Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: faq, korozja, rdza

FAQ - RDZA / KOROZJA
Autor Wiadomość
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 26 Paź 2008, 15:23   FAQ - RDZA / KOROZJA

...nudne te tematy jak walczyc z rdza ..złosliwie wyszykowałem faqa ..teraz bedzie wszytko duuuzo prostsze :-P
rozpoznanie
sami musicie zdecydowac jak powazna jest rdza na waszym aucie ...czy mozna podrapac koncem scyzoryka i zrobic punktowa zaprawke...czy trzeba siegac po elektronarzedzia ..czy jest to w miejscu gdzie zaprawke mozna pojechac z pedzala czy tez trzeba siegac po spray albo ...umawiac termin u lakiernika :fox: .
Czy tez wreszcie ..rdza jest tak zaawansowana ze jedynym fachowym rozwiazaniem jest wyciacie jej i wspawanie nowej blachy ..a wtedy mamy juz niestety do czyniena z blacharka ;-(

w przypadku puenty rdza była typowa rdza krawedziowa ..w wiekszosci powierzchniowa ..ale pojawily sie juz lekkie wzery wiec ..nie obyło sie bez ciezkiego sprzetu .
brudna robota
w pierwszej kolejnosci umyjcie miejsce któro bedziecie dalej obrabiac ..usuncie tez elemnty które mozecie w wyniku prac zniszczyc


rdze czyscimy wiertarkami lub szlifierkami ... recznie papierkiem lub szczotka druciana mozecie odrdzewiec furtke ogrodowa ..w przypadku auta - gówno odczyscicie /

na wiertarke lub szlifierke jest duzo nasadek drucianych ..warto miec wszystkie :-P ale ogolnie szczota w kształcie drutów skreconych w warkoczyki ..nadaje sie do poteznej rdzy i raczej prac przygotowawczych pod duze spawanie ...do drobnej rdzy polecam cienkie szczotki o prostych drutach ...ew sciernice




malarstwo -nieartystyczne ( czyli pedzelkowanie)
po odczyszczeniu rdzy odtłusccie zdrapane miejsca (usuwajac rdzawy nalot ) no i teraz wasz wybór jak bardzo zamierzacie sie bawic z rdza ...pełen serwis to najpierw wytrawienie korozji prepearatem
ja pracuje z brunoxem i Fertanem ..brunox jest ogolnodostepny kosztuje ok 30-40 pln buteleczka. Fertan jest srodkiem typowo restauratorskim a ceny zaczynaja sie od 100 pln ..wasz wybór ..powinniscie dac mu wyschnac ok 12 -16 godzin..potem mozecie połozyc jeszcze jedna warstwe i dac jej jeszcze kilka godzin ...brunox schnie niestety długo :fox:


nastepnie ..kładziecie podkład -brunox nie jest farba podkładujaca !!!! podkład to wasz wybór ..wszystko lepsze niz nic ..moze byc tania minia ..gruntikor ,epoksyd czy co tam macie ...jesli umiejscowienie zaprawki na to pozwala mozecie kłasc go z pedzla, jesli ma byc super gładko to sprayem ..czy pistoletem .

grunt schnie szybko ..juz po ok 1-2 godzin mozecie połozyc farbe w kolorze waszego auta ..
ja przesadnie polakierowałem cały pas w metallik


do roboty walczcie z rdza :fox: !!!
PS jesli macie jeszcze jakies pytania ..pytajcie a uzupełnie FAQ
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
Ostatnio zmieniony przez trzeci 12 Lis 2010, 12:33, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 26 Paź 2008, 15:45   

świetny faq!!
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
Gabrielo111
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lip 2009, 17:05   

A czym można odtłuścić??
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 6 Lip 2009, 17:29   

chociażby benzyną ekstrakcyjną...
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
Gabrielo111
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lip 2009, 06:40   

Dzięki za info!!! Miły
 
 
brusik
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lip 2009, 18:33   

Będę malował małe fleki zaprawką po usuniętej rudej, w jaki sposób zlikwidować łączenie miądzy starym, a nowym lakierem,albo jak malować żeby tego efektu niebyło.
 
 
BrownLady
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lis 2009, 15:49   

brusik, - papier ścierny i jazda ( nie przesadź z grubością ) a po malowaniu polerka całego elementu i śladu nie ma ;)
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 5 Gru 2009, 20:28   

Tylko co robi pędzel koło pudełka z brunoxem. Nie wolno maczać bezpośrednio w opakowaniu głównym.
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 7 Gru 2009, 01:34   

Marcinowaty napisał/a:
Tylko co robi pędzel koło pudełka z brunoxem.
Leży?
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 7 Gru 2009, 08:17   

Marcinowaty napisał/a:
Tylko co robi pędzel koło pudełka z brunoxem. Nie wolno maczać bezpośrednio w opakowaniu głównym.

mozna jesli jest go juz mało i za jedno pedzelkowanie zuzyje sie go do reszty :)
inaczej nie mozna ..rdza w brunoxie reaguje z preperatem i traci swoje własciwosci (jesli je wogólem ma :) )
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
Kam'ol 

Model: Ford Fiesta Mk5`02
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 44
Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 129
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27 Wrz 2010, 10:23   

świetny poradnik,
ja ze swojej strony mógłbym dodać, że jeżeli wżery były dość głębokie i blacha po szlifowaniu nie jest jednolicie gładka, to wypadałoby szpachlę użyć lub lepiej kit szpachlowy z Castoramy np i po wyschnięciu wyszlifować i przygotować powierzchnię pod lakier lub farbę. w Końcu fiesta musi błyszczeć, lans musi być.. ;], a można nawet go pędzelkiem nakładać bo jest dość rzadki i wygodny w aplikacji
:bigok:
 
 
Kam'ol 

Model: Ford Fiesta Mk5`02
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Kamil
Wiek: 44
Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 129
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 6 Mar 2012, 10:56   

Devil napisał/a:
Mój ojciec powtarza, że na rdze najlepsza jest coca cola;p


hmm, z mojego doświadczenia mogę smiało dorzucic, że Cuca-Cula dobrze czyści Chromy :) ,
a co do zabezpieczania podwozia i nadwozia to polecam protektorową ochronę anodową, ja założyłem i rdza przez lata mnie już nie nęka....
 
 
proton 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/90KM
Dołączył: 06 Paź 2013
Posty: 1
Skąd: tu i tam
Wysłany: 6 Paź 2013, 21:24   

Podziękował za dobre rady, jeszcze tylko taki temacik, korzystaliście lub znacie airconstruction ? Chciałem u nich wyciągnąć wgnioty nie wymagające pomocy lakiernika. Za usuwanie wgnieceń w moim Mo.... MK2 powiedzieli mi niższą cenę niż blacharz z sąsiedniej ulicy a widać, że raczej profesjonalna firma.
 
 
semimatt 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Inna
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Dołączył: 04 Wrz 2018
Posty: 22
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Lut 2019, 00:44   

ostatnio widzialem test jednego lakiernika i duzo lepiej wypadl app rstop od brunoxa... po brunoxie tylko purchle na calej powieszcni wyszly, slaba przyczepnosc do podloza. macie jakies doswiadczenia z oboma preparatami ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ o ubezpieczeniach aut
i innych kwestiach z tym związanych.
trzeci Ubezpieczenia i rejestracja aut 1 30 Sty 2011, 10:30
trzeci
Brak nowych postów Ogłoszenie: Car Audio - FAQ
Czyli zanim zapytasz - zajrzyj !
molu Car Audio i CB 11 6 Lis 2023, 11:05
Wizja
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - regulacja instalacji gazowej
Lokmen LPG 0 15 Cze 2008, 21:32
Lokmen
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - REPERATURKA WLEWU/NADKOLA czyli spawanie
LOY Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 54 28 Lut 2014, 18:11
deejay
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.