Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Brak prawego długiego
Autor Wiadomość
k_myk 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 34
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 95
Skąd: Warszafka
Wysłany: 30 Lis 2008, 15:06   [MK3] Brak prawego długiego

Witam,

zauważyłem ostatnio, że stopiła mi się kostka przy lampie od strony pasażera, przez co (tak przynajmniej mi sie wydaje) nie włącza sie w niej drogowe światło (dodam, że mijania świeci bez problemu). Niby wyczyściłem blaszki w tej kostce, ale nie dało to żadnego rezultatu... Nie wiem za bardzo co z tym fantemm zrobić... <???>

Gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam,
k_myk
_________________
Chory na Fiestę...
 
 
kamil wolski 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1416
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 30 Lis 2008, 15:32   

Sorry moderację ale nie mogłem...

k_myk napisał/a:
zauważyłem ostatnio, że stopiła mi się kostka przy lampie od strony pasażera, przez co (tak przynajmniej mi sie wydaje) nie włącza sie w niej drogowe światło


To włącz wyjdź z auta, sprawdź czy działa, i wtedy zadawaj pytania ;-( ;-( ;-(
_________________
było: 104KM 220Nm
jest: 133KM 186Nm
 
 
cradleoffilth 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 38
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 113
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Lis 2008, 17:39   

Spalila Ci sie pewnie zarowka. Ostatnio mialem prawie identycznie. Tylko ze mi sie spalilo ogniwo od swiatla mijania a drogowe dzialalo. Rowniez mam przetopiona kostke i przy zakupie nowej zarowki zaopatrzylem sie w kostke, ale na razie nie mialem czasu jej zamienic na nowa i tylko zmienilem zarowke na nowa. Swiatelka ladnie dzialaja a teraz tylko trzeba bedzie troche czasu wygospodarowac i wymienic stara przepalona kostke na nowa
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Lis 2008, 18:41   

k_myk napisał/a:
przez co (tak przynajmniej mi sie wydaje)


kamil wolski napisał/a:

To włącz wyjdź z auta, sprawdź czy działa, i wtedy zadawaj pytania


Koledze k_myk raczej chodzi o to, że nie zapala mu się światło drogowe prawdopodobnie przez upaloną kostkę. Bo raczej chyba nie pyta się na forum czy mu się drogowe zapala :hahaha:

k_myk kup nową kostkę i ją wymień, przy okazji wymiany skróć minimalnie kable mogły się też delikatnie przygrzać.

[ Dodano: Nie Lis 30, 2008 18:42 ]
Ale najpierw sprawdz żarówkę :)
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
k_myk 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 34
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 95
Skąd: Warszafka
Wysłany: 1 Gru 2008, 01:23   

kamil wolski - :brawo:

Żarówka jest teoretycznie w porzadku, bo mijanki świecą się bez problemu... Chociaż prawdopodobne, że po prostu styk odpowiedzialny za długie w jakiś magiczny sposób przestał działać...

Widzicie, chciałem sie raczej dowiedzieć co mogę zrobić, żeby usunąć przyczynę, a nie tylko skutek... Kostki nie palą sie same z siebie bez powodu, a nawet nie wiem kiedy to się stało... :yyy: Ponadto... Z wymianą kostki to będzie problem... Wypadało by chyba ją polutować, a niestety nie mam za bardzo takiej możliwości... Do tego niestety sprowadza się większość moich problemów ;-(

Pozdrawiam,
k_myk
_________________
Chory na Fiestę...
 
 
cradleoffilth 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 38
Dołączył: 26 Maj 2008
Posty: 113
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Gru 2008, 02:02   

W zarowce H4 sa dwa ogniwa - jedno odpowiedzialne za swiatla drogowe a drugie za swiatla mijania. Po prostu spalilo Ci sie jedno a drugie dziala. Ot i cala tajemnica. Jesli nie masz mozliwosci przelutowac nowej kostki to po prostu wymien zarowke i powinno wszystko dzialac. A co do wymiany kostki - jesli masz lutownice to nie trzeba do tego zadnych zdolnosci/kompetencji - wystarczy przelutowac. Jesli nie masz, to zostaje Ci pozyczyc lutownice albo udac sie do elektryka jesli Cie to boli :)
 
 
k_myk 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 34
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 95
Skąd: Warszafka
Wysłany: 1 Gru 2008, 11:01   

cradleoffilth napisał/a:
W zarowce H4 sa dwa ogniwa - jedno odpowiedzialne za swiatla drogowe a drugie za swiatla mijania. Po prostu spalilo Ci sie jedno a drugie dziala. Ot i cala tajemnica. Jesli nie masz mozliwosci przelutowac nowej kostki to po prostu wymien zarowke i powinno wszystko dzialac. A co do wymiany kostki - jesli masz lutownice to nie trzeba do tego zadnych zdolnosci/kompetencji - wystarczy przelutowac. Jesli nie masz, to zostaje Ci pozyczyc lutownice albo udac sie do elektryka jesli Cie to boli :)


Trzymałem to rozwiazanie jako awaryjne, ale tak zrobię - wymienię po prostu żarówkę i będę się modlił, żeby się zbyt szybko nie spaliła :P Myślałem, że bardziej prawdopodobne jest, że jak żarówka siądzie to na amen, a tu zonk :)

Lutownicę mam, ale niestety nie działa na baterie słoneczne :P A do elektryka nie pojadę, bo nie mam żadnego zaprzyjaźnionego, a wiem ile biorą warsztaty w warszafce za byle pierdołe... Nich się :2xf: Jak wróci do mnie miernik to jeszcze sprawdzę napięcia :) O dziwo najbardziej zjarana była część kostki z masą :yyy:

P.S. Jakie oznaczenia mają żarówki w przednich kierunkowskazach? :fox:

Pozdrawiam,
k_myk
_________________
Chory na Fiestę...
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 1 Gru 2008, 12:10   

k_myk, u mnie jakiś czas temu prawa kostka też się przytopiła, długie świeciło jak mu się spodobało, tzn raz włączam i działa, drugi raz już nie, ale za trzecim jest znowu ok... wyczyściłem kostkę (wd40 + mały płaski śrubokręt i szorowanie aż od lusterka) i podoginałem wszystkie styki - od tamtej pory działa bez zająknięcia...
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Gru 2008, 13:44   

Nowa kostka kosztuje coś kolo 3 zł i wcale nie trzeba jej lutować tylko zagniata się nowe wsówki które są w komplecie. Myślę że elektryk weźmie za taką robotę 20-30 zł. Mam mam na myśli elektryka w Wawie.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
k_myk 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 34
Dołączył: 13 Maj 2008
Posty: 95
Skąd: Warszafka
Wysłany: 1 Gru 2008, 20:56   

MARIUSZ.B napisał/a:
Nowa kostka kosztuje coś kolo 3 zł i wcale nie trzeba jej lutować tylko zagniata się nowe wsówki które są w komplecie. Myślę że elektryk weźmie za taką robotę 20-30 zł. Mam mam na myśli elektryka w Wawie.


Skoro nie trzeba jej lutowac to bardzo dobrze się składa :) Wrócił do mnie miernik i upewniłem się, że to wina tylko i wyłacznie p********j kostki... W sumie i tak lampki na zapas bedę musiał kupić, ale tak przynajmniej będą 2 :D

Mam tylko jedno pytanie... Gdzie taką kostkę można kupić? <???> Jak w "motoryzacyjnym" to niepogardził bym jakimś namiarem, bo w mojej okolicy nie dostrzegłem nic konkretnego...

Pozdrawiam,
k_myk
_________________
Chory na Fiestę...
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Gru 2008, 21:30   

Najlepiej to w jakimś blaszaku co sprzedaje części do FSO. Kiedyś kupowałem na Obozowej (na wyskości magistrackiej). Jest jeszcze taki sklep na Dickensa.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 3 Gru 2008, 11:09   

albo pojechać na szrott i od jakiegoś nowszego auta wziąć (np Scenik - tak jak ja to zroibłem)
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 11:38
TOMASSS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.