Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: van
21 Cze 2014, 23:27
Paliwko 98-oktanowe
Autor Wiadomość
blood_brother
[Usunięty]

Wysłany: 23 Paź 2007, 17:13   Paliwko 98-oktanowe

Tak jak w temacie. Czy warto przestawiać fiestkę na paliwko więcej oktanowe? Czy czuć jakąś różnicę? Również w portfelu.
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 23 Paź 2007, 18:23   

o kur....... w portfelu, ocen sam. napewno nie jest ciezszy po tym tankowaniu.


a szczerze mowiac, mam '95 i wg mnie sensu niema przy tej pojemnosci (mam 1.1 tak jak Ty) oraz tym wieku auta lac taka wache... jesz stary na jakas dobra stacje (u mnie w miescie np. Shell) i zatankuj tam do pelna... wtedy napewno lepiej sie poczujesz niz taknujac pb98.
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
blood_brother
[Usunięty]

Wysłany: 23 Paź 2007, 18:31   

Hm. Pytam dlatego, że z tego co wiem, jednak mogę się mylić, to tankując 98 i mając pod nią wyregulowany silnik (tyczy się starszych samochodów bez komputera), to autko spala mniej tej benzyny. I interesuje mnie, czy fiestkowy silnik daje jakąś, nawet niewielką, oszczędność, po zatankowaniu 98.
 
 
AdamB
[Usunięty]

Wysłany: 23 Paź 2007, 20:26   

Jeśli o mnie chodzi to ostatnio wlewam 98 i mam wrażenie, ze silnik pracuje jednak nieco lepiej. Może być to subiektywne wrażenie, ale zdecydowałem się wlewać to paliwo po tym jak kiedyś przypadkowo zatankowałem 98 i na drugi dzień kiedy o tym zapomniałem, dziwiłem się dlaczego samochód załapał mocniejszego ducha. Jedyne co tłumaczyło lepsza dyspozycję silnika to własnie fakt, że w baku było paliwo o wyższej oktanowości. Niższego zużycia paliwa na razie nie zauważyłem.
 
 
TicTac 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 71
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Paź 2007, 00:41   

A ja czuje - wyższe spalanie....raz jeden wlałem w Fafika BP Ultimate i już więcej tego nie zrobię bo coś mi nie gra w pracy silnika i w spalaniu...za szybko ta kreska od paliwa opada...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.