Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: butla lpg, lpg

Jakie dokumenty dotyczące LPG są potrzebne do przeglądu?
Autor Wiadomość
elmek13 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 2.5 V6 170KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 44
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 1995
Skąd: z Elemelkowa
Wysłany: 23 Lut 2010, 23:16   

stahoojedyn, Tak. Fakturę zakupu, oraz homologacje butli. czyli wszystko to co masz przy montażu/zakupie gazu.
_________________
Burbo Team
Profil Facebook
 
 
 
stahoojedyn 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 314
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 23 Lut 2010, 23:28   

:cojest: no to niezle jajca
dzieki za odpowiedz
_________________
siedzi USER na swej sofie, w kapciach samych albo bez, ma fiescinke tuz pod domem, dzis na kresce VR6
bo ja mam tak, z FIESTA fun SQUAD :!:
:D
http://inprl.pl/relikt/2986/
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Lut 2010, 07:56   

Papier (aktualną homologacje) od butli,,, czyli tak samo jak na BK,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
van 
Moderator

Model: Ford Fiesta Mk1`80
Wersja: S
Silnik: 1.3/69KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 42
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 2232
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Lut 2010, 10:10   

w tym momencie przy PT potrzebują tylko homologację na butlę
_________________
Fiesta MK1 1.3 - Smerfetka
Sierra MK2 2.3T5 - Biała dama
Volva XC70 i inne
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 25 Lut 2010, 19:27   

stahoojedyn napisał/a:
podepne sie pod temat
czy przy kontroli drogowej powinienem miec jakies papiery na gaz oprocz gazu wbitego w dowod rej. ?

jesli kontrole drogową rozumiesz poprzez kontrole policji :P to musisz miec tylko lpg wbite w dowod :P
_________________
mk3 rs1.3&futro 1.6 16v>ess1.6 16v>r19>mk3 1.4klima>a6 1.8t & mietek207d cdn?
www.fiesta-squad.prv.pl
www.fiesta-squad.forum.prv.pl
cos dla grupy jebax teoretix
fiesta rs 1300 w akcji
 
 
 
kkk88gca 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 35
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 20 Lip 2010, 18:07   

Panowie ja mam taką sytuację. Kupiłem auto z gazem, LPG wbite w dowód, butla jest z 2003roku czyli jeszcze do 2013 jest ok. Problem w tym że nie mam więcej papierów. Przegląd coraz bliżej i nie wiem czego mogę się spodziewać. Czy homologację na butlę muszę mieć a jeśli tak to gdzie i za ile ją dostanę. I czy sama homologacja wystarczy?
_________________
http://s27.bitefight.onet.pl/c.php?uid=41902
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Lip 2010, 18:23   

Na butli jest data produkcji, homologacja jest na 10 lat od tej daty, czyli teoretycznie przez ten czas papiera nie potrzebujesz bo jest obligatoryjnie,,, ale różnie bywa, papier dostaniesz tam gdzie homologują butle LPG,,, jak masz w dowodzie wbite LPG to nic więcej nie jest Ci potrzebne,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kkk88gca 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 35
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 20 Lip 2010, 22:07   

Dzięki wielkie :) Bo myślałem że będą większe problemy :piwkowanie:
_________________
http://s27.bitefight.onet.pl/c.php?uid=41902
 
 
 
rafantek 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Lip 2010, 23:56   

od jakiegos czasu juz, na przeglad trzeba dostarczyc swiadectwo homologacji butli.
_________________
Mechanika - Elektryka!!! Warsztat - adres: Niezapominajki 1
Ford - porady, naprawy (mechanika - elektryka) WDS-programowanie, diagnostyka, czesci
Mail: serwis@fordscorpio.pl tel: 791 054 854 Gadu-Gadu: 765214
 
 
 
kkk88gca 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 35
Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 35
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 22 Lis 2010, 15:10   

No i jestem po przeglądzie. Wygląda to tak, że od tego roku nie wystarczy mieć tylko homologacji na butlę. Trzeba mieć jeszcze papiery od instalacji LPG. Mi facet poszedł na rękę i mnie puścił bez tych papierów( Homologacje na butlę miałem). Także gdyby nie ludzki diagnosta to pozostawałoby tylko zdemontować instalację bądź założyć nową co oczywiście nie opłaciłoby się.
_________________
http://s27.bitefight.onet.pl/c.php?uid=41902
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Lis 2010, 15:24   

kkk88gca napisał/a:
Trzeba mieć jeszcze papiery od instalacji LPG
A to niby jak, papiery przekazujesz do wydziału komunikacji w zamian za pieczątkę w dowodzie,,, i ta pieczątka zaświadcza że montaż instalacji i papiery są OK.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
matrix-1990 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Maciek
Wiek: 33
Dołączył: 30 Gru 2009
Posty: 570
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Lis 2010, 14:54   

z tego co wiem to od tego roku muszą spisać z papierów nr protokołu z instalacji gazowej
_________________
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 23 Lis 2010, 15:06   

No ja nie wiem, ale ja papierów od instalacji nie posiadam,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
manta2010 

Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: SX
Silnik: 1.6i16V/100KM
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 2
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 7 Lip 2011, 01:45   :(

Witam, ja dzis spotkalem dziwny problem. Pojechalem na stacje, zrobilem przeglad. Tzn wszystko bylo OK z autem,ale jak przyszlo do gazu to dalem homologacje tzn taki maly papier na ktorym pisze auto,modet itd oraz w co mnie wyposazyli tzn reduktor wielozawor itd wraz z tymi numerami znamionowymi. Mam rowniez date montarzu 17.10.2002.ale dziwne jest to ze zamontowana w 2002 a pisze: "dane auta+wyposazony jest w instalacje gazowa do zasilania gazem zamontowana zgodznie z udzielona homologacja typu xxxx z dnia 21grudnia 2000...?Czyli to jest tak zwana "zgoda warsztatu na montarz uzyskana w tym roku"? Bo wracajac do temtu koles przechodzac do gazu powiedzial ze nie podbije przegladu bo cos tam nie mam z papierow,ze ta homologacja co mam to go nie interesuje. A na koniec kazal zaplacic za przeglad-a od poczatku mowilem jakie mam papiery na gaz. Jak odmowilem to po policje zadzwonil i jeszcze 100zl mandatu dostalem,ze niby "ukradlem usluge"-to tak jak bym w sklepie flaszke ukradl.Jednym slowem wydaje mi sie,ze swiadomie mnie zrobili w jaja naciagajac na kase?Zna sie ktos na tym?oraz dlaczego nie dostalem tego podbicia?co mi brakuje?Jak rejestrowalem autko nic nie gadali,mam wbity LPG w dowodzie. co dalej?Prosze o pomoc. Dziekuje
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Lip 2011, 06:38   

manta2010 napisał/a:
koles przechodzac do gazu powiedzial ze nie podbije przegladu bo cos tam nie mam z papierow,ze ta homologacja co mam to go nie interesuje. A na koniec kazal zaplacic za przeglad-a od poczatku mowilem jakie mam papiery na gaz. Jak odmowilem to po policje zadzwonil i jeszcze 100zl mandatu dostalem,ze niby "ukradlem usluge"-to tak jak bym w sklepie flaszke ukradl.
I słusznie zrobił, za przegląd płacisz jak za usługę - wykonany, nie ma znaczenia czy auto zostaje dopuszczone do ruchu czy nie, jak z egzaminem w szkole, płacisz za podejście - czy zdasz czy nie to zależy od Ciebie (w tym wypadku od Twojego auta)

manta2010 napisał/a:
Mam rowniez date montarzu 17.10.2002.ale dziwne jest to ze zamontowana w 2002 a pisze: "dane auta+wyposazony jest w instalacje gazowa do zasilania gazem zamontowana zgodznie z udzielona homologacja typu xxxx z dnia 21grudnia 2000...?Czyli to jest tak zwana "zgoda warsztatu na montarz uzyskana w tym roku"?
Nie, ktoś wyłuskał instalacje w takim aucie i otrzymała ona homologacje na montaż w 2000 roku, a Tobie założyli taka samą na takich samych zasadach zgodnie z ta homologacją w 2002.

manta2010 napisał/a:
do gazu to dalem homologacje tzn taki maly papier na ktorym pisze auto,modet itd oraz w co mnie wyposazyli tzn reduktor wielozawor itd wraz z tymi numerami znamionowymi. Mam rowniez date montarzu 17.10.2002
Jak montaż był w 2002 roku, to sprawdź datę na butli, może wyszło 10 lat, jak masz w dowód rejestracyjny wbity "gaz" to potrzebujesz homologacje na butle tylko, jest 10 lat z urzędu od daty produkcji, ale niektórzy i tak wymagają papierka - to osobny dokument, poznasz łatwo bo jak popamiętam jest rysunek butli na nim, i nie ma nic poza tym, on tylko butli się tyczy (btw, dostałeś (powinieneś dostać) go przy montażu)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
manta2010 

Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: SX
Silnik: 1.6i16V/100KM
Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 2
Skąd: sosnowiec
Wysłany: 7 Lip 2011, 14:17   

Bylem tam dzis ponownie i nie mam papierka na butle, nie ma 10lat wiec "wlasciciel stacji"powiedzial,ze oni gdzies tam sparwdza numery czy cos i bedzie ok. Jak by wtedy byl to by sie to zalatwilo. Ale musze placic za kolejny przeglad. Czy nie jest to naciaganie? Nic nie naprawiam,nie zalatwiam a za kolejnym razem podbije- (powiedzial,ze mechanikowi sie nie chcialo,niby przy mnie go ochrzanil..) ale musze bulic kojna kase.Co za kraj, kazdy naciaga na kase ile sie da tych co "pstro" wiedza w temacie. Ale dzieki Wam-wczesniejszym odp w temacie zalatwilem sprawe, bo jak mu powiedzialem,ze mozna na necie sprawdzic to przyznal racje, a wczesniej nic nie gadal o tym. Moze ktos wie czy da sie jakos wybrnac z kolejnej zaplaty,az tak mi sie nie przelewa:(1dnia odpada,a nastepnego jest OK:(
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Lip 2011, 15:42   

Pojechałeś na przegląd nieprzygotowany,,, kto za to ma płacić? Stacja diagnostyczna za frajer ma Ci przegląd zrobić? Pomyśl - gdyby za przegląd płacić zawsze tylko "jak przejdzie" to wszyscy by jeździli na pałę i mieli za frajer przegląd wozu,,,

Pojedz to tego samego diagnosty, może coś załatwisz,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 7 Lip 2011, 17:51   

Ja z własnego doświadczenia powiem tak:

Kupiłem auto z LPG... Nie miałem żadnego papieru na LPG - diagnosta powiedział, że na dzień dzisiejszy (luty) musi być chociaż homologacja na butlę bo coś tam z tego certyfikatu musi przepisać czego nie ma na butli - mimo, że LPG wbity w dowód... Za 41 zł dostałem duplikat homologacji (od producenta butli) i to wystarczyło na przegląd...
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Lip 2011, 18:44   

Miły napisał/a:
diagnosta powiedział, że na dzień dzisiejszy (luty) musi być chociaż homologacja na butlę bo coś tam z tego certyfikatu musi przepisać czego nie ma na butli - mimo, że LPG wbity w dowód...
Już było pisane wiele razy, napisze kolejny: wszystkie elementy instalacji LPG mają "jednorazowa" homologację - tak jak np. przednie klosze świateł - raz uzyskały świadectwo homologacji i wystarczy, więc jak nie masz LPG wbitego w dowód to musisz mieć wszystkie papiery od instalacji, jak masz LPG wbite w dowód to pompierów nie musisz mieć bo wpis w dowodzie dopuszcza instalacje do używania. To wszystko NIE DOTYCZY butli, która homologacje co prawda otrzymuje raz, ale legalizacja (przegląd) butli dopuszcza ją do używania przez 10 lat od daty produkcji (nie montażu - produkcji), po tym czasie należy przeprowadzić ponowna legalizacje - tak samo jak z każdym innym zbiornikiem na gaz czy gaśnicą. Dlatego papier od butli trzeba mieć przy sobie - nie w szufladzie w domu, tylko w aucie, co prawda 10 lat od daty produkcji jest z urzędu i teoretycznie papierka nie trzeba (np. ja na przeglądach nie okazywałem) ale już na forum było pisane że niektórzy takiego dokumentu żądają,,, jak butla starsza niż 10 lat to papier trzeba sobie wyrobić (trzeba wymontować zbiornik i oddać na testy gdzie trzeba) jak butla młodsza niż 10 lat to papier się należy z urzędu, jak nie mamy to producent butli nam da odpowiedni odpis/duplikat (za opłata oczywiście - często do załatwienia w zakładach montujących LPG)

Czy warto płacić za wbicie LPG do dowodu, czy nie warto - Warto, za nie wbity w ciągu 30 dni od montażu LPG możemy dostać mandat za "nieaktualny dowód rejestracyjny" - taki sam jak za przegląd na papierku zamiast w dowodzie.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
rafantek 

Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 8 Lip 2011, 00:31   

Na przegladzie trzeba miec kwit od butli, bo oni musza sobie wbic w system numer z tego kwitu...
_________________
Mechanika - Elektryka!!! Warsztat - adres: Niezapominajki 1
Ford - porady, naprawy (mechanika - elektryka) WDS-programowanie, diagnostyka, czesci
Mail: serwis@fordscorpio.pl tel: 791 054 854 Gadu-Gadu: 765214
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Ciekawe stronki dotyczące stylizacji Fiest
trzeci Tuning stylistyczny 3 14 Sty 2018, 14:37
onekdc
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów Jakie klucze potrzebne do wymiany klocków?
Joasia82 Mechanika 6 2 Lut 2008, 19:49
Joasia82
Brak nowych postów [MK6] Jakie LPG
Mexizz LPG 0 26 Cze 2018, 11:14
Mexizz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.