Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Zamknięty przez: DziDzia
20 Kwi 2014, 08:52
[MK6] Colorado Red ST
Autor Wiadomość
Pan_Żabka 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: Inny
Imię: Bartosz
Wiek: 47
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 42
Skąd: Bognor Regis
Wysłany: 17 Maj 2009, 11:54   

No z kołami od RS'a jak demo z Pumaspeed było by kozacko, chociaż miałbym dylemat gdybym miał juz kasę. Pewnie wybrałbym Superturismo WRC w bieli :)
Ale póki co, to są inne plany, i niewiadomo czy zostanę z fiestą. Myślę, że do końca roku sprawa się rozwiąże, i jeśli okaże się, że ST zostaje, to będe kombinował z kołami. Chociaż jak pomyślę, że takie OZ z kompletem dobrych opon przekroczą 1000 funtów to stygnę, i stwierdzam, że oryginalne nie są aż tak złe, i zaproszkowane na biało wyglądają napewno mniej nudnie (widziałem na żywo).
Napewno będę chciał zmienić dystanse na tylniej osi z 10mm na 20 mm na stronę, bo widziałem ostatnio u koleżki, i nawet seryjne koła wygladają kozacko na tych 20'stkach :yes: Problem taki, że jak zmieniałem je ostatnio mając jeszcze seryjne sprężyny, to nie było miejsca na klucze pomiędzy zwojami, a na Eibachach to już w ogóle sobie nie wyobrażam, więc trzeba będzie sprężyny wyjmować do tej operacji, i... ciężko mi się zebrać ;-(
_________________
"If You in doubt - floor it!"
 
 
Skfarek 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Michał
Wiek: 44
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 836
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: 17 Maj 2009, 22:18   

Kurcze następny najpierw mega plany a za chwilę zmiana auta ozor
_________________
Była MK6 Ghia 1.6 16v "Zetec-S" (z awatara) :)
Był leichtwagen do upalania:
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=34463
Był czeski dziadkowóz TDI na co dzień :)
Jest ST 150 i sushi czyli Civic FK2
Profil Facebook
 
 
 
Pan_Żabka 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: Inny
Imię: Bartosz
Wiek: 47
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 42
Skąd: Bognor Regis
Wysłany: 17 Maj 2009, 23:57   

Mega planów nigdy nie było, to co zrobiłem to absolutna potrzeba, bo inaczej to auto ma werwę muła kopalnianego. Co do zmiany auta to jeszcze nic pewnego, ale powiedz sam Skfarek, czy to ma sens pakować kasę we fiestę, która nawet z 200 końmi pod maską będzie wciąz wolniejsza od WRX'a, którego można kupić już za cenę jedynie lekko zmodyfikowanej fiesty... dla mnie to trochę nielogiczne, ale może ja nie mam duszy tuningowca :)
Inna sprawa, że plany, a rzeczywistość, to dwie różne historie, i może się okazać, że budżet mi się nie zamknie, i zostanę z fiestą na jeszcze jakiś czas.
ST jest zajebistym wózkiem, leży mi jak żadne z moich poprzednich aut, i nie zamieniłbym jej na żadne inne auto oprócz jednego... więc jeśli będzie okazja na spełnienie motoryzacyjnego marzenia, to nie zawacham się ani chwili ozor :)
_________________
"If You in doubt - floor it!"
 
 
pP 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 832
Skąd: Frampol
Wysłany: 18 Maj 2009, 00:40   

Pan_Żabka napisał/a:
fiestę, która nawet z 200 końmi pod maską będzie wciąz wolniejsza od WRX'a


tutaj bym polemizował!! :fox:
_________________
Ex
BlackRS
BlackST
 
 
 
Pan_Żabka 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: Inny
Imię: Bartosz
Wiek: 47
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 42
Skąd: Bognor Regis
Wysłany: 18 Maj 2009, 00:47   

Fizyki nie oszukasz Pepe... ośka, jeszcze z zawiasem na belce - jak tylko zaczną się winkle to nawet na suchym nie ma szans, o mokrym czy śniegu nie wspomnę.
_________________
"If You in doubt - floor it!"
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 18 Maj 2009, 12:15   

Pan_Żabka napisał/a:
ST jest zajebistym wózkiem, leży mi jak żadne z moich poprzednich aut, i nie zamieniłbym jej na żadne inne auto

wsiadzeisz raz do subaraka to zapomnisz o fiescie, bulgot boksera (niestety tylko w tych starych pozostal slyszalny) staly naped na 4kola, wciskanie w fotel za kazdym razem, elastycznosc marzenie, syk turbiny, szybko skaczaca wskazowka predkosciomierza i to co najgorsze... widizalne opadanie wskazowki poziomu paliwa golym okiem.. i co chiwle wizyta na stacji...
niestety fiesta w porownaniu do subaraka to tanie auto.. (ale rownie piekne ) :-P
_________________
 
 
Skfarek 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Michał
Wiek: 44
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 836
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: 19 Maj 2009, 12:01   

Żaden tuning nie ma sensu z punktu widzenia ekonomicznego bo zawsze można kupić coś lepszego - nawet od Subaru :-P Jarówą natomiast jest posiadanie czegoś indywidualnego zrobionego przez siebie i pod siebie oraz satysfakcja płynąca z objechania "jakąs tam fiestą" fury za 1xx lub 2xx tysięcy złotych :hihihi: Spytaj Bobera o wrażenia z objeżdzania przez jego Mk3 takich właśnie fur :)
Inna kwestia że Sti i Wrxow jest jak psów na drogach - Fiesta ST jest tak naprawdę rzadkością.
Przy przesiadce na Subaru przygotuj się na koszty utrzymania - jak napisali w ostatnim Top Gear nic do Imprezy kosztuje pare stów a byle co tysiąc :-P
_________________
Była MK6 Ghia 1.6 16v "Zetec-S" (z awatara) :)
Był leichtwagen do upalania:
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=34463
Był czeski dziadkowóz TDI na co dzień :)
Jest ST 150 i sushi czyli Civic FK2
Profil Facebook
 
 
 
Pan_Żabka 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: Inny
Imię: Bartosz
Wiek: 47
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 42
Skąd: Bognor Regis
Wysłany: 19 Maj 2009, 12:22   

Tu gdzie mieszkam ST'ków też jest jak psów, więc z oryginalności nici :-P Zresztą jak tak patrzę czym tutaj na obczyźnie rodacy jeżdżą, to wystarczy nie mieć VW Passata albo Audi A6 i już się jest wyjątkiem :rotfl: Jeśli chodzi o subaru, to warto spróbować, rozmawiałem z kilkoma właścicielami, i zgodnie twierdzą, że fantastyczna przygoda. Co do kosztów, to i tak jest taniej niż w przypadku EVO, no i oczywiście trzeba ponieść wyrzeczenia, dla mnie jest to rezygnacja z motocykla :sad: Zobaczymy... póki co to nie mogę sprzedać motocykla już miesiąc, jak tak samo pójdzie ze sprzedażą auta, to do emerytury nie doczekam tej imprezy...

P.S
nikt nie chce kupić Suzuki SV1000S ? za 13500 zł. odstawię pod dom w PL. :)
_________________
"If You in doubt - floor it!"
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Maj 2009, 12:46   

sa gusta i gusciki. fakt ze subarakow sie narobilo jak mrowkow (jak moj ojciec kupowal w 2001 roku byly tylko 3 w miesice) ale wrazenia z jazdy sa niezapomniane. kazdy kupuje/jezdzi samochodem jaki chce i jaki mus ie podoba (i na jaki go stac). kazdy fan motoryzacji lubi zindywidualizowac swoj samohod zeby choc troche sie roznil czy to stylistycznie czy tez mechanicznie od innych wersji spotykanych na drogach. mnie oosbiscie nie przeszkadza ze jest mase takich samych samochodw. moj jest indywidualny i to mi sie podoba.

Skfarek, zawsze w tych duzych miastach jest duzo niegdys tuzinkowych samochodow bo ludzie bogatsi wiecej kasy zarabiaja itp. a poza tym kiedys salonow subaru w polsce byly tylko 2 - krakow i warszawa. na szczescie to sie zmienilo i wprowadzili diesla wiec lud poszedl do sklepow (choc nadal jest to niszowa marka) :-P

ale nie ma co rozwodzic sie nad tym bo fiesta to nie subaru czy misiek. zawsze moze probowac nim byc :-P

kazdy robi samochod pod siebie i to jest najpiekniejsze w tym wszystkim ze nawet taka fiesta moze sprawiac kierowcy tyle frajdy ile sobie tylko zyczy a tym w miesice czy na siwatlach szczena opada jak widzi cos inengo "gorszego" co ich objezdza :-)
_________________
 
 
Pan_Żabka 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: Inny
Imię: Bartosz
Wiek: 47
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 42
Skąd: Bognor Regis
Wysłany: 19 Maj 2009, 13:29   

Dokładnie Grześ, rzecz jeszcze w tym, że realia są nieco inne w PL, i w UK, tutaj naprzykład za każdą modyfikacje w aucie wzrastają koszta ubezpieczenia, więc jeśli masz mocno zmodyfikowaną fiestę, to będziesz płacił nawet więcej niż za Imprezę w serii (szybkiej serii, umówmy się :twisted: ) a są to znaczne sumy. Druga sprawa, to np zużycie paliwa, które już w mojej fieście sięga 12l/100, gdzie po mocniejszych modach różnica między zużyciem paliwa między imprezą a FST będzie jedynie kwestią kilku litrów. Przy cenie paliwa na wyspach nie jest to aż tak istotne. Więc jak widać z teoretycznych (wiem, wiem, to tylko teoria :) ) obliczeń - koszta eksploatacji codziennej wzrosną nieproporcjonalnie do radochy z jazdy.
Co do ścigania na światłach, to może już na to za stary jestem, może motocykl mnie z tego wyleczył (żaden samochód nie ma szans). Dla mnie największa przyjemność z jazdy to upalanie po winklach, nie potrzebuję nikomu nic udowadniać, kto jest szybszy w aucie za jaką kwotę, dajcie mi tylko auto i moje ukochane sudety przynajmniej raz w roku (najlepiej zimą) i kisiel w majtach :ok:
Ale nie zapeszajmy panowie, najpierw muszę sprzedać moto... :głowąwmur:

A co do fiesty, to jeszcze raz podkreślę, nie zmieniam auta dlatego, że mi nie pasuje, uwielbiam ją, najfajniejsze FWD jakim jezdziłem, idealna rajdóweczka, ale jak jest szansa spróbować rajdowej legendy to nie odpuszczę.
_________________
"If You in doubt - floor it!"
 
 
pP 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 832
Skąd: Frampol
Wysłany: 19 Maj 2009, 13:36   

Pan_Żabka napisał/a:
koszta eksploatacji codziennej wzrosną nieproporcjonalnie do radochy z jazdy.

codziennej, ale czasami trzeba zmienić filtr, zrobić przegląd a to już koszta kilka razy większe..
poza tym kto kupuje impreze zeby jeździć serią??
_________________
Ex
BlackRS
BlackST
 
 
 
Pan_Żabka 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: Inny
Imię: Bartosz
Wiek: 47
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 42
Skąd: Bognor Regis
Wysłany: 19 Maj 2009, 16:16   

Filtry i oleje kosztują tyle samo, wbrew temu co ludzie mawiają, w przypadku klocków to jest ciekawa historia, podobnie jak w przypadku mojego poprzedniego TypeR'a, gdzie oryginalne klocki kosztowały więcej od np. znakomitych Ferodo DS, a Hondowskie, mimo że droższe - nie umywały się do Ferodo... Fakt, w przypadku Forda części w razie jakiejkolwiek awarii są o niebo tańsze (zamienne, nie eksploatacyjne). Pozostaje mieć tylko nadzieję, że auto sprawdzone w rajdach w "N" grupie powinno się trzymać kupy w trakcie ulicznej eksploatacji przez amatora :) ... jak nie, to wrócę do Forda ozor

A co do kupowania WRX'a i robienia modów, to z tego co widzę po forach i ogólnie w UK, to prawie wszystkie modyfikacje ograniczają się do WRX'a, i polegają na przemapowaniu, zmianie zaworu upustowego i wydechu (tak ogólnikowo) czyli doprowadzeniu do standartu STI... w przypadku STI baaardzo rzadko widzi się jakiekolwiek modyfikacje.
Zresztą mody moim zdaniem są jak najbardziej na miejscu, ale nie dla szpanu, tylko jak już ogarniasz auto, i faktycznie ci brakuje, albo masz ewidentne niedomagania (jak w przypadku ST)
Robienie np. 200 koni w fieście tylko po to żeby na światłach odejść 3.5 litrowemu BMW mnie osobiście nie interesuje, już wolałbym tą kasę przeznaczyć na starty 165 konną fiestą w KJS'ach... starczyło by na kilka wpisowych, kilka kompletów opon i jakieś drobne naprawy :-P
_________________
"If You in doubt - floor it!"
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Maj 2009, 18:22   

Pan_Żabka napisał/a:
Robienie np. 200 koni w fieście tylko po to żeby na światłach odejść 3.5 litrowemu BMW mnie osobiście nie interesuje, już wolałbym tą kasę przeznaczyć na starty 165 konną fiestą w KJS'ach... starczyło by na kilka wpisowych, kilka kompletów opon i jakieś drobne naprawy :-P

i to jest stwierdzenie pod ktorym sie podpisuje :) mimo zem mlody szczyl to tak jak piszesz teraz czy to w poprzednim poscie bez sensu jest udawadnianie komus itp itd. jedynie dla swojej radochy i rogala na twarzy :-) (owszem przytoczylem sugestie o objezdzaniu innych ale to tylko przyklad wiec sie prosze nie zastanawiac ze jakas niekonsekwencja w tym co mowie/mysle :-P )

pP napisał/a:
poza tym kto kupuje impreze zeby jeździć serią??

uwierz pepe ze mase jest takich osob, zwlaszcza panow w slusznym wieku co sie dorobili itp, jest tez druga storna kupuja ja mlodzi ludzie 20+, 30+ ktorzy maja pieniadze i jakis plan/marzenie. myslae ze o dlubaniu w tak mocnym fabrycznie samochodzie dochodza z czasem. i mysle ze to tak w kazdym przypadku modow jest ze sie stopniowo dochodzi do czegos bo apetyt rosnie w miare jedzenia :V:
_________________
 
 
pP 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 832
Skąd: Frampol
Wysłany: 19 Maj 2009, 22:48   

grzes87 napisał/a:
uwierz pepe ze mase jest takich osob, zwlaszcza panow w slusznym wieku co sie dorobili itp
wtedy to kupują sti albo evo :D

koniec tego oftopu, bo koledze robimy milion stron nie na temat..
 
 
 
Pan_Żabka 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: Inny
Imię: Bartosz
Wiek: 47
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 42
Skąd: Bognor Regis
Wysłany: 20 Maj 2009, 00:55   

Spox, twórcza dyskusja nie jest zła :)

A tak wracając do Fiesty, to ostatnio znalazłem fantastyczną drogę, baardzo krętą dwupasmówkę, z fajnymi szczytami i siodłami, rewelacja dosłownie! Super sprawa, bo można grzać, wyprzedzać, i jako ze idą dwa pasy w jednym kierunku, to nikt nie zagraca drogi :ok:
Zabawa pełną gembą!
I tak na tych szybszych, ciasnych łukach, stwierdziłem, że gdybym został jednak z fiestą, to Powerflex'y i rozpóra... bo troszkę myszkuje, sprężyny Eibacha melodia, ale czuć, że to buda i wszystkie "gumiaki" w zawiasie...
_________________
"If You in doubt - floor it!"
 
 
pP 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 832
Skąd: Frampol
Wysłany: 20 Maj 2009, 08:25   

Pan_Żabka napisał/a:
Powerflex'y

interesujesz sie jaka cena w UK?
_________________
Ex
BlackRS
BlackST
 
 
 
Pan_Żabka 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: Inny
Imię: Bartosz
Wiek: 47
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 42
Skąd: Bognor Regis
Wysłany: 20 Maj 2009, 10:45   

Na Pumaspeed z przesyłką 235. myślę, że parę funciaków można jeszcze urwać na zniżce klubowej ze STOC. plus jeszcze montaż... grube koszta, podobne do ceny kolektora, ale chyba wybrałbym najpierw powerflexy...
_________________
"If You in doubt - floor it!"
 
 
stafcio 


Model: Inne auto
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Paweł
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1068
Skąd: uRSynów
Wysłany: 20 Maj 2009, 10:58   

a może byś coś sprowadził kolegom z fkp po zniżkach ;/ ?
_________________
stafciogarage@gmail.com
 
 
Pan_Żabka 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: ST
Silnik: Inny
Imię: Bartosz
Wiek: 47
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 42
Skąd: Bognor Regis
Wysłany: 20 Maj 2009, 11:26   

Spoko, zniżki to max 10%, na niektórych produktach nawet nie tyle, ale zawsze coś... Nie wiem jak miało by się to odbyć z płatnością, ale jak masz jakieś pomysły, to można pomyśleć. :)
_________________
"If You in doubt - floor it!"
 
 
cywek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 43
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 131
Skąd: Toruń
Wysłany: 6 Sie 2009, 21:07   

Skfarek napisał/a:
Kurcze następny najpierw mega plany a za chwilę zmiana auta

i kto to pisze...

[ Dodano: Czw Sie 06, 2009 22:09 ]
grzes87 napisał/a:
kazdy robi samochod pod siebie i to jest najpiekniejsze w tym wszystkim ze nawet taka fiesta moze sprawiac kierowcy tyle frajdy ile sobie tylko zyczy a tym w miesice czy na siwatlach szczena opada jak widzi cos inengo "gorszego" co ich objezdza

zgadzam się, ale żeby zaraz gorszego - powiedzmy "niepozornego" :)
_________________
Ocena nauczyciela
Ocena szkoły
Opinie o nauczycielu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 11:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.