Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Problem z jazdą na benzynie: dławi się, gaśnie.
Autor Wiadomość
krzysio_20
[Usunięty]

Wysłany: 25 Lis 2007, 17:21   Problem z jazdą na benzynie: dławi się, gaśnie.

Witam... Mam od dosyć dawna taki problem: Samochód mam zagazowany... i tak jeżdże. Ale od jakiegoś czasu samochód nie chce jeździć na benzynie. Ale tylko jeździć bo jak stoje pod domem i odpale na benzynie do chodzi. Trzyma wtedy równe obroty i jak daje gazu to ładnie obroty się zwiększają ale jak tylko zaczynam jechać to samochód się dławi, krztusi i praktycznie zawsze gaśnie... Nie wiem co z tym zrobić. Wymieniłem już pompke paliwa ale nic to nie dało. Nie wiem już jak z tym walczyć... Może to być wina wtrysku? Ma ktoś na to jakąś sensowną teorię?
Ostatnio zmieniony przez trzeci 3 Paź 2012, 19:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
pawloplus 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 39
Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 297
Skąd: Lublin
Wysłany: 25 Lis 2007, 23:44   

lepiej przeniesc ten dział do mechaniki bo bardziej ta pasuje
_________________
Kochaj i nie słuchaj innych..
Umieraj szybko by inni nie cierpieli....

THE END
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 26 Lis 2007, 16:33   

w baku mało PB.. ciągnie syf... zatyka filtr paliwa.. zabija ten jeden jedyny biedny wtrysk, bo nie gasi sie na PB i zapieka go.. środki typu STP troche to poprawiaja, ale filtr sie wymienia
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 28 Lis 2007, 00:48   

myślę że albo zatarł się wtryskiwacz albo jest coś z regulatorem ciśnienia paliwa . Dolej 50 ml mixolu do paliwa i pomęcz auto na benzynie to może wszystko do formy wróci . Warto też zobaczyć czy przez filtr przelewa sie swobodnie paliwo . Wystarczy zdjąc wąż z wtrysku wsadzić do butelki i puknąć kluczykiem na zapłon . Powinno dość intensywnie lać sie paliwo .
 
 
 
krzysio_20
[Usunięty]

Wysłany: 10 Gru 2007, 09:04   

No więc wymieniłem filtr paliwa i jest dobrze... prawie.
Ruszyć i jechać to jedzie ale jak sie mocno gaz wciśnie to się dusi... trzeba puścić gaz, wcisnąć z powrotem i jedzie dalej;) co to może być?
 
 
Kafar 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: Inny
Imię: Andrzej
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 47
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Gru 2007, 07:03   

Ja miałem podobnie. Zatankowałem za 100zł :yyy: i wyjeździłem to. Teraz hula aż miło. Dodam że odpalam i gasze go na benzynce.
_________________
Mondeo MKI 2.0 GHIA

http://www.polskajazda.pl...rd/Fiesta/29047
 
 
 
Tyczol
[Usunięty]

Wysłany: 11 Gru 2007, 11:42   

ja tak mialem przy zimnym silniku, ale to byla wina kabli zaplonowych i popekanych swiec :)
 
 
krzysio_20
[Usunięty]

Wysłany: 12 Gru 2007, 22:19   

No to ja odpalam na benzynie chociaż samochód nie bardzo jest z tego zadowolony bo lekko łapie ale zaraz gaśnie i żeby zaskoczył to muszę go przegazować. Może ciężko mu się przestawić na inne paliwo :) . Czemu trzeba gasić na benzynie a nie na gazie? A świece mam nowe...
 
 
Kafar 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: Inny
Imię: Andrzej
Wiek: 39
Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 47
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Gru 2007, 23:13   

krzysio_20 napisał/a:
No to ja odpalam na benzynie chociaż samochód nie bardzo jest z tego zadowolony bo lekko łapie ale zaraz gaśnie i żeby zaskoczył to muszę go przegazować. Może ciężko mu się przestawić na inne paliwo :) . Czemu trzeba gasić na benzynie a nie na gazie? A świece mam nowe...


Z tego co się orientuję jeżeli masz wtrysk nie musisz gasić na benzynie...
_________________
Mondeo MKI 2.0 GHIA

http://www.polskajazda.pl...rd/Fiesta/29047
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 13 Gru 2007, 07:26   

Kafar napisał/a:
Z tego co się orientuję jeżeli masz wtrysk nie musisz gasić na benzynie...
z tego co ja sie orientuję to wtrysk nie pracuje przy jeździe na LPG. zgasisz samochód i ten zapieczony wtrysk stygnie. chcesz włączyć i najpierw go musisz rozruszać. potem siuedziwią niektórzy że auto na PB nie odpala.
p.s. nie jest to super fachowy opis ale wypróbowałem na sobie. wiem kiedy auto świrowało, jak skąpiłem na te pare kropel PB
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
krzysio_20
[Usunięty]

Wysłany: 13 Gru 2007, 20:43   

Nawet nie chodzi o to żebym skąpił PB bo poprostu nie pomyślałem że tak jest. Musze zalać benzyny i zobaczyć czy zacznie działać normalnie. Bo zapala normalnie, tylko przy szybkim wchodzeniu na wysokie obroty sie dławi...
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 15 Gru 2007, 11:38   

niestety zalanie raz na jaaakiś czas PB i przejażdżka do sklepu nie rozwiązuje sprawy. jeśli chcesz raz na jaaaakiś czas przejechać sie na PB to kup pan dodatek do paliwa http://www.ceramizer.pl/s.../products_id/40 lub w sklepie, cpn-ie jakiś STP
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
stahoojedyn 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 314
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 15 Gru 2007, 15:21   

zalalem 10L 98, wlalem 200ml dodatku do paliwa i na jakis czas pomoglo, przerjechalem na tym jakies 100km
_________________
siedzi USER na swej sofie, w kapciach samych albo bez, ma fiescinke tuz pod domem, dzis na kresce VR6
bo ja mam tak, z FIESTA fun SQUAD :!:
:D
http://inprl.pl/relikt/2986/
 
 
 
pancerfaust
[Usunięty]

Wysłany: 22 Kwi 2008, 23:02   

Mam dokładnie te same problemy z jazdą na benzynie.Niby chodzi ale tak sobie,szczególnie jak dodam gazu to się dławi.Kupiłem Fiestę z gazem ale poprzedni właściciel ponad rok czasu jezdził tylko na gazie bo wysiadła pompka paliwa.Teraz przełożyłem z innej takiej samej a przy okazji miałem okazję ujrzeć bak od wnętrza.Po prostu tragedia!!Dno baku skorodowane,całkowicie opanowane przez rdzę.W resztkach paliwa jakie tam było pływała rdza w postaci płynnej.Pompka zaklejona(i przez to wysiadła)i aż ruda od nalotu.W pojezdzie nie było filtra paliwa a więc pomimo wymiany baku to rude dziadostwo musi być w przewodach albo na wtrysku.Na gazie silnik pracuje idealnie.
 
 
stahoojedyn 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 314
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 23 Kwi 2008, 20:03   

no to przepchaj sobie przewody paliwowe, filterek zaloz i benzynke trzymaj ponad czerwonego
_________________
siedzi USER na swej sofie, w kapciach samych albo bez, ma fiescinke tuz pod domem, dzis na kresce VR6
bo ja mam tak, z FIESTA fun SQUAD :!:
:D
http://inprl.pl/relikt/2986/
 
 
 
pancerfaust
[Usunięty]

Wysłany: 23 Kwi 2008, 21:42   

Dziś rozkręciłem gaznik i to co zobaczyłem wywołało szok.Mnóstwo syfu dosłownie wszędzie.Nic dziwnego,że się silnik dławił przy dodawaniu gazu.Ludzie zakładajcie filtry paliwa!!
 
 
stir
[Usunięty]

Wysłany: 2 Cze 2008, 11:43   

ja miałem taką sytuacje w kadecie. przyczyna była dziwna. poprzedni wlasciciel miał bezyne w baku tylko poto by sie pompka nie zatarła. modem zawsze wlączał od razu gaz. kturegoś dnia postanowiłem dowiedzieć sie co mu dolega z tą benzyną bo nie chciał wogule na niej jeździć. doszło do tego ze musiałem sprawdzić to paliwo i okazało sie ze była to TERPENTYNA czyli efekt uboczny odparowywania paliwa czy tez ustałe paliwo. jedyne mozliwości to były: albo spuścić paliwo albo zalać do pełna i sukcesywnie wyjeżdzać

pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: NASZE OSIĄGNIĘCIA - czyli chwalimy się :)
PUCIO Frakcja wielkopolska 8 5 Gru 2008, 21:51
PUCIO
Brak nowych postów Przyklejony: Chciałem/chciałam się przywitać....
Gość Hyde-Park 2067 19 Sie 2023, 15:14
bosscarpl
Brak nowych postów Przyklejony: CZYM SIĘ WOZI TEAM ZACHÓD
:) czyli nasza galeria i przywitalnia ;)
sowa Team Zachód 38 1 Maj 2013, 18:37
Howser
Brak nowych postów [MK3] Dławi się na gazie i benzynie jak cieply..:(
dzecky Mechanika 0 24 Mar 2009, 23:40
Gość
Brak nowych postów [MK3] Dławi się i gaśnie - XR2i
MARCINEK__0 Mechanika 15 20 Lut 2010, 15:39
MARCINEK__0


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.