Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK5] Powitaie i od razu pytanie ....
Autor Wiadomość
cozymodo
[Usunięty]

Wysłany: 4 Sie 2008, 06:53   [MK5] Powitaie i od razu pytanie ....

Witam, na początku oczywiście chciałem się przywitać i proszę o pomoc a mianowicie:

- auto kupione trzy dni temu kluczyk z pilotem oryginalny z trzema przyciskami

a) czy przy zamykaniu/otwieraniu auta z przy pomocy pilota w kluczyku wm Fiestach nie migają kierunkowskazy?
b) pilot ma także trzeci przycisk do otwierania klapy bagażnika lecz po jego naciśniećiu nie ma żadnej reakcji, co wiecej w środku auta nie ma żadnego przycisku do elektrycznego otwierania bagażnika. Nie wiem czy pilot jest nieoryginalny, czy może padła jakiś siłownik ale w rakim razie dlaczego nie ma przycisku w środku
c) czy Fiesty Mk5 miały oże coś takiego jak w VW zwię się "modułem komfortu" czyli domykanei szyb przy zamykaniu drzwi z pilota
d) wczoraj po odpaleniu auta zaobserwowołem na zimnym silniku obroty bardzo falują. Dodam że dopiero wybieram sie do mechanika na przegląd całego auta.
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 4 Sie 2008, 08:21   

cozymodo napisał/a:
a) czy przy zamykaniu/otwieraniu auta z przy pomocy pilota w kluczyku wm Fiestach nie migają kierunkowskazy?

nie wiem jak jest w mk5 ale u mnie przy ryglowaniu (drugi raz naciśniety przycisk zamykania) mam dwukrotne migniecie kierunków

cozymodo napisał/a:
b) pilot ma także trzeci przycisk do otwierania klapy bagażnika lecz po jego naciśniećiu nie ma żadnej reakcji, co wiecej w środku auta nie ma żadnego przycisku do elektrycznego otwierania bagażnika. Nie wiem czy pilot jest nieoryginalny, czy może padła jakiś siłownik ale w rakim razie dlaczego nie ma przycisku w środku

albo padł siłownik albo po prostu nie masz elektrycznego otwierania klapy

cozymodo napisał/a:
c) czy Fiesty Mk5 miały oże coś takiego jak w VW zwię się "modułem komfortu" czyli domykanei szyb przy zamykaniu drzwi z pilota

pierwsze słysze... raczej na pewno takiego czegoś nie było
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 4 Sie 2008, 13:07   

cozymodo napisał/a:
pilot ma także trzeci przycisk do otwierania klapy bagażnika lecz po jego naciśniećiu nie ma żadnej reakcji
U mnie w MK6 trzeba go nacisnąć 2 razy :yes:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
cozymodo
[Usunięty]

Wysłany: 4 Sie 2008, 17:04   

Byłem i sprawdziłem:

- faktycznie jeżeli nacisnę przycisk na pilocie od zamykania drzwi swiatła migają mam tylko pytanie czy jest wtedy auto jest jakoś inaczej ( podwójnie ?) zamykane?

- naciskałem dwa razy przycisk od otwierania klapy na pilocie lecz zero reakcji sprawdzę czy w ogóle jest tam elektryczny siłownik wtedy będę pewny. Dziwi mnie tylko brak przycisku w środku samochodu ale też nie wydaje mi się żeby na kluczyku był przycisk który fabrycznie byłby martwy
- obroty falują dalej po rozgrzaniu auta nieco mniej ale i tak do idełu sporo brakuje. Może to siliniczek krokowy albo jakieś inne ustrojstwo.
Co mnie bardzo ucieszyło mam czujnik płynu w spryskiwaczu !!!
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 4 Sie 2008, 21:27   

cozymodo napisał/a:
- faktycznie jeżeli nacisnę przycisk na pilocie od zamykania drzwi swiatła migają mam tylko pytanie czy jest wtedy auto jest jakoś inaczej ( podwójnie ?) zamykane?

zamki się ryglują i od środka nie otworzysz drzwi, zamknij się środku a nie wyjdziesz :rotfl:

cozymodo napisał/a:
- naciskałem dwa razy przycisk od otwierania klapy na pilocie lecz zero reakcji sprawdzę czy w ogóle jest tam elektryczny siłownik wtedy będę pewny. Dziwi mnie tylko brak przycisku w środku samochodu ale też nie wydaje mi się żeby na kluczyku był przycisk który fabrycznie byłby martwy

elektr. otwierany bagażnik nie był montowany seryjnie więc nie ma co się dziwić

cozymodo napisał/a:
- obroty falują dalej po rozgrzaniu auta nieco mniej ale i tak do idełu sporo brakuje. Może to siliniczek krokowy albo jakieś inne ustrojstwo.

może to być jego wina... ale nie musi
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
cozymodo
[Usunięty]

Wysłany: 5 Sie 2008, 14:39   

A więc jest tak :

zdjąłem tylna osłonę i okazało się że owszem jest siłownik ale chyba umarł. Nie mam miernika (może to brak masy?) ale jak dwa razy nacisnę przycisk od otwierania klapy na pilocie to słychać ciche stuknięcie i cisza ... więc chyba padł. W serwisie Forda oryginał 184 zł i tu od razu pytanie czy podejdzie jakiś zamiennik - uniwersalny ?

Wiem że jest szukajka ale w związku z falującymi obrotami ktoś pomoże mi w kwestii silniczka krokowego ( bo myślę że to jednak on) gdzie go znajdę i czy z waszego doświadczenie wystraczy go przeczyścić czy jednak zazwyczaj kwalifikuje się do wymiany ?
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 5 Sie 2008, 16:27   

siłownik spokojnie podejdzie uniwersalny do centralnego zamka za ok 15pln, być może będziesz musiał go trochę inaczej zamontować.

przeczyść krokowego a zobaczysz czy coś się zmieni, jest za przepustnicą

ps. szukajka nie gryzie :fox:
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 5 Sie 2008, 20:36   

cozymodo napisał/a:
pytanie czy podejdzie jakiś zamiennik - uniwersalny ?

Podejdzie :)
Marcin, pozwolisz, że pomogę nowemu :)

cozymodo: KLIK
Masz tam fotki jak niefabryczny jest zamontowany i cały opis ciągnięcia instalacji i montażu przycisku, itd. :)
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
cozymodo
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sie 2008, 21:57   

No i proszę Pastwa problem się sam rozwiązał .....trzy dni po ostatnim poście moja żona oznajmiła mi że polot w kluczyku całkiem padł nie da się zamknąć ani otworzyć drzwi. Oczywiście pierwsze co mi się nasuneło to padnięta bateria ruszyłem do sklepu wydałem 5,49 założyłem baerię i poszedłem sprawdzić. Drzwi pięknie się zamykały ale coś mnie podkusiło żeby jeszce raz spróbiwać z bagażnikiem. Naciskałem kilka razy i za każdym razem siłownik wykonywał coraz większe ruchy, po około 10 cyklach ruszył i działa do dzisiaj. Tak więc co ciekawe nie mam żadnego przycisku do otwierania bagażnika w środku za w pilocie w oryginalnym kluczyku jest i działa wspaniale !!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK5] Fiesta MK5
Fordy Fiesta V generacji (1999-2002)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:32
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 20:17
Mizer 59
Brak nowych postów [MK5] Pytanie o kluczyk
Transponder
marsik Elektryka 7 3 Lip 2010, 19:11
Gość
Brak nowych postów [MK5] Pytanie o podłużnice i wnętrze bagażnika
luke200 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 12 10 Lis 2010, 19:17
Mikuś
Brak nowych postów [MK5] Pytanie o uturbienie dieselka Endura-DE 60KM
lider_boss Tuning mechaniczny 6 29 Maj 2012, 23:23
Fordon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.