Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Uszczelki tylnych bocznych szyb (3d.) - wymiana
Autor Wiadomość
Andre
[Usunięty]

Wysłany: 10 Maj 2009, 21:46   [MK3] Uszczelki tylnych bocznych szyb (3d.) - wymiana

Witam Szanownych.

Sprawę mam następującą. Kupiłem moją Fofkę prawie rok temu. Miała już takie "nadgnite" uszczelki przy tylnych bocznych szybkach, ale jakoś to olałem. Po zimie ta pleśń na nich się rozprzestrzeniła, a co gorsze, jest po stronie szyby więc ciężko to zeskrobać.

Pomyślałem, że może wymienię te uszczelki, a przy okazji przyciemnię sobie boczki :)

Czy do tej operacji trzeba jakiś szczególnych umiejętności i narzędzi? Domyślam się, że łatwiej jest wyjąć, a trudniej założyć nowe... Ale może jakieś rady?

No i ile mogą te uszczelki kosztować (tzn. jaka jest uczciwa cena?), bo mam taki sklep w pobliżu, gdzie ostatnio widziałem termostaty do Fofi 1.1 za 59.99zł ;-) więc wolę zapytać, zanim się natnę.

Jeśli ktoś wymieniał uszczelki, albo przyciemniał szybki - bardzo proszę o rady, opisy i wszelkie info na ten temat.

Dzięki serdeczne!

[ Dodano: Sro Maj 13, 2009 07:47 ]
Panowie...
Postu pod postem nie należy pisać, ale cóż mam zrobić, gdy nikt nie chce mi pomóc? ;-(

Chodzi mi o wyjmowanie i ponowny montaż tylnych szyb bocznych, a konkretnie o technikę i sposoby tego wykonania.

Apeluję :) Forumowicze!... i Sabo... nie idźcie tą drogą! -> odpiszcie mi :D
 
 
eequinoxx
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2009, 08:37   

Tylne szyby wyciaga sie na buta, jak w maluchu...
jeden staje od zewnatrz a drugi daje kopa w szybe od wewnatrz... dosc niebezpieczne bo jak masz gdziesz ukrychnieta szybe to peknie prawie napewno ;/
przyciemnia sie ciezko, bo powietrze sie dostaje jak nie masz wprawy...

Slyszalem o ciekawym sposobie na przyciemnianie folia, lejesz wody do wanny, wkladasz szybe na dno czekasz z godzine az pechezyki powietrza wyplyna na powierzchnie. Kladziesz folie na wodzie trooche wiecej niz obwod szyby i spuszczasz wode powoli. PODOBNO przykleja sie folia automatycznie do szyby idealnie, a potem obcinasz ranty, uszczelak i odstawiasz na miejsce, czy to dziala nie wiem a moze ktos probowal?

pozd
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 17 Maj 2009, 14:13   

eequinoxx napisał/a:
Tylne szyby wyciaga sie na buta, jak w maluchu...
jeden staje od zewnatrz a drugi daje kopa w szybe od wewnatrz... dosc niebezpieczne bo jak masz gdziesz ukrychnieta szybe to peknie prawie napewno ;/
przyciemnia sie ciezko, bo powietrze sie dostaje jak nie masz wprawy...

Slyszalem o ciekawym sposobie na przyciemnianie folia, lejesz wody do wanny, wkladasz szybe na dno czekasz z godzine az pechezyki powietrza wyplyna na powierzchnie. Kladziesz folie na wodzie trooche wiecej niz obwod szyby i spuszczasz wode powoli. PODOBNO przykleja sie folia automatycznie do szyby idealnie, a potem obcinasz ranty, uszczelak i odstawiasz na miejsce, czy to dziala nie wiem a moze ktos probowal?

pozd


co za bzdury :rotfl: ..skad wy takie posrane pomysły bierzecie :rotfl:

zeby wyjac tylna boczna szybe ..wystarczy ci w miare szeroki sróbokret płaski ..podwazasz uszczelke ..gdzie tylko sie da przejezdzasz srubokretem na cełym obwodzie szyby pod uszczelke zeby ja zruszyc .. nastepnie zaczynysz powoli wypychac szybe zaczynajac od wewnatyrz od przedniego górnego rogu ..szybe wypychasz równomiernie ..i uwazasz zeby jej nie skrzywic za bardzo ..bo wtedy moze peknac ..wypychaje pomagasz sobie sróbokretem i odchylasz uszczelke .
o przyciemnianiu było milion razy ale naoiszemy po raz milion pierwszy kładziesz szybe płasko myjesz ja dokładnie ..spryskujesz woda ..odklejesz folie spryskujesz folie kładziesz na szybe a potem od srodka na zewnatrz wypychasz kropelki wody ..uzywasz do tego plastikowej szpachelki ..uwaga miekkiej bo folia sie łatwo rysuje .wilgoc miedzy folia a szyba wyschnie sama i folia przylgnie do szyby trwale
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
Andre
[Usunięty]

Wysłany: 17 Maj 2009, 17:24   

LOY - dzięki za wyjaśnienia.

Lecz chodzi mi bardziej o sposób założenia szyb po ich przyciemnieniu. Przyciemniałem już niejedne, więc wiem jak to się robi i spoko. Chodzi mi tylko, czy są jakieś większe jajca przy wkładaniu szybek na swoje miejsce.
Wiadomo, zawsze łatwiej coś zdemontować niż założyć "nazat" ;-)
 
 
essien
[Usunięty]

Wysłany: 17 Maj 2009, 18:44   

włóż gruby sznurek w uszczelke, przyłóż szybę, wpasuj ile się da. Wyciagając sznurek uszczelka będzie wkakiwać na szybę. Robiłęm tak w malaczu :)
 
 
DziDzia 
vel DziaDzia





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: RS
Silnik: 2.0/16V
Imię: Patrycjusz :)
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lip 2005
Posty: 4172
Skąd: :: DDG ::
Wysłany: 19 Maj 2009, 15:05   

Andre, może to pomoże...



pozdro :!:
_________________

Model:MK1 '77 Silnik: 1,1S/35KM
Model:MK5 '00 Silnik: 1,3i/60KM
Romety PONY
Profil Facebook
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe
Brak nowych postów Przyklejony: FlockArt/Fast-Wheel - flokowanie & wymiana opon
Rasta Tuning stylistyczny 54 21 Sty 2019, 16:19
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.