę prawidłowo jak stary przegląd wyszedł) albo dostajemy czasowe pozwolenie np. na 14 dni, jak w czasie 14 dni naprawimy co było nie tak i pojedziemy na tą samą stacje to ja nic nigdy nie płaciłem, wiec nie wiem jak jest z tą drugą opłatą, na pewno jeśli nie zmieścimy się w czasie na kwicie lub pojedziemy na inną stacje to przegląd musimy od nowa robić (i płacić)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
baton8905 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CL
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Szymon
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 17
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 20 Sie 2011, 11:25   

na przeglad tylko dowod rejestracyjny nic wiecej nie wolaja chyba ze butla ma ponad 10lat to niestety nowa butla <8>
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Sie 2011, 12:12   

Bzdura. Oprócz dowodu musi być zaświadczenie o homologacji. Jak butla kończy 10 lat to nie nowa butla tylko się homologację odnawia na kolejne 10 lat.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
bojarek 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grześ
Wiek: 76
Dołączył: 13 Lip 2010
Posty: 153
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Sie 2011, 12:33   

Magda M.,
Magda M. napisał/a:
Jak butla kończy 10 lat to nie nowa butla tylko się homologację odnawia na kolejne 10 lat.
Też lekka bzdura, bo zorientuj się, ile kosztuje wykonanie badania dla wystawienia nowej homologacji a ile nowa butla...
_________________
Pyrki można gotować, byle nie na gazie...
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 20 Sie 2011, 13:51   

Szczerze - nie wiem, nie jest mi to do szczęścia na ten moment potrzebne. Ale kilka lat temu mojemu ojcu się właśnie homologacja skończyła i był zonk na przeglądzie, bo to było jego pierwsze auto na gaz i pojęcia nie miał, że coś takiego obowiązuje. Gdyby prościej i taniej było kupić nową butlę, to nie sądzę, że moi rodzice bawiliby się wtedy w odnawianie homologacji...
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
szoutek 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Family
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Adrian
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 16
Skąd: Katowice
Wysłany: 20 Sie 2011, 14:52   

Do przeglądu potrzebne jest dowód rejestracyjny i homologacja na LPG!
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Sie 2011, 15:21   

Ile razy można o tym samym: Jak masz wbity w dowód ze auto jest dopuszczone do zasilania LPG (popularnie GAZ) to kwitów od instalacji mieć nie musisz (ja swoje kwity od gazu zostawiłem w urzędzie komunikacyjnym w zamian za pieczątkę), bo masz wpis w dowodzie że takowa instalacja jest,,, jak butla ma mniej niż 10 lat to kwitu z butli teoretycznie też nie musisz mieć bo ma 10 lat legalizacji z urzędu (ale niektórzy się czepiają), jak jest starsza niż 10 lat to aktualna legalizację mieć trzeba, i odnowienie nie jest takie hop siup, (trzeba pustą butle oddać na testy, więc wyciągać z auta i tak dalej),,, na koniec pozostaje zwyczajowe: co kraj to obyczaj,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
przemek 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 24
Skąd: wawa
Wysłany: 20 Sie 2011, 22:03   

Homologacja butli potrzebna na 100% i JeoMix uwierz mi,wiem co mówie.koszt homologacji to około 250zl ale to nie jest cena urzedowa wszędzie taka sama.
_________________
PBX Auto Serwis - Warszawa 501 103 757
Warsztat zaprzyjaźniony z FKP - Zapraszam !!
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Sie 2011, 22:11   

Wyciąg z homologacji instalacji i papiery od butli wożę w bagażniku i uwierz mi przemek, w życiu tego nikomu nie pokazywałem,,, przy koszcie 250 pln to nie opłaca się robić legalizacji tylko lepiej nowy zbiornik,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 21 Sie 2011, 08:49   

JoeMix, zależy na kogo trafisz... mi bez papieru na butlę (mimo, że gaz wbity w dowód) 4 stacje odmówiły przeglądu...
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Sie 2011, 09:09   

Napisałem na końcu co kraj to obyczaj,,, papier od butli musisz mieć, ale na rozum, okazywanie go kiedy butla ma mniej niż 10 lat to bezsens bo każdy zbiornik ma taki papier z urzędu,,, i jak diagnosta to wie to se nie zawraca tym głowy,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Pele 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 757
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Sie 2011, 00:15   

JoeMix napisał/a:
okazywanie go kiedy butla ma mniej niż 10 lat to bezsens bo każdy zbiornik ma taki papier z urzędu


Z drugiej jednak strony ktoś po wbiciu w LPG w dowód może wymienić butlę na taką bez homologacji :-P
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Sie 2011, 04:11   

To nie to, zbiornik przez 10 lat od daty produkcji (wybita na zbiorniku) ma papier z urzędu,,, dlatego w mojej opinii pokazywanie go to bezsens,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Ciekawe stronki dotyczące stylizacji Fiest
trzeci Tuning stylistyczny 3 14 Sty 2018, 14:37
onekdc
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów Jakie klucze potrzebne do wymiany klocków?
Joasia82 Mechanika 6 2 Lut 2008, 19:49
Joasia82
Brak nowych postów [MK6] Jakie LPG
Mexizz LPG 0 26 Cze 2018, 11:14
Mexizz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.