Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[MK3] "Ale widać, że malowana" 1.8D by Sztandi
Autor Wiadomość
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Sie 2009, 10:04   

yarbin napisał/a:
LOY w swoim FAQu o lakierowaniu felg pisał, żeby nie bać się takich napraw, jeśli są wykonywane przez fachowca, więc myślę, że Sztandi, może próbować


ja mysle tylko o fachowcach a nie panach kazikach z warsztatu w garazu gy
ale i tak bym sobie odpuscil bo swaidomosc ze jest z nia cos nie tak nie dawalo by mi to spokoju.
_________________
 
 
Sztandi 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Grzesiek
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 350
Skąd: Katowice
Wysłany: 6 Wrz 2009, 22:44   

Blacharke mam już ugadaną na końcówkę września, mam nadzieję, że do tego czasu nie stracę nadkola całego :) W poczekalni siedzi już lotka gumowa kupiona od Marka, w planach mam też "tchórzołapki" z futury/xr2i :) Z tyłu zagoszczą głośniki Boschmann 13cm jak tylko zamówie dystanse :) Blaupunkty na przód nie pójdą, bo grają gorzej od oryginalnych głośników z mk3,5 (nie schodzą tak nisko).

Cóż mogę powiedzieć o eksploatacji. Zafundowałem autku ostatnio kołpaki 9,99zł sztuka z praktikera, bo nie mogłem patrzeć na te gołe felgi (o gustach sie nie dyskutuje, podobno :) ). Przy drugiej próbie spalania - dokładniejszej, wyszło mi 5.3 litra/100km w cyklu mieszanym z przewagą na miasto :ok: Autem przejechałem już 1741km od zakupu, czyli 24 dni :) Jak narazie się leje i się jeździ :) Problemów nie ma, na przeglądzie powiedzieli, że zbieżność mam jak w aucie z salonu (byłem na ustawianiu po wymianie gum wahacza). Wylądowały też gumy Dębica VIVO 155/65 R13, jednak interesuje mnie czemu piszczą czasami przy skręcie, a temp powietrza wcale nie jest duża :fox: przy hamowaniu też...

Jeśli chodzi o felgi, te borbety pójdą na sprzedaż, a ja jednak załatwiam sobie alu 14" z RSki polerowane, bardziej mi pasują do charakteru mk3, poza tym nie są tak wielkie :) Turbine zostawiam na przyszły rok, natomiast w głowie siedzi mi licznik z obrotkiem z mk5 diesla :D

Co by nie było, że bez fotki:

Pod maską - tego jeszcze nie było :)

Pozdrawiam :)
_________________
Była: Fiesta 1.1i C "ćwierćfutro"
Potem: Fiesta 1.8D C "Ale widać, że była malowana"
Profil Facebook
 
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 4 Paź 2009, 07:45   

nie rób nic z silnikiem... na wiosennym zobaczymy w jakim stanie jest mój silnik :D

a co do opon - do diesla w 3 firmach wulkanizacyjnych powiedzieli mi, że 165 do diesla powinny być i takie też mam...

a licznik walnij od MK3 - ładniejszy a i ja będę wiedział jak podłączyć ;]

PS. zdaje mi się czy nie masz EGR?
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 4 Paź 2009, 08:12   

Sztandi napisał/a:
Wylądowały też gumy Dębica VIVO 155/65 R13, jednak interesuje mnie czemu piszczą czasami przy skręcie, a temp powietrza wcale nie jest duża :fox: przy hamowaniu też...


Bo jest to dębica Vivo :P i za wąskie jak na ciężki przód diesla.
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 4 Paź 2009, 08:46   

daj nowe foty panie !
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
 
 
 
Marek 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: RST
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 493
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Paź 2009, 18:29   

Nie wsadzaj boschmana, przeciez to g****, lepiej graja ori glosniki... :-P
_________________
 
 
 
Sztandi 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Grzesiek
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 350
Skąd: Katowice
Wysłany: 18 Paź 2009, 14:32   

Po dłuższym czasie znalazłem chwilke, żeby tu znów napisać, w sumie za dużo się od ostatniego czasu nie zmieniło, czekam na reperaturki nadkoli i sukcesywnie zbieram potrzebne tajle. Kupiłem prostokątne Wesemy przeciwmgielne, mam gdzieś jak to będzie wyglądac, na zimowe wiraże przydadzą się halogeny :-)
Autko jakiś miesiąc, może troche więcej śmigało na alu z RS1800 na laciach 185/60/14, jak myślałem oponki za wielkie, zero komfortu (jak na moje standardy) i lekki przymuł przy przyspieszeniu od zera, na przyszły sezon załatwie coś mniejszego, upragnione fotki:








Ale, że zima w tym roku zawitała do nas bardzo wcześnie, musiałem już powrócić do zimówek, które zostały mi po futrze... dla przypomnienia BF Goodrich 145/80/13, niby wąskie, a prowadzą się zacnie i przy zeszłorocznych zimowych hardkorach nigdy mnie nie zawiodły :) Oczywiście opcja dziadkowóz ON - kołpaki z praktikera założone :D

Marek napisał/a:
Nie wsadzaj boschmana, przeciez to g****, lepiej graja ori glosniki...

Ale to na tył, wystarczą zupełnie, nie mają buczeć bo i tak będa siedzieć na dystansach... grunt, że są 3-drożne. A i powiem wam te oryginalne głośniki fordowskie w drzwiach są jednak niezastąpione... :) Zawitam tu ponownie po remoncie blacharki, którego nie mogę sie doczekać już, jeszcze troche i nie będe miał jednego nadkola :rotfl:

P.S. Z uwag eksploatacyjnych:
3514km w 66dni i jeszcze nic nie padło.. no dobra wiatrak nawiewów zaczął piszczeć czasami ;)
_________________
Była: Fiesta 1.1i C "ćwierćfutro"
Potem: Fiesta 1.8D C "Ale widać, że była malowana"
Profil Facebook
 
 
 
Longer_007 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Daniel
Wiek: 36
Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 145
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 18 Paź 2009, 22:18   

Marek napisał/a:
Nie wsadzaj boschmana, przeciez to g****, lepiej graja ori glosniki... :-P


Gadanie takie, mialem "buszmany" 3 lata i graly przyzwoicie, zajechalem je jednak ale mnie sie to czesto zdarza :P

Ale felgi to odpicowales :) :brawo: ladnie sie prezentuje, musze takie przypasowac do siebie :)

Tez juz zimowki zalozylem, oczywisie sezon sie konczy a ja dalej alufelg nie sprawilem do swojej ;-(
_________________


 
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 33
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Lis 2009, 15:06   

@mechcom
Cytat:
Widocznie kierowca 1.4 to jakis niedzielny kierowca czy cos bo to jakos nie mozliwe gy

To futro 1.4 było podobno zamulone :(
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
Sztandi 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Grzesiek
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 350
Skąd: Katowice
Wysłany: 17 Gru 2009, 22:45   

Cytat:
Nie wsadzaj boschmana, przeciez to g****, lepiej graja ori glosniki...

Jednak zgadzam sie z tobą całkowicie, po podpięciu ich okazalo się, że... jeden głośnik już jest spalony :rotfl: Wylądują zamiast nich Tonsile 13cm na materiałowych zawieszeniach.

Poza tym zamontowałem wreszcie halogenki, świecą całkiem zacnie i nie wygląda to nawet tak tragicznie jak myślałem :P
Foto:


Poszerzenia przednich nadkoli a'la S już czekają na montaż :)
_________________
Była: Fiesta 1.1i C "ćwierćfutro"
Potem: Fiesta 1.8D C "Ale widać, że była malowana"
Profil Facebook
 
 
 
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 5 Lut 2010, 08:37   

fee te halogenki ;/
jak te tonsile graja??
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
 
 
 
Sztandi 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Grzesiek
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 350
Skąd: Katowice
Wysłany: 29 Maj 2010, 22:14   

Ad@mus napisał/a:
fee te halogenki

Kwestia gustu, mnie tam sie podoba, a tonsile grają w sam raz :ok: i tak tylko lekko pogrywaja zeby osoby z tylu radio słyszały :D

Przez ten czas co tu nie pisalem auto doczekalo sie jakiejśtam innej końcówki wydechu, ramienia wycieraczki z mk4, 2 lampek bagażnika, no i oczywiście perełka, "zmieniarka" kasetowa - jak to ją ochrzcili moi koledzy :hihihi: . Najwięcej oczywiście przez ten czas przybyło rudej i lakier wypłowiał, ale to sie niebawem zmieni, autko doczeka sie malowanka w ori fordowski lakier. Z racji, że modyfikacje w czerwcu znacznie przyspieszą pora przedstawić stan auta przed remotem :-)

Więc najpierw ogólny przegląd dookoła:



A teraz pora na zbliżenie :fox: :



A teraz znaleziony winowajca czemu tak sie ruda na nadkolach rozpanoszyła:



W planach na najbliższy miesiąc oprócz oczywiście remontu blacharki i malowania będą: 3 stop z wessema, polerka felg i odmalowanie czarnych konturów, nowe radio, tweetery z tonsila z przodu, rączki z xr2i (te do zamykania drzwi), plastiki na tylne słupki, grzane przyciemniane lustra, lotka z xrki, i jak los będzie łaskawy to może jakieś krótciejsze sprężyny na tył ;-| Na chwile obecną to tyle, ciesze sie, że temat mojego auta spotkał się z tak przeogromnym zainteresowaniem (nie dziwie sie bo co tu oglądać :ok: ).
_________________
Była: Fiesta 1.1i C "ćwierćfutro"
Potem: Fiesta 1.8D C "Ale widać, że była malowana"
Ostatnio zmieniony przez Sztandi 13 Cze 2011, 10:58, w całości zmieniany 3 razy  
Profil Facebook
 
 
 
dziamdziam 


Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: ST 150
Imię: Janusz
Wiek: 36
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 221
Skąd: Racibórz
Wysłany: 29 Maj 2010, 22:38   

Sztandi, zima nie byla dla niej laskawa :9: winowajca sie mnozy na kazdym metrze kwadratowym twojego auta jak chocby na 3 zdjeciu gdzie zawisl na antenie bys z nim mogl zrobic porzadek :-) ramie z mk3 bylo lepsze. Co do springow to jak sie wstrzymasz troche to ci za dobry cash pogonie swoje springi, bedziesz mial pod kolor auta i stratny nie bedziesz ale wszystko jest do dogadania :-P rob blachare i wrzucaj foty juz bez tego gloda.
_________________
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=37108

http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=71081
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 30 Maj 2010, 13:06   

Sztandi, rozpędzasz się :rotfl:

dorzuce coś od siebie z ostatniego szpota mały głodek za kare podróżuje tak:


:-)
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
SebeG 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 102
Skąd: Wrocław
Wysłany: 11 Cze 2010, 16:52   

A ta "zmieniarka" kasetowa to co to je to właściwie? Czy to schowek na kasety tylko, czy może jest to urządzenie, które może te kasety również odtwarzać? A się pytam się, gdyż ponieważ nie miałem okazyji tego ustrojstwa widzieć "live". :)
 
 
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 11 Cze 2010, 18:29   

to jest schowek :)
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
 
 
 
Sztandi 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Grzesiek
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 350
Skąd: Katowice
Wysłany: 11 Cze 2010, 22:34   

Cytat:
to jest schowek

No dlatego "zmieniarka", a nie zmieniarka :rotfl:

Auto już jako tako po malowaniu jest, ale teraz czekać trzeba do pierwszej polerki, narazie fot nie wrzucam, a takiego! :2xf:
_________________
Była: Fiesta 1.1i C "ćwierćfutro"
Potem: Fiesta 1.8D C "Ale widać, że była malowana"
Profil Facebook
 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 3 Lip 2010, 21:58   

widziałem na żywo, szał robi jedynie ta dziura w wydechu :rotfl:
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
Sztandi 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Grzesiek
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 350
Skąd: Katowice
Wysłany: 14 Paź 2010, 22:00   

Już 5 tyś. km ponad od malowania, przy okazji porobiło sie to i owo, z ważniejszych rzeczy to regulacja kątu wtrysku (zainkasowali 80zł - sprawdzali tez ustawienie rozrządu itp), wydech mial pare "łatek" bo jak pisał demptd to dziursko robiło zacny pomruk, a 2 tyg po naszym szrottripie to już wogole cala rurka od tłumika koncowego sie przepaliła i musiałem go schować do bagażnika :)

Na tył wpadły amorki Magnum Technologi, wiele ludzi mówi, że to gówno (bo pewnie jest) ale jeśli mam być szczery wole je od wywalonych do zera oryginalnych amorów co na dziurach grają jak orkiestra dęta :1xf: Wleciały też nowe szczęki hamulcowe. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jak na fieste cywila to sie całkiem znośnie buja już autko (w porównaniu do tego co było to prawie niezauważalnie), hamulce tylne w polaczeniu z mocnymi przednimi (a niby seryjnymi!) teraz są juz kompletnie jak brzytwy :hihihi: Miałem mały epizod zwany próba gleby na zadzie ale nie sprawdziło sie to w żaden sposób przy moim użytkowaniu auta i tych głaziorach (185/60/14), także sprężyny zostały serie. Nowe poduszki pod silnikiem też sie znalazły (kupić jedną była masakra).

Z takich detali to mam przyciemniane, asferyczne i grzane szkła luster zakupione od demptda, loteczka, 3 stop wessem, poszerzki Skowe, tweeterki od aut z grupy VAG no i lepsze radyjko. Na tył wyhaczyłem oryginalne głośniki Forda 10cm (z fiesty CLX kumpla) w oryginalne miejsca montażowe (trzymają sie dobrze bez przykręcania), grają lepiej od jakiegokolwiek głośnika 13cm montowanego na tym dupnym koszu :-)

Z usterek to wysypują sie powoli diody w alternatorze, alarm też ma swoje perypetie czasami, pare dni temu siadł siłownik el. bagażnika, także jutro zawoże autko do znajomego elektryka i będzie ogarniał temat :)

Z bardziej przyjemnych rzeczy to odwiedziłem w czerwcu z celica clubem tor wyrazów, jazda niesamowita, tylko gdyby jeszcze było czemu depnąć :fox:

A teraz pare fotków :P

_________________
Była: Fiesta 1.1i C "ćwierćfutro"
Potem: Fiesta 1.8D C "Ale widać, że była malowana"
Profil Facebook
 
 
 
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 15 Paź 2010, 06:40   

no i git pomalu i do przodu
ile moge tyle zrobie :) ladnie wyglada, malo pali, jest cicha:D i wygodna, lac i jechac
bardzo fajna :)
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Jak rozebrać fotele "Uszatki"
luk-90 Tuning stylistyczny 9 6 Wrz 2013, 01:02
fiestaRS
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - konserwacja filtra sportowego typu "mokrego"
dla niewiedzących :P
arecki Tuning mechaniczny 12 12 Wrz 2016, 22:23
olo_r
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: "Fiesta Miesiąca" - Regulamin
Czyli kalendarz na 2014 rok w 12 aktach ;)
Puff Kalendarz 2014 0 2 Gru 2012, 19:13
Puff
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 21:37
rybek121


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.