Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[Mk 6] nastepna fofisia teraz wersja S
Autor Wiadomość
MONIA 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 45
Dołączyła: 27 Lis 2004
Posty: 364
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Paź 2009, 21:43   

Oglądam czasem podobną w moich nowych okolicach :) cóż czekam dalej aż się ujawni <8>
_________________
Była RS 1800...
jest PUENTA RESURRECTION
"Przez 3000 lat człowiek usiłował wyjaśnić przyczynę złych nastrojów.Tymczasem Ford pokazał nam jak sobie z nimi radzić" J.Clarkson
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 20 Paź 2009, 13:37   

MONIA napisał/a:
czekam dalej aż się ujawni
Szczerze w to wątpię, kiedyś (specjalnie i dość długo) przed nią jechałem, żeby właściciel zobaczył klubowe naklejki, a to było z rok temu, i cisza...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
pP 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 38
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 832
Skąd: Frampol
Wysłany: 20 Paź 2009, 13:39   

widziałem się kiedyś z tym gościem..chciał się ciąć, bo myślał, że zwykła :rotfl:
potem pogadaliśmy, mówiłem o fkp ale powiedział, ze nia ma takie rzeczy czasu
_________________
Ex
BlackRS
BlackST
 
 
 
Skfarek 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: ST
Silnik: ST 150
Imię: Michał
Wiek: 44
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 836
Skąd: Gród Kraka
Wysłany: 3 Wrz 2010, 11:47   

Ostatnio widziałem podobną w Kraku przy Wrocławskiej, przypadkiem nie byłeś to ty?
_________________
Była MK6 Ghia 1.6 16v "Zetec-S" (z awatara) :)
Był leichtwagen do upalania:
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=34463
Był czeski dziadkowóz TDI na co dzień :)
Jest ST 150 i sushi czyli Civic FK2
Profil Facebook
 
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Wrz 2010, 16:10   

ostatnio w krakowie bylem w czerwcu wiec nie :)
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
mieszko 
Naczelny spamer F.K.P.


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.0/80KM
Imię: Mieszko
Wiek: 31
Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Mar 2011, 20:06   

Skfarek napisał/a:
Ostatnio widziałem podobną w Kraku przy Wrocławskiej, przypadkiem nie byłeś to ty?


Krakowska biała ST stoi w Hucie na os. Wysokim (wiem bo bywam czasami) i niszczeje , do Twojej się nie umywa , ktoś jej robi (chyba) lekki lifting , podobnie jak Ty i zaczął ściągać pasy ; niestety nie do końca i bez zmycia kleju więc złodziej nawet kijem nie tkie , takie brzydactwo (o ile MK6 ST można kiedykolwiek nazwać "brzydactwem" :-) )

Gratuluję auta , za********* zdjęć z podróży oraz zabójczo niskiego spalania :ok:
_________________
 
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Wrz 2011, 17:07   

No i kolejne sprawozdanie roczne :)
Co sie zmienilo <???>
A sporo :twisted:
1. nareszcie zabralem sie za audio i w zastepstwie orginalnych glosnikow poszlo to


Oczywiscie 2 zestawy :V:

+ solidne wyciszenie neoprenowe o gr. 10 mm :ok: roznica jest wielka jesli chodzi o jakosc dzwieku, ale przydalobysie wiecej BASSU !!! nad tym popracuje jak znajde czas :sad:
Zabawy z rozkladaniem calego tylu co niemiara, ale warto :serduszka:
2. Udalo mi sie zdobyc progi od ST :jupi: w rozsadnej cenie, teraz Diablica prezetuje sie jeszcze lepiej :greenpeace:


Oczywiscie nie moglem oddac do lakiernika tylko sam robilem...


Efekt koncowy
3. Nareszcie poslalem auto na rolki, na malego wirka



:9: okazalo sie ze moja serja ma nie jak fabryka deklaruje 90 KM i 204 Nm, a 101 KM i 229 Mn to bylo spore zaskoczenie pozytywne rozumie sie ozor , ale nie ma rozy bez kolcy ;-| auto dalo nam popalic i po 7 gozinach walki i braku reakcji na wiele prob modyfikacji stanelo na 115 KM i 282 Mn.
Efektem tego jest ze auto dostalo dodatkowego bzika i teraz naprawde juz nie tylko dobrze jezdzi a czasami lata :9: jadac w 2 osoby, od 0 - 100 km/h 9,5 sekundy <wow> to na ropola naprawde dobry wynik i podejrzewam jak bym poprobowal wiecej to udalo by sie zejsc delikatnie nizej, ale mnie nie kreci sprint, tylko elastyczna i sprawna jazda na kretych drogach.
Zaraz po modie pojechalem w gory by sprawdzic jak sie jezdzi :serduszka: jestem zadowolony, choc jak na wykresie widac moze zaskoczyc jak nie patrzysz na zegary.
4.Dodalem kilka drobiazgow: biale kierunki, nareszcie naklejka klubowa na klape trafila, wycieraczka tylna wymieniona razem z ramieniem na bardziej estetyczna (od brata fiata 27 zl i lekka przerobka) wyglada znacznie lepiej :V:

_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
Ostatnio zmieniony przez ElGrey 12 Gru 2012, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 18 Lis 2011, 18:14   

ElGrey, skoro nawet na PW nie chciałeś zdradzić w jakiej rozsądnej cenie dorwałeś te progi, to może chociaż zdradzisz sposób ich montażu (np. foty jakieś), bo w ST są (chyba) na zapinki wciskane w dziury w progach i jakoś montowane we wnękach nadkoli i do zgrzewów pod progami... Ale fakt, teraz z tymi progami wygląda dużo lepiej ta Twoja Fieścinka :ok:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Lis 2011, 22:44   

To byla oferta 1 na 1000, poprostu mialem refleks i sie udalo :) wyprzedzic kakurencje :V:
Nie chcialem robic otworow w karoserji, a musiloby to byc cos 8 na blotnikach i progach na stone :9:



Calosc jest zamatowana na tasme dwustronna do listew, dodatkowo pod progami na wkrety, ale z kwasowki (w miejscu orginalnego mocowania) na wiosne zobaczymy czy to wystarczy :-P jesli nie to bede myslal nad mocowaniem jak w ST, na spinki w otworach ;-| choc do tej pory jest ok, ale snieg wszystko zweryfikuje :sad:
Cos strasznie pijesz do tych progow, widze ze u ciebie tez beda takie :ok:
Jeszcze jedno, juz udalo sie mi zgubic jedna zaslepke progowa ;-( cale szczescie ze mozna wszystko kupic w aso i nie w takich debilnych cenach jak na allegro, (dodatkowo kazda jest inna) zwlaszcza ze dodatkowo mam znizki :-P wiec nie ma tragedji, ale warto je dodatkowo zabespieczyc by nie wylataly, to uwaga dla wszyskich posiadaczy takich progow :yes:
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Gru 2012, 22:05   

Kolejny rok mija, a u mnie drobne zmiany
1. Ramie wycieraczki fiatowskie... wyleciało z hukiem, szmelc nie zbiera wcale. Po kilku przymiarkach stanęło że ramie będzie jak mamusia przykazała fordowskie :hihihi: to działa świetnie

i na dodatek nie wygląda tak tandetnie :serduszka:
2. Spora niespodziankę sprawiły mi w tym roku sprężyny i hamulce przednie ;-( sprężyny - 30 mm poszły się rypać, wiec do czasu nieokreślonego jadę na standardach, jest trochę wygodniej, ale auto buja się strasznie :sad: , zaś jeśli chodzi o heble to się rozleciały mi klocki i co się okazało że nadomiar złego tarcze mam tez do wymiany :9: Jedne klocki i jedne tarcze i 40000 km szok :9:
Teraz kupiłem ATE Powerdisc i na próbę klocki sportowe Sparco

Po kilku miesiącach jazdy powiem ze naprawdę jestem zadowolony, zwłaszcza z klocków, auto zatrzymuje się super a i klocki praktycznie nie brudzą felg :brawo:
Rozbiorę wszystko na wiosnę i sprawdzę dokładnie jak się to teraz zużywa nunu
3. Fele zimowe... no niestety ale ostre krawędzie przy wydłutowanych napisach na 2 felach były za słabo polakierowane i w tym miejscy dostała się woda i sol :sad: wiec chcąc czy nie chcąc trzeba było zdjąć powłokę lakierniczą i zrobić z tym porządek.
Postanowiłem, jak zwykle zrobić to sam...
By nie zniszczyć polerowanej części felgi cały lakier został osunięty u mnie metoda zanurzeniowa :) polecam ta metodę, zero wysiłku a efekty piorunujące i felga nie skatowana ścierniwem tak jak w przypadku piaskowania :yes: .
Fela po i przed :-P

Jak widać robota jaka minie czekała po tym zabiegu to polerowanie rantu i w zasadzie tyle, dla pewności że lakier nie pęknie znowu w tym samym miejscu krawędzie zostały złagodzone na literach i porządnie wypolerowane, później maskowanie... dużo maskowania twardy podkład epoksydowy kolor i 2 warstwy lakieru o podwyższonej wytrzymałości :ok:
Teraz prezentują się tak jak chciałem od początku :twisted:

Jeszcze króciutki wentylek i gitara.
Auto zaraz wygląda inaczej na tych felach :yes:
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
Ostatnio zmieniony przez ElGrey 12 Gru 2012, 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 12 Gru 2012, 22:28   

ElGrey napisał/a:
Ramie wycieraczki fiatowskie... wyleciało z hukiem, szmelc nie zbiera wcale.
Bo Fiat to gówna brat, po co wyważać otwarte drzwi, skoro angole wsadzają wycieraczkę od Astry? A co ta Twoja taka zakrzywiona?
ElGrey napisał/a:
Jedne klocki i jedne tarcze i 40000 km szok :9:
Jaki szit założyłeś że na tak krótko starczyły?
ElGrey napisał/a:
Fela przed i po
Jeśli fela "przed" jest czarna, to wypadało by dać ją z lewej, bo i piszesz od lewej do prawej... Ale muszę przyznać, że na jasnych felgach wygląda lepiej niż na czarnych... <oki>
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 12 Gru 2012, 23:09   

Brembo Max i klocki Ferrodo

I to wykonane w Germani, a nie Chinol ;-(
;-( a zdjęcia waliłem w przerwach w pracy wiec nie myślałem która gdzie postawić :-P zwłaszcza że nikt mi nie pomagał ;/
A wycieraczka jest nie zakrzywiona tylko tak z tej perspektywy wygląda, od astry była za droga :-P
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 12 Gru 2012, 23:59   

ElGrey napisał/a:
A wycieraczka jest nie zakrzywiona tylko tak z tej perspektywy wygląda, od astry była za droga :-P
Skoro jest prosta to ok, a jeszcze się pochwal z jakiego Fiorda ta wycieraczka i jaki był jej koszt :?:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Gru 2012, 08:12   

Do wyboru, Mondeo 3, Foca 2 kombi, lub Ka 2. koszt całości 40 zł ? nie pamiętam, ale mam spore zniżki na oryginalne części, szkoda ze nie wszystkie ;-(
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
grzesiek646 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grzesiek
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 352
Skąd: Wwa
Wysłany: 17 Gru 2012, 17:39   

na zaślepki progów do MK7 SPORTa też masz zniżki ? :D
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK7] wycieraczki/lampy awaria nastepna inspekcja
sab Elektryka 8 30 Mar 2012, 20:34
sab
Brak nowych postów [Inny] Chyba zresetowałem immo, co teraz?
niedobrze, mam chyba spory kłopot....
Szymonnn Elektryka 13 24 Mar 2010, 21:32
Szymonnn
Brak nowych postów [MK3] problemy z odpalaniem, a teraz z obrotami
donpablobb Mechanika 7 10 Mar 2012, 11:12
Aster
Brak nowych postów brak ciśnienia/kompresji na cylindrze, co teraz?
luke Mechanika silnika 4 29 Sty 2023, 23:30
diodalodz
Brak nowych postów Teraz kolej na mojego potworka :) MK3 tuning
Raffi13 Tuning stylistyczny 10 18 Lis 2006, 13:35
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.