Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

MK4 face-lifting
Autor Wiadomość
woytek13 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4 16V/90KM
Wiek: 35
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 84
Skąd: Fajsławice
Wysłany: 16 Lis 2007, 20:36   MK4 face-lifting

Czas się zabrać za moją Fiestę. Zima zimą ale jest duż oczasu wieczorami żeby pomarznąć w garażu.

Moje pomysły/postanowienia co do zmian to:
1. Wnętrze.

Tutaj muszę zmienić gałkę lub obszyć ją ponownie skórą. Ta co mam wygląda obleśnie i staro. W katalogach nie mogę znaleźć gałki do wersji Ghia. Są tylko zwykłe czarne i brzydkie. Strasznie podoba mi się ta z Pumy ale to trochę dziwnie by wyglądało w porównaniu do całości.
Jako, że nie podoba mi się wystrój w drewnie to również z tym chcę coś zmienić. NIE wiem tylko czy konsola z Pumy (srebrna) będzie pasować kolorystycznie do jasnego już wnętrza. czy nie będzie za jasno. Drewno dla mnie jakoś tak tandetą wali :fox: zastanawiam się też co do kierownicy i jej obszycia. Robił to ktoś?? Ile może kosztować ten luksus za kierownicę + gałkę??
Kolejna kwestia to liczniki. Wersje sport miały tarcze białe, Ghia czarne i tu znó obawiam się czy nie za bardzo rozjaśnie całość. :głowąwmur:
A może zegarki z MK5 z el. licznikiem pasują do MK4??

Do wnętrza zaliczyć również mogę trzecie światło stop. Zauważyłem że podstawowe oświetlenie szybko się brudzi w obecnych warunkach i po tym jak kumplowi TIR zaparkował w bagażniku <???> postanowiłem się w coś takeigo wypisazyć. Teraz problem estetyczny. Jaki wybrać. Szukam też taniego spojlera na tylną klepe (tego fabrycznego), czy w nim było światło stop?? Czy lepiej będzie wyglądało zamontowane na górze czy dole szyby??

2. Stylistyka zewnętrzna.

Tutaj pojawia się mój kolejny problem czyli stan lakieru. Jest ładny ale na swój sposób. Każdy na pierwszy rzut oka się zachwyca bo nie widać niedociągnięć. Jest porysowany (to mały problem, wystarczy polerka), ale przedni zderzak wygląda jakby był popękany lakier i ponownie zamalowany :yyy: NIe wiem jak to powstało i nie podoba mi się to. Lakier poniżej linii listwy bocznej również nie jest w idealnym stanie, ma taką chropowatą fakturę. I obawaim się, że to jużsię nie spoleruje. ;-( Stąd moje pytanie ile mógłby zarządać lakiernik za doprowadzenie tego do stanu ...zadowalającego?? Czy warto to oddawać?? Są teżliczne odpryski lakieru na krawędiach drzwi (takie typowo parkingowe) i jedna głęboka rysa na masce (tutaj trzeba poważnego malowanka ze szpachlą :kaput: ) Sporo się tego nazbierało ale jakoś powoli próbuję to kompletować.

Cały czas poszukuję zderzaków z Mk5 Sport, na które zachorowałem. Wiem, że będą posować po lekkich modyfikacjach. Nie mam jednak pomysłu jak ożywić przód Fiesty. Tył jest fajniuśki :serduszka: ale facyjata do poprawy.

Jakieś foty tego co jest obecnie:




 
 
 
rafal__lodz 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: 16 Lis 2007, 22:29   

Witam,
tez mi się zajebi... bardzo:p podobają zderzaki od mk5 sport ale w Polsce raczej małe szanse żeby je otrzymać, no chyba że masz znajomych na wyspach to już prędzej. Ja już skompletowałem zwykłe od mk5 i w ciągu 2-3dni jadą do lakiernika.

Co do lotki na tylną szybę to mam coś takiego (jak kupiłem już była) ale jeśli szukasz czegoś w podobie to wygląda to tak:
http://www.allegro.pl/ite...tfb_tuning.html

Co do zegarów to na 99% niestety od mk5 nie podejdą, musisz szukać z białymi tarczami od fiesty albo essiego, ewentualnie samemu pokombinować z tarczami ale to już rożnie wygląda.
pozdrawiam
_________________
Black TDCI
moja MK4 <---
 
 
 
frodo666
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lis 2007, 23:18   

woytek13, z jakiego województwa jesteś??

tak wogóle to na Twoim miejscu kupiłbym tą lotkę co rafal__lodz, Ci podsunął bo ta jest wporzo hehe. chociaż ja i tak preferuje MK3-ójkę :twisted: . jeżeli chodzi o obijanie kiery to nie wiem, ale mogę Ci moją sprzedać hehe . jest taka sama tylko czarna. a odnośnie gałki to ja mam sportową także nic Ci nie poradze bo masz inne pomysły na wygląd swojej Fofi .

aaaaaaa......ja mam ojce lakiernika także już Ci moge napisać ze błotnik i zderzak do malowania hehe
 
 
Ad@mus 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adam
Wiek: 36
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 1832
Skąd: Orzesze SMI
Wysłany: 16 Lis 2007, 23:19   

zegarki do srodka z pumy wejda i sa juz biale chyba
zewnetrznie autko w kierunku german widze, pomalowac co trzeba, przod dac z mazdy
ladne szerokie fele i gleba(rutyna sie nie nudzi)

ja to tak widze, ale ty widze wolisz co innego, ale wypowiedziec sie mozna;p
_________________

Dwu litrowa bestia zwana Ulepem
 
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 17 Lis 2007, 01:07   

mam kilka pytan podstawowych ...skad pochodzimy ,dokad zmierzamy ,co autor topiku miał na mysli piszac powyzszy temat :fox: ....czy porysowanie zderzka - jest równoznaczne z face -liftingiem :fox: a moze porysowanie karoserii to juz tjuning jest ...pózno juz ....ja wymiekam :sad:
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
zefir 





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotruś
Wiek: 38
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 1562
Skąd: Łódź/Ozorków
Wysłany: 17 Lis 2007, 06:54   

biale blaty byly plug and play w fiescie mk4 wersja Fun
pozdro
_________________
Cific TypeS r18a2 140KM 180NM
...drin team....
 
 
 
woytek13 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4 16V/90KM
Wiek: 35
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 84
Skąd: Fajsławice
Wysłany: 17 Lis 2007, 14:10   

LOY to jest baza, może już trochę zaczęta, a fece-lifting to jest plan (doptyczy tych zderzaków żeby nie było kolejnych mądrych pytań :rotfl: )

German-style to jedyna opcja. Zderzaki lotki i wszelki tuning tylko taki jaki przewidziałą fabryka lub fabryczny tuner (Wolf). Obecnie auto jest już na felgach po początkowej polerce. Na wiosnę myślę, że już będą lansowo się błyszczeć.


Co do tego malowania to jaki jest koszt malowania zderzaków i lotki dachowej. Taki średni/orientacyjny/informacyjny.
_________________


Motolublin.pl
Zmotoryzowana strona miasta
 
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 17 Lis 2007, 15:33   

woytek13 napisał/a:
[
Co do tego malowania to jaki jest koszt malowania zderzaków i lotki dachowej. Taki średni/orientacyjny/informacyjny.

od 200 do 600 ..zorientowałes sie ?
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Lis 2007, 15:54   

Białe blaty są też w Pumie, zegary chodzą po 100-200zł na allegro (ale muszą być te przed 2000, bez elektronicznego wyświetlacza).
 
 
woytek13 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.4 16V/90KM
Wiek: 35
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 84
Skąd: Fajsławice
Wysłany: 17 Lis 2007, 18:38   

LOY napisał/a:
woytek13 napisał/a:
[
Co do tego malowania to jaki jest koszt malowania zderzaków i lotki dachowej. Taki średni/orientacyjny/informacyjny.

od 200 do 600 ..zorientowałes sie ?


No baaa dawno taki zorientowany nie byłem. :joint: Malowanie to jednak wiosenny plan, bo temperatura teraz za niska i da duże prawdopodobieństwo kolejnego zarysowania podczas zimowej jazdy.
 
 
 
rafal__lodz 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Lis 2007, 23:07   

No niestety zima to nie najlepszy moment na wszelkiego rodzaju naprawy blacharsko-lakiernicze.
Jak fele się częściowo błyszczą to wrzuć jakieś fotki jak to nawet tymczasowo wygląda.

woytek13 jeśli można to podczepię się troszkę pod Twój wątek bo tez lekko "upiększam" swoja fofi. Dziś chciałem "przymierzyć" zderzak od mkV i zobaczyć czy nie wymaga przypadkiem jakiejś rzeźby. Ponoć minimalnie nachodzi na dół reflektora i nie wiem czy będzie dobrze przylegał i i da się bez problemu przymocować czy będzie trzeba jakoś "przyciąć" kawałek przy samym reflektorze. Z zapałem wziąłem sie do pracy jednak szyko się wkurzyłem. Dostęp do śruby która trzyma zderzak po stronie kierowcy jest strasznie utrudniony i bez odkręcenia jakiegoś filtra jest niedostępny (głowy nie daje że to filtr ale na takie coś wygląda - jest zaraz pod filtrem powietrza). Niby wszystko trzyma się na 1 śrubie ale bez potraktowania WD40 lub czegoś w podobie i dostępu do kanału odpuściłem:/ Jak się uda to jutro powalczę ze zderzakiem bo lepiej żeby zaskoczył mnie teraz niż po lakierowaniu.
Co do tyłu to sprawa jest o wiele prostsza bo do śrub jest dogodny dostęp od bagażnika.
Ufff ale się rozpisałem, ale z tego co napisałeś chciałbyś zderzak od mk5 sport to w sumie górna cześć ta sama co w standardzie więc może jakoś Ci się przydadzą moje uwagi.
A wracając do tematu to nad jaką modyfikacją zderzaków myślisz? Standardowe dokładki do mk4?
Pozdrawiam
_________________
Black TDCI
moja MK4 <---
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 17 Lis 2007, 23:49   

wreszcie temat dotyczacy mk 4, wiem ze tych samochodow jest malo bo dla niektorych sa drogie, ale za to piekniejsze niz te kanciaki mk 3 :P jesli chodiz o styl auta ja proponuje zostac przy standardzie nie dodajac nic. a jedynie obizyc zawieszenie i dac wieksze niz 13 fele. co do przodu to zalozylem ostatnio Angel Eyes. zajebista sprawa zwlaszcza ze swieca mi na mniebiesko pod kolor lakieru. po za tym dolozyl bym swiatla przeciwmglowe i siatke tuningowa(takie moje palny) jak sie uda to zamieszcze fotki ;)
http://img70.imageshack.u...pb158181pa3.jpg

 
 
rafal__lodz 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Lis 2007, 00:24   

No światełka naprawdę bajer. Jak będziesz miał okazję to wrzuć jeszcze foty za dnia jak się prezentują no i nie tylko światełek ale całej fury. Jakieś inne modyfikacje poza lampami i p.mgłowymi?

Przy okazji miałbym pytanie i prośbę do LOY'a czy nie dałoby się założyć oddzielnego wątku dla mk4 i mk5? Zdaję sobie sprawę że posiadaczy tych modeli jest malutko ale może taki jeden wątek byłby dobrym rozwiązaniem - taki mały all inclusive :P żeby tematy z mk4 nie plątały się po forum a ich właściciele mieli wszystkie tematy pod ręką i nie zaśmiecali co kawałek forum dlatego że w szukajce nie wyskoczył temat albo był na dalszych stronach i komuś nie chciało się szukać bo niedokładnie sprecyzował kryteria wyszukiwania.
_________________
Black TDCI
moja MK4 <---
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 18 Lis 2007, 00:33   

[quote="rafal__lodz"]No światełka naprawdę bajer. Jak będziesz miał okazję to wrzuć jeszcze foty za dnia jak się prezentują no i nie tylko światełek ale całej fury. Jakieś inne modyfikacje poza lampami i p.mgłowymi?
ciesze sie ze sie podoba :) efekt jest niesamowity, nawet dzis moja mamuska powiedziala ze mam swietne swaitla w samochodzie, takie ladne :P co do fot to jutro zrobie na nowo bo dzis mylem samochod ale to wieczor juz byl i nie zdazylem pyknac wiec jutro popoludniu to zrobie ;)
co do modyfikacji to zbieram kase na projekt zoharka czyli Fiesta 1.7 :D a co do wnetrza to takie kosmetyczne zmiany jak skora na kierownicy galce i recznym plus chce poglebic standardowe fotele bo nie mopge znalezc nigdzie recaro do forda ;/

p.s. przylaczam sie do prosby zrobienia oddzielnego topicu dla MK IV
 
 
rafal__lodz 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Lis 2007, 00:45   

No to czekam na foty. A fotele od pumy nie są trochę głębsze? Chyba zoharek ma u siebie z pumy ale głowy nie dam, może mi sie coś ubzdurało, jak cos wybaczcie :krzesłemgo: Co do zmiany na 1.7 od pumki to ambitny projekt ale nikt nie mówił że będzie łatwo i tanio :) Liczą się chęci a co wyjdzie czas pokaże.
_________________
Black TDCI
moja MK4 <---
 
 
 
grzes87 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Grzes
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lis 2007
Posty: 609
Skąd: Lublin
Wysłany: 18 Lis 2007, 00:55   

ano zoharek ma z pumy bo pume kupil i ogoocil i co mogl zabral do fiesty :P (tak czytalem), ja wole glebsze fotele i bardziej trzymajace, myslalemn a fotelach z subaraka bo mam sprawdzone i wiem jak trzymaja itp... ale jest problem z kupnem i wymiarami... wiec brat mi zasugerowal poglebienie orginalnych :)
co do silnika to sie waham.. raz ze motor mi sie marzy a dwa lepszy silnik niz to 1.3 :P ale czas pokaze co i jak
p.s. masz swietnie wypsazona fiestke... szkoda ze ja nie mam jasnej tapicerki i takiej elektryki :D
 
 
rafal__lodz 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Lis 2007, 01:04   

Bez przesady bo popadnę w samozachwyt:P ale dzięki, w sumie do całego bajeru brakuje 2 poduchy i klimy ale bez niej się można obejść a 2 poducha czasem może być bezcenna, ale oby nikt nie musiał tego sprawdzać na własnej skórze.
No albo jedno albo drugie motor albo fofi :) jak Cię wciągnie też może być skarbonką bez dna heheh

woytek13 wspominałes o gałce zmiany biegów. Przeglądałem allegro i znalazłem takie coś:
http://www.allegro.pl/ite...focus_puma.html
z tego co pisze ten facet to:
"...Są to moje propozycje o więcej zapytaj na maila można wybierać -dowolne napisy z całej strony , dowolne czcionki (podać nazwę na maila), dowolny kolor podświetlenia, kolor skóry obszycia gałki (proszę o kontakt dostępnych kolorów skóry)"
_________________
Black TDCI
moja MK4 <---
Ostatnio zmieniony przez rafal__lodz 18 Lis 2007, 01:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Lis 2007, 01:09   

Fotele z Pumy są trochę głębsze, nawet bardziej niż trochę. Dobrze trzymają na zakrętach, ale niestety w dłuższe trasy nie są idealnie wygodne (jak ktoś na szerokie plecy :/ ). A co do swapa na 1.7, zerknijcie do 1 postu z mojego wątku w projektach i się zaskoczycie jeśli chodzi o koszt :) )))
 
 
rafal__lodz 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 36
Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 191
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Lis 2007, 01:20   

czyli jeśli dobrze rozumiem to wyniosło Cię to tylko 1500zł?
_________________
Black TDCI
moja MK4 <---
 
 
 
zoharek 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 22 Sty 2007
Posty: 527
Skąd: Łódź
Wysłany: 18 Lis 2007, 01:27   

Sam swap tak (a została mi jeszcze tona części). Natomiast wydatków miałem więcej oczywiście (hamulce, zawieszenie, koła), no ale to już nie jest bezpośrednio koszt swapa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów Lifting przedliftowego wnetrza
Sonic Elektryka ogólna 1 15 Sie 2022, 18:06
slawomirro
Brak nowych postów [Mk7] wątpliwości przed zakupem i kolejny lifting w 2014
shikaka Przed zakupem 157 13 Wrz 2014, 18:25
artur1970


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.