Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Zamknięty przez: DziDzia
19 Kwi 2014, 19:44
[MK4] Powrót bełchatowskiej Foczki
Autor Wiadomość
MaRo 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Mariusz "MaRo"
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 25
Skąd: B-tów/ŁDZ
Wysłany: 16 Mar 2009, 01:03   [MK4] Powrót bełchatowskiej Foczki

1. NICK: MaRo
2. IMIĘ: Mariusz
3. MODEL: Fiesta MKIV
4. WERSJA: 5d Ghia
5. ROCZNIK: MKIV, 1998
6. SILNIK: 1,25 Zetec S - 75KM
7. OPIS AUTA: Auto zakupione nieco ponad rok temu w Belgii. W momencie zakupu lekko uszkodzony tył (pęknięta lampa, wgnieciony róg klapy i zderzak z lewej strony), oberwany przedni zderzak i brakowało grilla. Po zawitaniu do Polski auto przeszło gruntowne prace blacharskie (naprawione uszkodzenia + wszelkie inne ślady użytkowania zniwelowane) jak również w całości otrzymało nowy lakier (w oryginalnym kolorze). Kompleksowo zostało również odnowione zawieszenie auta (drążki, przeguby, amory).
Do sylwestra auto sprawowało się idealnie. Niestety 2 stycznia miało niemiłe spotkanie z krawężnikiem którego skutki zostały ostatnio usunięte.

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: nowy lakier (w oryginalnym kolorze), wstawiony nowy grill, nowa tylna klapa
b. mechaniczne: regeneracja zawieszenia (dwukrotna), pełna wymiana płynów i filtrów, naprawiony sygnał włączonych świateł przy otwartych drzwiach
c. audio: Brak
d. inne: Brak

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: przyciemnienie szyb, wymiana felg (obecne są z lekka już pokrzywione i jedna spawana)
b. mechaniczne: brak
c. audio: wymiana nagłośnienia (na jakie - to się jeszcze zobaczy ile funduszy wpadnie w wakacje)
d. inne: brak

10. FOTKI AUTA

Zamieszczam najpierw zdjęcia auta wykonane jeszcze gdy stało ono w Belgii.









A to zdjęcia z ostatniej niedzieli [15.III.2009]:









Jak tylko poprawi się pogoda auto czeka dokładna kąpiel i sesja zdjęciowa nieco lepszym sprzętem.

//EDIT

Zdjęcia z ostatniego weekendu [04. IV. 2009] (auto po generalnym po-zimowym sprzątaniu):








P.S.
Mam nadzieje, że tym razem temat nie wywoła tylu kontrowersji co ostatnio ...
_________________


Bełchatowsko-Łódzka MK4
Nowe zdjęcia po zimowej pielęgnacji.
Ostatnio zmieniony przez MaRo 21 Kwi 2009, 00:49, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
Badyl
[Usunięty]

Wysłany: 16 Mar 2009, 10:39   

Fajna sztuka ;) szkoda ze we wnetrzu ktos wymienil konsole srodkowa na zwykly szary plastik ;/ bo z reszta wnetrza lepiej wspolgra ta drewnopodobna. Ale pozatym szczegolem i tym malym KuKu :p autko jest super :)
 
 
Neo178 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 322
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: 16 Mar 2009, 12:27   

Witam bełchatowską fiestke :ok: Autko fajne, w środku też ładnie się prezentuje - jak dla mnie bomba :-P
 
 
 
Tommi 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Tomcio ;)
Wiek: 37
Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 280
Skąd: POS
Wysłany: 16 Mar 2009, 13:50   

Fiestka fajna :yes: dobrze że ma to jasne wnętrze (ładniejsze), bo barcdzo często niebieskie/granatowe Fiesty mają to szaro niebieskie. Jak bedziesz miał chwilke to szybko przeklej emblemat Fiesta na tylnej klapie na właściwą prawą stronę..., ... jak kupował grill to trza było poszukać szklanego od Ghia, no chyba że ten Ci siebardziej podoba...

Cytat:
Fajna sztuka ;) szkoda ze we wnetrzu ktos wymienil konsole srodkowa na zwykly szary plastik bo z reszta wnetrza lepiej wspolgra ta drewnopodobna. Ale pozatym szczegolem i tym malym KuKu :p autko jest super

niekoniecznie, wyszła seria wersji Ghia tylko z drewnem koło zegarów, a radio i ogrzewanie zwykły szary, za to jest CD, ale Fakt wyglądałoby ładniej,
... skóry na kierownicy brak, czy mi sie wydaje.

twoja do mojej to czyścioszek :luzik:
_________________
Pozdro :!:
FORD FIESTA - PROBABLY THE BEST CAR IN THE WORLD.

 
 
 
MaRo 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Mariusz "MaRo"
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 25
Skąd: B-tów/ŁDZ
Wysłany: 16 Mar 2009, 16:09   

Neo178 napisał/a:
Witam bełchatowską fiestke :ok: Autko fajne, w środku też ładnie się prezentuje - jak dla mnie bomba :-P


Widzę że nie tylko ja Fiestą kursuje na trasie Bełchatów - Łódź ;]

Tommi napisał/a:
Jak bedziesz miał chwilke to szybko przeklej emblemat Fiesta na tylnej klapie na właściwą prawą stronę...


Szczerze mówiąc nie zwróciłem na to nawet uwagi wcześniej. Klapa została zamontowana "nowa"-stara ;) (nie widziałem sensu klepania starej bo koszt tego zabiegu z późniejszym lakierowaniem wyniósł by mnie tyle samo co kupienie na giełdzie drugiej i jej polakierowanie). Widocznie lakiernikowi pomyliły się strony.
Dodatkowo emblemat Ghia "wylądował" z klapy na panelu środkowym pod nawiewem ;]

Tommi napisał/a:
jak kupował grill to trza było poszukać szklanego od Ghia


Ten co jest teraz dostałem tak samo jak tylną lampę gratis jeszcze w Belgii

Tommi napisał/a:
twoja do mojej to czyścioszek


Pod względem czystości u mnie auto musi prezentować się idealnie dlatego w okresie jesienno-zimowym aż coś mnie trafia jak auto jest uchalapne lub co gorsza uwalone solą, a o piasku w środku już nawet wspominać nie będę ;P
_________________


Bełchatowsko-Łódzka MK4
Nowe zdjęcia po zimowej pielęgnacji.
 
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 16 Mar 2009, 16:22   

tapicerce przydałoby się pranie... jakby zachciało Ci się reszty "drewienka" to się zgłoś do mnie <8>
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
MaRo 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Mariusz "MaRo"
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 25
Skąd: B-tów/ŁDZ
Wysłany: 19 Mar 2009, 23:35   

Marcin napisał/a:
tapicerce przydałoby się pranie...


Czekam właśnie jak tylko poprawi się nieco pogoda żeby ją po zimie doprowadzić wewnątrz i na zewnątrz do przyzwoitego stanu, zwłaszcza że w ostatnim czasie nieco po mechanikach stała ...
_________________


Bełchatowsko-Łódzka MK4
Nowe zdjęcia po zimowej pielęgnacji.
 
 
 
hubi_2006 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Hubert
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 1479
Skąd: Kruszwica
Wysłany: 21 Mar 2009, 21:47   

Cytat:
Pod względem czystości u mnie auto musi prezentować się idealnie dlatego w okresie jesienno-zimowym aż coś mnie trafia jak auto jest uchalapne lub co gorsza uwalone solą, a o piasku w środku już nawet wspominać nie będę ;P
________


Mamy to samo :hihihi: O wnętrze musisz dbać bardziej niż ja jednak bo jasne to zimą cholernie się brudzi pewnie :fox: Szklany grill faktycznie można by założyć, ale bez niego fofi też jest ładna.... a czemu??? Bo to mk4 :twisted:
_________________
Powyższy post nie ma na celu obrazy czytelnika. Wszelka nadinterpretacja jego treści może wynikać z przypadku lub celowego doszukiwania się nieistniejących treści obraźliwych, jak i pogardliwych.
ebesz szkerebe debesz Ÿ(R)
 
 
 
Tommi 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Tomcio ;)
Wiek: 37
Dołączył: 08 Wrz 2008
Posty: 280
Skąd: POS
Wysłany: 22 Mar 2009, 12:14   

MaRo napisał/a:
Szczerze mówiąc nie zwróciłem na to nawet uwagi wcześniej. Klapa została zamontowana "nowa"-stara ;) (nie widziałem sensu klepania starej bo koszt tego zabiegu z późniejszym lakierowaniem wyniósł by mnie tyle samo co kupienie na giełdzie drugiej i jej polakierowanie). Widocznie lakiernikowi pomyliły się strony.
Dodatkowo emblemat Ghia "wylądował" z klapy na panelu środkowym pod nawiewem ;]

a juz myślałem, że go gdzieś zapodziałeś, chetnie przygarnąłbym taki emblemat Ghia :-) , większość mechaniorów tak przyczepia, bo zazwyczaj emblemat jest lewej stronie, ino mk4 taki psikus gy
hubi_2006 napisał/a:

Cytat:
Pod względem czystości u mnie auto musi prezentować się idealnie dlatego w okresie jesienno-zimowym aż coś mnie trafia jak auto jest uchalapne lub co gorsza uwalone solą, a o piasku w środku już nawet wspominać nie będę ;P

Mamy to samo, fofi też jest ładna.... a czemu??? Bo to mk4

no to jest nas trzech, na wnętrze nie narzekam, jak chce się mieć czysto to każde trza czyścić. Jak tylko wyjdzie słoneczko to kąpiel urządze, bo teraz do połowy szarobura jest, aż wstyd :ups:
_________________
Pozdro :!:
FORD FIESTA - PROBABLY THE BEST CAR IN THE WORLD.

 
 
 
rafal__lodz 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Mar 2009, 15:14   

Ładna fiesta, jasne wnętrze pasuje do koloru nadwozia. Jak będzie cieplej to trzeba zrobić jakiegoś spota a Łodzi i pogadać na żywo.
To jest nas czterech:P W sezonie zimowym o syf w aucie nie trudno ale u mnie przynajmniej w środku musi być czysto no i łatwiej o to zadbać niż co parę dni myć furę z piachu i soli:)
Sorki za mały OT
_________________
Black TDCI
moja MK4 <---
 
 
 
MaRo 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Mariusz "MaRo"
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 25
Skąd: B-tów/ŁDZ
Wysłany: 22 Mar 2009, 23:46   

rafal__lodz napisał/a:
Jak będzie cieplej to trzeba zrobić jakiegoś spota a Łodzi i pogadać na żywo.


Nie mam nic przeciwko, ale z zastrzeżeniem takim, że w Łodzi uchwytny jestem tylko w tygodniu. Na weekendy albo zjeżdżam na swoje "przedmieścia" albo siedzę gdzieś w Polsce na stadionie i stukam w laptopa.

[ Dodano: Pon Mar 23, 2009 20:14 ]
Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy nie skusić się na któreś z tych dwóch świecidełek na przód:




[ Dodano: Pon Kwi 06, 2009 00:20 ]
Nowe zdjęcia ;]
_________________


Bełchatowsko-Łódzka MK4
Nowe zdjęcia po zimowej pielęgnacji.
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 21 Kwi 2009, 01:19   

MaRo, według mnie, do ciemnej MK4, TYLKO czarne lampy... :yes:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Kwi 2009, 11:01   

Parzych napisał/a:
MaRo, według mnie, do ciemnej MK4, TYLKO czarne lampy... :yes:

a ja wole tzw chromy, nie przytlacza to samochodu a poza tym ladniej wyglada.

[ Dodano: Wto Kwi 21, 2009 11:04 ]
poza tym zobacz na moje foto w sygnaturce, mam od ponad roku te lampy u sibie i tez w granatowym metalicu wiec masz podglad jak to wyglada. co do jakosci swiecenia tych lamp to zerknij na te fotki...
a to jakosc tej chinskiej tandety, tak swieca swiatla mijania na chinskich zarowkach. bez komentarza....

[ Dodano: Wto Kwi 21, 2009 11:08 ]
jesli jezdzisz samochodem wiecozrami noca poza miastem to odradzam zakladania tej tandety. to tylko ladnie wyglada. jesli jezdizsz tak jak ja tylko po miescie to zakladaj i sie nie przejmuj. ale pamietaj ze H7 w starych lampach sa rewelacyjne w porownaniu do H1 w "angel eyes" poza tym nie ma tutaj regulacji elektrycznej wysokosci a poza tym nie ma tez sliniczka do ustawiania swiatel wiec diagnosta musi sie bawic wystajacymi z tylu srubami :)
_________________
 
 
MaRo 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Mariusz "MaRo"
Wiek: 35
Dołączył: 25 Kwi 2008
Posty: 25
Skąd: B-tów/ŁDZ
Wysłany: 21 Kwi 2009, 16:28   

Co prawda jeżdżę głównie po mieście ale zdarzają mi się wieczorne wypady poza.

A czy jest w tych lampach w ogóle możliwość zamontowania silniczka do regulacji wysokości czy nie ma na niego nawet miejsca ?
_________________


Bełchatowsko-Łódzka MK4
Nowe zdjęcia po zimowej pielęgnacji.
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 21 Kwi 2009, 20:54   

a tego to nie wiem ale wydaje mi sie ze raczej nie. a tak wyglada lampa od tylca.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Parzych 15 Kwi 2014, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów [mk4] Powrót paliwa do baku
Silnik 1,25
JoeMix Mechanika silnika 0 26 Sie 2019, 20:34
JoeMix
Brak nowych postów Powrót
goku Sekcja podkarpacka 15 15 Lis 2010, 18:44
goku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.