Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kupno auta i co dalej.
Autor Wiadomość
tswcrew
[Usunięty]

Wysłany: 19 Cze 2009, 14:26   

JoeMix - o taką odpowiedź mi chodziło.
Jade dziś jeszcze do kolesia po nip i pesel bo potrzebuje do skarbówki :) a nie napisał na umowie.

Przy okazji przypomne mu żeby zgłosił sprzedaż pojazdu :) a później czy się upomną - zobaczymy :)

W sumie mi się przypomniało, jak kiedyś mój ojciec po wypadku stracił jakąś tam część zniżek i kupił drugie auto - jakiegoś starocia z opłaconym oc na rok i jeździł na numerach i dowodzie na kolesia od którego kupił auto przez chyba cały rok albo i dłużej.

Dzięki wam dobrzy ludzie.
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 20 Cze 2009, 09:29   

JoeMix napisał/a:
A wypowiedzieć możemy do 30 dni od zakupu auta, wtedy za niewykorzystaną cześć OC dostaniemy zwrot (zwykle mało to opłacalne)
bo zwrot dostanie poprzedni właściciel
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Thomas206 

Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: Sport
Silnik: 0.9/35KM
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 15
Skąd: Polska
Wysłany: 22 Cze 2009, 15:13   

A ja pozwole sie podpiac pod temat, bo tu juz chyba zostalo wszystko wyjasnione.

W maju kupilem Fieste. Faktura z komisu spisana na moje dane osobiste. Polisa wazna do konca lipca, ale to chyba w tej chwili malo wazne. Auta jeszcze nie przerejstrowalem na siebie... Pojawila sie okazja zamiany na cos nowszego, wiec auto chce sprzedac dalej...

I teraz pytanie. Przerejstrowac na siebie i sprzedac czy spisac umowe na dane w dowodzie rejestracyjnym (poprzedni wlasciciel)? Nie ma sensu w tej chwili placic za rejestracje i przepisywac OC, jezeli nastepny wlasciciel za chwile bedzie musial zrobic to samo. Czy mozemy spisac umowe na wlasciciela z dowodu rejestracyjnego? Nie bedzie z tym problemow przy pozniejszej rejestracji?

Pozdrawiam
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Cze 2009, 15:21   

Piszesz papiery na SIEBIE, tylko ze wraz z autem musisz kupującego przekazać swoją umowę kupna sprzedaży. Skoro kopiłeś auto w komisie to też umowę masz między Tobą a komisem, i powinieneś dostać umowę między komisem a właścicielem auta.

PS - jak chcesz spisać umowę na dane z dowodu rejestracyjnego? Kto to podpisze?!
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Thomas206 

Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: Sport
Silnik: 0.9/35KM
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 15
Skąd: Polska
Wysłany: 22 Cze 2009, 15:39   

Wiem, ze w momencie przepisywania na siebie musze pokazac umowe kupna-sprzedazy.

Komis tylko posredniczyl (za co wzial prowizje), a umowa jest miedzy mna a poprzednim wlascicielem (tym co jest w dowodzie).

Mam kontakt z poprzednim wlascicielem. Moze On podpisze? :-P
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Cze 2009, 15:59   

Aha, ja miałem umowę Ja-Komis i dostałem papier Komis-Poprzedni koleś...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
michal_7999
[Usunięty]

Wysłany: 22 Cze 2009, 18:17   

a czytales OWU? wybrales juz jakies TU?
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 22 Cze 2009, 19:53   

z mojej wiedzy wynika, że prawo jakoś szczególnie tego nie precyzuje.
przepisywałem polisy w stylu:
- komis
- jakiś kolo
- właściciel aktualny

kserowałem umowe kupna-sprzedaży serwis-kolo
umowe kupna-sprzedaży kolo-aktualny
dokonywałem wpisu w polisę na odwrocie

i co? żyję- aktualny posiadacz mi okien nie wybija!! a firma też zadowolona, że obecny posiadacz nie opuścił jej szeregów
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Cze 2009, 21:29   

Ale co to do rzeczy ma, polisa jest ważna do końca lipca i w tym czasie auto może zmienić jeszcze 10 właścicieli, tyle że ten dziesiąty musi posiadać wszystkie umowy KS od osoby widniejącej w dowodzie/polisie po swoje dane,,,, i problemu nie będzie żadnego.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Thomas206 

Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: Sport
Silnik: 0.9/35KM
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 15
Skąd: Polska
Wysłany: 23 Cze 2009, 09:37   

JoeMix napisał/a:
Ale co to do rzeczy ma, polisa jest ważna do końca lipca i w tym czasie auto może zmienić jeszcze 10 właścicieli, tyle że ten dziesiąty musi posiadać wszystkie umowy KS od osoby widniejącej w dowodzie/polisie po swoje dane,,,, i problemu nie będzie żadnego.


Czyli jezeli mam umowe poprzedni wlasciciel (ten z dowodu) - ja oraz spisze umowe ja - kolejny wlasciciel (bez rejestrowania na siebie) to ten nastepny wlasciciel bez problemow auto zarejestruje?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 23 Cze 2009, 10:19   

Z tego co sie orientuje to tak, przerejestruje bez problemu o ile będzie miał wszystkie umowy KS czyli Właściciel z dowodu - Ty, potem Ty - On, aby w urzędzie mogli sprawdzić legalność pochodzenia auta.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
michal_7999
[Usunięty]

Wysłany: 23 Cze 2009, 11:05   

tak, nie ma najmniejszych problemow, przynajmniej u mnie nie bylo problemow, jak ubezpieczalem sie w L4, ale mysle ze w innym TU tez nie powinno byc problemow.
 
 
Thomas206 

Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: Sport
Silnik: 0.9/35KM
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 15
Skąd: Polska
Wysłany: 23 Cze 2009, 14:43   

Ok, super, dzieki wielkie za pomoc <8>
 
 
tswcrew
[Usunięty]

Wysłany: 24 Cze 2009, 07:23   

Thomas206 napisał/a:
w momencie przepisywania na siebie musze pokazac umowe kupna-sprzedazy

dać razem z dowodem rejestracyjnym , nie pokazać!
najlepiej skseruj ją też dla siebie w razie czego, tylko podpisz ty i kupujący gdzieś w wonym miejscu, żeby była parawka że kupujący o niej wie, pisze z doświadczenia - kiedyś sprzedałem simsona, ten ktoś też sprzedał, następny też sprzedał, nie opłącił oc i miał wypadek - .... i zgłosili się do mnie, bo żaden poprzednik nie przerejestrował na siebie, było wtedy sporo latania i załatwiania, a wystarczyło by pokazać umowę k-s z poprzednim właścicielem.

Ale to tak na boku, po prostu warto takie coś zatrzymać.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Cze 2009, 08:30   

tswcrew napisał/a:
kiedyś sprzedałem simsona, ten ktoś też sprzedał, następny też sprzedał, nie opłącił oc i miał wypadek - .... i zgłosili się do mnie, bo żaden poprzednik nie przerejestrował na siebie, było wtedy sporo latania i załatwiania, a wystarczyło by pokazać umowę k-s z poprzednim właścicielem.
A wystarczyło (obowiązek sprzedającego) poinformować urząd komunikacji oraz TU o fakcie zbycia pojazdu, i dać im kopię umowy z danymi nowego właściciela.

Nie wiem ile w tym prawdy ale ostatnio operator z Liberty Direct powiedział mi że odpowiadam do czasu poinformowania Liberty, czyli jak sprzedam auto i im o tym nie powiem to kwiczę i tak, coś mi się to nie chce wierzyć, bo niby prawa i obowiązki OC idą za własnością pojazdu, ale nie dociekałem głębiej,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
mariuszen 

Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: C
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Wawa
Wysłany: 24 Cze 2009, 16:42   

JoeMix napisał/a:
tswcrew napisał/a:
kiedyś sprzedałem simsona, ten ktoś też sprzedał, następny też sprzedał, nie opłącił oc i miał wypadek - .... i zgłosili się do mnie, bo żaden poprzednik nie przerejestrował na siebie, było wtedy sporo latania i załatwiania, a wystarczyło by pokazać umowę k-s z poprzednim właścicielem.
A wystarczyło (obowiązek sprzedającego) poinformować urząd komunikacji oraz TU o fakcie zbycia pojazdu, i dać im kopię umowy z danymi nowego właściciela.

Nie wiem ile w tym prawdy ale ostatnio operator z Liberty Direct powiedział mi że odpowiadam do czasu poinformowania Liberty, czyli jak sprzedam auto i im o tym nie powiem to kwiczę i tak, coś mi się to nie chce wierzyć, bo niby prawa i obowiązki OC idą za własnością pojazdu, ale nie dociekałem głębiej,,,


Jestem w Linku, ale z tego co wiem, to wszędzie jest tak samo – jak sprzedajesz auto, to Twoim obowiązkiem jest poinformowanie ubezpieczyciela o sprzedaży, a także przekazanie danych o nowym właścicielu. Nie wiem co wyniknie jak im tego nie przekażesz, bo takiej sytuacji nie miałem.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Cze 2009, 17:30   

mariuszen, a o czym ja napisałem,,, ubezpieczyciele Direct twierdzą ze odpowiadasz do czasu kiedy ich poinformujesz, ale nie sprawdzone to info,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
mariuszen 

Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: C
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Wawa
Wysłany: 25 Cze 2009, 16:22   

JoeMix napisał/a:
mariuszen, a o czym ja napisałem,,, ubezpieczyciele Direct twierdzą ze odpowiadasz do czasu kiedy ich poinformujesz, ale nie sprawdzone to info,,,

Dla mnie to logiczne, że trzeba informować. Tym bardziej, że wołami w OWU to napisane jest. Wiesz, potem wychodzą na przykład takie akcje, że ludzie mają problem, bo ubezpieczyciel nie wiedział że własciel się zmienił. A wystarczło zadzwonić i problem z głowy.
 
 
tswcrew
[Usunięty]

Wysłany: 16 Wrz 2009, 23:46   

Panowie i dupa się zrobiła mała :) bo z tego co wiem to poprzeni właściciel nie poinformował Generali że auto zmieniło właściciela... Póki co jeżdże na jego OC, ale to sie zmieni w następnym mieisącu, już mówie jaka sytuacja jest obecnie :

auto kupione w czerwcu, po 5ciu dniach opłacona skarbówka, nie przerejestrowywane ani nic nie zgłaszane nigdzie poza skarbówką.

Teraz (tj. za miesiąc - w październiku) chce odsprzedać auto wujkowi i sobie, tj. spisać umowę kupna-sprzedaży ja-> ja i wujo (lub darowizję 50% auta - ktoś wie jak to zrobić?) i z tą umową ( a także z umową ktoś->ja) jechać do urzędu komunikacji i przerejestrować, następnie zadzwonić do generali i wypowiedzieć umowę (trzeba do nich jechać czy cos podpisywać ?? mogą sie dopatrzyć że jeździłem kilka miesięcy bez informowania ich o tym i dowalić mi karę/rekalkulację (SIC!!! 700zł!!!) ? ) oczywiście skarbówkę też na nowo opłace i zawieram umowę OC w TUW.

to, że w urzędzie komunikacji nie będą robić problemu to wiem, bo już się pytałem pań, natomiast boje sie co powiedzą panwie z generali jeżeli faktu sprzedaży nie oznajmił koleś od którego kupowałem (a na 90% nie powiedział im że sprzedał auto i nie pokazał umowy).


W skócie -> chce sprzedać auto sobie i wujowi i zmienić ubezpieczyciela, czy poprzedni ubezpieczyciel naliczy mi rekalkulację składki za okres kiedy to ja sam byłem właścicielem?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 17 Wrz 2009, 09:48   

Tak, naliczy Ci za okres kiedy byłeś właścicielem, druga sprawa, nie wiem czy uznają wypowiedzenie OC jeśli sprzedasz auto sam sobie.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:25
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Ile płacimy za ubezpieczenie auta
Miejsce na podawanie swoich składek za ubezpieczenia auta
trzeci Ubezpieczenia i rejestracja aut 330 4 Mar 2023, 13:12
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Nasze Auta na klubowym kanale YouTube
Freeman Nasze auta 0 23 Lis 2010, 18:33
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Kompleksowy opis wygłuszenia całego auta
poradnik i fotoralacja z wygłuszenia Fiesty mk6
slawomirro Car Audio i CB 0 3 Wrz 2017, 22:23
slawomirro
Brak nowych postów Kupno auta a przerejestrowanie w ciągu 30dni
vegetagt Ubezpieczenia i rejestracja aut 1 28 Paź 2011, 14:40
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.