Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: akumulator, brak mocy, ladowanie, mk3

Przesunięty przez: bidżej
20 Wrz 2010, 10:49
Czy to alternator?
Autor Wiadomość
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 27 Sie 2007, 22:36   Czy to alternator?

Dzis po przejechaniu 20 kilometrow zauwazylem ze swiatla sa ciemniejsze niz zwykle a podswietlanie zegarow tez kiepskie....za chwile radio sie wylaczylo (tzn byulo wlaczone ale nie dzialalo) za chwile auto zaczelo tracic moc i tak przez chwile jechalem... Pozniej stanolem zeby zobaczyc pod maske i "oczko" akumultora bylo czarne czyli ze slaby. Chcialem dojechac do domu wiec ruszylem dalej ale zaczynalo sie mulic...wtedy wylaczylem swiatla i jechal ok. Jak wlaczylem znowu zamulka... az w koncu nawet na wylaczonych zgasl. Znajomy znajomego :-P (ponoc cos sie zna) poweidizal ze temp akumultora jest ok (ma on 3 meichy...jest to Centra Plus) ale temp alternatora jest wysoka...tzn powiedizla ze jest wyzsza niz powinna byc...jak by sie dluzej potrzymalo reke to by oparzyl i ze to jego wina...ze moze meic jakies zwarcie. Czy ma racje czy moze przyczyny szukac gdzie indziej? Co dokaldnie moglo sie zepsuc?
_________________
Cichociemna
Ostatnio zmieniony przez bidżej 20 Wrz 2010, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
 
KrystianA
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sie 2007, 22:44   Re: Czy to alternator?

kenczorf napisał/a:
Dzis po przejechaniu 20 kilometrow zauwazylem ze swiatla sa ciemniejsze niz zwykle a podswietlanie zegarow tez kiepskie....za chwile radio sie wylaczylo (tzn byulo wlaczone ale nie dzialalo) za chwile auto zaczelo tracic moc i tak przez chwile jechalem... Pozniej stanolem zeby zobaczyc pod maske i "oczko" akumultora bylo czarne czyli ze slaby. Chcialem dojechac do domu wiec ruszylem dalej ale zaczynalo sie mulic...wtedy wylaczylem swiatla i jechal ok. Jak wlaczylem znowu zamulka... az w koncu nawet na wylaczonych zgasl. Znajomy znajomego :-P (ponoc cos sie zna) poweidizal ze temp akumultora jest ok (ma on 3 meichy...jest to Centra Plus) ale temp alternatora jest wysoka...tzn powiedizla ze jest wyzsza niz powinna byc...jak by sie dluzej potrzymalo reke to by oparzyl i ze to jego wina...ze moze meic jakies zwarcie. Czy ma racje czy moze przyczyny szukac gdzie indziej? Co dokaldnie moglo sie zepsuc?


sprawdź czy masz w ogóle ładowanie a potem sprawdź aku.
na dobrą sprawę jak podjedziesz do porządnego sklepu z oponami / akumulatorami to ci za darmo sprawdzą czy akumulator masz walnięty. Podpinają to do maszynki przy odkręconych klemach.
Naładuj go i zawieź innym autkiem , bo szkoda akumulatora jeśli dobry..

ja stawiam że nie masz ładowania...
Ostatnio zmieniony przez KrystianA 27 Sie 2007, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 27 Sie 2007, 22:47   

jutro mam zmair sie wybrac do sklepu gdzie mi sprawdza...tylko ze ladowania nie sprawdze.. bo aku taki padniety ze sie nawet siwtla nie chca swiecic a o odplaniu moge zapomniec... Kumpel mnie dzis przycholowal:/ jedynie to moge im aku zaniesc ale dadza rade go sprawdzic jak on pusty?
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
KrystianA
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sie 2007, 22:50   

kenczorf napisał/a:
jutro mam zmair sie wybrac do sklepu gdzie mi sprawdza...tylko ze ladowania nie sprawdze.. bo aku taki padniety ze sie nawet siwtla nie chca swiecic a o odplaniu moge zapomniec... Kumpel mnie dzis przycholowal:/ jedynie to moge im aku zaniesc ale dadza rade go sprawdzic jak on pusty?


naładuj go ładnie , to maszynka prawdę powie.
Polecam najpierw sprawdzić ci czy masz ładowanie na pożyczonym aku lub swoim naładowanym na 100 %

jak nie masz ładowania, to nie jeździj autkiem
szkoda aku

walisz miernik na klemy + i - , sprawdzasz napięcie - gazujesz w okolice 3 tys obr i mniej, powinno być 13,5 -14,5 V przy wyłączonych światach itp
jak nic sie nie zmienia, masz stale ok 12 V , to nie masz ładowania
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 27 Sie 2007, 22:57   

KrystianA napisał/a:
naładuj go ładnie
trzeba miec prostownik a zaden z moich znjomych nie ma bo czasy "maluszka" minely :-P miernika nie mam a pytanie ogolnie jest takie czy to faktycznie cos z alternatorem no ale widze ze bez sprawdzenia ladowania sie nie obejdzie...mam jakis aku w domu...nie uzywany od miecha albo wiecej...myslicie ze bedzie chodzil? tylk ozeby odpalic i podjechac do stacji?
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
KrystianA
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sie 2007, 23:07   

kenczorf napisał/a:
KrystianA napisał/a:
naładuj go ładnie
trzeba miec prostownik a zaden z moich znjomych nie ma bo czasy "maluszka" minely :-P miernika nie mam a pytanie ogolnie jest takie czy to faktycznie cos z alternatorem no ale widze ze bez sprawdzenia ladowania sie nie obejdzie...mam jakis aku w domu...nie uzywany od miecha albo wiecej...myslicie ze bedzie chodzil? tylk ozeby odpalic i podjechac do stacji?


zrób jak uważasz, twoje autko, miernik kosztuje 10-15 zł , a przyda Ci się niejednokrotnie...
sprawdzenie zajmnie ci może 1-2 minuty

prawdopodobne są dwie przyczyny - brak ładowania lub i aku i musisz je wykluczyć.
Ale widzę że skłaniasz się do kupna nowego aku..
stary aku może tak może nie, zależy jaki jego stan, tego nikt Ci nie powie, bo nie masz miernika , ani zabawki do elektrolitu, więc metoda prób i błędów > założyć i spróbować odpalić..
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 27 Sie 2007, 23:12   

nie sklaniam sie do kupna nowego...ten ma 3 miechy i jest na gwarancji. Specjalnie kupilem mocniejszy i ztym oczkiem zeby mozna byl ozobaczyc jego stan naldowania. Jesli to on chociaz mysle ze to predzej alter to oddam na gwarancje i po sprawie
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
KrystianA
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sie 2007, 23:16   

kenczorf napisał/a:
nie sklaniam sie do kupna nowego...ten ma 3 miechy i jest na gwarancji. Specjalnie kupilem mocniejszy i ztym oczkiem zeby mozna byl ozobaczyc jego stan naldowania. Jesli to on chociaz mysle ze to predzej alter to oddam na gwarancje i po sprawie


kup sobie miernik... i wiele rzeczy od razu się sam dowiesz :)
koszt mały, mniejszy jak jakiś czujnik by Ci padł...
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 27 Sie 2007, 23:19   

ok wiec pwoeidz mi jak sie doklandie ten miernik nazywa zebym wiedzial co powiedziec w sklepie i jak sprawdzac? na podpietych klemach czy wylaczonych? na wlaczonym silniku nie sprawdze bo nie odpale...jedynie moge wlaczyc switla o ile sie wlacza :-P i jaki napisz jaki rezultat co oznaxcza
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
KrystianA
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sie 2007, 23:40   

kenczorf napisał/a:
ok wiec pwoeidz mi jak sie doklandie ten miernik nazywa zebym wiedzial co powiedziec w sklepie i jak sprawdzac? na podpietych klemach czy wylaczonych? na wlaczonym silniku nie sprawdze bo nie odpale...jedynie moge wlaczyc switla o ile sie wlacza :-P i jaki napisz jaki rezultat co oznaxcza


kup miernik w sklepie z elektroniką / osiedlowy rtv agd, zwykły miernik elektroniczny, uniwersalny (do zmierzenia napięcia , prądu, oporu )

jak kupisz to każdy ci pomoże , bo to proste dalej...
no i musisz uruchomić silnik.... pożycz aku lub wstaw ten drugi..

takie ło:

http://www.allegro.pl/ite...y_przewody.html
Ostatnio zmieniony przez KrystianA 27 Sie 2007, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 27 Sie 2007, 23:47   

jesli ten drugi bedzie dzialal to nie ebdzie problemu bo firma gdzie kupilem aku jest 3 ulice dalej i jak podjade to mi zmierza ale ejsli byloby inaczj to napiecie mowisz ze ma miec miedzy 14 a 15 v podczas wlaczonego silnika bez swiatel...a ze swiatlami?
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
KrystianA
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sie 2007, 23:54   

kenczorf napisał/a:
jesli ten drugi bedzie dzialal to nie ebdzie problemu bo firma gdzie kupilem aku jest 3 ulice dalej i jak podjade to mi zmierza ale ejsli byloby inaczj to napiecie mowisz ze ma miec miedzy 14 a 15 v podczas wlaczonego silnika bez swiatel...a ze swiatlami?


tu masz widok, jak wygląda, taki ci styknie

http://www.allegro.pl/ite...y_przewody.html


ma mieć okolo 13-14,5 mniej wiecej, jak bedzie miał 15 i wiecej to też źle..

podpinasz sobie pod klemy miernik, ustawiasz go na pomiar napięcia i odpowiedni zakres
wskaże ci okolo 12-12,5 V jak aku jest ok.
Odpalasz autko, na biegu jałowym gazujesz i podczas tego gazowania napięcie na mierniku bedzie ci się zmieniać w zakresie mniej wiecej 13-14,5 V (przy wyłączonych światłąch itp - tylko silnik)
jak bedzie dalej 12-12,5 V i przy gazowaniu się nie bedzie zmieniać zbytnio , to nie ma ładowania...

każdy sprzedawca i mechanik jest mądry ale sam sprawdzisz najlepiej i będziesz miał pewność.
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 27 Sie 2007, 23:58   

ok jutro popatrze...a jak niema ladowania tzn ze alter wtedy jest padniety. a ten aku co mam teraz to nie da rady sprawdzic skoro ejst rozladowany prawda?
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
KrystianA
[Usunięty]

Wysłany: 28 Sie 2007, 00:29   

kenczorf napisał/a:
ok jutro popatrze...a jak niema ladowania tzn ze alter wtedy jest padniety. a ten aku co mam teraz to nie da rady sprawdzic skoro ejst rozladowany prawda?


raczej nie, musisz podładować

sąsiada / ów popytaj, znajomości ci dojdą nowe u starszyzny.. :P
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 28 Sie 2007, 01:03   

no wlasnie nikt nie ma bo juz kiedys szukalem po znjomych i okolicy....
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
KrystianA
[Usunięty]

Wysłany: 28 Sie 2007, 01:16   

kenczorf napisał/a:
no wlasnie nikt nie ma bo juz kiedys szukalem po znjomych i okolicy....


gdzie ty mieszkasz to ja nie wiem :P

to kup, market to jakieś 45-70 zł lub dobry sklep motoryzacyjny

potem pożyczaj po 5 zł :P

jeśli masz rozładowany aku i dalej go męczysz włączając lampki, to go tylko dobijasz....
sam aku nie powinien być nawet przechowywany rozładowany...
i napisze więcej - tak go eksploatując możesz nie spełnić warunków gwarancji... jesli go zniszczysz w specyficzny sposób.....

więc warto go naładować i warto go szybko naładować.
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 28 Sie 2007, 01:21   

no powaznie mowie...osoby ktore mialy powiedizlay ze po pozbyciu sie "malczaka" juz go nie potrzebuja :) a ja nic nie wlaczam...docholowalem go do domu na postojowkach bo juz nawet kontrolki na zegarach sie nie chcialy swiecic a ze byla juz 22ga wiec zapchalem go do garazu i nic nie robie. Ale mysle ze w tym serwisie z opanmi i akumulatorami powinni meic jakis prostownik...
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 28 Sie 2007, 08:19   

kenczorf napisał/a:
Ale mysle ze w tym serwisie z opanmi i akumulatorami powinni meic jakis prostownik...
to weź aku na plecy i zanieś do podładowania... 0,5 h wystarczy na odpalenie i podjechanie 3 ulic... reszta jak pisali wyżej.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
SpiderMAN 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 45
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 687
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Sie 2007, 08:30   

kenczorf napisał/a:
jutro mam zmair sie wybrac do sklepu gdzie mi sprawdza...tylko ze ladowania nie sprawdze.. bo aku taki padniety ze sie nawet siwtla nie chca swiecic a o odplaniu moge zapomniec... Kumpel mnie dzis przycholowal:/ jedynie to moge im aku zaniesc ale dadza rade go sprawdzic jak on pusty?
jak akku jest dobry to się przez noc sam zregeneruje na tyle, że odpalisz...
Przynajmniej u mnie tak było...

Co do alternatora, to może się grzać także dlatego, że szlak trafił łożyska...
U mnie właśnie tak to ostatnio się podziało...
Jeśli ładowanie jest cienkie to pewnie diody poszły... szczotki mogą też być nie teges...
Ja wymieniłem wszystko co się dało w alternatorze, zapłaciłem co prawda 240zł, ale alternator ładuje jak nówka... Wolałem tyle zapłacić niż kupić jakiś zamiennik za około 300zł, albo używkę za około 100zł, bo jaką mam pewność, że będą działać i jak długo. Mam oryginał z nowymi częściami i święty spokój. Warsztat, który mi robil z alternatorem, daje mi dożywotnią gwarancję.
 
 
 
kenczorf 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Grzegorz
Wiek: 38
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 1874
Skąd: Tarnów
Wysłany: 28 Sie 2007, 09:56   

zaraz bede cos prubowal...moze odpali.... szczotki sa nowe a lozyska mam nowe kupione juz od jakiegos czasu

[ Dodano: Wto Sie 28, 2007 11:58 ]
wiec wszytko jest jasne... auto odpalilo rano i bez switelek co by nie zgasl :-P podjechalem szybko do serwisu i ladowanie czy tam napiecie nie wiem jak to nazwac na jalowym mam 11v wiec to alter... Wieczorem idzie do naprawy :)
_________________
Cichociemna
Profil Facebook
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 09:46
ttomek71
Brak nowych postów [MK3] Alternator - czy mniejszy 1.3 / 1.8 ?
Qzyn Elektryka 1 1 Lut 2010, 13:58
JoeMix
Brak nowych postów Alternator czy regulator napięcia ??
Dave Elektryka 2 30 Cze 2007, 21:52
Gość
Brak nowych postów alternator czy coś innego
Maru38 Elektryka 11 25 Mar 2008, 10:56
odyniec


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.