Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[Ogólny] Ile LPG wchodzi w butle 31l ?
Autor Wiadomość
lesiokro 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Leszek
Wiek: 43
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 122
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15 Maj 2008, 20:25   [Ogólny] Ile LPG wchodzi w butle 31l ?

Dziś z jako że paliwko po raz kolejny sie skończyło w butli zajechałem na stacje i jak zwykle do pełna proszę. W kasie przemiła pani uświadomiła mnie ze do mojej butli o pojemności całkowitej 31 litrów zalali prawie 34 litry.
:łoś:
Wiem do niej powinienem tankować 80% pojemności całkowitej czyli ok 28l. Prawda jest że gazu już teoretycznie nie miałem (MK5, sekwencja, komputer przerzucił na etylinkę). Jako że spieszyłem sie do pracy to wziąłem paragonik i pojechałem pouczony że najprawdopodobniej przejadę więcej km. Zaraz po pracy podjechałem jeszcze raz i chciałem rozmawiać z kierownikiem i tu zonk, kierownika niema obecne a zastępuje go owa pani. Już nie chodzi mi o kasę ale o bezpieczeństwo podróżowania samochodem i o uczciwość. Jestem ciekaw co mi jutro koleś powie.
_________________
lesiokro
Ostatnio zmieniony przez trzeci 3 Paź 2012, 19:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
stahoojedyn 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 314
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 15 Maj 2008, 20:54   

hehe kumpla z roboty szwagier itd.
zajechal pewnego razu pusciutki na stacje i zalal do 30 albo 35 litrowej butli 38 literkow
kulturka, wzial paragonik zadzwonil na paly i od tamtej pory pliwko leja miarowo

jak bym zoriencil sie ze ktos mnie tak chce wyczesac tez bym tak zrobil :2xf:

PS. jezdze teraz na shelu i pali ok. 2,7 L/100 mniej :ok:
_________________
siedzi USER na swej sofie, w kapciach samych albo bez, ma fiescinke tuz pod domem, dzis na kresce VR6
bo ja mam tak, z FIESTA fun SQUAD :!:
:D
http://inprl.pl/relikt/2986/
 
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 15 Maj 2008, 23:17   

z tego co sie orientowałęm to ta pojemność podawana przy zakupie butli to pojemność wodna - gazu zawze wchodzi o wiele mniej. Ja mam butle 32 litry i wchodzi róznie czasem 26 - czasem 27 a czasem 28 zależy od temperatury ale nie pamietam by kiedykolwiek zalali mi wiecej jak 29 litrów. Tak jak kolega mowi trza dzwonić po policje.
 
 
 
gerwi
[Usunięty]

Wysłany: 16 Maj 2008, 01:39   

Ostatnio miałem podobną sytuację...mam butlę 35L i zawsze tankuje ok 32 literków.(mimo że mi zawór nie odbija jak tankuję do pełna,zawsze tankowanie się zwalnia i wyłączają)aż tu pewnego pięknego dnia zajechałem na krakgaz puściutki i koleś zatankował mi 35,5 litrów.Zapytałem go jak to możliwe, a on że to wina zaworu że nie odbija jak się zatankuje do pełna...;/nie miałem czasu się kłócić,ale śmierdzi mi tu wałem na kilometr...także chyba będzie trzeba wykonać trzycyfrowy telefon...oczywiście od tamtej pory już tam nie tankuję...
 
 
tomek23 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 40
Dołączył: 09 Cze 2006
Posty: 87
Skąd: Białystok
Wysłany: 16 Maj 2008, 06:51   

he:) Panowie fakt ze powinno sie tankowac do 80% pojemnosci ale jak jest zimniej zawsze wejdzie wiecej gazu(rozszerzalnosc) a co do bezpieczenstwa masz tam zawor bezpieczenstwa jakby bylo za duzo napewno by upuscil troche gazu.Rozerwac butli to nie rozerwie ale komfort psychiczny mniejszy...hehe..sam pracuje na stacji.A po paly niema co dzwonic,wystarczy sprawdzic czy maja legalizacje licznika:) powinni pokazac,a jak co to wtedy na miski. :V: :V:
_________________


byla

była http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Fiesta/4565

jest niebieska ktora mam zamiar doprowadzic do normalnosci
+
TOYOTA CAMRY V6 3.0
 
 
 
kmb 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 37
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Maj 2008, 13:06   

wejdzie wiecej ale napewno nie przekroczy pojemności wodnej. Pozatym nie tankujemy nigdy na pusta butle zawsze jest w niej troche gazu bo nie zjedziemy go do końca
 
 
 
yarbin 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marek
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 154
Skąd: Tychy
Wysłany: 17 Maj 2008, 16:19   

Miałem to samo na Orlenie-weszło 5 litrów więcej niż powinno, miałem przejechać więcej km-jakoś nie wyszło. "Miły" kierownik stacji stwierdził, że nie miał tego typu skarg ale jeśli się powtórzą to "na pewno zareaguje". Nie miałem czasu biegać po urzędach, żeby mu nasłali kontrolę, po prostu wszystkim znajomym odradzam tą stację...
 
 
zenek213 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: CL
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Wiek: 38
Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 31
Skąd: Dębno
Wysłany: 18 Maj 2008, 21:59   

Ma wejsc od 25-27 l maxymalnie nie wiecej. Jak jest inaczej to wielozawor niesprawny albo przycinają na stacji i nalezy je omijac. :-)
 
 
 
pawloplus 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 39
Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 297
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Maj 2008, 22:55   

jako ze ja pracuje na stacji i ostatnio miałem szkolenie na temat gazu powiem wszystkim że nie moze wejść wiecej gazu niz dana butla ma pojemność. Nie zawsze zawór odbija wiec teoria ze moze wejść 80% nie zawsze jest prawdą. Jesli będziecie mieli sytuacje że wejdzie wam wiecej gazu do butli niz 80% pojemnośći radze wyjęxdzić ta różnice a to ze względów bezpieczeństwa. Każda butla ma zawór bezpieczeństwa ale jesli ktos trzyma auto w garazu i ma zalana butle na full czyli całkowita pojemnośc to przy wzroście temperatury gaz sie rozszerzy i zadziała zawór bezpieczeństwa. Gaz który sie ulotni nie odparuje i stworzy mieszanke wybuchową wiec rada dla wszystkich. Jesli pojedziecie na stacje nie mówcie nigdy do pełna tylko tyle litrów ile w danym momencie powinno wejść gazu do 80% pojemności bo jak pisałem zawór nie zawsze odbija....
_________________
Kochaj i nie słuchaj innych..
Umieraj szybko by inni nie cierpieli....

THE END
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 25 Maj 2008, 09:11   

Jak zawór nie zawsze odbija to znaczy że jest niesprawny! Instalacja wymaga corocznego przeglądu, choć ja jeszcze nigdy się z tym nie spotkałem chociaż przegląd z LPG jest droższy, ale nic się tam nie sprawdza :(
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
yarbin 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marek
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 154
Skąd: Tychy
Wysłany: 25 Maj 2008, 10:32   

pawloplus, ale ja mam instalkę funkiel nówka i na każdej innej stacji odbija, tylko na tym jednym orlenie był problem. Zbieg okoliczności? Nie sądzę...
 
 
mamuten 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Imię: Bartłomiej
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 314
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 25 Maj 2008, 16:21   

ja jak tankowałem do pełna nie dawno to weszło mi 32.5 litra wiec chyba nie tak źle
_________________
rekord pobity pełna butla 33.5 litra zrobiłem 380 kilosów z popitalaniem

Szatan i Kupidyn są kolegami, którzy idą razem w poszukiwaniu ludzi nie mających nic do roboty
 
 
 
flash
[Usunięty]

Wysłany: 26 Maj 2008, 19:40   

dla bezpieczenstwa zawor jest tak ustawiony zeby wybyjal pistolet ponizej 80% pojemnosci. musi zostac poduszka powietrzna w srodku butli bo gaz sie kurczy i rozszerza wraz ze wzrostem temperatury, gdyby sie okazalo ze zatankujemy rano do pelna (na maksa) i w poludnie tem latem wzrosnie to by rozsadzilo zbiornik. najlepiej zabrac paragon lub fakture i poprosic o wpisanie nr rejestracyjnego pojazdu, zadzwonic po policje i pokazac ze cygania, dobrze miec przy sobie swiadectwo na zbiornik, tam jest napisane ile litrow wchodzi. oczywiscie zadalbym rowniez zwrotu calosci zaplaconej kwoty bo zostal gaz zle policzony - jesli potwierdzi to policja, a jesli nie beda chcieli zwrocic kasy to niech sobie spuszczaja gaz ze zbiornika chocby do kieszeni. nie mozna sie bac walczyc o swoje bo bedziemy wiecznie "ru***ni przez przyrode"

pozdrawiam

p.s. co innego jak mamy butle 30 litrow i wejdzie 29,5 , mozna stwierdzic ze zawor nie wybil, zdaza sie. ale jesli do butli 30 litrow wchodzi 32 litry to juz nie problem w wielozaworze. to cwaniactwo wlasciciela stacji.
Ostatnio zmieniony przez diodalodz 26 Maj 2008, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stir
[Usunięty]

Wysłany: 2 Cze 2008, 11:17   

ja pewnego razu zatankowałm moją 50 litrową butle gazu na stacji w łodzi o nazwie D&D. pierwsza sprawa to taka ze mam do nich karte rabatową. podjeżdzam mówie do pelna i pytam ile z rabatem. pan poinformował mnie uprzejmie ze nie uznają tej karty. a druga sprawa to ze tankuje do pełna powturze w 50 litrową butle a on mi do 46 nabił :yyy: :9: Powiedziałęm mu zeby przestał. a on do mnie ze nawet ciśninomierz wskazywał ze jeszcze moze nabijać. dziwne troche pomyślałem i stwierdziłem ze więcej tam nie zajade
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Ile płacimy za ubezpieczenie auta
Miejsce na podawanie swoich składek za ubezpieczenia auta
trzeci Ubezpieczenia i rejestracja aut 330 4 Mar 2023, 13:12
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] Proszę o ocenę samochodu.
W tym temacie prosimy o ocenę auta z ogłoszenia i prośby o sprawdzenie
Freeman Przed zakupem 298 21 Maj 2021, 05:43
mariusz131
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] FOTA - oferta promocyjna na wybrane części do Ford
trzeci Przed zakupem 0 19 Cze 2012, 21:55
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.