Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

dziwne (nie)dzialanie kierunkowskazu :(
Autor Wiadomość
doktorekx
[Usunięty]

Wysłany: 9 Paź 2007, 18:25   dziwne (nie)dzialanie kierunkowskazu :(

Witam

Na poczatku mowie ze przejrzalem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie i znalalzem pare watkow ale po przeczytaniu nich nieposkutkowala reperacja dlatego zakladam nowy.
Moze zaczne od poczatku, już od dawna co jakis czas , szczegulnie w wilgotna pogode, dało sie slyszec szybkie przełanczanie tak jakby jakiegos przekaznika dochodzace od kolumny kierowniczej (przypuszczam ze z przelacznika zespoloego). Ostatnio chcialem wlaczyc kierunkowskaz lewy i.... zaczeło tykać z podwuja predkościa (kontrolka sie niepaliła) i kierunkowskaz niemigał (na awaryjnych wszystkie kierunki migaja- wykluczam spaloną zarówkę). Prawy kierunkowskaz działa zawsze a ten lewy tak jak napsiałem wyżej, czasami jak mu sie zachce to zadziała też ale ...jak mu sie zachce.
Ostatnio nawet zamaist tego "podwujnej predkosci tykania" przerwywacz pstryka z oszałamiajaca predkoscia:/ i wszystko to dzieje sie przy kierunku lewym.
Po przeczytaniu paru postów zrobilem nastepujace rzeczy: przeczyscilem wszystkie styki w przelaczniku zespolonym spirytusem, sprawdzilem omomierzem i wszystkie ladnie przewodzą, przeczyscilem styki przerywacza(czy jak to sie tam nazywa ta kostka pod przelacznikiem zespolonym co "tyka") i nic niepomoglo:/
macie jakies rady na to://// ??? jakies sugestie? :(
 
 
Marcinus 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Marcin
Wiek: 41
Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 176
Skąd: Rumia
Wysłany: 9 Paź 2007, 18:28   

Albo zespolony ci siada albo przekażnik szwankuje
_________________
Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna 3d
Silnik: 1.1i/50KM [centralny zamek elektryczne szyby Cb Radio]
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Paź 2007, 20:02   

ja stawiam na zespolony :) to ze tyka szybko oznacza ze jest połączenie ale jest zbyt duża rezystancja obwodu . czyli gdzieś nie styka . jeśli awaryjne zapala sie w tym momencie obie strony to winny jest zespolony możesz nalutować delikatnie styki cyną na jakiś czas pomaga .
 
 
 
doktorekx
[Usunięty]

Wysłany: 9 Paź 2007, 20:06   

dioda a ktore styki nalutowac? chodzi o ten taki dzyndzelek (taka chustawka?) czy te styki kture sie przesuwaja po plytce tam gdzie ejst jakby to okreslić oś obrotu wajchy ?

P.S. czytałem ze ludzie podginaja troche blaszke, chodzi o ta blaszke ze stykami chustawkową??
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 10 Paź 2007, 09:53   

Tak chodzi o tą huśtawkę. Też miałem takie objawy i po dogięciu tej huśtawki kierunki działają.
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
piokna
[Usunięty]

Wysłany: 10 Paź 2007, 20:09   

to na bank włącznik zespolony.miałem to samo 2 miesiące temu,kupiłem na szrocie(ok.100PLN-może trochę przepłaciłem)ale warto.zwłaszcza gdy chcesz skręcić w lewo.wariatów nie brakuje.
 
 
Slaweeek 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 35
Dołączył: 10 Gru 2006
Posty: 48
Skąd: Puszcza Mar.
Wysłany: 10 Lis 2007, 09:14   

Troche odnowie temat żeby nowego nie zakładać. Od tygodnie- konkretniej od niedzielnego spotu w wawie coś mi się chrzani... Na spocie odpaliłem fiestke i prawy kierunkowskaz sam zaczoł mrygać- kontrolka się nie paliła, to samo miałem w czwartek, jak zgasiłem samochód to przestawałopo odpaleniu wszystko działało. Jak wczoraj wracałem do domu to wycieraczki na czasowym jak włączałem i wyłączałem to coś jakby "warczało" tak jakby się gdzieś iskrzyło- nie wiem jak to dokładnie opisać. Potem na czasowych wycieraczki wogóle nie chodziły a jak chciałem je wyłączyć to już same latały jak chciały :D
_________________
PW Transport
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Lis 2007, 16:04   

przełącznik
 
 
 
bobi1983
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lis 2007, 18:36   

Ja miałem takie same objawy. Trzeba przeczyścić tą huśtawkę a przy okazji inne styki i nasmarować wazeliną techniczną. Pomaga na 100%. Możesz też nalutować te styki na płytce ale trzeba to robić delikatnie.
 
 
suchy 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 53
Dołączył: 04 Wrz 2004
Posty: 61
Skąd: sieminowice sl
Wysłany: 14 Lis 2007, 23:03   

Ja miałem to samo pomogła wymiana przekażnika kierunków
 
 
Artii
[Usunięty]

Wysłany: 3 Gru 2007, 13:00   

Ja dzisiaj robiłem tez niemiałem jednego kierunku. rozebrałem przełącznik wyczysciłem, podgiołem blaszke i działa ok.
 
 
stahoojedyn 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 40
Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 314
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 3 Gru 2007, 18:26   

odnosnie tematu milem podobnie tylko ze zprawa strona,rowniez szybko tykalo
ale u mnie wystarczylo wyjsc z samochodu zastosowac stary sprawdzony sposob (walnalem pare razy piescia kolo kierunu w nadkole) i juz 8 miesiecy nic sie z tym nie dzieje :-) :yes: :cojest:
_________________
siedzi USER na swej sofie, w kapciach samych albo bez, ma fiescinke tuz pod domem, dzis na kresce VR6
bo ja mam tak, z FIESTA fun SQUAD :!:
:D
http://inprl.pl/relikt/2986/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 09:46
ttomek71
Brak nowych postów Turbina 1.4tdci dzialanie
Ghost28 Silniki diesla 3 26 Lis 2016, 14:57
Jaszczur
Brak nowych postów Kontrolka kierunkowskazu
(nie dziala podaczas wlaczenia swiatel awaryjnych)
Gość Elektryka 7 6 Sty 2006, 15:36
nocai


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.