Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK7] Kilka drobnych bubli nowego auta.
Autor Wiadomość
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 16 Sty 2014, 19:01   [MK7] Kilka drobnych bubli nowego auta.

Tak pomyślałem sobie, że podzielę się z Wami małymi babokami jakie można znaleźć w nowym aucie oraz spytam o jedna kwestię.

Fiestę odebrałem w listopadzie. Jakoś tak przed końcem roku była ładna pogoda to pokusiłem się o pierwsze dokładne mycie. Pierwszy raz mogłem się wówczas przyjrzeć z bliska całemu autu no i zauważyłem kilka baboków. Oto one :) (kliknięcie na zdjęcie powiększa je)

Znalazłem kilka takich standardowych bąbli z lakieru (przykładowy bąbel na drzwiach):

Ale to jest chyba norma ? Coś z tym robić ?

Znalazłem jednak coś więcej niż zwykły bąbel.
Na masce jest taki jakby zalakierowany "kamyczek". Bąble są miękkie, natomiast to jest twarde, jakby coś zostało polakierowane i tak zostało. Nie podoba mi się to ale chyba nic z tym się nie da zrobić ?


Jest też coś dziwnego na prawych, przednich drzwiach. Takie małe wgniecenie, które zostało polakierowane:

Na bank auto spadło z lawet i pomalowali je znowu :ok:

No i zostaje tylna klapa.
Jeden z użytkowników MK7 spytał mnie czy moja klapa była równo spasowana bo jego była krzywo/pod kątem. U mnie nie jest krzywo ale jest lekko źle spasowana.

Dolna krawędź leci równolegle do zderzaka ale lewa szpara ma tak z 1.5-2mm więcej niż ta po prawej stronie:




Przyznam, że trochę mnie to drażni ale pytanie czy w ogóle coś z tym robić ?
Kazać im poprawić ? W użytkowaniu to nie przeszkadza. Boję się, że raz, że mogą gorzej zrobić, a dwa, że aby to poprawić trzeba będzie uszkodzić lakier na śrubach itp. i już zostaną ślady, że ktoś grzebał. Potem jakiś mądrala powie, że był walony z tyłu :)
Co myślicie ?

Tak wiem, nie mam poważniejszych problemów :P

Pozdrawiam
FFDriver
Ostatnio zmieniony przez FFDriver 19 Sty 2014, 21:24, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 16 Sty 2014, 19:26   

To czarne z bąblami na pierwszym zdjęciu, to co to jest :?:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Peedro 
Klubowicz


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 35
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 3057
Skąd: Mystków
Wysłany: 16 Sty 2014, 19:46   

A co za problem podjechać do ASO i się zapytać - to nowe auto i powinno się wymagać żeby to jakoś wyglądało i było zrobione jak należy :)
_________________
"Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze, na pewno coś przeoczyłeś."

Żaba - RIP
Profil Facebook
 
 
 
LefQ 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 90
Skąd: Śląsk
Wysłany: 16 Sty 2014, 20:02   

Srebrna ;-)

Jedź do ASO i pytaj. Ja w weekend popatrzę na swojej.
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 16 Sty 2014, 20:26   

To pierwsze zdjęcie to drzwi kierowcy i one są srebrne :) (już dopisałem).

Te bąble to chyba nie problem. Zawsze takie coś miałem w nowych autach.

Z maską to co mi ASO zrobi ? Jak powiedzą, że przemalują to mam się godzić ?? :)

To dziwne "wgniecenie" na drzwiach to co mam kazać drzwi wymieniać ?? :)

To są malutkie pierdółki, które wyłapuje się dopiero właśnie np. myjąc auto. Wcześniej tego nawet nie widziałem.

To pokazałem bardziej dla ciekawostki, że nowe prosto z fabryki też może mieć różne niedoróbki.

Co do klapy to jak widać na zdjęciach ona leci ładnie równolegle. Zamyka się ładnie bez problemu. Oczywiście mogę stanąć z suwmiarkę i pokazać im, że jest różnica 1-2mm i kazać poprawić. Pytanie tylko czy to ma sens Waszym zdaniem ???
Tylko dla zasady to nie ma sensu bo wiem, że jak zaczną kombinować to może być gorzej. Potem na każdej śrubie będzie ślad od klucza :(

Popatrz LefQ i powiedz mi jak to u Ciebie wygląda.
Rozmawiałem z kolegą KFKF i on mnie pytał o klapę bo mówił, że u niego była dość źle spasowana dlatego zacząłem sprawdzać :) U mnie to raczej doszukiwanie się na siłę (chyba :) ).

Pozdro
FFDriver
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 16 Sty 2014, 21:44   

FFDriver napisał/a:
To pierwsze zdjęcie to drzwi kierowcy i one są srebrne :) (już dopisałem).


Ja tu widzę bąbla na czymś czarnym... :9: I o to właśnie pytałem, co to jest to czarne z bąblem na zdjęciu :?:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 16 Sty 2014, 21:55   

Słuchaj ja wie wiem co mam napisać ;/ To są srebrne drzwi od strony kierowcy i to jest bąbel blisko ich krawędzi. Co tam widzisz czarnego ?? Chodzi Ci o ten czarny cień ?? Taka jakby linia ?? To to jest tylko cień, jakaś tam krawędź czy cuś w ten deseń :)
Oto pytasz ?
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 16 Sty 2014, 22:12   

FFDriver napisał/a:
Słuchaj ja wie wiem co mam napisać
Chyba jednak nie wiesz, powinieneś napisać, że to jest dolna krawędź drzwi przy łączeniu blach i zdjęcie jest zrobione od dołu drzwi, ja byłem przekonany, że to zdjęcie jest zrobione z wierzchu, w okolicy blacha drzwi - szyba... Ale widzę, że jesteś specjalistą w wyszukiwaniu sobie niedoróbek/niedociągnięć/itp...

PS.
Niestety imageshack jakoś dziwnie działa i nie widzę zdjęcia, które wrzuciłem z zaznaczonym bąblem...

PS2.
Zastanawia mnie, dlaczego w profilu nie podałeś swojego wieku, ciekawe z jakiego powodu, wstydzisz się go :?:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 17 Sty 2014, 08:08   

Parzych napisał/a:
Chyba jednak nie wiesz, powinieneś napisać, że to jest dolna krawędź drzwi przy łączeniu blach i zdjęcie jest zrobione od dołu drzwi,


To nie jest dolna krawędź tylko boczna. Zdjęcie jest zrobione z boku, a nie z dołu.
Jakoś LefQ od razu wiedział co i jak :-P

Parzych napisał/a:
Ale widzę, że jesteś specjalistą w wyszukiwaniu sobie niedoróbek/niedociągnięć/itp...


No przecież wielokrotnie napisałem, że to są pierodły. Jak nie ma poważniejszych problemów to człowiek wynajduje sobie takie mniejsze :)

Parzych napisał/a:
Zastanawia mnie, dlaczego w profilu nie podałeś swojego wieku, ciekawe z jakiego powodu, wstydzisz się go


Z tego samego dlaczego nie podałem swojego adresu, nazwiska, prawdziwego pseudo i dlaczego nie mam np. profilu na facebooku. Cenie sobie prywatność i mam paranoje na tym punkcie jeśli chodzi o internet. Wkurza mnie to jak łatwo można wyszukać informacje o ludziach w necie.
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Rejestracja pojazdu nowego, używanego po zmianie właściciela
BLADE Ubezpieczenia i rejestracja aut 32 1 Paź 2014, 17:56
vito2m
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:25
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Ile płacimy za ubezpieczenie auta
Miejsce na podawanie swoich składek za ubezpieczenia auta
trzeci Ubezpieczenia i rejestracja aut 330 4 Mar 2023, 13:12
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Nasze Auta na klubowym kanale YouTube
Freeman Nasze auta 0 23 Lis 2010, 18:33
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Kompleksowy opis wygłuszenia całego auta
poradnik i fotoralacja z wygłuszenia Fiesty mk6
slawomirro Car Audio i CB 0 3 Wrz 2017, 21:23
slawomirro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.