Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Problem z otwieraniem drzwi
Autor Wiadomość
barteq_g
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lip 2008, 00:18   [MK3] Problem z otwieraniem drzwi

Witam.

Mam problem z centralnym zamkiem. Otóż kiedy zamknę mojego fordka to potem nie moge go otworzyć. Kręce kluczykiem kilkadziesiąt razy i nic. Od strony pasażera czasem załapie i tamte drzwi się otwierają a czasem w ogóle wchodzę przez bagażnik... Fiesta 1,3i wersja 3D

Pomocy
 
 
emceha
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lip 2008, 09:00   

barteq_g napisał/a:
Otóż kiedy zamknę mojego fordka to potem nie moge go otworzyć. Kręce kluczykiem kilkadziesiąt razy i nic
Hmmm każdy zamek nawet spięty razem z centralnym musi się dać odblokować mechanicznie kluczem. Napisz czy możesz wogóle przekręcić klucz do pozycji otwartej. Jeśli nie to problem z wkłądką zamka. Jeśli przekręcasz tak jak byś otwierał, klucz dochodzi do prawidłowej pozycji przy otwieraniu i nic się nie dzieje to musiało się wyczepić połączenie wkłądki z resztą zamka odpowiadające za odryglowanie drzwi ;) Jest na zatrzask więc wystarczy zdjąć tapicerę z drzwi i zaczepić je z powrotem.
 
 
kllimek 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 64
Skąd: LB
Wysłany: 17 Lip 2008, 09:04   

Miałem ten sam problem ale dorobiłem drugi klucz i jest teraz oki. Jeśli masz drugi kluczyk to spróbuj.
Orginalnym moge tylko odpalic silnik.
_________________
 
 
 
barteq_g
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lip 2008, 09:46   

Właśnie o to chodzi że nie mogę przekręcić kluczyka do pozycji otwartej.Mam dorobione kluczyki i nic.
 
 
stafcio 


Model: Inne auto
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Paweł
Wiek: 42
Dołączył: 04 Lut 2007
Posty: 1068
Skąd: uRSynów
Wysłany: 17 Lip 2008, 10:17   

maszp o prostu zabrudzony albo wytarty bebenek w zamku. jak kupilem poprzednia fieste to tez nie moglem przekrecac do oporu i otwierac, dalem do czlowieka od zamkow i wyczyscil i wymienil rozne elementy.

zanim pojedziesz do speca popsikaj do zamka cos ala wd40 i krec kluczem. srodek ten wejdzie pomiedzy plytki w zamku i rozpusci syf i moze pomoze.
_________________
stafciogarage@gmail.com
 
 
barteq_g
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lip 2008, 10:39   

Dzięki ale mam jeszcze pytanie. Co zrobić żebym mógł otwierać drzwi pilotem? Mam pilot i siłowniki w drzwiach ale nie działa. Coś może być rozłączone? Nie znam sie na tym za bardzo więc proszę o wasze rady.

Pilot:
http://img225.imageshack....dsc00209qb0.jpg

Środek drzwi:
http://img521.imageshack....207kopiaqo8.jpg
 
 
emceha
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lip 2008, 11:11   

stafcio napisał/a:
zanim pojedziesz do speca popsikaj do zamka cos ala wd40 i krec kluczem
Nic to nie da jeśli się wytarły rowki w płytkach bo wałeczek uruchamiający całą wkłądkę wpadł i się zaklinował. Pozatym nie stosujcie takich preparatów jak cudowne WD40 do zamków bo jeszcze bardziej im zaszkodzicie. Najlepsze są do tego spejalistyczne oliwki np firmy ABLOY.

Możesz spróbować rozebrac wkłądkę samemu jeśli posiadasz sprawne paluchy i zdolności manipulacyjne :) Nic trudnego, wystarczy uważać przy rozbieraniu żeby nic nie połamać i nie pogubić części. Tam jest bodejże 5 dysków, każdy odpowiada innemu nacięciu klucza (na podstawie dysków i ich ułożenia kluczykarze dorabiają klucze - łatwy sposób dla złodzieja, wyrwać np korek wlewu paliwa zamykany kluczem, dorobić a potem nam gwizdnąć furę spod bloku).

Dyski mają nacięcia w róznych miejscach po obwodzie (właśnie po to aby każdy miał inny "numer"), po ułożeniu się tych nacięć w jednej linii następuje zazębienie i otwarcie zamka. Należy podpiłować te nacięcia na obwodzie w taki sposób aby wałeczek zazębiający mógł swobodnie w nie wpadać. Nie za mocno bo będzie mozna otwierac np wkrętakiem płaskim odpowiedniej wielkości :sad: Szkoda że nie mam zdjęć bo by było wszystko jasne i 50 zeta zostało by w kiermanie (tyle przeważnie biorą za naprawę) :-P

Co do centrala to powiedz czy przy zamykaniu drzwi kluczem od strony kierowcy drzwi pasażera się również zamykają??? Sprawdzałeś baterię w pilocie???
 
 
barteq_g
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lip 2008, 13:35   

Tak. Jak zamykam drzwi od strony kierowcy to drugie też sie zamykają. Bateria chyba dobra bo lampka się swieci,drugi pilot też. Zdaje mi sie że jest coś rozłączone bo alarmu też nie ma (nie wiem czy to jest jakoś połączone).
 
 
emceha
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lip 2008, 15:02   

barteq_g napisał/a:
nie wiem czy to jest jakoś połączone
Jest. Sygnał z centralnego załącza alarm. Jeśli masz fabryczny to sterownik centrala powinien być gdzieś w okolicy lewej nogi kierowcy pod tą boczną wykładziną. Zajżyj może faktycznie coś się wypieło :)
 
 
barteq_g
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lip 2008, 09:23   

Czy tak wygląda ta centralka:
 
 
kazi 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 474
Skąd: Łódź/GW
Wysłany: 18 Lip 2008, 10:53   

to jest komputer

[ Dodano: Pią Lip 18, 2008 09:54 ]
emceha napisał/a:
barteq_g napisał/a:
nie wiem czy to jest jakoś połączone
Jest. Sygnał z centralnego załącza alarm. Jeśli masz fabryczny to sterownik centrala powinien być gdzieś w okolicy lewej nogi kierowcy pod tą boczną wykładziną. Zajżyj może faktycznie coś się wypieło :)
Co ty gadasz za bzdury fiesta Mk3 nie ma centralki do centralnego zamka <???>
_________________
PzMot - Polski Związek Motorowy w Gorzowie.
New Wozidło : Citroen Xantia 1,8 Turbo
 
 
 
emceha
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lip 2008, 12:55   

kazi napisał/a:
Co ty gadasz za bzdury fiesta Mk3 nie ma centralki do centralnego zamka
Ups tego nie wiedziałem. Założyłem z góry, że jest bo coś musi nim sterować :yyy: W escorcie był, w fieście nie ma. Hmmm. Skoro wiesz że nie ma to napisz kazi gdzie ma chłopak szukać problemu.
 
 
barteq_g
[Usunięty]

Wysłany: 18 Lip 2008, 13:08   

No właśnie...skoro mam 2 piloty to chyba coś musiało być. Może to była jakaś uniwersalna centralka?jeśli tak to gdzie ją się podłącza?

[ Dodano: Sob Lip 19, 2008 00:33 ]
Poradziłem sobie:) Zamek już działa. Okazało sie że w ogóle nie było sprężynki. Wstawiłem taką własnej roboty i działa:D Jeśli ktoś ma problemy z otwieraniem drzwi to polecam najpierw właśnie sprawdzić ową sprężynke.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.