Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:19
Sterowanie centralnym z alarmu
Autor Wiadomość
Zavadcoff
[Usunięty]

Wysłany: 4 Gru 2004, 17:51   Sterowanie centralnym z alarmu

Witam,
dzisiaj podjąłem próbę podpięcia samodzielnie alarmu super forteca. Zatrzymałem się na podpinaniu centralnego. Namierzyłem już sobie w samochodzie przewody, które plusem albo otwierają albo zamykają drzwi. Wszystko fajnie, ale mój alarm daje impulsy minusami i nie wiem, co mam zrobić. Niestety na elektryce zbyt dobrze się nie znam, a ponad stówy nie mam ochoty oddać elektrykowi. Pomóżcie? Co zrobić?
PAweł
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 4 Gru 2004, 18:43   

Witam, o tym już nie raz było, jakie ty przewody wykombinowałęś ze sterująusami,,, jak to wymierzyłeś?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
konrad_wwa
[Usunięty]

Wysłany: 4 Gru 2004, 22:33   

ja to pierdziele. w Goferku sam założyłem alarm , centralny, siłowniki do szyb, zmodyfikowałem prawie całą instalacje, a jak chciałem centralny połączyć z alarmem w fiestce to nawet do wiązki nie mogłem się dobrać.
dam elektrykowi 200 zeby mnie wyręczył. a dodatkowo założy alarm jak należy.
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 4 Gru 2004, 22:36   

konrad co to je Goferek ? :)
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
konrad_wwa
[Usunięty]

Wysłany: 4 Gru 2004, 22:47   

VW GOLF (w moim przypadku mk2 - przed fiestą)
 
 
Zavadcoff
[Usunięty]

Wysłany: 6 Gru 2004, 19:28   

JoeMix napisał/a:
Witam, o tym już nie raz było, jakie ty przewody wykombinowałęś ze sterująusami,,, jak to wymierzyłeś?

na początku moetodą prób i błędów - pogrzebałem w drzwiach i podglądnąłem, które przewody idące z drzwi do wnętrza dotyczą centralnego. Potem lekko ściągnąłem miejscowo z nich izolację i mając najprymitywniejszą żarówkę zakumałem mniej więcej o co chodzi. Dzisiaj kupiłem sobie przekaźniki sztuk 2 i postaram się pojutrze to załatwić. Producent alarmu dosłał mi mailem schemat podłączenia. Jak tylko uda mi się to spiąć, to dam znać.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 6 Gru 2004, 20:24   

heh, Stawiam piwo (na najbliższym zlocie) że nie dokopałeś się do przewódów sterujących, tylko do przewodów wykonawczych... którymi idzie napięcie na siliki siłowników... ;-)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 6 Gru 2004, 22:16   

Joe, może mi sie zdaje, ale lepiej niech facet tego nie podłącza - bo popali sobie coś (jeżeli siłownik z centralki wezmie prąd przez centralke... która ma ograniczone wyjście, to ją spali - dobrze kumam? )
 
 
Minio 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 15 Sie 2004
Posty: 70
Skąd: z małego pokoju
Wysłany: 6 Gru 2004, 22:56   

http://www.fiestaklubpols...ic.php?p=20039&
Coś tam już było na ten temat
_________________
Kiedyś:
Fiesta XR2 Mk2 1,6 na gaźniku
obecnie:
Fiesta Mk4 1,3 Endura
 
 
Zavadcoff
[Usunięty]

Wysłany: 6 Gru 2004, 23:19   

Kacper napisał/a:
Joe, może mi sie zdaje, ale lepiej niech facet tego nie podłącza - bo popali sobie coś (jeżeli siłownik z centralki wezmie prąd przez centralke... która ma ograniczone wyjście, to ją spali - dobrze kumam? )

no tak, ale zakładając standardowy przekaźnik nie biorę zasilania z centrali tylko ze źroła osobnego, a zasilanie z centrali (w moim przypdaku to masa!) pójdzie sobie na cewkę - nie mam racji? Panowie skorygujcie mnie, jeżeli się mylę, bo jestem coraz bliżej kolejnych eksperymentów :) ))
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 6 Gru 2004, 23:28   

Zavadcoff napisał/a:
Kacper napisał/a:
Joe, może mi sie zdaje, ale lepiej niech facet tego nie podłącza - bo popali sobie coś (jeżeli siłownik z centralki wezmie prąd przez centralke... która ma ograniczone wyjście, to ją spali - dobrze kumam? )

no tak, ale zakładając standardowy przekaźnik nie biorę zasilania z centrali tylko ze źroła osobnego, a zasilanie z centrali (w moim przypdaku to masa!) pójdzie sobie na cewkę - nie mam racji? Panowie skorygujcie mnie, jeżeli się mylę, bo jestem coraz bliżej kolejnych eksperymentów :) ))


Brzmi ok... nie wiem po co ta cewka itd... niech ktoś jeszcze sie wypowie :wink:
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Gru 2004, 07:58   

Przez siłownik stale płynie prąd... w jednym z 2 obwodów... po tym centralka i alarm poznają że dzwi są zablokowane lyb odblokowane... po tym poznają ze ktoś ręcznie przesunoł cięgno i trzeba reszte dzwi ustawić tak samo (czyli albo wszystkie otworzyć albo wszystkie zamknąć)... itp... i naprawdę nie wydaje mi się aby ktoś poprowadził gorączy przewód (vczyli taki w którym jest non stop 12V) w dzwiach, gdzie może on zrobić zwarcie do masy i może być nieciekawie, kiedy można poprowadzić masę, gdzie wewntualne zwarcie, poprostu zakłuca pracę, a nie grożi pożarem... dlatego uważam ze sterowanie plusami to mit :-)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Minio 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 15 Sie 2004
Posty: 70
Skąd: z małego pokoju
Wysłany: 7 Gru 2004, 21:28   

JoeMix napisał/a:

i naprawdę nie wydaje mi się aby ktoś poprowadził gorączy przewód (vczyli taki w którym jest non stop 12V) w dzwiach, gdzie może on zrobić zwarcie do masy i może być nieciekawie,

Sorry Joe, ale nie masz do końca racji...
W Fiestach są instalowane siłowniki tzw. bezsterownikowe. Oznacza to, że nie jest potrzebny sterownik do pracy całego centralnego zamka tak jak np. w Lanosie czy jakimś tam Oplu. W Fordach występują siłowniki czteroprzewodowe, i tak na jednym przewodzie jest stale +12Volt, na drugim masa, następne dwa są wykorzystane do sterowania całością. I tu w zależności od rocznika albo plusem albo masą. Z tego co pamiętam, pierwsze centralne zamki sterowane były masą, potem plusem, a w najnowszych Fiestach MK7 znowu masą. Przynajmniej tak wynika z dokumentacji. Założyłem jush troshku instalacji alarmowych w Fordach. W mojej Fieście jest na 1000% sterowanie plusem i dlatego musiałem wstawiać przekaźniki, ponieważ centralka alarmu podawała masę na wyjściu do sterowania zamkiem.
JoeMix napisał/a:

kiedy można poprowadzić masę, gdzie wewntualne zwarcie, poprostu zakłuca pracę, a nie grożi pożarem...

No tak....
ale od czego są bezpieczniki?
JoeMix napisał/a:
dlatego uważam ze sterowanie plusami to mit :-)

Powtórzę się:
"W mojej Fieście jest na 1000% sterowanie plusem i dlatego musiałem wstawiać przekaźniki, ponieważ centralka alarmu podawała masę na wyjściu do sterowania zamkiem. "
_________________
Kiedyś:
Fiesta XR2 Mk2 1,6 na gaźniku
obecnie:
Fiesta Mk4 1,3 Endura
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 8 Gru 2004, 06:55   

Minio napisał/a:
W Fordach występują siłowniki czteroprzewodowe, i tak na jednym przewodzie jest stale +12Volt, na drugim masa, następne dwa są wykorzystane do sterowania całością. I tu w zależności od rocznika albo plusem albo masą.

A to wiele wyjaśnia... ale w/g mnie w tym momęcie Ford strasznie dał dupy montując siłowniki zintegrowane ze sterownikem... badziew akich mało a do tego drogie.. :-(

No i dzięki za konkretne info, to rzuciło trochę swiatłą na sprawę...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów sterowanie centralnym zamkiem
Stasiekk Elektryka ogólna 0 25 Sie 2014, 07:55
Stasiekk
Brak nowych postów [MK6] Sterowanie centralnym zamkiem.
Fiesta 2003 rok
Carolka Elektryka 3 12 Paź 2012, 09:03
Carolka
Brak nowych postów [MK5] sterowanie centralnym zamkiem
Gość Elektryka 5 15 Cze 2009, 08:33
Marcin
Brak nowych postów Sterowanie z pilota - zamkiem centralnym w MK4
L2000 Elektryka 3 28 Lip 2007, 14:29
yara
Brak nowych postów Odłączenie alarmu.
jak usunąć alarm z samochodu?
mario3991 Elektryka ogólna 3 17 Lip 2014, 13:53
zabka35i


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.