Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Początki muzyki w mojej xr'ce
Autor Wiadomość
genov
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lut 2008, 20:56   Początki muzyki w mojej xr'ce

Jako że moja xr'ka przestała sie psuc postanowiem zajac Sie Muzyka w moim lansowozie :) I na początku zakupilem glosniki w sumie mam je juz jakies 3msc Jbl 3196
http://allegro.pl/item310...uper_odss.html, Podlaczyłem pod radio no narazie lipa jest bo tylko Medion jakis tam na Mp3. Za 50zl kupilem wzmaka Blaupunkt gta 280 220watt;) Wszystko polaczyłem przewodami dosc grubymi wg mnie Wsio nowka ze sklepu dostalem oczywiscie zasilanie od aku do wzmaka, mase zlapalem do bagażnika zeby krocej bylo.Chinche tez jakies sklepowe grube, Wszystkie przewody podlacyzlem wiadomo plus wzmak z plusem z glosnikiem Z przodu w drzwiach mam Pioneery 13 ale jakies takie stare czysto graja;) I teraz Moje pytanie jakby komus sie jeszcze nie znudzilo czytanie, Czemu tak brzydko gra????? Wiem ze lipa ze te jbl'e z Tyłu w półce moga psuc efekt ale coz nie wiem gdzie by je wsadzic a jak juz kupilem to musza zostac;/ Ten wzmak u kolegi suba napedzal i Fajnie to gralo bass jak dla mnie extra był a u mnie Spoory Szum jest i harczy. Wina radia bo no name jest?? Czy cos przerobic ewentualnie dokupic??
 
 
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 15 Lut 2008, 22:21   

1.Jak masz podłaczone chincze do radia, masz chociaz wyjscia ?? Czy sygnał jest brany z koncówek, którymi mozna zasilac głosniki...
2. Jak z podłaczeniem masy, napewno dobrze zmasowane ?? Jak zamontowałes sam wzmacniacz?? Czy czasami nei masz konfliktu mas...
3. Kabel ze gruby to wcale nie znaczy ze jest dobry... moze poprostu masz kabel sygnałowy do dupy.... któredy go pusiłes??
4. Pozatym same głosniki tez niezbyt rewelacyjne sa, wiem bo miałem z nimi do czynienia, poszły na sprzedaz po 3 tygodniach... radio tak samo moze byc do dupy.... Jak za wzmacniacz dałes 50 zeta to Ci sie udało :-)
5. Jesli juz montowac głosniki w polke, to postarac sie zrobic polke chocby z mdf bo jest sztywniejszy.... Bo oryginalna polka potrafi wpadac sama w jakis glupi rezonans czy huuu wie jak to nazwac i tak tez potem do dupy gra....



Ale jesli szumi sprawdziłbym radio i samo podłaczenie wzmaka....
_________________
Tuning to choroba, szukam lekarza...
Fiesta 1.1 -> Futura 1.6 16v ->Futura 1.8 16v (130KM) -> Futura RS 2.0 16v (N7a-150KM) ->Futura RS 2.3 16v (165KM) ->aktualnie RSTurbo 2.0 16v prace trwają...
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lut 2008, 23:08   

1 radio ma Wyjscia na chinche, białe i czerwone, i tak tez podlaczyłem je do wzmaka
2 Mase dałem do nakretki 8mm w bagażniku, moze faktycznie za slaba jutro poprawie
no a wzmacniacz narazie lezy w bagażniku nie przykrecony do niczego, po drodze na przewodzie od zasilania (podlaczonego pod aku jest bezpiecznik 20A),
3 kabel sygnalowy (te chinche tak??) puscilem po stronie pasażera pod dywanikami i plastikiem progu
4Glosniki hm wydawalo mi sie jbl to powinny byc fajne a radio jak radio medionek tylko, a 50zl za wzmak sprawny bo sprawdzony u kolegi naprawde extra napedzal tego suba bo bylo buuum uum niezłe
5 No i jutro wezme sie za nowa połke bo faktycznie ta to sie giba bo te glosniki za ciezkie sa.
Ale ogolnie to strasznie slabo gra :sad:
 
 
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 15 Lut 2008, 23:40   

I pamietaj jak przykrecasz mase do karoserii, to przetrzyj ja najpierw papierem sciernym do golej blachy, aby nie pozostały resztki lakieru..... Posprawdzaj jeszcze raz wszystko....
I naprawde nei wymagaj zbyt duzo od tych JBL, on wcale nie sa takie wspaniałem... ja jestem bardziej zadowolony z phonocarow Y-Line niz z tych własnie JBL.....
_________________
Tuning to choroba, szukam lekarza...
Fiesta 1.1 -> Futura 1.6 16v ->Futura 1.8 16v (130KM) -> Futura RS 2.0 16v (N7a-150KM) ->Futura RS 2.3 16v (165KM) ->aktualnie RSTurbo 2.0 16v prace trwają...
 
 
 
mikolaj_r 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Mikołaj
Wiek: 36
Dołączył: 25 Paź 2005
Posty: 397
Skąd: Tychy
Wysłany: 16 Lut 2008, 01:01   

Do tego co napisał Fifa dodam tylko że nie napisałeś jak masz przewody zasilające - biegną razem z sygnałowymi? Co to za nakrętka do której przykręciłeś masę?Spróbuj wziąć masę z mocowania tylnego pasa.
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lut 2008, 01:16   

zasilajace ida po stronie kierowcy, a sygnałowe po stronie pasażera, a gdybym sygnałowy źle podłaczył to gralo by źle Czy nie grało by Wcale???? Bo przypomnialo mi sie ze kolory sie nie zgadzały....
 
 
eCo^ 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 169
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 16 Lut 2008, 13:29   

hmmm czyli jedne sygnałowe sa dłuzsze od drugich??(chodzi o tył)
jaka grubosc sygnałowych, ektranowane czy nie??
_________________


Było 1.6 104 KM
Było 1.8 16v 130 KM
Było 2.0 16v 136 KM

>>Grupa Wrocław<<
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lut 2008, 14:38   

Nie no sygnałowe sa takie same, a sa w przeźroczystej izolacji (nie wiem co tzn ekranowe) I zauważyłem ze jak odlaczam jeden glosnik od wzmaka to juz gra lepiej ale to jeszcze nie to. Dzis wzielem sie za polke pod te 6x9 bo orginalna pola malo sie nie rozleciala jakas taka spuchnieta byla
 
 
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 16 Lut 2008, 15:01   

czy podłaczone kolory chincze na przemian to nie ma roznicy co najwyzej kanał lewy/prawy wtedy sa zamienione..... A jak mozesz pokaz jaki masz ten kabel sygnałowy??-bo cos mniemartwi ta przezroczysta izolacja :cojest: No i jakbys miał mozliwosc sprobuj podłaczyc od kogos innego radio chocby tak na chwile sprawdzic czy to radio no name nie szykanuje tutaj całej sprawy.... aha i patrz aby wzmacniacz nie dotykał masy samochodu!!
_________________
Tuning to choroba, szukam lekarza...
Fiesta 1.1 -> Futura 1.6 16v ->Futura 1.8 16v (130KM) -> Futura RS 2.0 16v (N7a-150KM) ->Futura RS 2.3 16v (165KM) ->aktualnie RSTurbo 2.0 16v prace trwają...
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lut 2008, 20:50   

wzmak lezy na kocyku wiec nie dotyka, http://allegro.pl/item307...enowa_fakt.html do tego przulutowane sa chinche (nie moja robota taki juz w fiescie byl pod podloga bo poprzedni wlasciciel wzmaka chyba mial) I postaram sie jutro inne radio wlozyc, a dzis podlaczylem te jbl u mnie w domu pod wieze philipsa i graly jak dla mnie rewelka

Jutro planuje ; przeniesc wzmaka z bagaznika pod siedzenie pasazera i dac nowy przewod do zasilania i mase tez nowa zobacze czy pomoze
 
 
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 16 Lut 2008, 21:53   

Jesli masz taki kabel sygnałowy i do tego przylutowane chincze to wcale bym sie nie zdziwił jakby to było przyczyna.... bo to jest najzwyklejszy kabel, na dodatek nie ekranowany.... I sama grubosc tez jest troche porazajaca bo jak ma 0.75mm2 to jest jednak troche za "chudy" :-P



A jak robisz polke ?? Jak ją planujesz, masz moze zamiar zabudowac te glosniczki??
_________________
Tuning to choroba, szukam lekarza...
Fiesta 1.1 -> Futura 1.6 16v ->Futura 1.8 16v (130KM) -> Futura RS 2.0 16v (N7a-150KM) ->Futura RS 2.3 16v (165KM) ->aktualnie RSTurbo 2.0 16v prace trwają...
 
 
 
SpiderMAN 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 45
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 687
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Lut 2008, 22:20   

http://www.allegro.pl/ite...emote_nowy.html
Jak nie masz kabla o przynajmniej takim przekroju to nie oczekuj, ze bedzie dzialac... :>
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lut 2008, 10:06   

No w tyg nabede odpowiedni kabel bo ja znawca car audio nie jestem :) A pólke zrobilem poprostu nowa w miejsce starej orginalnej z fofki, zabudowy zrobic nie moge bo w bagażniku zapas jest a i bagażnik niedlugo bedzie potrzebny jak sie do Wawy przeniose.
 
 
FiFa 
Klubowicz

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 2.0/16V
Imię: Kamil
Wiek: 35
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 1118
Skąd: Panki/Cze-wa
Wysłany: 17 Lut 2008, 10:23   

a z czego robiłes polke ?? a o zabudowie to mianowice myslałem aby tylko na same głosniki zrobic "skrznke", poprostu zabudowac go aby nie grał w tak duza przestrzen.... Wygłuszyc ta "skrzynke" i moge Ci gwaranrowac ze moze wyjsc z tego fajne połaczenie i bedzie lepiej grało niz w cały bagaznik...
A co do kabla to kupuj :-) Dobry zakup nigdy nie zginie :-)
_________________
Tuning to choroba, szukam lekarza...
Fiesta 1.1 -> Futura 1.6 16v ->Futura 1.8 16v (130KM) -> Futura RS 2.0 16v (N7a-150KM) ->Futura RS 2.3 16v (165KM) ->aktualnie RSTurbo 2.0 16v prace trwają...
 
 
 
genov
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lut 2008, 14:12   

półke zrobilem z Mdf'u konkretnie z takiej plyty wiorowej o grubosci hmm jakies 10mm, jeszcze tylko ja przeszlifuje papierem i pomaluje na czarno, na wiosne obciagne jakims filcem z allegro, a nad kablem pomysle :ok: http://allegro.pl/item309...nch_1_2_m_.html
ten mam zamiar kupic, WARTO??????
na dzien dzisiejszy; Wzmak przeniesiony do samochodu pod siedzenie, dalem nowe kable prosto od aku, radio podlaczylem pod aku, I gra duuuzo lepiej, Strasznie Glosno ale prawie bez basu no i sa jeszcze zaklocenia nie jest źle ale musi byc lepiej wg mnie :-P Napiszcie Czy ten kabel warty wlozenia jest, bo kasy to niemam narazie zebyc cos konkretnego kupic :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Początki z Tuningiem
PNIAK Hyde-Park 21 14 Wrz 2016, 19:30
DemptD
Brak nowych postów Biszkopty : początki TM na FKP
ford fiesta diesel i esort TD
Piesek Mechanika 23 18 Paź 2005, 18:50
Fordon
Brak nowych postów Słuchanie muzyki przez BLUETOOTH
brajciu2115 Elektryka ogólna 5 11 Kwi 2019, 10:09
frisby
Brak nowych postów Radio BT z głośnomówiącym nie odtwarza muzyki z teflonu
Krzychu2lv6 Elektryka ogólna 8 19 Kwi 2023, 09:45
kiellek83
Brak nowych postów [MK7] Szum przy odtwarzaniu muzyki z telefonu przez jack'a
przemooo12 Car Audio i CB 5 31 Mar 2023, 09:22
AdamT11


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.