Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kwestia współwłaścicielstwa i zniżek
Autor Wiadomość
faynie
[Usunięty]

Wysłany: 31 Lip 2008, 20:23   Kwestia współwłaścicielstwa i zniżek

Witam,
Zwracam się do Was z następującym pytaniem...
Kupiłem właśnie Forda Fiestę i wypadałoby ją ubezpieczyć. Sęk w tym, że mieszkam sam i nie bardzo mam od kogo zabrać zniżek - kwestia rodziców w moim przypadku odpada, jakaś dalsza rodzina też.
Jedyny ratunek w mojej dziewczynie - która jest współwłaścicielem auta rodziców (jej ojciec ma wszystkie zniżki). Krótko mówiąc - czy jeśli zrobię ją współwłaścicielem auta, to czy zniżki, które przysługują jej ojcu przejdą też na mnie?
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 31 Lip 2008, 20:28   

nie
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
faynie
[Usunięty]

Wysłany: 31 Lip 2008, 20:33   

sulos napisał/a:
nie

U żadnego ubezpieczyciela?
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 31 Lip 2008, 20:37   

a z jakiej okazji mialyby?
w jakiej ubezpieczalni dziewczyna ma polise? bo moze bedzie mozna to obejsc malym mykiem.
musialaby od obecnego ubezpieczyciela wyciagnac zaswiadczenie o znizkach posiadanych przez nia na aktualnej polisie 9czyli lacznie z tymi ojcowymi) i z tym kwitkiem isc do innej ubezpieczalni.
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
faynie
[Usunięty]

Wysłany: 31 Lip 2008, 20:43   

No nie wiem z jakiej okazji, byłem pewien, że zniżki u ubezpieczycieli przechodzą mniej więcej w ten sposób... :sad:

Polisę ma w PZU. Czyli musiałaby iść do PZU i poprosić o potwierdzenie, że posiada zniżki (łącznie z ojcowskimi jak napisałeś), i na podstawie tego prosić o zniżki na mój samochód (w wypadku, gdyby została ona również współwłaścicielem mojej Fiesty) przy ubezpieczaniu? Dobrze zrozumiałem?

Inna sprawa - jakie jest teoretycznie prawdopodobieństwo, że wydają jej zaświadczenie razem z ojcowskimi zniżkami? ;-|
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 31 Lip 2008, 20:50   

ciezko stwierdzic. znajomy w ten sposob zrobil, ze sam nie mial jeszcze zadnych, ale z ojcem mial ubezpieczony samochod, po tym jak polisa sie skonczyla wzial od ubezpieczyciela zaswiadczenie i poszedl do innej ubezpieczalni gdzie te znizki przyznali juz jemu
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
faynie
[Usunięty]

Wysłany: 31 Lip 2008, 20:55   

Czyli wniosek z tego, że najpierw musiałaby się skończyć polisa w aucie zarejestrowanym na ojca mojej dziewczyny i jej ojca - no chyba, że uda mi się ten wniosek wyciągnąć bez takich drastycznych konsekwencji jak czekanie na koniec polisy :ups:

Auto jest jednak ubezpieczone w HDI.
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 31 Lip 2008, 20:56   

a ubezpieczyciel musi Ci wydac zaswiadczenie o znizkach na kazde Twoje pierdniecie. łaski nie robia
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
faynie
[Usunięty]

Wysłany: 31 Lip 2008, 21:01   

sulos napisał/a:
a ubezpieczyciel musi Ci wydac zaswiadczenie o znizkach na kazde Twoje pierdniecie. łaski nie robia


To tyle dobrze... <oki>
Czyli pozostaje mi wierzyć, że jeśli pójdę do ubezpieczyciela z zaświadczeniem od współwłaściciela, to będą honorować jego (a w moim przypadku - jej) zniżki.

Pytanie z innej beczki - którego ubezpieczyciela wybrać? Który jest najtańszy - zapytam z racji z ograniczonego, studenckiego budżetu ;-(
Miałem zarejestrowanego Fiata Cinquecento przez ponad pół roku na mnie, jazda oczywiście bezszkodowa - czy z racji tego mogę liczyć na jakąś zniżkę w PZU?
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 31 Lip 2008, 21:04   

nie. PZU od razu sobie odpusc.
najlepiej zrobisz, jesli pojdziesz do jakiegos brokera ubezpieczen. dostaniesz zestawienie kilku/nastu ofert i wybierzesz sobie najlepsza :)

w moim przypadku z -60% znizek i +50% za wiek w MTU wyszlo cos okolo 350zl na rok
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 31 Lip 2008, 21:06   

faynie napisał/a:
Pytanie z innej beczki - którego ubezpieczyciela wybrać? Który jest najtańszy - zapytam z racji z ograniczonego, studenckiego budżetu

Nie ma reguły* - trzeba poświęcić parę złotych i podzwonić albo się pobawić formularzami na stronach www, jeśli są dostępne.

*No, może jedna - w PZU jest cholernie drogo, a za takie pieniądze g***o oferują.


Edit: Sulos mnie ubiegł :]
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 31 Lip 2008, 21:12   

058 531 16 32 zadzwon pod ten numer i popros, zeby Ci uprzejma Pani obliczyla co i gdzie :)
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
cywek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Wiek: 43
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 131
Skąd: Toruń
Wysłany: 31 Lip 2008, 21:45   

Chłopaki, dzięki za temacik, bo akurat dziś zacząłem się na poważnie interesować sprawą...
Special thnx to Sulos <oki>
_________________
Ocena nauczyciela
Ocena szkoły
Opinie o nauczycielu
 
 
faynie
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sie 2008, 09:36   

sulos napisał/a:
058 531 16 32 zadzwon pod ten numer i popros, zeby Ci uprzejma Pani obliczyla co i gdzie :)


sulos, zadzwoniłem do przeuprzejmej Pani, która udzieliła mi informacji co i jak.
Do rzeczy: jeśli ubezpieczyłbym autko tylko na siebie w MTU, zapłaciłbym 1151 zł (606 zł przy dwóch ratach, 318 przy czterech ratach) - i w zasadzie to jest najkorzystniejsza oferta dla mnie.

Istnieje jednak taka możliwość tak jak wcześniej pisał sulos, żeby wyciągnąć zaświadczenie o zniżkach z ubezpieczyciela od mojej dziewczyny, jednakże to zaświadczenie musiałoby zawierać informację o pełnych zniżkach dla niej, ale bez udziału ojca. Jeśli więc napiszą oni na nim, że moja dziewczyna posiada full zniżki, ale będąc współwłaścicielem ojca od taty, będę mógł sobie tym papierkiem wytrzeć bagnet ozor

Dzięki sulos za informacje! pub2
Będę pisał co i jak w tym temacie.
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 1 Sie 2008, 09:46   

kwestia tego, zeby dziewczyna dobrze porozmawiala z ludziem w placowce PZU :)
hm... nie moge znalezc tego kwitka... ale pamietam, ze ojciec z PZU dostal takie zaswiadczenie gddzie po prostu byly ujete wszystkie zawarte przez niego polisy w jakich okresach, na jaki pojazd i z jaka znizka. i taki kwitek wlasnie wystarczy :)
swoja droga... drogo. obejmuje Cie jeszcze zwyzka +50% za wiek?
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
faynie
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sie 2008, 10:49   

Gwoli ścisłości, napisałem wcześniej: "Auto jest jednak ubezpieczone w HDI." :)
Niestety obejmuje mnie jeszcze ta zwyżka... No ale w porównaniu do 1600 zł w PZU taka kwota i tak nie jest zła.
Jutro - jeśli damy radę, albo w poniedziałek wybieramy się do siedziby HDI. Mam nadzieję, że uda nam się zdobyć ten kwitek potwierdzający jej zniżki bez mieszania w to ojca. Bo jeśli nie, to troszkę przeraża mnie wizja odkładania ponad stówki miesięcznie na ubezpieczenie...
Dlaczego młodzi mają w Polsce tak pod górkę ? <???>
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 1 Sie 2008, 10:59   

ciesz sie, ze nie mieszkasz w anglii albo irlandii :) tam dopiero mlodzi maja pod gorke jesli chodzi o ubezpieczenia :)
tamtejsze stawki ubezpieczen sa masakryczne i wplyw na nie ma praktycznie wszystko. lacznie z plcia, czy samochod jest oryginalny czy modyfikowany oraz zdobytymi punktami karnymi. do tego zdarza sie tak, ze trzeba szukac nie ubezpieczyciela, ktory ubezpieczy tanio, ale takiego ktory w ogole ubezpieczy :)
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
faynie
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sie 2008, 11:04   

Cieszę się, bo coś na ten temat wiem. Dzięki za pocieszenie swoją drogą!
Z tego co pamiętam, w Irlandii są takie przepisy, że autem może jeździć tylko osoba, na którą auto jest zarejestrowane :yyy: Jeśli złapią kogoś, że jedzie nie swoim autem, delikwentowi grozi nawet więzienie, o horrendalnych karach finansowych nie wspominając...

Teraz cała nadzieja w osobie, która będzie przygotowywać i wydawać to zaświadczenie.
 
 
sulos 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Krzysiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 547
Skąd: Statek miłości
Wysłany: 1 Sie 2008, 11:11   

a sanse sa duze poniewaz ubezpieczony jest nie wlasciciel, a samochod. a na tym wlasnie zaswiadczeniu jest ujety ten samochod oraz % znizek z ktorymi zostal ubezpieczony. oraz oczywiscie dane wlascicieli. i o ile dobrze pamietam nie ma wyszczegolnionego tego, ktorego wlasciciela sa te znizki :)
_________________
http://www.sulkov.pl

sulos - główny malkontent, maruda, czepialski przeciwnik chądóf i szmelcfagenóf klubu.
Belmondo barów mlecznych i stołówek przyzakładowych

Pod oknem:
Alfa Romeo Mito
Audi Coupe

W międzyczasie było:
Ducati Monster
Saab 900
Chąda syfik 4gen :>
 
 
 
faynie
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sie 2008, 11:18   

Dzięki sulos, dodajesz mi otuchy i umacniasz w wierze, że jednak można coś w tym naszym kraju załatwić - co prawda okrężną drogą, ale można. No ale póki co wolę nastawić się do tego neutralnie, żeby w razie niepowodzenia rozczarowanie było mniejsze. Obyś miał rację, że na tym zaświadczeniu nie wyszczególnią, kto jest właścicielem - bo z tego co rozumiem, sam fakt, że na tym zaświadczeniu będzie ojciec - nie ma znaczenia, jeśli nie będzie wskazane, kto jest właścicielem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] Fiesta RS Turbo a XR2i - kwestia komputera
masska13 Elektryka 25 17 Mar 2010, 23:39
Tommur
Brak nowych postów [MK5] Nie działa opuszczanie szyby (+ kwestia poduszek pow.)
Buffalo Elektryka ogólna 17 13 Wrz 2013, 15:09
damianisko5


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.