Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

okablowanie
Autor Wiadomość
djkristoff
[Usunięty]

Wysłany: 24 Maj 2009, 10:48   okablowanie

Witam wszystkich,
Pytanie tego rodzaju: chce wstawić w swojej fiescie głośniki na tył, znalazłem odpowiedz jakie. Nie wiem natomiast czy fabryka poprowadziła tam kable?? po prostu nie chce sam rozkrecac oryginalnego radia, w razie gdyby ich nie było. Dzięki za odpowiedz

ps. moze juz ktos rozkrecał bok w wersji 3d i byłby w stanie udzielic paru rad praktycznych :-P
 
 
szogoon 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Przemek
Wiek: 38
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 374
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Maj 2009, 12:06   

ależ radia nie trzeba rozkręcać, tam są wtyczki :)
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 24 Maj 2009, 12:26   

Nie wiem jak to było w 2004r. ale w mojej z 2006r. (bez radia) była gotowa instalacja pod radio i pod 4 głośniki...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
djkristoff
[Usunięty]

Wysłany: 24 Maj 2009, 13:17   

Dzięki bardzo Panowie, zaczynam grzebac ;)
 
 
uciu 


Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 88
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Maj 2009, 13:20   

szogoon napisał/a:
ależ radia nie trzeba rozkręcać, tam są wtyczki :)


Trzeba zobaczyć, czy z wtyczki pod radiem wychodzą 4 czy 8 przewodów głośnikowych, jak tylko 4 to nie ma instalacji z tyłu, jak 8 to musi być :)
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 24 Maj 2009, 13:47   

Nie wiem jak w mk6, ale w mk5 nawet jak wychodzi 8 drutów z radia, to wcale nie znaczy, że w aucie jest instalacja na przód+tył. Ba! Nie znaczy to nawet, że jest jakakolwiek (z czym miałem do czynienia w Fieście sąsiadki, która nie miała nawet audio z przodu - fabrycznie!)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
uciu 


Model: Ford Fiesta Mk5`99
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Wiek: 40
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 88
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Maj 2009, 14:13   

Pufcio napisał/a:
Nie wiem jak w mk6, ale w mk5 nawet jak wychodzi 8 drutów z radia, to wcale nie znaczy, że w aucie jest instalacja na przód+tył. Ba! Nie znaczy to nawet, że jest jakakolwiek (z czym miałem do czynienia w Fieście sąsiadki, która nie miała nawet audio z przodu - fabrycznie!)


U mnie w wersji podstawowej czyli basic wychodziły tylko 4 przewody (4 są ucięte tuż za wtyczką), czyli wiadomo na przod. Jak idzie 8 kabli to 4 w kosmos nie idzie :fox: W takim przypadku musiało coś tam być dłubane, fakt może wychodzić 8 przewodów i być instalacja tylko na przód ale te pozostałe 4 muszą być luźne, trzeba je wyciągnąć. W MK5 nie ma takiej możliwości, żeby nie było poprowadzonej fabrycznej instalacji chociaż na przód. W wersji najuboższej jest z tego co wiem poprowadzona instalacja ale nie ma głośniczków wysokotonowych, kable pod głośniki w dzwiach muszą być
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 24 Maj 2009, 14:40   

uciu napisał/a:
Jak idzie 8 kabli to 4 w kosmos nie idzie

U mnie szło 8, 4 szły do kostki, gdzie mogłeś sobie zdaje się dopiąć i od niej pociągnąć dalej. Skończyło się na tym, że przewody "uwaliłem" za radiem i pociągnąłem sobie kabel bez zbędnego kombinowania.

uciu napisał/a:
W MK5 nie ma takiej możliwości, żeby nie było poprowadzonej fabrycznej instalacji chociaż na przód.

To był akurat "brzydal" (mk4) - 1.8D, wersja chyba "goło i wesoło", bo nawet między drzwiami a budą nie było wężyków gumowych, w których by szły jakiekolwiek kable. Szyby ręczne, lusterka też, brak centralki ;) W miejscu, gdzie owe węże być powinny były zaślepki :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
djkristoff
[Usunięty]

Wysłany: 25 Maj 2009, 11:34   

Wszystko jasne z tymi kablami, tylko jest to radio cd fabryczne (z zewnatrz wyglada jakby składało sie z 3 elementów). Gdzie i jak tam zajrzec zeby sprawdzic te kable?? Chyba po prostu najprosciej odkrecic tylne boczki i sprawdzic czy w m-cach na głosniki sa kable. Tak na chłopski rozum biore wszystko bo fachowcem nie jestem;) Dodam, że przod oczywiście jest wmontowany fabrycznie i gra więcej jak przyzwoicie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów okablowanie firmowe czyli jakie?
Maczuga Car Audio i CB 14 18 Lis 2004, 11:33
Gość
Brak nowych postów [MK6] Okablowanie w miejscu radia
Gość Elektryka 9 23 Sie 2010, 13:37
Parzych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.